Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako glasovati o pokojninski reformi?

Strani: 1 2 3 4

anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225475] 27.05.11 15:08 · odgovor na: anon-54454 (#1225385)
Odgovori   +    0
[tmatej]
Kranjec na newswires:

www.nasdaq.com/aspx/...ionreuters


Upam, da internacionalizacija ni del referendumske kampanje.

Najbrž že nastavljajo kapo za vbogajme.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225482] 27.05.11 15:13
Odgovori   +    1
"Če bi me pred mesecem ali dvema zbudili sredi noči in odpeljali na volišče, bi brez pomisleka glasoval za pokojninsko reformo."


Ne bi pa najprej prebral zakona in PREVERIL razkorak med obljubami/trditvami vlade in vsebino zakona?

Škoda komentarja ...

Zaradi tako naivnih smo danes že tako globoko, da dihamo na slamico, pod metri gnojnice.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225522] 27.05.11 15:39 · odgovor na: anon-17131 (#1225146)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-17378 27.05.2011 15:53
[toniu]
> [s69t]
> Sanja se vam ne, kaksno socialno bombo so vam podtaknili.

Pride skladiščnik Janez z minimalno plačo do direktorja in pravi:

"Gospod direktor, a se vi kej zastopte na te referendume. A je treba glasovat za ali proti pokojninski reformi?"

"Janez, verjetno je kar vseeno. Sem vam rekel, da bo firma imela probleme že zaradi dviga minimalne plače. Pa tako ste se veselili, s sodelavcem Jožetom sta zapila tistih sto eurov neto prvi dan, a ne? Sedaj je pa Jože na zavodu, vi pa delate še namesto njega."

"Ja, je težko, gospod direktor, ampak saj delam za vas."

"Janez, mi vsi skupaj delamo za... Eh, v pomanjkanju boljših besed, naj rečem parazite?"

"Koga!? Kakšne parazite?"

"Janez, dejte se vsest, pa bova mal računala."

"Joj, ne bi jst za računalnik.. A nam boste plače znižal?"

"Ne, Janez nič ne bomo nižali. Nisem bil vesel, ko so vam minimalno plačo zvišali, pa ste me gledali izpod čela. A mislite, da mi je bilo lahko Jožeta in druge poslati na zavod?"

"Ja, saj Jože je bil najprej zelo razočaran... Ampak se je pa pobral in pravi, da bo pač na zavodu penzijo dočakal."

"Vedno je bil optimist, ta naš Jože. Dajva sedaj malo številke pogledat."

1. izračun

Brez dviga minimalne plače bi ta danes znašala v bruto znesku: 608,78 EUR

Na mesečni ravni bi obračun plače izgledal tako:
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 608,78 EUR
Neto plača: 474,24 EUR
Bruto strošek delodajalca: 706,79 EUR

K temu dodamo še stroške prehrane (3,56 EUR * 19 delovnih dni v aprilu): 67,64 EUR
Za mesečno karto za LPP še: 34,00 EUR

Izplačano bi dobil: 575,58 EUR

"Ja, ampak sedaj dobim več!"

"Pa ne samo ti."

"A vi tudi?"

"Janez, paraziti."

"Pa kakšni paraziti!?"

"Potrpljenje, kmalu prideva do njih. Poglejva sedaj tvojo aprilsko plačo."

2. izračun

Minimalna plača danes znaša: 748,10 EUR

Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 748,10 EUR
Neto plača: 572,27 EUR
Bruto strošek delodajalca: 868,54 EUR

Upoštevajoč enake zneske za prehrano in prevoz na delo: 673,91 EUR

"No, to je skoraj 100 eurov večja plača!"

"Res je. Pa tudi 160 eurov več stroškov za podjetje, ki pa si jih razdeliva. Nekaj plačaš ti in nekaj podjetje."

"In kako bo po novem?, kaj bolje?"

"Če upoštevamo samo 1. odstavek 144. člena ZPIZ-2, bova dala sedaj strošek malice in prevoza v osnovo pri izračunu."

"Aha, razumem in koliko bo plača po novem?"

3. izračun

Minimalna plača (+ malica in prevoz, enako kot v predhodnih izraćunih): 849,74 EUR
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 849,74 EUR
Neto plača: 638,78 EUR
Bruto strošek delodajalca: 986,55 EUR

"Malo nižja, plača bo..."

"No, saj se mi je zdelo, da bom na koncu imel manjšo plačo, sem vam takoj rekel, gospod direktor."

"Ja, Janez, ti ostaneš brez 35 eurov oziroma, to je ravno za mesečno vozovnico, ob tem pa bova v državno blagajno prispevala skupno še skoraj 120 eurov."

"Gospod direktor, jaz bom stisnil zobe, če to reši pokojninsko blagajno. Kaj pa vi?"

"Ni problema, Janez, jih stisnem tudi jaz, čeprav bova v preteku enega letu iz tvojega neta po prvem izračunu 575,58 EUR, do 63,20 EUR večjega neta v tretjem izračunu, plačevala (986,55 - (706,79 + 67,64 + 34)) 178,12 eurov več."

Janez zavzdihne.

Direktor pa pravi: "Janez, počasi, to ni še nič. Poglejva še 4. odstavek 144. člena, ki pravi, da je najnižja osnova za obračun prispevkov od plače in nadomestila plače
znesek 60 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji,
preračunane na mesec."

"Koliko pa je povprečna plača v Republiki Sloveniji?"

"Zadnja znana za mesec marec 2011 znaša 1.523,98 EUR."

"Jezus, gospod direktor, kje pa imajo take plače? Kaj sploh pomeni, da nam osnovo enostavno predpišejo?"

"No, 60 odstotkov povprečne plače znaša 914,39 EUR in narediva še zadnji izračun."

4. Izračun
Znesek davčnih olajšav: 350,47 €
Bruto plača: 914,00 €
Neto plača: 654,16 €
Bruto strošek delodajalca: 1.061,15 €


"Janez, tudi če ti ne dam plače 914 eurov bruto, bova plačevala prispevke, kot da sem ti jo dal!"

"Gospod direktor, potem pa mi dajte višjo plačo, jaz jo takoj vzamem!"

"A razumeš, da če ti dam glede na tretji izračun za pičlih 15 EUR večjo plačo, to pomeni še
75 eurov več prispevkov. Oziroma, pošteno bi bilo, da primerjava prvi in zadnji izračun. Za razliko 654,18 EUR - 575,58 EUR = 78,60 EUR se je končno izplačilo povečalo za 252,72 EUR (1.061,15 - (706,79 + 67,64 + 34)). V državi, ki ima že sedaj najbolj obremenjene plače na svetu."

"Ojej, gospod direktor, kam pa gre ves ta denar? A se da sploh kaj naredit? Kdo je tega kriv."

"Nimam pojma, kam gre... In glede na to, da se računa osnova glede na odstotek povprečne plače, sva oba nemočna. Jaz tebi plačo dol, paraziti dvignejo povprečje z višanjem plače in izplačevanjem regresov, pa še kakih 1000 jih zaposlijo in je krog sklenjen. Zato jim pravim paraziti, čeprav bi bil boljši izraz ČRNA LUKNJA. Kdo je kriv? Predolg seznam bi bil, vsekakor bodi pozoren na tiste, ki pravijo da so ZA."

"Ja, samo vam bo vsaj dobiček ostal!"

"Janez, tudi za nas, grde kapitaliste, obstaja člen, natančneje drugi del 4. odstavka 145. člena in 5. odstavek istega člena, ki nam zavarovalno osnovo predpisuje na minimalno 90% in maksimalno 350% iste, zgoraj v izračunu številka 4 omenjene povprečne plače. Po plačilu 20 % davka na dobiček in obrutene dohodnine 40 % ob izplačilu."

"A pol bomo vsi pocrkali?"

"Yep. Najprej gospodarstvo s četrt milijona zaposlenih na minimalni plači, potem, ko se pa tudi zunanje kreditiranje te nerazumne orgije zapravljanja ustavi, pa vsi skupaj."

"Gospod direktor, pa sej vi ste iznajdljivi, pa nam je že tud slabo šlo in smo vsi skupaj stisnili zobe in se izvlekli."

"Janez, mi vedno nekaj stiskamo zobe. Bolj nas nategujejo, bolj stiskamo zobe. In tole ni analni z lubrikantom, pač pa prison style ass rape. Zato bom zadnjič stisnil zobe, ko bom prisiljen fafati tistemu, ki je tole skupaj spravil. Glasoval bom PROTI."

Janez pomisli: "No, sedaj se mu je pa zmešalo."

Direktor pa zavpije tajnici: "Ej, Mojca, dej poklič in me prijavi na tečaj likvidacija podjetja po skrajšanem postopku in pošlji maile za zbor delavcev za petek, 3.6. ob 12. uri, udeležba obvezna, tema: Regres bo, firmo bomo pa zaprli, v nedeljo glasujte pa po lastni presoji!"

*Disclaimer: zgodba je skoraj v celoti izmišljena; dopuščam tudi, da sem se pri izračunih kaj uštel. Nalašč sta izbrana predstavnik gnilega kapitala in uboge raje. Vsi ostali zavarovani po členih 15. 16. in 17. jih boste v kombinaciji s 144. in 145. ravno tako fasali.

***** *****

Objavljam, na svojem profilu.

www.facebook.com/not...9775568635
rudim sporočil: 3.433
[#1225635] 27.05.11 17:18
Odgovori   +    2
si zamišljate, če jim bi pokojninska reforma ratala, kako bi se ga primitivci nacejali z našim denarjem, in kakne nagrade in honorarje bi odnesli iz korita, ko že z gnilobo precej služijo.
anon-243752 sporočil: 951
[#1225640] 27.05.11 17:22
Odgovori   +    1
Se strinjam z zapisanim a vendar imam pomislek o plačevanju v "zavarovalnice" "sklade" "stebre" slovenskim institucijam, ker nimam zaupanja ne v slo.zakonik in ne v nadzornike.
anon-16255 sporočil: 473
[#1225673] 27.05.11 17:59
Odgovori   +    4
Odličen članek! Ker ne bom dajal slabi vladi potuhe, bom proti slabo pripravljeni pokojninski reformi.
anon-220749 sporočil: 2.549
[#1225718] 27.05.11 19:42
Odgovori   +    4
Včeraj sem si znova ogledal filmsko klasiko Runaway train 1985 in sem se medtem ko je vlak brzel brez strojevodje po aljaških tračnicah spomnil ravno na Slovenijo in identično sitacijo. S tem, da pri nas ves "prvi razred" (javni sektor) dalje veselo nazdravlja in uživa v finančnih orgijah na puf, ne da bi se sploh hotel zavedati kam to pelje.

Grozljivo je, kako se prav vsega česar se lotijo norci na oblasti sprevrže v višanje efektivne davčne stopnje, ki bo posledično pripeljala do kolapsa tistega dela gospodarstva ki še diha na škrge. Kampanja je naredila samo to, da je razdelila državo na tiste, ki so za (v 90% proračunski seski) in proti (vsi ostali). Razširitev osnove na malice, prevoz, dividente ,višanje prispevkov in podobne lopovske zakonske skrite člene med 2546 členi, o katerih FDV 571 po dekretu centralnega komiteja ne poroča je naveden kriminal in lahko pelje samo v usodo filma Runaway train.

Bum.
anon-245582 sporočil: 5.963
[#1225742] 27.05.11 20:02
Odgovori   +    3
Kdor bo glasoval ZA, bo pljunil v lastno skledo.
Vsakomur v državi je jasno, da je potrebna pokojninska reforma. Toda to ni samo en zakon,ampak jih je več.
Potrebna je daljša javna razprava tako stroke kot
javnosti. Predvsem pa je potrebno sprejeti ali ustavni zakon ali posebni zakon za nadzor nad denarjem v pokojninski blagajni.
Čista laž in zavajanje je, da se v blagajno steče okoli 3 miliarde Evrov iz nje pa nakaže 4 miliarde Evrov. Najmanj 500 mil. Evrov bi moralo danes ostati v blagajni, toda nekdo jo pridno prazni.
anon-216391 sporočil: 3.795
[#1225765] 27.05.11 20:27
Odgovori   +    1
Ne nazadnje, če ne na prvem mestu, pa je bojazen, da bo ta vlada Slovenijo zadolžila do take mere, da nam noben doktor niti nobelovec z ekonomije ali katere druge stroke ne bo mogel več pomagati!
jato sporočil: 643
[#1225799] 27.05.11 21:10
Odgovori   +    0
proti, a ne na slepo, je nepotreben, urediti je treba prej tiste stvari, ki štrlijo
anon-185499 sporočil: 1
[#1225834] 27.05.11 22:32
Odgovori   +    3
Nesmiselno je loncu krpati luknjice na dnu, ko z vrha izbranci jemljejo z veliko zajemalko. Lonec na vrhu je treba zamašiti ali pa od njega odgnati vse nenasitne riti. Seveda bom glasoval proti tako dobremu zakonu.
anon-261474 sporočil: 2
[#1225882] 28.05.11 00:56
Odgovori   +    0
Avtorjev predlog (zavarovalniški sistem, skrbniški računi...)je strokovno korekten, vendar politično nima možnosti. Sindikati bi imeli še več razlogov za nasprotovanje, kot zdaj. Tudi medgeneracijska solidarnost je vrednota, ki jo je vredno obdržati. Bistvo reforme je podaljševanje delovne dobe, čemur se itak ni mogoče izogniti. Zato sem ZA. Problem je v tem, da zgubljamo čas z referendumi, ko bi pa morala vlada pospešeno delati na konkurenčnosti gospodarstva, reformi javne uprave in zdravstva.
foore sporočil: 12.753
[#1225896] 28.05.11 06:40 · odgovor na: (#1225798)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: foore 28.05.2011 06:45
[Inside]
> [foore]
> Uredništvo Financ
>
>
> Upam, da Vas je zgornji obračun morda le prepričal, da boste glede pokojninske reforme, poiskali tudi podjetnike, ki zadevo bolj poznajo tudi z druge strani in dali tudi vsem novinarjem jasno sliko, kaj nam v resnici ta reforma prinaša. Propad podjetij........

Kot si pravilno ugotovil predvsem malih podjetij. Torej bodo njihove posle prevzela večja in velika oz. "njihova" podjetja. Poleg tega bodo s to potezo povečali nadzor nad gospodarstvom, ker imajo največ težav z malimi podjetji, ki jih ni moč kontrolirat. Pa jaz ne vem gdo sploh drži še po konci državo če ne podjetniki?
Lepše življenje javnega sektorja, koncentracija gospodarstva in kratkoročni bomboni za delavce so glavni cilji te reforme.
Na vsak način želijo imeti celotno kontrolo, vendar se jim bo kmalu zadeva zrušila, ker ne bo več denarja.

Nekdo se resnično trudi, da bi uničili Slovence oziroma našo državo. Vse kaže, da so to lahko strukture, ki se v zadnjem času ojačujejo, to je tisti, ki so bili proti osamosvojitvi Slovenije ter tisti , ki poveličujejo Titovo Jugoslavijo..........
anon-36971 sporočil: 8.543
[#1225898] 28.05.11 06:54 · odgovor na: anon-261474 (#1225882)
Odgovori   +    4
[ramokram]
Avtorjev predlog (zavarovalniški sistem, skrbniški računi...)je strokovno korekten, vendar politično nima možnosti. Sindikati bi imeli še več razlogov za nasprotovanje, kot zdaj. Tudi medgeneracijska solidarnost je vrednota, ki jo je vredno obdržati. Bistvo reforme je podaljševanje delovne dobe, čemur se itak ni mogoče izogniti. Zato sem ZA. Problem je v tem, da zgubljamo čas z referendumi, ko bi pa morala vlada pospešeno delati na konkurenčnosti gospodarstva, reformi javne uprave in zdravstva.
"Tudi medgeneracijska solidarnost je vrednota, ki jo je vredno obdržati."

Dajte narest tako, da boste pri tej vrednosti sodelovali zgolj tisti, ki vam je to vrednota. Nam, egostičnim prascem pa omogočite izstop iz vašega filantropskega okolja. Velja?
anon-234516 sporočil: 1.943
[#1225900] 28.05.11 06:57
Odgovori   +    3
Da se ta lopovska banda na oblasti poslužuje vseh trikov, poniževanj, lopovščin, da bi dosegla uspeh pokojninske reforme je razvidno iz raziskave javnega mnenja.
Pred 14 dnevi je bilo proti pokojninski reformi50,7%vprašanih, prejšnji teden je bilo v raziskavi 54%vprašanih proti , v tem tednu 44% in vsi so mnenja, da so spoti posebno Urške Čepin delovali slabo za vlado, po raziskavi pa temu ni temu tako.
Na spletni strani Dnevnika celo navajajo da je %tistih, ki so proti, stabilno??????
Tudi na Tv niso dali nobenega povdarka, da je % vprašanih, ki so proti pokojninski reformi padel za 10 %.
Tako, da iz tega izhaja sklep, da so skoraj vsi mediji
šli v kampanijo za uspeh pokojninske ferome.
Prirejajo podatke, bistvene spremembe ne povdarijo, iz česar je mogoče sklepati, da bodo tudi na referendumu izid priredili????
Slovenci, a jim bomo dovolili???????
anon-87805 sporočil: 1.008
[#1225924] 28.05.11 08:39 · odgovor na: (#1224634)
Odgovori   +    1
[FIN-264779]
Jaz osebno ne poznam nobenega več, ki bi po vseh teh predreferendumskih cirkusih še glasoval za. Vsi pravijo, da bodo glasovali 3x PROTI !!
In če bodo vsi skočili z nebotičnika, boš skočil tudi ti.
Močno me žalosti, da zadnje dni slišim vse več ljudi, ki enako govorijo. Pa, ali v Sloveniji res nihče več ne misli s svojo glavo? Naj nekdo reče, glasoval-a bom za/proti, ker: naj pove svoje mišljenje, ne pa da vsi trobijo nekaj, kar so " vsi tako rekli".
Zadnjič sem poslušala Semoličevega sindikalista, kakšne klamfe je sral (se opravičujem na izrazu), ko je govoril o mladi mamici, da bo po novem zakonu pri obračunu pokojnine prikrajšana, ker ne bo upoštevano nadomestilo za prehrano in prevoz na delo. Naj mi nekdo pove, ali je dobil nadomestilo za prehrano, če ni delal in ali mu je delodajalec plačeval kilometrino, če ni delal? In ko tak sindikalist, ki mimogrede dobiva dobro plačo za laži, ki jih trosi, ki mu je stolček zagotovljen do onemoglosti, ponavlja in ponavlja neresnice, se slovenceljni, ne da bi se prepričali ali je to res, odločijo PROTI.
anon-34426 sporočil: 67
[#1225942] 28.05.11 09:18 · odgovor na: anon-261474 (#1225882)
Odgovori   +    3
[ramokram]
Avtorjev predlog (zavarovalniški sistem, skrbniški računi...)je strokovno korekten, vendar politično nima možnosti. Sindikati bi imeli še več razlogov za nasprotovanje, kot zdaj. Tudi medgeneracijska solidarnost je vrednota, ki jo je vredno obdržati. Bistvo reforme je podaljševanje delovne dobe, čemur se itak ni mogoče izogniti. Zato sem ZA. Problem je v tem, da zgubljamo čas z referendumi, ko bi pa morala vlada pospešeno delati na konkurenčnosti gospodarstva, reformi javne uprave in zdravstva.
Podaljsanje delovne dobe je samo en odstavek enega clena pokojninske referme. Ce bi glasovali samo o tem, bi reforma zelo verjetno sla naprej. Je pa tu se nekaj vec kot 430 drugih clenov s katerimi se ne strinjam in bom zato mglasoval PROTI. Teh 430 clenov bo dejansko do konca unicilo konkurencnost gospodarstva.
anon-242778 sporočil: 23
[#1226406] 28.05.11 18:24
Odgovori   +    0
Dejstvo je, da smo v krizi - iz krize nas lahko reši le gospodarska rast in poštenje. Saj denar je tudi sedaj, vendar ni pošteno razporejen in z njim se ne upravlja racionalno - še vedno ga podjetja "mečejo skozi okno" in z njim ravnajo kot najslabši gospodarji - nikoli pa za omenjeno še niso odgovarjali v smislu njegovega vračila in dokler bo v naši Soveniji tako, nam nobena reforma ne bo prinesla blaginje...pa saj to nam je že vsem znano...
anon-201800 sporočil: 1.293
[#1226418] 28.05.11 18:34
Odgovori   +    2
optimistično: "Ali moramo podpreti slabe rešitve samo zato, ker vemo, da od te politične elite boljših tako ne bomo dobili?" lep zgled za prihodnje rodove. zakaj pa ni stavek obrnjen v: od te politične elite slabših tako ne bomo dobili. ne glede kdo bo na oblasti slabši od teh ne morejo biti.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1226715] 29.05.11 08:41 · odgovor na: (#1226191)
Odgovori   +    3
[s69t]

Etični problem s to logiko je, da bo prej, preden bodo prišle neposredne negativne posledice do komunistov, lačnih milijon ljudi, mnogo taksnih nič krivih, ki jih niso nikdar podpirali ali volili.

Težava tega pristopa je tudi v temu, da velika večina teh ljudi z izjavami, da "jih politika ne zanima" in da "ne hodijo na volitve" neposredno prispeva k temu stanju.
anon-82925 sporočil: 801
[#1226934] 29.05.11 13:47
Odgovori   +    1
Ali moramo podpreti slabe rešitve samo zato, ker vemo, da od te politične elite boljših tako ne bomo dobili?

Zdi se mi, da je tisti vic, v katerem starša ugotavljata, da njun sin ni sposoben za noben pameten posel in se potem odločita, da naj postane politik, pri nas še kako resničen.
Vse kaže, da nimamo sposobnih politikov, oziroma da jim obstoječi ne dajo na plan. Dalj ko jih poslušam, manj verjamem, da so sposobni državo pripeljati kamorkoli razen v propad.
Zdi se, da je aktialna levica je v zameno za majhen popravek reformam, ki so premalo, da bi delovale in prispevale k izboljšanju položaja Slovenije, potisnile voz še globlje in resno tvegajo, da na naslednjih volitvah nekatere stranke ne bodo več prišle v parlament.
Kaj jih vodi razen očitne požrešnosti posameznikov? Nesposobnost.
Gre za samodestruktivnost, ki jo tako radi pripisujejo slovenskemu narodu? Bi nam morda radi dokazali, da smo sposobni narediti svojo državo, nismo je pa sposobni obdržati?
Če res ima vsak narod politično elito, ki si jo zasluži, potem morda res ne moremo imeti svoje države ali pa vsaj ne demokracije.
Kaj ko bi sledili nekaterim preteklim zgledom? Lahko bi povabili Habsburškega princa naj postane naš princ in se spremenili v kneževino.
Lahko bi predlagali Belgijcem, da postanemo njihova tretja pokrajina. Njihova država dobro funkcionira brez vlade in naša bi bolje, če je ne bi imela.
Se lahko naših politikov znebimo z referendumom? Prepričana sem, da bi se ga udeležilo zelo veliko volivcev, veliko več kot prihodnjo nedeljo.
fcajt sporočil: 4.335
[#1227520] 30.05.11 09:00 · odgovor na: anon-54454 (#1225385)
Odgovori   +    0
Kranjec bi se moral oglašato par let nazaj ... zdaj lahko samo še odstopi ... v vsakem primeru pa 3x PROTI
anon-261557 sporočil: 1
[#1227577] 30.05.11 09:20
Odgovori   +    0
Torej je potrebno ukiniti pokojninski sistem in ga nadomestiti z zavarovalniško/bančnim. Jaaooo, jao. Malo si poglejte ZDA kam to pelje ....
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1230220] 31.05.11 18:00 · odgovor na: anon-196131 (#1224999)
Odgovori   +    4
[Mindcircus]
Pa zopet je zate Janša kriv, da ni naredil pokojninske reforme v času debelih krav, zato ker Pahorjeva vlada pustoši gospodarstvo. Janša si je prizadeval, da se čimveč ljudi zaposli, da se plače in pokojnine dvignejo, da se blagajne popravijo, da ima nekaj maneverskega prostora, da ne bi bila reforma odiralska. Zakaj bi delal pokojninsko reformo na silo, ko še ni bilo časa zanjo, saj smo slišali, da se še učinki prejšnje Ropove reforme niso iztekli. Kaj ti pomaga reforma kjer gre samo za dvig davkov, če prej ni narejenih še ostalih ukrepov, ki so nujni za dvig gospodarstva in podjetništva? Kaj je zate reforma samo to, da dvigneš davke, tako kot dela Pahorjeva vlada, ostalo pa ni več pomembno?



Potrjuješ mojo tezo od njega "JJ" ne pričakujem nič več kot drobtinice, s katerimi bo nategnil 80% funkcionalno nepismenega folka & njegove privržence.

Ni kriv samo JJ ampak vsa dozdajšnja politika, ki je to gnilo državo pripeljala tako daleč, da se ti danes na X osebo (katero sploh ne poznaš ) repenčiš in še 1x potrjuješ mojo zgornjo tezo.

In če bi bil resnično funkcionalno pismen bi med drugim razbral iz mojga odziva, da sem 3xPROTI zato ne vem od kod ideja o moji podpori za višje davke HALO kvazi ekonomist a si se šolal pod okriljem Senjurja in ostale keynesianske navlake?.

Lp, DP
No vidiš, kako sva se lepo pogovorila.

Strani: 1 2 3 4