Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako glasovati o pokojninski reformi?

Strani: 1 2 3 4

anon-21190 sporočil: 85
[#1225018] 27.05.11 11:03
Odgovori   +    5
Po mojem je dolgoročna, pravična in socialna rešitev samo ena: KOMBINACIJA UNIVERZALNE PENZIJE IN NALOŽB POSAMEZNIKA
vsi zaposleni bi plačujevali nek omejen prispevek (ki se ne dviga kaj dosti, ali nič z višino plače) iz katerga se zagotovi univerzalna pokojnina pri 65 letih (za vse - socialni parameter) enih 300 eur in npr. 200, če nisi bil nikoli v službi in vmes, če si veliko gulil okenca zavoda, kar je realnost za vse preveč državljanov).

Ostanek plače bi vsak lahko vlagal po želji (kapitalske, zavarovalniške, nepremičninske in kar jih je naložb) in bil seveda za svoje rezultate sam sebi odgovoren.
Tako bi se tudi izognili sistemu, ki vedno bolj priviligira velekapital, uničuje pa mali kapital. Osnova malega kapitala je npr. za začetek lastniško stanovanje in potem vse drugo v človeških in ne vrtoglavih zneskih, ki pa človeku (če smo že v kapitalizmu) skupaj z dohodki iz dela (ki so vedno bolj nesigurni in za mnoge ob povečanem delu tudi vedno slabši) pomaga preživeti.
anon-85408 sporočil: 2
[#1225019] 27.05.11 11:03 · odgovor na: turkda (#1224672)
Odgovori   +    0
se popolnoma strinjam
anon-209682 sporočil: 1.079
[#1225026] 27.05.11 11:08
Odgovori   +    1
Pristop tej materiji in samovolja so nas prepeljali tam ker smo.Naredite reformo takšno kot jo imajo v Australiji.
anon-201467 sporočil: 599
[#1225041] 27.05.11 11:17
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-201467 27.05.2011 11:22
Že sama pritlehna kampanja vlade za sprejem pokojninske reforme, ki naj bi zadala odločilni udarec gospodarstvu in vsem tistim, ki vladi, uradnikom in vsem privilegirancem omogočamo lagodno življenje, bi morala biti alarm in odločen PROTI takim reformam. Ali v tej državi res samo Šušteršič in še nekaj nekorumpiranih ljudi opozarja na pritlehne pasti, ki so zapisane v pokojninskem zakonu in katerih bi se morala sramovati vsaka vlada v normalni in delujoči pravni državi? Najprej moramo zahtevati pravno državo, ki bo delovala za vse enako, šele potem lahko pridejo na vrsto reforme. Dejstvo pa je, da ta vlada vsak dan znova dokazuje, da misli reforme izvajati le na plečih gospodarstva in vseh tistih, ki pošteno delamo in plačujemo dajatve v vrečo brez dna in je posledice sprejema takšnega zakona sploh ne zanimajo.

Kdo se boji padca pokojninske reforme? Poleg kontinuitete vsi tisti, ki so obogateli na nepošten način in imajo neporavnane obveznosti do državnih bank, vsi "uspešni" gospodarstveniki in podjetniki, ki imajo podpisane pogodbe z raznimi ministrstvi in podjetji v državni lasti, vsi tisti, ki prejemajo nezaslužene visoke pokojnine in večina uradnikov, ki lepo živijo na naš račun.

Samo upam, da se bomo ljudje trezno odločili in zavrnili na referendumu to pritlehno reformo, s katero bi si pravzaprav sami podpisali smrtno obsodbo in legalizirali vse kraje, ki so jih in jih še vedno izvajajo na plečih hirajočega gospodarstva. Že dolgo 3-krat PROTI! Lep dan
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1225043] 27.05.11 11:18
Odgovori   +    0
ZA
anon-49458 sporočil: 2.114
[#1225069] 27.05.11 11:33
Odgovori   +    5
Če se gremo reforme, se jih pejmo u nulo. Logično je, da pay as you go sistem ne more zdržat. Demografska slika se ne bo bistveno spreminjala oz. se bo poslabševala, saj običajno z večjo razvitostjo se povečuje delež starega prebivalstva. Jaz podpiram pension funds sistem znotraj firm ali kot neke sklade. Denar iz prispevkov je tako ali tako neoplemeniten, po marsikaterem izračunu bi bilo polje plačati 0 dajatev in ga dati na banko. Profesionalni pokojninski skladi bi morali funkcionirati kot družbe za upravljanje in stremeti k optimalnim donosom glede na tveganje. Kar se mene tiče, naj tržno tekmujejo in ločijo glede na tveganje pa naj vsak izbere zase. Edino zdravstveno zavarovanje naj se uredi približno na način obstoječega sistema.
anon-59059 sporočil: 175
[#1225075] 27.05.11 11:35
Odgovori   +    2
Taisti avtor, je 17.10 2010 v tem časniku zapisal:
"Ker me takšen socialni iluzionizem nikoli ni prepričal, sem prijetno presenečen nad odločitvijo vlade, da predlog pokojninske reforme vsemu nasprotovanju navkljub pošlje v državni zbor. Tam se seveda lahko zgodi marsikaj, toda če si bosta čez nekaj mesecev na referendumu stala nasproti še tako slab zakon in semoličevsko nasprotovanje brez alternative, bom glasoval za reformo."

- očitno je prišel skrajni čas, ko je, za dobre pozicije ob koritu neke verjetno druge opcije na oblasti, potrebno še pravočasno zlesti nekam, nekomu.. pa četudi avtor izjavlja, da za svoje pisanje ne prejema plačil PR-agencij, lobistov ali interesnih skupin.
anon-131841 sporočil: 103
[#1225076] 27.05.11 11:35
Odgovori   +    7
Ali nismo včeraj slišali M.Alkalaja,kaj nam bo prineslo več denarja za pokojnine. Ne bo nas reševal zakon z demografskimi grožnjami, če gospodarstvo ne bo ustvarjalo in prinašalo v državno blagajno. Ustvarjajmo najprej tu ustrezne pogoje šele potem spreminjajmo zakone.
anon-159158 sporočil: 454
[#1225079] 27.05.11 11:36
Odgovori   +    4
PROTI
anon-235736 sporočil: 90
[#1225087] 27.05.11 11:38
Odgovori   +    4
Proti tej glupi reformi. Reforma je potrebna, samo tako slaba ne. Naj jo ima Košir in Verlič, ter koalicija. KK naj neha uporabljati kontracepcijske tabletke, da bo lahko prišlo kaj v blagajno, ki jo zvesto ropa. Ajaaa, noče grdega otroka, tako kot je Senica.
anon-164923 sporočil: 632
[#1225103] 27.05.11 11:49
Odgovori   +    3
Škoda zaradi nekajletne odložitve reforme je fumis vaginalis proti škodi, ki jo bo ta koalicija naredila, če še eno leto ostane na oblasti. Zato PROTI PROTI PROTI.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225119] 27.05.11 11:59 · odgovor na: (#1224549)
Odgovori   +    3
[s69t]
> [abraxas]
>
> Povišanje prispevkov najbolj udari po sp-jih in lastnikih malih podjetij.

Ne, najbolj udari po podjetjih, ki imajo stotine zaposlenih na minimalni placi oz. na placah do bruto 914 evrov (60% bruto povprecne place), strosek delodajalca se za delavca na minimalni placi zvisa za 40 evrov. Najbolj udari po delovno ekstenzivni industriji.

Vi bi res zeleli imeti na cesti dodatnih 100.000 ljudi.

Ob takem obnašanju jih bodo kmalu imeli na cesti kakšnih 500.000. Pred parlamentom in vlado, ko jim bodo prišli strojit kožo.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1225137] 27.05.11 12:04 · odgovor na: (#1225122)
Odgovori   +    0
[rename]
> [0219K21]
> ZA

Samo za?
A res se ti je pa v grlu zataknil? :-)))
ZA. RES. ZARES!
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225138] 27.05.11 12:04 · odgovor na: foore (#1224599)
Odgovori   +    4
[foore]
Nerazumljivo je, da bodo tako delavci oz. podjetniki zelo dodatno obremenjeni s prispevki prevoza, malice, dnevnic, kilometrine in ostalo. S tem so povzročili, da bodo s.p. in podjetja kmalu zaprli svoje podjetje in bili na cesti skupaj z delavci, saj podjetnik ne bo imel možnosti od kje sploh vzeti denar.

Kako dovolimo, da nam lahko že sedaj obračunajo tako velike trošarine na gorivo, sedaj bodo pa še dodatno zaračunavali dejansko gorivo pri prevozih, kilometrini, podjetnik pa si ne sme odbiti davka na gorivo. Tako dobijo trošarino, prispevke na gorivo in kilometrino, davek od goriva, - porazno in barabinsko.....

Prava velika goljufija in kraja.

Imeli bomo še več prisilk in stečajev ter stisk ogromno števila ljudi in veliko ljudi bo v socialnih stiskah, tako sami, kot njihove družine.

Ne morem razumeti, da je ta zakon predlagalo ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve - Svetlik...

Banda pokvarjena, kako sploh lahko predlagajo tak zakon in pri razlagi tega zakona še lažejo in zavajo ljudi. Bistva jim pa ne povedo niti novinarji.

Pohvalimo lahko le Janeza Šušteršiča, da je v zgoraj omenjenem članku prikazal nekaj dejstev, čeprav nekatere pasti zakona tudi bistvene pa so še zmeraj premalo prikazane.

Resnično, kako podlo in pokvarjeno vlado imamo.

Zato 3 x P R O T I

*****
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225144] 27.05.11 12:06 · odgovor na: anon-25464 (#1224605)
Odgovori   +    3
[EdiSce]
> [s69t]
> > [abraxas]
> > Šušteršičev komentar je odličen.
> > Kljub temu ostajam pri ZA-PROTI-PROTI.
> >
> > Kot pravi avtor, "Sedanja reforma ... ni nič več kot le pridobivanje časa za bolj resne spremembe." To je zame bolje kot nič in pretehta nekatere neumnosti v zakonu.
>
> Ta sklep je logicno napacen, radikalno zvisevanje prispevkov, Sustersic se sploh ni dotaknil vseh, bo s takojsnjim ucinkom tako zvisalo obremenitve dela in znizalo konkurencnost, da tega casa ne boste imeli, to je cista utvara, ampak boste imeli ob ponovnem odlocanju o reformi na glavi se en dodatni problem, ogromno brezposelnost najtezje zaposljive populacije, ki dela za place, ki so pod 60% bruto povprecja, in zmanjsanje stevila vplacnikov.
>
> S sirjenjem in visanjem prispevkov se bo tako zvisala brezposelnost, delovno aktivna populacija pa je vir denarja za pokojnine, da se vam bo se hitreje kot hisica iz kart sesul cel sistem.
>
> Novi zakon ne upocasnjuje padanja v brezno in ne kupuje casa, ampak padanje se pospesuje in cas za resne spremembe skrajsuje. Spodnja njegova trditev ne drzi, resnica je ravno obratna. Treba je gledati, kaj se bo dogajalo s prihodkovno stranjo bilance, ki se bo pod tezo novih bremen sesula se hitreje.
>
> > Sedanja reforma žal ni naredila niti najmanjšega koraka v to smer in zato ni nič več kot le pridobivanje časa za bolj resne spremembe.

Opisano je najboljši argument za obkrožit na referendumu ZA pokojninsko reformo. Vsaka stvar, ki pospeši Untergang je izjemno koristna za tole okolje.

Če ti pa še prej uničijo kompletno gospodarstvo, boš pa gradil novo državo - na čemu?

Na klošarjih ali na sestradanih revežih? 3 x PROTI
anon-17131 sporočil: 558
[#1225146] 27.05.11 12:07 · odgovor na: (#1224561)
Odgovori   +    29
[s69t]
Sanja se vam ne, kaksno socialno bombo so vam podtaknili.
Pride skladiščnik Janez z minimalno plačo do direktorja in pravi:

"Gospod direktor, a se vi kej zastopte na te referendume. A je treba glasovat za ali proti pokojninski reformi?"

"Janez, verjetno je kar vseeno. Sem vam rekel, da bo firma imela probleme že zaradi dviga minimalne plače. Pa tako ste se veselili, s sodelavcem Jožetom sta zapila tistih sto eurov neto prvi dan, a ne? Sedaj je pa Jože na zavodu, vi pa delate še namesto njega."

"Ja, je težko, gospod direktor, ampak saj delam za vas."

"Janez, mi vsi skupaj delamo za... Eh, v pomanjkanju boljših besed, naj rečem parazite?"

"Koga!? Kakšne parazite?"

"Janez, dejte se vsest, pa bova mal računala."

"Joj, ne bi jst za računalnik.. A nam boste plače znižal?"

"Ne, Janez nič ne bomo nižali. Nisem bil vesel, ko so vam minimalno plačo zvišali, pa ste me gledali izpod čela. A mislite, da mi je bilo lahko Jožeta in druge poslati na zavod?"

"Ja, saj Jože je bil najprej zelo razočaran... Ampak se je pa pobral in pravi, da bo pač na zavodu penzijo dočakal."

"Vedno je bil optimist, ta naš Jože. Dajva sedaj malo številke pogledat."

1. izračun

Brez dviga minimalne plače bi ta danes znašala v bruto znesku: 608,78 EUR

Na mesečni ravni bi obračun plače izgledal tako:
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 608,78 EUR
Neto plača: 474,24 EUR
Bruto strošek delodajalca: 706,79 EUR

K temu dodamo še stroške prehrane (3,56 EUR * 19 delovnih dni v aprilu): 67,64 EUR
Za mesečno karto za LPP še: 34,00 EUR

Izplačano bi dobil: 575,58 EUR

"Ja, ampak sedaj dobim več!"

"Pa ne samo ti."

"A vi tudi?"

"Janez, paraziti."

"Pa kakšni paraziti!?"

"Potrpljenje, kmalu prideva do njih. Poglejva sedaj tvojo aprilsko plačo."

2. izračun

Minimalna plača danes znaša: 748,10 EUR

Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 748,10 EUR
Neto plača: 572,27 EUR
Bruto strošek delodajalca: 868,54 EUR

Upoštevajoč enake zneske za prehrano in prevoz na delo: 673,91 EUR

"No, to je skoraj 100 eurov večja plača!"

"Res je. Pa tudi 160 eurov več stroškov za podjetje, ki pa si jih razdeliva. Nekaj plačaš ti in nekaj podjetje."

"In kako bo po novem?, kaj bolje?"

"Če upoštevamo samo 1. odstavek 144. člena ZPIZ-2, bova dala sedaj strošek malice in prevoza v osnovo pri izračunu."

"Aha, razumem in koliko bo plača po novem?"

3. izračun

Minimalna plača (+ malica in prevoz, enako kot v predhodnih izraćunih): 849,74 EUR
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 849,74 EUR
Neto plača: 638,78 EUR
Bruto strošek delodajalca: 986,55 EUR

"Malo nižja, plača bo..."

"No, saj se mi je zdelo, da bom na koncu imel manjšo plačo, sem vam takoj rekel, gospod direktor."

"Ja, Janez, ti ostaneš brez 35 eurov oziroma, to je ravno za mesečno vozovnico, ob tem pa bova v državno blagajno prispevala skupno še skoraj 120 eurov."

"Gospod direktor, jaz bom stisnil zobe, če to reši pokojninsko blagajno. Kaj pa vi?"

"Ni problema, Janez, jih stisnem tudi jaz, čeprav bova v preteku enega letu iz tvojega neta po prvem izračunu 575,58 EUR, do 63,20 EUR večjega neta v tretjem izračunu, plačevala (986,55 - (706,79 + 67,64 + 34)) 178,12 eurov več."

Janez zavzdihne.

Direktor pa pravi: "Janez, počasi, to ni še nič. Poglejva še 4. odstavek 144. člena, ki pravi, da je najnižja osnova za obračun prispevkov od plače in nadomestila plače
znesek 60 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji,
preračunane na mesec."

"Koliko pa je povprečna plača v Republiki Sloveniji?"

"Zadnja znana za mesec marec 2011 znaša 1.523,98 EUR."

"Jezus, gospod direktor, kje pa imajo take plače? Kaj sploh pomeni, da nam osnovo enostavno predpišejo?"

"No, 60 odstotkov povprečne plače znaša 914,39 EUR in narediva še zadnji izračun."

4. Izračun
Znesek davčnih olajšav: 350,47 €
Bruto plača: 914,00 €
Neto plača: 654,16 €
Bruto strošek delodajalca: 1.061,15 €


"Janez, tudi če ti ne dam plače 914 eurov bruto, bova plačevala prispevke, kot da sem ti jo dal!"

"Gospod direktor, potem pa mi dajte višjo plačo, jaz jo takoj vzamem!"

"A razumeš, da če ti dam glede na tretji izračun za pičlih 15 EUR večjo plačo, to pomeni še
75 eurov več prispevkov. Oziroma, pošteno bi bilo, da primerjava prvi in zadnji izračun. Za razliko 654,18 EUR - 575,58 EUR = 78,60 EUR se je končno izplačilo povečalo za 252,72 EUR (1.061,15 - (706,79 + 67,64 + 34)). V državi, ki ima že sedaj najbolj obremenjene plače na svetu."

"Ojej, gospod direktor, kam pa gre ves ta denar? A se da sploh kaj naredit? Kdo je tega kriv."

"Nimam pojma, kam gre... In glede na to, da se računa osnova glede na odstotek povprečne plače, sva oba nemočna. Jaz tebi plačo dol, paraziti dvignejo povprečje z višanjem plače in izplačevanjem regresov, pa še kakih 1000 jih zaposlijo in je krog sklenjen. Zato jim pravim paraziti, čeprav bi bil boljši izraz ČRNA LUKNJA. Kdo je kriv? Predolg seznam bi bil, vsekakor bodi pozoren na tiste, ki pravijo da so ZA."

"Ja, samo vam bo vsaj dobiček ostal!"

"Janez, tudi za nas, grde kapitaliste, obstaja člen, natančneje drugi del 4. odstavka 145. člena in 5. odstavek istega člena, ki nam zavarovalno osnovo predpisuje na minimalno 90% in maksimalno 350% iste, zgoraj v izračunu številka 4 omenjene povprečne plače. Po plačilu 20 % davka na dobiček in obrutene dohodnine 40 % ob izplačilu."

"A pol bomo vsi pocrkali?"

"Yep. Najprej gospodarstvo s četrt milijona zaposlenih na minimalni plači, potem, ko se pa tudi zunanje kreditiranje te nerazumne orgije zapravljanja ustavi, pa vsi skupaj."

"Gospod direktor, pa sej vi ste iznajdljivi, pa nam je že tud slabo šlo in smo vsi skupaj stisnili zobe in se izvlekli."

"Janez, mi vedno nekaj stiskamo zobe. Bolj nas nategujejo, bolj stiskamo zobe. In tole ni analni z lubrikantom, pač pa prison style ass rape. Zato bom zadnjič stisnil zobe, ko bom prisiljen fafati tistemu, ki je tole skupaj spravil. Glasoval bom PROTI."

Janez pomisli: "No, sedaj se mu je pa zmešalo."

Direktor pa zavpije tajnici: "Ej, Mojca, dej poklič in me prijavi na tečaj likvidacija podjetja po skrajšanem postopku in pošlji maile za zbor delavcev za petek, 3.6. ob 12. uri, udeležba obvezna, tema: Regres bo, firmo bomo pa zaprli, v nedeljo glasujte pa po lastni presoji!"

*Disclaimer: zgodba je skoraj v celoti izmišljena; dopuščam tudi, da sem se pri izračunih kaj uštel. Nalašč sta izbrana predstavnik gnilega kapitala in uboge raje. Vsi ostali zavarovani po členih 15. 16. in 17. jih boste v kombinaciji s 144. in 145. ravno tako fasali.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225148] 27.05.11 12:07 · odgovor na: anon-186808 (#1224653)
Odgovori   +    0
[kadrovski]
enostavno .....a boleče
Zategnit bo treba pas, na zadnjo luknjo. 3 leta bo bolelo potem bo pa OK. Porezat pravice, utišat sindikaliste (magari na dopust jih dat za 3 leta na Goli otok), javni sektor skrčit za 25%, nobenih tankov, avionov, bedastih izdatkov za reklame, podkupnin, provizij, dokapitalizacij in povezanih regresov, nič žuriranja, nobenih prijateljskih poslov.....pa bo vsega dovolj! To je edini način!

Ni edini, je pa eden od možnih.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225153] 27.05.11 12:09 · odgovor na: crt (#1224668)
Odgovori   +    1
[crt]
> [s69t]
> Naj me kdo popravi, ce se motim, ampak mislim, da je Crt zadnjic napacno interpretiral zakon.
>
> Razpon osnov za prispevke druzbenikov je ocitno omejen v razponu 90% navzdol do 350% navzgor povprecne letne place. 90% je minimum, ne pa recimo dejanskih 1000 evrov, ce si si jih izplacal le toliko, kot je pisal Crt. Minimalna osnova je torej 16500 evrov, ali pa nisem pravilno razumel celotnega 145. clena (v clenu so druzbeniki zavarovanci po 16. clenu).
>
> To pomeni minimalno 2500 evrov prispevkov iz tega naslova, tudi ce si si izplacal le 1000 evrov dividend. Ce prav razumem, je toliko tudi, ce si nisi izplacal niti evra dividende.
>
> Naj, prosim, kdo preveri to, ker ce je to pravilna razlaga, je zakon pokop za malo podjetnistvo.


odgovarjam poleg zs se tu, da bi se drugi imeli kaj od tega.

res je, da se minimum prispevkov *od place* zvisuje (postopno) na 90% povprecne tudi v primeru, da si izplacujes nizjo placo.

o tem (pa tudi o 60%) so finance pisale decembra lani (skrivnostni sogovornik v tekstu sem jaz) - www.finance.si/29637...ormo-ubila

moj nedavni komentar je namenjen izkljucno obravnavi dividend, ker je to tisto, kar v konkretni osebni situaciji najbolj obcutim. tezko bi rekel, da glede dividend napacno interpretiram zakon.

kogar zanima, zakaj nisem pisal o obremenitvi povracila stroskov, o 90% bruto etc -- naj se vprasa, koliko tekstov je sam objavil in podpisal na to temo. kajti kdorkoli drugi ni za to nic manj poklican ali bognedaj "dolzan" kot pa jaz.

v forumu me ze kako leto vec ni, tako da sem bil na tole vprasanje opozorjen s strani gustla, pa sem prisel razlozit. vseeno nekega veselja po nadaljevanju forumskega zivljenja nimam, tako da v primeru, da se koga kaj zanima, prosim vprasanje na zs. veliko srece vsem pri valjenju krizanica gor po hribu.

Narod bo bolj užival v valjenju vse te bande po hribu navzdol ...
anon-2671 sporočil: 48
[#1225167] 27.05.11 12:15
Odgovori   +    5
Reforma je OBVEZNA saj si morajo v državnih bankah, zavarovalnicah itd vsako leto izplačati regres in trinajsto plačo v višini cca prihrankov, ki jih bo prinesla pokojninska reforma. GLASUJEM ZA proti.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225171] 27.05.11 12:15 · odgovor na: macon (#1224693)
Odgovori   +    2
[macon]
> [s69t]
> > [abraxas]
> > Šušteršičev komentar je odličen.
> > Kljub temu ostajam pri ZA-PROTI-PROTI.
> >
> > Kot pravi avtor, "Sedanja reforma ... ni nič več kot le pridobivanje časa za bolj resne spremembe." To je zame bolje kot nič in pretehta nekatere neumnosti v zakonu.
>
> Ta sklep je logicno napacen, radikalno zvisevanje prispevkov, Sustersic se sploh ni dotaknil vseh, bo s takojsnjim ucinkom tako zvisalo obremenitve dela in znizalo konkurencnost, da tega casa ne boste imeli, to je cista utvara, ampak boste imeli ob ponovnem odlocanju o reformi na glavi se en dodatni problem, ogromno brezposelnost najtezje zaposljive populacije, ki dela za place, ki so pod 60% bruto povprecja, in zmanjsanje stevila vplacnikov.
>
> S sirjenjem in visanjem prispevkov se bo tako zvisala brezposelnost, delovno aktivna populacija pa je vir denarja za pokojnine, da se vam bo se hitreje kot hisica iz kart sesul cel sistem.
>
> Novi zakon ne upocasnjuje padanja v brezno in ne kupuje casa, ampak padanje se pospesuje in cas za resne spremembe skrajsuje. Spodnja njegova trditev ne drzi, resnica je ravno obratna. Treba je gledati, kaj se bo dogajalo s prihodkovno stranjo bilance, ki se bo pod tezo novih bremen sesula se hitreje.
>
> > Sedanja reforma žal ni naredila niti najmanjšega koraka v to smer in zato ni nič več kot le pridobivanje časa za bolj resne spremembe.

Točno, ker je delo že preobremenjeno s prispevki in smo pri obdavčitvah že na desni strani Lafferjeve krivulje.

Tem ljudem logika res ni močnejša stran pa je Šušteršič med normalnejšimi.

3 X proti

Že skrajno desno ... Hujše bi bilo samo še v primeru 100% davkov na vse.
foore sporočil: 12.753
[#1225270] 27.05.11 13:16 · odgovor na: anon-17131 (#1225146)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: foore 27.05.2011 13:24
[toniu]
> [s69t]
> Sanja se vam ne, kaksno socialno bombo so vam podtaknili.

Pride skladiščnik Janez z minimalno plačo do direktorja in pravi:

"Gospod direktor, a se vi kej zastopte na te referendume. A je treba glasovat za ali proti pokojninski reformi?"

"Janez, verjetno je kar vseeno. Sem vam rekel, da bo firma imela probleme že zaradi dviga minimalne plače. Pa tako ste se veselili, s sodelavcem Jožetom sta zapila tistih sto eurov neto prvi dan, a ne? Sedaj je pa Jože na zavodu, vi pa delate še namesto njega."

"Ja, je težko, gospod direktor, ampak saj delam za vas."

"Janez, mi vsi skupaj delamo za... Eh, v pomanjkanju boljših besed, naj rečem parazite?"

"Koga!? Kakšne parazite?"

"Janez, dejte se vsest, pa bova mal računala."

"Joj, ne bi jst za računalnik.. A nam boste plače znižal?"

"Ne, Janez nič ne bomo nižali. Nisem bil vesel, ko so vam minimalno plačo zvišali, pa ste me gledali izpod čela. A mislite, da mi je bilo lahko Jožeta in druge poslati na zavod?"

"Ja, saj Jože je bil najprej zelo razočaran... Ampak se je pa pobral in pravi, da bo pač na zavodu penzijo dočakal."

"Vedno je bil optimist, ta naš Jože. Dajva sedaj malo številke pogledat."

1. izračun

Brez dviga minimalne plače bi ta danes znašala v bruto znesku: 608,78 EUR

Na mesečni ravni bi obračun plače izgledal tako:
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 608,78 EUR
Neto plača: 474,24 EUR
Bruto strošek delodajalca: 706,79 EUR

K temu dodamo še stroške prehrane (3,56 EUR * 19 delovnih dni v aprilu): 67,64 EUR
Za mesečno karto za LPP še: 34,00 EUR

Izplačano bi dobil: 575,58 EUR

"Ja, ampak sedaj dobim več!"

"Pa ne samo ti."

"A vi tudi?"

"Janez, paraziti."

"Pa kakšni paraziti!?"

"Potrpljenje, kmalu prideva do njih. Poglejva sedaj tvojo aprilsko plačo."

2. izračun

Minimalna plača danes znaša: 748,10 EUR

Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 748,10 EUR
Neto plača: 572,27 EUR
Bruto strošek delodajalca: 868,54 EUR

Upoštevajoč enake zneske za prehrano in prevoz na delo: 673,91 EUR

"No, to je skoraj 100 eurov večja plača!"

"Res je. Pa tudi 160 eurov več stroškov za podjetje, ki pa si jih razdeliva. Nekaj plačaš ti in nekaj podjetje."

"In kako bo po novem?, kaj bolje?"

"Če upoštevamo samo 1. odstavek 144. člena ZPIZ-2, bova dala sedaj strošek malice in prevoza v osnovo pri izračunu."

"Aha, razumem in koliko bo plača po novem?"

3. izračun

Minimalna plača (+ malica in prevoz, enako kot v predhodnih izraćunih): 849,74 EUR
Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
Bruto plača: 849,74 EUR
Neto plača: 638,78 EUR
Bruto strošek delodajalca: 986,55 EUR

"Malo nižja, plača bo..."

"No, saj se mi je zdelo, da bom na koncu imel manjšo plačo, sem vam takoj rekel, gospod direktor."

"Ja, Janez, ti ostaneš brez 35 eurov oziroma, to je ravno za mesečno vozovnico, ob tem pa bova v državno blagajno prispevala skupno še skoraj 120 eurov."

"Gospod direktor, jaz bom stisnil zobe, če to reši pokojninsko blagajno. Kaj pa vi?"

"Ni problema, Janez, jih stisnem tudi jaz, čeprav bova v preteku enega letu iz tvojega neta po prvem izračunu 575,58 EUR, do 63,20 EUR večjega neta v tretjem izračunu, plačevala (986,55 - (706,79 + 67,64 + 34)) 178,12 eurov več."

Janez zavzdihne.

Direktor pa pravi: "Janez, počasi, to ni še nič. Poglejva še 4. odstavek 144. člena, ki pravi, da je najnižja osnova za obračun prispevkov od plače in nadomestila plače
znesek 60 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji,
preračunane na mesec."

"Koliko pa je povprečna plača v Republiki Sloveniji?"

"Zadnja znana za mesec marec 2011 znaša 1.523,98 EUR."

"Jezus, gospod direktor, kje pa imajo take plače? Kaj sploh pomeni, da nam osnovo enostavno predpišejo?"

"No, 60 odstotkov povprečne plače znaša 914,39 EUR in narediva še zadnji izračun."

4. Izračun
Znesek davčnih olajšav: 350,47 €
Bruto plača: 914,00 €
Neto plača: 654,16 €
Bruto strošek delodajalca: 1.061,15 €


"Janez, tudi če ti ne dam plače 914 eurov bruto, bova plačevala prispevke, kot da sem ti jo dal!"

"Gospod direktor, potem pa mi dajte višjo plačo, jaz jo takoj vzamem!"

"A razumeš, da če ti dam glede na tretji izračun za pičlih 15 EUR večjo plačo, to pomeni še
75 eurov več prispevkov. Oziroma, pošteno bi bilo, da primerjava prvi in zadnji izračun. Za razliko 654,18 EUR - 575,58 EUR = 78,60 EUR se je končno izplačilo povečalo za 252,72 EUR (1.061,15 - (706,79 + 67,64 + 34)). V državi, ki ima že sedaj najbolj obremenjene plače na svetu."

"Ojej, gospod direktor, kam pa gre ves ta denar? A se da sploh kaj naredit? Kdo je tega kriv."

"Nimam pojma, kam gre... In glede na to, da se računa osnova glede na odstotek povprečne plače, sva oba nemočna. Jaz tebi plačo dol, paraziti dvignejo povprečje z višanjem plače in izplačevanjem regresov, pa še kakih 1000 jih zaposlijo in je krog sklenjen. Zato jim pravim paraziti, čeprav bi bil boljši izraz ČRNA LUKNJA. Kdo je kriv? Predolg seznam bi bil, vsekakor bodi pozoren na tiste, ki pravijo da so ZA."

"Ja, samo vam bo vsaj dobiček ostal!"

"Janez, tudi za nas, grde kapitaliste, obstaja člen, natančneje drugi del 4. odstavka 145. člena in 5. odstavek istega člena, ki nam zavarovalno osnovo predpisuje na minimalno 90% in maksimalno 350% iste, zgoraj v izračunu številka 4 omenjene povprečne plače. Po plačilu 20 % davka na dobiček in obrutene dohodnine 40 % ob izplačilu."

"A pol bomo vsi pocrkali?"

"Yep. Najprej gospodarstvo s četrt milijona zaposlenih na minimalni plači, potem, ko se pa tudi zunanje kreditiranje te nerazumne orgije zapravljanja ustavi, pa vsi skupaj."

"Gospod direktor, pa sej vi ste iznajdljivi, pa nam je že tud slabo šlo in smo vsi skupaj stisnili zobe in se izvlekli."

"Janez, mi vedno nekaj stiskamo zobe. Bolj nas nategujejo, bolj stiskamo zobe. In tole ni analni z lubrikantom, pač pa prison style ass rape. Zato bom zadnjič stisnil zobe, ko bom prisiljen fafati tistemu, ki je tole skupaj spravil. Glasoval bom PROTI."

Janez pomisli: "No, sedaj se mu je pa zmešalo."

Direktor pa zavpije tajnici: "Ej, Mojca, dej poklič in me prijavi na tečaj likvidacija podjetja po skrajšanem postopku in pošlji maile za zbor delavcev za petek, 3.6. ob 12. uri, udeležba obvezna, tema: Regres bo, firmo bomo pa zaprli, v nedeljo glasujte pa po lastni presoji!"

*Disclaimer: zgodba je skoraj v celoti izmišljena; dopuščam tudi, da sem se pri izračunih kaj uštel. Nalašč sta izbrana predstavnik gnilega kapitala in uboge raje. Vsi ostali zavarovani po členih 15. 16. in 17. jih boste v kombinaciji s 144. in 145. ravno tako fasali.
Uredništvo Financ


Upam, da Vas je zgornji obračun morda le prepričal, da boste glede pokojninske reforme, poiskali tudi podjetnike, ki zadevo bolj poznajo tudi z druge strani in dali tudi vsem novinarjem jasno sliko, kaj nam v resnici ta reforma prinaša. Propad podjetij........

Najprej so oropali pokojninsko blagajno, in se ni prav nič zgodilo, čeprav so pokradli denar.

Sedaj nas bodo pa oropali dodatno tako, da bo veliko delovnih ljudi in malih podjetnikov, kaj hitro propadlo. Dejansko nam s tem zakonom povzročajo, da ne bomo imeli denarja niti za preživetje, ogrožajo nam v bistvu življenje.

Dejansko še bolj uničujejo gospodarstvo. Nekdo se resnično trudi, da bi uničili Slovence oziroma našo državo. Vse kaže, da so to lahko strukture, ki se v zadnjem času ojačujejo, to je tisti, ki so bili proti osamosvojitvi Slovenije ter tisti , ki poveličujejo Titovo Jugoslavijo..........
anon-258656 sporočil: 165
[#1225298] 27.05.11 13:34
Odgovori   +    7
Ta vlada je opravilno nesposobna in vse česar se loti se spremeni v gnoj zato PROTI, PROTI, PROTI.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1225313] 27.05.11 13:44 · odgovor na: (#1225295)
Odgovori   +    1
[rename]
> [s69t]
> > [toniu]
> > > [s69t]
> > > Sanja se vam ne, kaksno socialno bombo so vam podtaknili.
> >
> > Pride skladiščnik Janez z minimalno plačo do direktorja in pravi:
> >
> > "Gospod direktor, a se vi kej zastopte na te referendume. A je treba glasovat za ali proti pokojninski reformi?"
> >
> > ....
>
>
> *****^8 (osmica je lezeca)
>
> Bolj nazorno ne bi mogel napisati, ze posiljam link okoli vsem, ki se ne razumejo.
>
> Finance bi ti morale placati honorar in objaviti v tiskani izdaji.

Lahko bi posneli tudi videospot.
(Še Čepinka bi potem dojela press :-)))

Razpihajmo ze enkrat te dvome :)

www.facebook.com/raz...me?sk=wall

(seveda objavo prepuscam avtorju..)
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225384] 27.05.11 14:24 · odgovor na: anon-25947 (#1224838)
Odgovori   +    1
[anja1012]
po prebranem članku ugotavljam, da sem na pravi poti - PROTI in upam, da v drugem mandatu zlepijo kaj boljšega

Jaz pa upam, da teh umetnikov (in njim podobnih) ne bomo gledali v nobenem mandatu več.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#1225385] 27.05.11 14:26 · odgovor na: anon-54454 (#1225313)
Odgovori   +    1
Kranjec na newswires:

www.nasdaq.com/aspx/...ionreuters


Upam, da internacionalizacija ni del referendumske kampanje.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1225391] 27.05.11 14:30
Odgovori   +    0
Do konca kampanje o pokojninski reformi bomo slišali še tisoč in en razlog, zakaj ga kao ni treba sprejeti. Vsak bo hotel v groteskni debati pristaviti svoj piskrček. Podjetniki bi (še) nižjo obdavčitev, iztrošeni delavci bi najprej zaplenili tajkunska premoženja, delavci v javni upravi že sedaj pripravljajo referendum o interventnem zakonu. Blaznost na kvadrat.

Včeraj sem si ogledal oddajo Pogledi na RTVSLO, kjer je šarlatan in vseznalac Alkalaj vesoljni slovenski javnosti razlagal tezo, da se reforma ne sprejema zaradi demografskih razlogov. Da je to samo vladna potuha. Aleluje! Ma, kje so do sedaj čepeli taki genialci kot je on? Ko teče tema o marsovcih oz. NPL-jih, ogrevanju ozračja, 9/11 napadu, sedaj še o pokojninski reformi ... ima Alkalaj vedno pripravljene "prave" odgovore. Enostavne, z nekaj znanstveno-fantastičnimi dodatki, pa vendarle le demagoško-populistične. Za vse Urške Slovenije izgleda ravno pravšnje.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1225399] 27.05.11 14:33 · odgovor na: anon-131841 (#1225076)
Odgovori   +    0
[tagel]
Ali nismo včeraj slišali M.Alkalaja,kaj nam bo prineslo več denarja za pokojnine. Ne bo nas reševal zakon z demografskimi grožnjami, če gospodarstvo ne bo ustvarjalo in prinašalo v državno blagajno. Ustvarjajmo najprej tu ustrezne pogoje šele potem spreminjajmo zakone.
Oprosti, Nemčiji in Švici gre baje super - gospodarsko gledano, pa kljub temu rabita vsakih nekaj let novo pokojninsko reformo. Ajde majster, povej zakaj?

P.S. Tvoja 'zvezda' Alkalaj, dežurni šaman Slovenije, je včeraj povedal Urškam Slovenije, svojo sveto resnico ... in seveda požel največ aplavza. Od Uršk seveda.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1225428] 27.05.11 14:49 · odgovor na: foore (#1225270)
Odgovori   +    0
[foore]
> [toniu]
> > [s69t]
> > Sanja se vam ne, kaksno socialno bombo so vam podtaknili.
>
> Pride skladiščnik Janez z minimalno plačo do direktorja in pravi:
>
> "Gospod direktor, a se vi kej zastopte na te referendume. A je treba glasovat za ali proti pokojninski reformi?"
>
> "Janez, verjetno je kar vseeno. Sem vam rekel, da bo firma imela probleme že zaradi dviga minimalne plače. Pa tako ste se veselili, s sodelavcem Jožetom sta zapila tistih sto eurov neto prvi dan, a ne? Sedaj je pa Jože na zavodu, vi pa delate še namesto njega."
>
> "Ja, je težko, gospod direktor, ampak saj delam za vas."
>
> "Janez, mi vsi skupaj delamo za... Eh, v pomanjkanju boljših besed, naj rečem parazite?"
>
> "Koga!? Kakšne parazite?"
>
> "Janez, dejte se vsest, pa bova mal računala."
>
> "Joj, ne bi jst za računalnik.. A nam boste plače znižal?"
>
> "Ne, Janez nič ne bomo nižali. Nisem bil vesel, ko so vam minimalno plačo zvišali, pa ste me gledali izpod čela. A mislite, da mi je bilo lahko Jožeta in druge poslati na zavod?"
>
> "Ja, saj Jože je bil najprej zelo razočaran... Ampak se je pa pobral in pravi, da bo pač na zavodu penzijo dočakal."
>
> "Vedno je bil optimist, ta naš Jože. Dajva sedaj malo številke pogledat."
>
> 1. izračun
>
> Brez dviga minimalne plače bi ta danes znašala v bruto znesku: 608,78 EUR
>
> Na mesečni ravni bi obračun plače izgledal tako:
> Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
> Bruto plača: 608,78 EUR
> Neto plača: 474,24 EUR
> Bruto strošek delodajalca: 706,79 EUR
>
> K temu dodamo še stroške prehrane (3,56 EUR * 19 delovnih dni v aprilu): 67,64 EUR
> Za mesečno karto za LPP še: 34,00 EUR
>
> Izplačano bi dobil: 575,58 EUR
>
> "Ja, ampak sedaj dobim več!"
>
> "Pa ne samo ti."
>
> "A vi tudi?"
>
> "Janez, paraziti."
>
> "Pa kakšni paraziti!?"
>
> "Potrpljenje, kmalu prideva do njih. Poglejva sedaj tvojo aprilsko plačo."
>
> 2. izračun
>
> Minimalna plača danes znaša: 748,10 EUR
>
> Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
> Bruto plača: 748,10 EUR
> Neto plača: 572,27 EUR
> Bruto strošek delodajalca: 868,54 EUR
>
> Upoštevajoč enake zneske za prehrano in prevoz na delo: 673,91 EUR
>
> "No, to je skoraj 100 eurov večja plača!"
>
> "Res je. Pa tudi 160 eurov več stroškov za podjetje, ki pa si jih razdeliva. Nekaj plačaš ti in nekaj podjetje."
>
> "In kako bo po novem?, kaj bolje?"
>
> "Če upoštevamo samo 1. odstavek 144. člena ZPIZ-2, bova dala sedaj strošek malice in prevoza v osnovo pri izračunu."
>
> "Aha, razumem in koliko bo plača po novem?"
>
> 3. izračun
>
> Minimalna plača (+ malica in prevoz, enako kot v predhodnih izraćunih): 849,74 EUR
> Znesek davčnih olajšav: 517,14 EUR
> Bruto plača: 849,74 EUR
> Neto plača: 638,78 EUR
> Bruto strošek delodajalca: 986,55 EUR
>
> "Malo nižja, plača bo..."
>
> "No, saj se mi je zdelo, da bom na koncu imel manjšo plačo, sem vam takoj rekel, gospod direktor."
>
> "Ja, Janez, ti ostaneš brez 35 eurov oziroma, to je ravno za mesečno vozovnico, ob tem pa bova v državno blagajno prispevala skupno še skoraj 120 eurov."
>
> "Gospod direktor, jaz bom stisnil zobe, če to reši pokojninsko blagajno. Kaj pa vi?"
>
> "Ni problema, Janez, jih stisnem tudi jaz, čeprav bova v preteku enega letu iz tvojega neta po prvem izračunu 575,58 EUR, do 63,20 EUR večjega neta v tretjem izračunu, plačevala (986,55 - (706,79 + 67,64 + 34)) 178,12 eurov več."
>
> Janez zavzdihne.
>
> Direktor pa pravi: "Janez, počasi, to ni še nič. Poglejva še 4. odstavek 144. člena, ki pravi, da je najnižja osnova za obračun prispevkov od plače in nadomestila plače
> znesek 60 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji,
> preračunane na mesec."
>
> "Koliko pa je povprečna plača v Republiki Sloveniji?"
>
> "Zadnja znana za mesec marec 2011 znaša 1.523,98 EUR."
>
> "Jezus, gospod direktor, kje pa imajo take plače? Kaj sploh pomeni, da nam osnovo enostavno predpišejo?"
>
> "No, 60 odstotkov povprečne plače znaša 914,39 EUR in narediva še zadnji izračun."
>
> 4. Izračun
> Znesek davčnih olajšav: 350,47 €
> Bruto plača: 914,00 €
> Neto plača: 654,16 €
> Bruto strošek delodajalca: 1.061,15 €
>
>
> "Janez, tudi če ti ne dam plače 914 eurov bruto, bova plačevala prispevke, kot da sem ti jo dal!"
>
> "Gospod direktor, potem pa mi dajte višjo plačo, jaz jo takoj vzamem!"
>
> "A razumeš, da če ti dam glede na tretji izračun za pičlih 15 EUR večjo plačo, to pomeni še
> 75 eurov več prispevkov. Oziroma, pošteno bi bilo, da primerjava prvi in zadnji izračun. Za razliko 654,18 EUR - 575,58 EUR = 78,60 EUR se je končno izplačilo povečalo za 252,72 EUR (1.061,15 - (706,79 + 67,64 + 34)). V državi, ki ima že sedaj najbolj obremenjene plače na svetu."
>
> "Ojej, gospod direktor, kam pa gre ves ta denar? A se da sploh kaj naredit? Kdo je tega kriv."
>
> "Nimam pojma, kam gre... In glede na to, da se računa osnova glede na odstotek povprečne plače, sva oba nemočna. Jaz tebi plačo dol, paraziti dvignejo povprečje z višanjem plače in izplačevanjem regresov, pa še kakih 1000 jih zaposlijo in je krog sklenjen. Zato jim pravim paraziti, čeprav bi bil boljši izraz ČRNA LUKNJA. Kdo je kriv? Predolg seznam bi bil, vsekakor bodi pozoren na tiste, ki pravijo da so ZA."
>
> "Ja, samo vam bo vsaj dobiček ostal!"
>
> "Janez, tudi za nas, grde kapitaliste, obstaja člen, natančneje drugi del 4. odstavka 145. člena in 5. odstavek istega člena, ki nam zavarovalno osnovo predpisuje na minimalno 90% in maksimalno 350% iste, zgoraj v izračunu številka 4 omenjene povprečne plače. Po plačilu 20 % davka na dobiček in obrutene dohodnine 40 % ob izplačilu."
>
> "A pol bomo vsi pocrkali?"
>
> "Yep. Najprej gospodarstvo s četrt milijona zaposlenih na minimalni plači, potem, ko se pa tudi zunanje kreditiranje te nerazumne orgije zapravljanja ustavi, pa vsi skupaj."
>
> "Gospod direktor, pa sej vi ste iznajdljivi, pa nam je že tud slabo šlo in smo vsi skupaj stisnili zobe in se izvlekli."
>
> "Janez, mi vedno nekaj stiskamo zobe. Bolj nas nategujejo, bolj stiskamo zobe. In tole ni analni z lubrikantom, pač pa prison style ass rape. Zato bom zadnjič stisnil zobe, ko bom prisiljen fafati tistemu, ki je tole skupaj spravil. Glasoval bom PROTI."
>
> Janez pomisli: "No, sedaj se mu je pa zmešalo."
>
> Direktor pa zavpije tajnici: "Ej, Mojca, dej poklič in me prijavi na tečaj likvidacija podjetja po skrajšanem postopku in pošlji maile za zbor delavcev za petek, 3.6. ob 12. uri, udeležba obvezna, tema: Regres bo, firmo bomo pa zaprli, v nedeljo glasujte pa po lastni presoji!"
>
> *Disclaimer: zgodba je skoraj v celoti izmišljena; dopuščam tudi, da sem se pri izračunih kaj uštel. Nalašč sta izbrana predstavnik gnilega kapitala in uboge raje. Vsi ostali zavarovani po členih 15. 16. in 17. jih boste v kombinaciji s 144. in 145. ravno tako fasali.

Uredništvo Financ


Upam, da Vas je zgornji obračun morda le prepričal, da boste glede pokojninske reforme, poiskali tudi podjetnike, ki zadevo bolj poznajo tudi z druge strani in dali tudi vsem novinarjem jasno sliko, kaj nam v resnici ta reforma prinaša. Propad podjetij........

Najprej so oropali pokojninsko blagajno, in se ni prav nič zgodilo, čeprav so pokradli denar.

Sedaj nas bodo pa oropali dodatno tako, da bo veliko delovnih ljudi in malih podjetnikov, kaj hitro propadlo. Dejansko nam s tem zakonom povzročajo, da ne bomo imeli denarja niti za preživetje, ogrožajo nam v bistvu življenje.

Dejansko še bolj uničujejo gospodarstvo. Nekdo se resnično trudi, da bi uničili Slovence oziroma našo državo. Vse kaže, da so to lahko strukture, ki se v zadnjem času ojačujejo, to je tisti, ki so bili proti osamosvojitvi Slovenije ter tisti , ki poveličujejo Titovo Jugoslavijo..........

***** *****
anon-217703 sporočil: 874
[#1225437] 27.05.11 14:55
Odgovori   +    2
Lahko bi končali, da boste glasovali proti.
anon-115852 sporočil: 3.610
[#1225465] 27.05.11 15:05
Odgovori   +    3
Vsi ugotavljajo (vključno s Kučanom in Tuerkom), da je ta reforma POMANJKLJIVA in zakaj bi jo potem sprejeli! Zato 3 x PROTI! Ta članek pa postavlja na laž tudi Stanovnika ml., ki je izjavil, da so vsi ekonomisti za!

Strani: 1 2 3 4