Zasebnost

Strani: 1 2

FIN223552 sporočil: 1.136
[#2743495] 20.11.18 16:27
Odgovori   +    0
Finance objavijo reklamo, pa še šiba navzgor :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2743497] 20.11.18 16:40 · odgovor na: (#2743463)
Odgovori   +    5
Kaj pa če postane predsednik? Kaj če ga "išijatičarjev" naslednik spravi pod mizo ko gresta pit? Vidiš, zato so pa pripravljalni treningi.

Dolžina življenja in pitje. Ne vem za angleže in američane, toda slovenci smo proizvod generacij ki so dale življenje, da mi lahko spravimo pod mizo večino pijancev na svetu. Če bi nastopili na olimpijadi, bil bil finale Rusija - Slovenija.... ostali sodelujoči pa na urgenci ali britofu.

Moj stari je sesul flašo viskija ali konjaka, pa je bil nasledni dan že v delavnici - pri 80tih. Živel do 93. Pa je bil 1944-45 na počitnicah v majhni prijazni vasici blizu Muenchna, po imenu Dachau. Prave gene ne moreš premagat, pa če se še tako trudiš.
anon-476752 sporočil: 484
[#2743499] 20.11.18 16:42 · odgovor na: FIN223552 (#2743495)
Odgovori   +    0
bodo zdaj padle cene elektrike?
Endimion sporočil: 10.440
[#2743500] 20.11.18 16:42 · odgovor na: Brane (#2743493)
Odgovori   +    2
Brane... mene pa zanima... ker je leto nekako naokoli..

Kak je performans podjetij ki so bila izdajala žetone... vis-a-vis njihovemu market performanceu. Neke rezultate menda imamo a ne? Samo pr teh pa res nisem vešč pri iskanju.

Oziroma. Ker je zaton nekako plačilno sredstvo za plačilo storitev... koliko nakupov storitev denimo je bilo opravljenih s temi zetoni. Napram celemu prometu denimo.. hajd pa dajmo... News2100. Ki je ICO izdajo zaključil letos v 1/2 leta. Se rajši kakega tujega... ker so verjetno bolj prometni pri objavah.

Skratka, zanima koliko je kaj "beseda meso postala" pri vseh ICO izdajah...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2743545] 20.11.18 21:22 · odgovor na: (#2743463)
Odgovori   +    2
[rename]
Yep, antivirusni McAfee.

Takole pa on za zajtrk:
twitter.com/official...3699644416
Moj frend ga je takole biksal, pa jih ni dočakal 51. Jetra.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2743551] 20.11.18 22:58 · odgovor na: robi2107 (#2743545)
Odgovori   +    1
Beri zgoraj moj post: fotr pri skoraj 80 skoraj na eks flašo whiskija, pa je doživel 93. Sem bral študijo: nekateri ljudje lahko delajo kakrkoli z zdravjem pa doživijo visoko starost skoraj do konca zdravi. Genska Loterija pač.
Endimion sporočil: 10.440
[#2743557] 21.11.18 06:41 · odgovor na: (#2743511)
Odgovori   +    1
Ja Ja... eno je kotacija teh žetonov, drugo je biznis, ki se ga (ne) gredo firme ki so te žetone izdale in z njimi zbrale neke $ in €

Tu me zanima poslovni del.
hostamox sporočil: 8.460
[#2743583] 21.11.18 09:09 · odgovor na: najobj (#2743480)
Odgovori   +    2
Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.
najobj sporočil: 32.019
[#2743634] 21.11.18 11:41 · odgovor na: hostamox (#2743583)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.11.2018 11:43
[hostamox]
Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.
... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...
1011Arist sporočil: 1.058
[#2743637] 21.11.18 11:54 · odgovor na: najobj (#2743634)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [hostamox]
> Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.

... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...
To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.

Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.

Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.

Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.
najobj sporočil: 32.019
[#2743643] 21.11.18 12:15 · odgovor na: 1011Arist (#2743637)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.11.2018 12:17
[1011Arist]
> [najobj]
> > [hostamox]
> > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.
> ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
>
> P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...
To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.

Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.

Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.

Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.
... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...
Brane sporočil: 2.077
[#2743660] 21.11.18 13:14 · odgovor na: najobj (#2743643)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [1011Arist]
> > [najobj]
> > > [hostamox]
> > > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.

> > ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
> >
> > P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...

> To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
> Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
> Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.
>
> Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
> je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.
>
> Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.
>
> Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.

... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...
Človek bi pričakoval, da če nekaj komentiraš ali se splača ali ne, da poznaš tematiko.

Block Reward
DEFINITION of 'Block Reward'
Bitcoin block reward refers to the new bitcoins that are awarded by the blockchain network to eligible cryptocurrency miners for each block they mine successfully.

Each bitcoin block is around 1 MB in size and is used to store the bitcoin transaction information. For example, when A sends money to B, this transactional information is stored on a block.

Miners who use mining devices to find new blocks are rewarded for their efforts through block rewards. Other cryptocurrencies have a similar mechanism for rewarding miners with blocks of the respective blockchain.

The winning miner claims a block reward by adding it as a first transaction on the block.

Read more: Block Reward Definition | Investopedia www.investopedia.com...z5XUTIgUz5
Endimion sporočil: 10.440
[#2743664] 21.11.18 13:32 · odgovor na: (#2743577)
Odgovori   +    0
Tile fantje s pripeto reporterja malce kradejo :)

forum.finance.si/?m=...448&single
najobj sporočil: 32.019
[#2743687] 21.11.18 15:13 · odgovor na: Brane (#2743660)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.11.2018 15:14
[brane]
> [najobj]
> > [1011Arist]
> > > [najobj]
> > > > [hostamox]
> > > > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > > > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.
> > > ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
> > >
> > > P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...
> > To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
> > Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
> > Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.
> >
> > Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
> > je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.
> >
> > Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.
> >
> > Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.
> ... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...
Človek bi pričakoval, da če nekaj komentiraš ali se splača ali ne, da poznaš tematiko.

Block Reward
DEFINITION of 'Block Reward'
Bitcoin block reward refers to the new bitcoins that are awarded by the blockchain network to eligible cryptocurrency miners for each block they mine successfully.

Each bitcoin block is around 1 MB in size and is used to store the bitcoin transaction information. For example, when A sends money to B, this transactional information is stored on a block.

Miners who use mining devices to find new blocks are rewarded for their efforts through block rewards. Other cryptocurrencies have a similar mechanism for rewarding miners with blocks of the respective blockchain.

The winning miner claims a block reward by adding it as a first transaction on the block.

Read more: Block Reward Definition | Investopedia www.investopedia.com...z5XUTIgUz5
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se bitkojne splača rudarit v vsakem primeru, še vedno pa ne razumem, zakaj zdaj takšna panika, ker jim cena v pravem denarju pada ...

P.S.: če bi na totem forumu vsak komentiral samo stvari, ki jih razume do obisti, totega foruma ne bi bilo, tako da bodi vesel, da obstajajo glupani, kot sem jaz, da si potem ti lahko pameten ... aja, pozabil si napisat, če se nagrade za nove bitkojne izplačajo v dolarjih ali evrih, ker če se izplačajo v bitkojnih, potem se rudarit res vedno splača ... khmm, če seveda elektriko za rudarjenje plačaš v bitkojnih ...
Brane sporočil: 2.077
[#2743698] 21.11.18 15:39 · odgovor na: najobj (#2743687)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [brane]
> > [najobj]
> > > [1011Arist]
> > > > [najobj]
> > > > > [hostamox]
> > > > > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > > > > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.

> > > > ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
> > > >
> > > > P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...

> > > To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
> > > Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
> > > Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.
> > >
> > > Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
> > > je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.
> > >
> > > Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.
> > >
> > > Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.

> > ... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...

> Človek bi pričakoval, da če nekaj komentiraš ali se splača ali ne, da poznaš tematiko.
>
> Block Reward
> DEFINITION of 'Block Reward'
> Bitcoin block reward refers to the new bitcoins that are awarded by the blockchain network to eligible cryptocurrency miners for each block they mine successfully.
>
> Each bitcoin block is around 1 MB in size and is used to store the bitcoin transaction information. For example, when A sends money to B, this transactional information is stored on a block.
>
> Miners who use mining devices to find new blocks are rewarded for their efforts through block rewards. Other cryptocurrencies have a similar mechanism for rewarding miners with blocks of the respective blockchain.
>
> The winning miner claims a block reward by adding it as a first transaction on the block.
>
> Read more: Block Reward Definition | Investopedia www.investopedia.com...z5XUTIgUz5

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se bitkojne splača rudarit v vsakem primeru, še vedno pa ne razumem, zakaj zdaj takšna panika, ker jim cena v pravem denarju pada ...

P.S.: če bi na totem forumu vsak komentiral samo stvari, ki jih razume do obisti, totega foruma ne bi bilo, tako da bodi vesel, da obstajajo glupani, kot sem jaz, da si potem ti lahko pameten ... aja, pozabil si napisat, če se nagrade za nove bitkojne izplačajo v dolarjih ali evrih, ker če se izplačajo v bitkojnih, potem se rudarit res vedno splača ... khmm, če seveda elektriko za rudarjenje plačaš v bitkojnih ...
Ne, ne splača se jih rudarit v vsakem primeru, tega nisem napisal. Hotel sem le pokazati, da je v ekonomiji tako kot v naravi, da ima sistem običajno povratno zanko. (če je hrane veliko, se populacija živali poveča (košček hrane na žival ostane podoben), velja tudi obratno umre toliko živali, da se ostale lahko prehranijo, če hrane zmanjkuje. Zato linerani sklepi in extrapolacije praviloma vodijo v grobe napake!
Enak princip velja pri rudarjenju!
Kot si lahko prebral v angleškem zapisu, si rudar, ki je zmagal v tekmi za blok, na začetku bloka zapiše svoja 2 bitcoina provizije v bitcoinih seveda.
Da plača elektriko mora prodati ta dva bitcoina za fiat, če elektrike ne kupi pri prodajalcu, ki sprejema kripto (SunContract).
1357 sporočil: 7.095
[#2743763] 21.11.18 22:30
Odgovori   +    0
Kriptomanija ni nič drugega kot Dot com 2.0. Zgodba z Dot com-i se je doagjala na prehodu tisočletij in je obstajala zelo podobna euforija kot ej bila sprožena okoli bitcoina in block chain tehnologij. In tudi rezultat bo an koncu zelo podoben, tehnologija bo sicer ostala od obljubljenih malo morje novih mega poslov pa bo ostalo bore malo, vsaj tistih kurantnih in zanimivih za široke ljudske množice.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2743780] 22.11.18 06:57 · odgovor na: 1357 (#2743763)
Odgovori   +    1
[1357]
od obljubljenih malo morje novih mega poslov pa bo ostalo bore malo, vsaj tistih kurantnih in zanimivih za široke ljudske množice.
gaspari, si to ti?

edino on je namrec doslej uporabil besedo kurantni (kolikor vem) :)
najobj sporočil: 32.019
[#2743838] 22.11.18 10:42 · odgovor na: Brane (#2743698)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2018 10:51
[brane]
> [najobj]
> > [brane]
> > > [najobj]
> > > > [1011Arist]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [hostamox]
> > > > > > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > > > > > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.
> > > > > ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
> > > > >
> > > > > P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...
> > > > To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
> > > > Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
> > > > Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.
> > > >
> > > > Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
> > > > je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.
> > > >
> > > > Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.
> > > >
> > > > Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.
> > > ... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...
> > Človek bi pričakoval, da če nekaj komentiraš ali se splača ali ne, da poznaš tematiko.
> >
> > Block Reward
> > DEFINITION of 'Block Reward'
> > Bitcoin block reward refers to the new bitcoins that are awarded by the blockchain network to eligible cryptocurrency miners for each block they mine successfully.
> >
> > Each bitcoin block is around 1 MB in size and is used to store the bitcoin transaction information. For example, when A sends money to B, this transactional information is stored on a block.
> >
> > Miners who use mining devices to find new blocks are rewarded for their efforts through block rewards. Other cryptocurrencies have a similar mechanism for rewarding miners with blocks of the respective blockchain.
> >
> > The winning miner claims a block reward by adding it as a first transaction on the block.
> >
> > Read more: Block Reward Definition | Investopedia www.investopedia.com...z5XUTIgUz5
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se bitkojne splača rudarit v vsakem primeru, še vedno pa ne razumem, zakaj zdaj takšna panika, ker jim cena v pravem denarju pada ...
>
> P.S.: če bi na totem forumu vsak komentiral samo stvari, ki jih razume do obisti, totega foruma ne bi bilo, tako da bodi vesel, da obstajajo glupani, kot sem jaz, da si potem ti lahko pameten ... aja, pozabil si napisat, če se nagrade za nove bitkojne izplačajo v dolarjih ali evrih, ker če se izplačajo v bitkojnih, potem se rudarit res vedno splača ... khmm, če seveda elektriko za rudarjenje plačaš v bitkojnih ...
Ne, ne splača se jih rudarit v vsakem primeru, tega nisem napisal. Hotel sem le pokazati, da je v ekonomiji tako kot v naravi, da ima sistem običajno povratno zanko. (če je hrane veliko, se populacija živali poveča (košček hrane na žival ostane podoben), velja tudi obratno umre toliko živali, da se ostale lahko prehranijo, če hrane zmanjkuje. Zato linerani sklepi in extrapolacije praviloma vodijo v grobe napake!
Enak princip velja pri rudarjenju!
Kot si lahko prebral v angleškem zapisu, si rudar, ki je zmagal v tekmi za blok, na začetku bloka zapiše svoja 2 bitcoina provizije v bitcoinih seveda.
Da plača elektriko mora prodati ta dva bitcoina za fiat, če elektrike ne kupi pri prodajalcu, ki sprejema kripto (SunContract).
... ja, in kaj po tem ? ...

P.S.: verjetno je celo Talking Tom za nekoga uporabna zadeva, bitkojn pa ni uporaben za nič drugega, kot da ga rudar za dosti porabljenega štroma na novo izrudarjenega ponudi na borzi in čaka na idiota, ki je še bolj požrešen od njega ... aja, in neuspešni rudarji verjetno tudi trošijo štrom, le da ga oni trošijo brezveze in ga razen za dolarje ali evre ne morejo plačati z ničemer ...
Brane sporočil: 2.077
[#2743906] 22.11.18 13:52 · odgovor na: najobj (#2743838)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [brane]
> > [najobj]
> > > [brane]
> > > > [najobj]
> > > > > [1011Arist]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [hostamox]
> > > > > > > Sem šel še mal brat in kolikor razumem, rabiš za nove BTC čedalje več energije in procesorske moći. Tako da višanje cene BTC ima nek smisel, vprašanje je samo kdo jo bo plačal.
> > > > > > > Držal se bom nasveta - Če nečesa ne razumeš, ne investiraj.

> > > > > > ... ja, in ker se jaz na poštevanko zaenkrat še razumem, sem zgoraj napisal, da moraš za rentabilno rudarjenje elektriko krasti, ker se ti ob sedanji ceni na borzi bitkojnov rudarit ne splača, če pa se škarje celo razpirajo, pa se ti ne splača še bolj, če seveda elektrike ne kradeš ...
> > > > > >
> > > > > > P.S.: to forum.finance.si/?m=...963&single sem enemu stručkotu za bitkojne napisal na začetku letošnjega leta, ko si za bitkojn dobil precej več kot danes ...

> > > > > To ni tako linearno vprašanje kot ga ti poenostavljaš.
> > > > > Bom zelo poenostavil, zato me ne obesit, pa vednar princip je naslednji
> > > > > Če jih pri ceni npr 10.000 rudari 100, je verjetnost, da bodo uspešno dobili paket v obdelavo 1/100. Za paket bodo zaslužili 20.000 na vsakih sto poskusov, kar pomeni nagrado 200 na poskus.
> > > > >
> > > > > Če jih zaradi nižje cene 5000, ko se rudariti "več ne splača" odneha 50.
> > > > > je sedaj verjetnost, da boš dobil blok v obdelavo 1/50, za paket boš zaslužil 10.000 na vsakih 50 poskusov, kar pa pomeni zopet nagrado 200 na poskus oziroma npr. uro.
> > > > >
> > > > > Torej tudi, ko cena pade dobiš 200 na uro, ker se cena elektrike ni spremenila, se ti tudi rudariti splača.
> > > > >
> > > > > Torej vse je odvisno od takih, ki raćunajo kot ti in odnehajo, ker s tem omogočijo preostanku višji win rate.

> > > > ... OK, kdo ti da kakšno nagrado, koliko in zakaj, tega iz tvoje razlage res ne razumem, niti se mi ne ljubi preveč razmišljat, kako in zakaj jo dobi ... no, lahko pa zaradi mene vsi veselo rudarijo in trošijo elektriko v upanju, da bodo kaj dobili, ker od mene ni odvisno nič, ker nikoli nisem začel niti rudarit niti kupovat bitkojne ... aja, in da ne bo pomote, vseeno hvala za trud ...

> > > Človek bi pričakoval, da če nekaj komentiraš ali se splača ali ne, da poznaš tematiko.
> > >
> > > Block Reward
> > > DEFINITION of 'Block Reward'
> > > Bitcoin block reward refers to the new bitcoins that are awarded by the blockchain network to eligible cryptocurrency miners for each block they mine successfully.
> > >
> > > Each bitcoin block is around 1 MB in size and is used to store the bitcoin transaction information. For example, when A sends money to B, this transactional information is stored on a block.
> > >
> > > Miners who use mining devices to find new blocks are rewarded for their efforts through block rewards. Other cryptocurrencies have a similar mechanism for rewarding miners with blocks of the respective blockchain.
> > >
> > > The winning miner claims a block reward by adding it as a first transaction on the block.
> > >
> > > Read more: Block Reward Definition | Investopedia www.investopedia.com...z5XUTIgUz5

> > ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, se bitkojne splača rudarit v vsakem primeru, še vedno pa ne razumem, zakaj zdaj takšna panika, ker jim cena v pravem denarju pada ...
> >
> > P.S.: če bi na totem forumu vsak komentiral samo stvari, ki jih razume do obisti, totega foruma ne bi bilo, tako da bodi vesel, da obstajajo glupani, kot sem jaz, da si potem ti lahko pameten ... aja, pozabil si napisat, če se nagrade za nove bitkojne izplačajo v dolarjih ali evrih, ker če se izplačajo v bitkojnih, potem se rudarit res vedno splača ... khmm, če seveda elektriko za rudarjenje plačaš v bitkojnih ...

> Ne, ne splača se jih rudarit v vsakem primeru, tega nisem napisal. Hotel sem le pokazati, da je v ekonomiji tako kot v naravi, da ima sistem običajno povratno zanko. (če je hrane veliko, se populacija živali poveča (košček hrane na žival ostane podoben), velja tudi obratno umre toliko živali, da se ostale lahko prehranijo, če hrane zmanjkuje. Zato linerani sklepi in extrapolacije praviloma vodijo v grobe napake!
> Enak princip velja pri rudarjenju!
> Kot si lahko prebral v angleškem zapisu, si rudar, ki je zmagal v tekmi za blok, na začetku bloka zapiše svoja 2 bitcoina provizije v bitcoinih seveda.
> Da plača elektriko mora prodati ta dva bitcoina za fiat, če elektrike ne kupi pri prodajalcu, ki sprejema kripto (SunContract).

... ja, in kaj po tem ? ...

P.S.: verjetno je celo Talking Tom za nekoga uporabna zadeva, bitkojn pa ni uporaben za nič drugega, kot da ga rudar za dosti porabljenega štroma na novo izrudarjenega ponudi na borzi in čaka na idiota, ki je še bolj požrešen od njega ... aja, in neuspešni rudarji verjetno tudi trošijo štrom, le da ga oni trošijo brezveze in ga razen za dolarje ali evre ne morejo plačati z ničemer ...
Ne, narobe si predstavljaš. Rudarji dobijo plačilo provizije zato, da vrtijo ketno naprej (blockchain) vsakih nekaj minut. Oni potrdijo vse transakcije, ki so v bloku in so se zgodile zadnjih n minut.
Tudi tvoje razmišljanje, da je namenjen zgolj za na borze je vprašljivo.
Za primer si predstavljajva HRvaško. Kot plačilno sredstvo v svoji ekonomiji ima Kune.
Če greš na dopust ali na večerjo moraš evre ali dolarje zamenjati v kune, da lahko tam živiš, dopustuješ...
Lahko rečeš, da je kuna brez veze, toda nekateri jo potrebujejo, mogoče tudi ti.

Podobno je z bitcoin, so neke vrste kune za digitalno ekonomijo. Če želiš kupiti neki kovanec ali zaradi borze ali zaradi storitve, ga v 1/4 primerov plačaš z bitcoinom. To je bistvo tega. Skratka povpraševanje zaradi plačilnih potreb in provizije za potrjevanje transakcij.
najobj sporočil: 32.019
[#2743933] 22.11.18 14:36 · odgovor na: Brane (#2743906)
Odgovori   +    0
> ... ja, in kaj po tem ? ...
>
> P.S.: verjetno je celo Talking Tom za nekoga uporabna zadeva, bitkojn pa ni uporaben za nič drugega, kot da ga rudar za dosti porabljenega štroma na novo izrudarjenega ponudi na borzi in čaka na idiota, ki je še bolj požrešen od njega ... aja, in neuspešni rudarji verjetno tudi trošijo štrom, le da ga oni trošijo brezveze in ga razen za dolarje ali evre ne morejo plačati z ničemer ...
Ne, narobe si predstavljaš. Rudarji dobijo plačilo provizije zato, da vrtijo ketno naprej (blockchain) vsakih nekaj minut. Oni potrdijo vse transakcije, ki so v bloku in so se zgodile zadnjih n minut.
Tudi tvoje razmišljanje, da je namenjen zgolj za na borze je vprašljivo.
Za primer si predstavljajva HRvaško. Kot plačilno sredstvo v svoji ekonomiji ima Kune.
Če greš na dopust ali na večerjo moraš evre ali dolarje zamenjati v kune, da lahko tam živiš, dopustuješ...
Lahko rečeš, da je kuna brez veze, toda nekateri jo potrebujejo, mogoče tudi ti.


Podobno je z bitcoin, so neke vrste kune za digitalno ekonomijo. Če želiš kupiti neki kovanec ali zaradi borze ali zaradi storitve, ga v 1/4 primerov plačaš z bitcoinom. To je bistvo tega. Skratka povpraševanje zaradi plačilnih potreb in provizije za potrjevanje transakcij.
... OK, ker plačevanje s kunami primerjaš z bitkojni, preberi forum.finance.si/?m=...926&single moj prvi post na temo bitkojnov na totem forumu ...

P.S.: ker ne spremljam tečajnic kriptovalut, ne vem, če so vse enako volatilne kot bitkojn in če so, je bolj ali manj vseeno, s čem jih kupuješ ali prodajaš, ker z enakimi medsebojnimi razmerji itak ostaneš v kriptosvetu ... no, če pa vse kriptovalute niso enako volatilne kot bitkojn, pa tudi za plačilni promet v kriptovalutah velja isto, kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2743937] 22.11.18 14:52 · odgovor na: najobj (#2743933)
Odgovori   +    0
kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
ah, jaz ne bi bil tolko siguren v to...
najobj sporočil: 32.019
[#2743938] 22.11.18 14:55 · odgovor na: shevchenko (#2743937)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2018 14:56
[shevchenko]
> kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...

ah, jaz ne bi bil tolko siguren v to...
... OK, volatilnost bi moral še enkrat poudarit ... alzo, ob takšni dnevni(!) volatilnosti z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
Brane sporočil: 2.077
[#2743940] 22.11.18 15:03 · odgovor na: najobj (#2743933)
Odgovori   +    1
[najobj]
> > ... ja, in kaj po tem ? ...
> >
> > P.S.: verjetno je celo Talking Tom za nekoga uporabna zadeva, bitkojn pa ni uporaben za nič drugega, kot da ga rudar za dosti porabljenega štroma na novo izrudarjenega ponudi na borzi in čaka na idiota, ki je še bolj požrešen od njega ... aja, in neuspešni rudarji verjetno tudi trošijo štrom, le da ga oni trošijo brezveze in ga razen za dolarje ali evre ne morejo plačati z ničemer ...

> Ne, narobe si predstavljaš. Rudarji dobijo plačilo provizije zato, da vrtijo ketno naprej (blockchain) vsakih nekaj minut. Oni potrdijo vse transakcije, ki so v bloku in so se zgodile zadnjih n minut.
> Tudi tvoje razmišljanje, da je namenjen zgolj za na borze je vprašljivo.
> Za primer si predstavljajva HRvaško. Kot plačilno sredstvo v svoji ekonomiji ima Kune.
> Če greš na dopust ali na večerjo moraš evre ali dolarje zamenjati v kune, da lahko tam živiš, dopustuješ...
> Lahko rečeš, da je kuna brez veze, toda nekateri jo potrebujejo, mogoče tudi ti.

>
> Podobno je z bitcoin, so neke vrste kune za digitalno ekonomijo. Če želiš kupiti neki kovanec ali zaradi borze ali zaradi storitve, ga v 1/4 primerov plačaš z bitcoinom. To je bistvo tega. Skratka povpraševanje zaradi plačilnih potreb in provizije za potrjevanje transakcij.

... OK, ker plačevanje s kunami primerjaš z bitkojni, preberi forum.finance.si/?m=...926&single moj prvi post na temo bitkojnov na totem forumu ...

P.S.: ker ne spremljam tečajnic kriptovalut, ne vem, če so vse enako volatilne kot bitkojn in če so, je bolj ali manj vseeno, s čem jih kupuješ ali prodajaš, ker z enakimi medsebojnimi razmerji itak ostaneš v kriptosvetu ... no, če pa vse kriptovalute niso enako volatilne kot bitkojn, pa tudi za plačilni promet v kriptovalutah velja isto, kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
Res premalo gledaš tečajnice Pari so običajno proti BTC, nekaj jih tudi proti ETH, pa precej manj proti USDT, vse ostalo je minorno.
Torej ne drži, kar si zapisal.
ZA nakup velike večine žetonov je postopek sledeč. Najprej na nekih menjalnicah, kjer lahko kupuješ s fiat (npr. Bitstamp, KRaken) BTC ali ETH ali USDT in šele v naslednjem koraku s tem digitalnim denarjem kupiš dotični osebi ljubi žeton.
Zato je primerjava s kunami umestna, govoriti o raličnih volativnostih pa v resnici ni srž problema.
najobj sporočil: 32.019
[#2743941] 22.11.18 15:15 · odgovor na: Brane (#2743940)
Odgovori   +    0
> ... OK, ker plačevanje s kunami primerjaš z bitkojni, preberi forum.finance.si/?m=...926&single moj prvi post na temo bitkojnov na totem forumu ...
>
> P.S.: ker ne spremljam tečajnic kriptovalut, ne vem, če so vse enako volatilne kot bitkojn in če so, je bolj ali manj vseeno, s čem jih kupuješ ali prodajaš, ker z enakimi medsebojnimi razmerji itak ostaneš v kriptosvetu ... no, če pa vse kriptovalute niso enako volatilne kot bitkojn, pa tudi za plačilni promet v kriptovalutah velja isto, kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
Res premalo gledaš tečajnice Pari so običajno proti BTC, nekaj jih tudi proti ETH, pa precej manj proti USDT, vse ostalo je minorno.
Torej ne drži, kar si zapisal.
ZA nakup velike večine žetonov je postopek sledeč.
Najprej na nekih menjalnicah, kjer lahko kupuješ s fiat (npr. Bitstamp, KRaken) BTC ali ETH ali USDT in šele v naslednjem koraku s tem digitalnim denarjem kupiš dotični osebi ljubi žeton.
Zato je primerjava s kunami umestna, govoriti o raličnih volativnostih pa v resnici ni srž problema.
... eh, očitno bi tudi tebi moral bolj poudarit drugi vidik, in sicer da ob kupovanju in prodajanju žetonov itak ostaneš v kriptosvetu ...
1011Arist sporočil: 1.058
[#2743998] 22.11.18 21:06 · odgovor na: najobj (#2743941)
Odgovori   +    2
[najobj]
> > ... OK, ker plačevanje s kunami primerjaš z bitkojni, preberi forum.finance.si/?m=...926&single moj prvi post na temo bitkojnov na totem forumu ...
> >
> > P.S.: ker ne spremljam tečajnic kriptovalut, ne vem, če so vse enako volatilne kot bitkojn in če so, je bolj ali manj vseeno, s čem jih kupuješ ali prodajaš, ker z enakimi medsebojnimi razmerji itak ostaneš v kriptosvetu ... no, če pa vse kriptovalute niso enako volatilne kot bitkojn, pa tudi za plačilni promet v kriptovalutah velja isto, kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...

> Res premalo gledaš tečajnice Pari so običajno proti BTC, nekaj jih tudi proti ETH, pa precej manj proti USDT, vse ostalo je minorno.
> Torej ne drži, kar si zapisal.
> ZA nakup velike večine žetonov je postopek sledeč.
Najprej na nekih menjalnicah, kjer lahko kupuješ s fiat (npr. Bitstamp, KRaken) BTC ali ETH ali USDT in šele v naslednjem koraku s tem digitalnim denarjem kupiš dotični osebi ljubi žeton.
> Zato je primerjava s kunami umestna, govoriti o raličnih volativnostih pa v resnici ni srž problema.

... eh, očitno bi tudi tebi moral bolj poudarit drugi vidik, in sicer da ob kupovanju in prodajanju žetonov itak ostaneš v kriptosvetu ...
Ne ni res. IMaš kripto sobo, kjer se menjujejo kriptoti za BTC ali ETH ali USDT ...

Potme pa imaš vhodno izhodna vrata v to sobo.
Tam pa se kupuje enako kot vse druge finančne instrumente. Prineseš evrške dolarčke, korejčke, da dobiš BTC, ETH.
Ko zapušščaš igrlnico prav tako kot pri ruleti ali blacjacku ob izhodu zamenjaš žetone v evrčke dolarčke...
BTC jeva uporabnost je, ker se z njim opravi 1/4 teh prehodov pri vratih.
A je res tako težko razumeti pravilno težo posameznih argumentov?
najobj sporočil: 32.019
[#2744064] 23.11.18 10:02 · odgovor na: 1011Arist (#2743998)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.11.2018 10:06
[1011Arist]
> [najobj]
> > > ... OK, ker plačevanje s kunami primerjaš z bitkojni, preberi forum.finance.si/?m=...926&single moj prvi post na temo bitkojnov na totem forumu ...
> > >
> > > P.S.: ker ne spremljam tečajnic kriptovalut, ne vem, če so vse enako volatilne kot bitkojn in če so, je bolj ali manj vseeno, s čem jih kupuješ ali prodajaš, ker z enakimi medsebojnimi razmerji itak ostaneš v kriptosvetu ... no, če pa vse kriptovalute niso enako volatilne kot bitkojn, pa tudi za plačilni promet v kriptovalutah velja isto, kot sem v nalimanem postu opisal Perotu, in sicer da z bitkojni kosila v Ljubljani ne bo plačal nikoli ...
> > Res premalo gledaš tečajnice Pari so običajno proti BTC, nekaj jih tudi proti ETH, pa precej manj proti USDT, vse ostalo je minorno.
> > Torej ne drži, kar si zapisal.
> > ZA nakup velike večine žetonov je postopek sledeč.
Najprej na nekih menjalnicah, kjer lahko kupuješ s fiat (npr. Bitstamp, KRaken) BTC ali ETH ali USDT in šele v naslednjem koraku s tem digitalnim denarjem kupiš dotični osebi ljubi žeton.
> > Zato je primerjava s kunami umestna, govoriti o raličnih volativnostih pa v resnici ni srž problema.
> ... eh, očitno bi tudi tebi moral bolj poudarit drugi vidik, in sicer da ob kupovanju in prodajanju žetonov itak ostaneš v kriptosvetu ...
Ne ni res. IMaš kripto sobo, kjer se menjujejo kriptoti za BTC ali ETH ali USDT ...

Potme pa imaš vhodno izhodna vrata v to sobo.
Tam pa se kupuje enako kot vse druge finančne instrumente. Prineseš evrške dolarčke, korejčke, da dobiš BTC, ETH.
Ko zapušščaš igrlnico prav tako kot pri ruleti ali blacjacku ob izhodu zamenjaš žetone v evrčke dolarčke...
BTC jeva uporabnost je, ker se z njim opravi 1/4 teh prehodov pri vratih.
A je res tako težko razumeti pravilno težo posameznih argumentov?
... čuj, kaj ni res ? ... ja, kaj je res tako težko razumeti, da glih to ves čas govorim, in sicer da so žetoni uporabni samo v igralnici (finančnih instrumentov) in si z njimi v trgovini ne moreš kupit kruha, mleka in še česa, kar rabiš za življenje ... khmm, če zdaj pozabim na velike stroške, ki jih z elektriko imajo vsi, žetone pa izdelajo samo redki ...

P.S.: med žetoni iz kriptoigralnic in žetoni iz običajnih igralnic je velika razlika, ker za enako število žetonov iz običajnih igralnic dobiš vedno enako evrčkov ali dolarčkov, ko igralnico zapustiš in se vrneš v realni svet, medtem ko za enako število žetonov iz kriptoigralnic nikoli ne veš, koliko evrčkov ali dolarčkov boš za njih dobil, ko se boš vrnil v realni svet ... evo, in če se zdaj še enkrat vrnem k totemu forum.finance.si/?m=...926&single postu, ki sem ga lani v času največje bitkojn evforije napisal Perotu, bi za žeton iz običajne igralnice v gostilni mogoče celo dobil kosilo, ker je njegova vrednost znana in bi ga gostilničar na blagajni običajne igralnice lahko zamenjal za evrčke ali dolarčke in si z njimi povrnil stroške za tvoje kosilo, medtem ko za žeton iz kriptoigralnice kosila ne boš dobil, ker na eni strani gostilničar ne bo vedel, če si bo ob zamenjavi žetona na blagajni kriptoigralnice lahko povrnil stroške za tvoje kosilo, na drugi strani pa verjetno tudi ti kosila ne boš kar tako plačal z žetonom iz kriptoigralnice, če pa veš, da boš mogoče drugi dan za isti žeton z obilnim kosilom lahko nahranil celo družino ... no, ampak ljudje smo različni in kot pravijo naši južni bratje, ko voli nek izvoli ...

Strani: 1 2