Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Informbiro za janeze

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 12

anon-242092 sporočil: 5.152
[#2272389] 18.11.13 22:34 · odgovor na: anon-35163 (#2271297)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 18.11.13 18:51
[mataj]
> [oQI23IDCN0948R]
> Preneseno v svet filma,

Holivudsko fašistično propagando sem nehal konzumirati pred dobrimi 10 leti in moram priznati, da se od takrat dosti bolje počutim. Nehal nisem zato, ker bi se mi zdela fašistična, takrat se tega še nisem zavedal. Nehal sem zato, ker sem vsakega od njihovih 14 ali 15 nastavkov za zgodbo, kolikor jih uporabljajo, videl vsaj nekajkrat. Vsebino filma sem zvedel najkasneje v prvih 15 minutah. Brez veze.

> zgodovini pravijo "polpretekla"

To smo že zdavnaj razčistili.

> ob predpostavki, da ti pod meter debelim svincem sploh se bije srce.

Mogoče še. Se pa skušam po svojih najboljših močeh izogibati bernajslanju (archive.org/details/...aganda1928 ). Vsako igranje na čustva v zvezi s politiko je treba razumeti kot nateg, vsak nateg pa je zlonameren. Belih, plemenitih laži ni.
Ne vem, ce gre ravno za holivudsko fasisticno propagando, saj gre za nemsko-francosko-avstrijsko-britansko koprodukcijo. Filma nisem nikdar gledal v celoti, gledal sem le kaksna dva daljsa dialoga med Furtwanglerjem in njegovim zaslisevalcem, majorjem Arnoldem.

Kasneje sem celo pomislil (ker filma pac nisem gledal celega), da film morda javka nad pretirano brutalnostjo in primitivizmom Amerikancev do Nemcev; da Amerikanci niso "razumeli", kaj se je dogajalo v Nemciji, se manj so razumeli veliko nemsko kulturo in Furtwanglerja. Takole meni nic, tebi nic, pride en zahojen hillbilly iz Oklahome in se v redneckovskem dialektu dere na Furtwanglerja, ki je omikan gospod! Dere se nanj in mu v ksiht pove, da je en navaden oportunisticen naci!

Morda sem film "narobe" razumel, ampak name je naredil vtis zato, ker se mi je zdel oklahomski kmet moralni velikan napram omikanemu gospodu dirigentu; kot pravega preiskovalca ga je zanimalo le eno - sprejeti je moral binarno odlocitev, ali je gospod naci, ali ne.
anon-242092 sporočil: 5.152
[#2272391] 18.11.13 22:34 · odgovor na: anon-226213 (#2271308)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 18.11.13 18:36
[Beleladje]
“Nikakor pa ne morem razumeti in doumeti, kaj nekateri mislijo, ko še danes napišejo, da bi pri nas govorili nemško, če ne bi bilo tita.
Bi Nemci kljub prezpogojni kapitulaciji ostali pri nas? Bi morda del Slovenije dobili Avstrijci?
Je pa obratno res. Pogoj, postavljen od Angležev je bil, da mora jugo armada takoj, ko dobi vrnjene domobrance, zapustiti Koroško. In jo je takoj, ko so Angleži začeli vračati domobrance.”


Bereš mi misli, Denac.
O tej zadevi sem hotela pisati že nekaj tednov nazaj, ko se mi je zagabilo, kako sta “Bankrotškova” (avtorju te briljantne domislice čestitam in ga prosim, da dovoli njeno uporabo in nadaljnje širjenje) in pa (od Bog ve kod vstali) žakljasti s pozicije moči napletala in namigovala, “kdo ve kakšen jezik bi zdaj govorili, če bi ne bilo Trubarja”. :D Ko da bi bil jezik naroda nekaj, kar je odvisno od nekega pisca. :D No, žakljasti je takrat celo hotel izpasti šef :D in nam je kar ukazal (s pozicije moči, s tistega govorniškega odra, za katerega me RES zanima, kateri tavariš mu ga je “zrihtal” :D), ukazal nam je torej, da je Primož Trubar NAJVEČJI SLOVENEC! :D

No, ko analizirapš, se lepo pokaže, kaj natanko jih pri Trubarju zanima.
Za SLOVENSKI JEZIK, vemo vsi, koliko jim je. Pa tudi, v času Trubarja je vendar pisalo kar nekaj Slovencev; zelo pomembno, ali je bil prvi Trubar, Dalmatin ali Japelj! :D Tistih nekaj let gor ali dol.
Torej, ZAKAJ njih zanima predvsem in ravno Trubar? Zato, ker je PRVI prinesel med Slovence razkol in ŠPETIR! TO jim je všeč! Prvi se je postavil proti nečemu, kar nam je pomenilo neko vrednoto in avtoriteto! Naredil je špetir, potem pa – ko bi bil moral v ječo in za svoje dejanje tudi odgovarjati, je “SPIZDIL”! Rep med noge, pa v ugodno tujino na vseživljenjsko pisarjenje bukel in življenje od denarja DRUGIH. TO je bil Trubar! Ni ga zanimalo, KAKO GORJE JE POVZROČIL SVOJEMU NARODU; ni ga zanimalo “klanje”, ki ga je (z repom med nogami) pustil za seboj.

Že videno? Jaaaaa, videno tudi pozneje! Taki “spizdevci” z repom med nogami se v teh krajih (in od Trubarja naprej) štejejo za NEKAJ VEČ. Za “avantgardo” :D. Njim ni sveto tisto, kar je sveto normalnim Slovencem; ne, oni si delajo NOVO RIHTUNGO. “Revolucionarji”. :D
In – zanimivo: Tudi od Trubarja naprej se preživljajo z denarjem DRUGIH!

V Nemčiji ideja protestantizma ni naredila takega razkola, ker je bila to njihova IZVIRNA ideja in se je PRILEGALA v tiste kraje. Trubar jo je pa privlekel IZ TUJINE in nam jo hotel vsiliti in prodati kot nekaj, kar MORAMO sprejeti! Kot človek je bil, vse kaže, silno nesocializiran! Od česa je sploh živel? :D Od darov drugih! :D "Pridigar"! :D (Danes bi to pomenilo: Politik ali pa politikant. In še družino si je naprtil – ki jo je “preživljal” z darovi drugih! Poleg tega me kar zmrazi, ko pomislim, kako psihopatsko ravna ded, ki ga skrajno bolehna žena MOLEDUJE, naj se ne lajha toliko okoli in naj ne misli samo na politiko :D – a jo mirno zavrne, ker “da ga ljudje potrebujejo” :D. Ha ha, njega smo pa RES potrebovali, ja.

Torej, to hočem povedati: Uvažanje tujih idej, predvsem pa agresivci, ki so nam jih vsiljevali - to nas je vedno teplo!
Prav tako so nam kasneje komunajzli privlekli krvavordečo idejo “izza Karpatov” :D
Normalni Slovenci pa “revolucionarjem” in prodajalcem tujih idej NISMO naklonjeni, ker smo po naturi KONZERVATIVNI. Se pravi v sebi trdni, povezani z naravo in z Bogom. Novotarije sprejmemo šele, ko jih v sebi zares sprejmemo, ko preverimo, da so dobre in koristne za bodočnost naših otrok.

So nas pa "revolucionarni" agresivci silno razredčili! – v prvem “rukarju” že v 16. stoletju, pozneje pa še enkrat komunajzli.

Tega sem se spomnila ob tem, ko pišeš, kako komunajzli trobijo, da bi “pri nas zdaj govorili nemško, če bi ne bilo njih”. To floskulo potegnejo iz žepa na vsaki proslavi, “ali i šire” :D. Ha ha… Ko da oni govorijo slovensko! :D Njihov jezik je najpogosteje slovenština, predelana različica srpštine.

Kot dokaz za to, kako butaste so take komunajzarske izjave, postavljam vprašanje: Mar Slovenci v Avstriji ne govorijo SLOVENSKO??? In Slovenci v Argentini; ali ne govorijo slovensko? Pa še kako LEPO slovenščino govorijo! – v njej lahko celo odkrivamo tisto PRAVO, nekdanjo in nesrbizirano Slovenščino! Pa tako ponosni so nanjo! Nobenega tukajšnjega komunajzla nisem videla, da bi bil tako ponosen na slovenščino!

Zaključim takole: VSAK izgovor je dober izgovor – kadar delaš krvavo “revolucijo” in poboj bratov, da bi prišel na oblast. To ni nič novega; je stara stvar, ki se vleče od Kajna in Abela.

Bistvo je v tem, da se bomo ljudje vedno delili na Kajne in Abele.
Nekateri smo pač podedovali Abelovo kri, drugi pa Kajnovo.

Slednji si morajo vse “življenje” dokazovati, da jih ima Bog kljub njihovi zverinskosti rad. Ta svoj kompleks manjvrednosti zdravijo z umetno, narejeno samozavestjo in s pohojevanjem mirnih ljudi ("tepihovanje"?); predvsem pa z novimi in novimi “umori” (in umori!) bratov.

Hudo je, ko potem v trenutku odhoda spoznajo, da jih Bog le NIMA rad takih, kot so bili, za kesanje pa manjka moči in človečnosti. Predvsem pa svoje naredi Satanova trma, ki vztraja v zlu. Ker se SAMO z zlom lahko resnično identificira.
Kako precizno in globoko si zarezala v samo bistvo "trubarjenja"! Zato ni nic cudnega, da je zadnji partijski sef, kucan, v intervjujih par let nazaj "sramezljivo priznaval", da je pravzaprav iz protestantske druzine in da mu je zato protestantsvo blizu. No, pa da se razumemo, njemu ni seveda protestanstvo prav nic blizu, ampak kot radikalen komunist se bo posluzil tudi takih manipulacij, samo zato, da bo v nic dajal vecinsko katolisko vero in jo prikazoval kot zaostalo in nazadnjasko!

V resnici gre za cisto isti spin, kot ta, ko se pri nas islam predstavlja kot kul - VSE je kul, samo da ne gre za avtohtono vero Slovencev. Uvozene vere komunjazli propagirajo izkljucno zato, da marginalizirajo znaten delez Slovencev, ki jih je izkusnja s partijskim zatiranjem veroizpovedi in zatiranjem prakticiranja vere (vcasih nikakor ni bilo dobro za kariero, ce si nesel otroka h krstu, ali ce so te udbovski ovaduhi zalotili pri polnocnici) privedla k spoznanju prave narave komunistov: zlikovske, zatiralske in primitivne narave! Propagirajo jih zato, da torej katolistvo javno blatijo in ga druzbeno stigmatizirajo! Kar malo poglej po slovenskih forumih, kaksen je odnos do verujocih - najveckrat po defaultu skrajno omalovazujoc, posmehljiv in zaljiv, cesto pa tudi direktno nasilen. Zakaj blatijo le katoliske kristijane? Zato, ker edino slednji - zaradi bogate zgodovinske izkusnje - zares vedo, kaj je partija v resnici, ker so zaradi svojega poglobljenega vedenja o bistvu partije njej nevarni!

Cloveku, ki pozna te finte, tudi namena ekscesnega "trubarjenja", katerega rezimska popularizacija je bila od druge svetovne vojne naprej vsako leto intenzivnejsa, ni tezko prepoznati! Uvazanje islama predstavlja le stopnjevanje te protikatoliske propagande - sredstvo je drugo, namen enak. Podobno pocno vse levicarske vlade po Evropi; ce zelis cloveka napeljati na kriminalno levicarsko pojmovanje in vrednotenje sveta, mu moras najprej pozreti vrednote - najlazje pa se tega lotis pri njegovi veri, ki jo v ta namen smesis in omalovazujes, medtem ko multi-kulti strpnisko uvazas tuje vere. Ko je enkrat na nekem prostoru dovolj drugih ver, je se lazje v medijih prodajati spin, da ni pripadnost neki veroizpovedi pravzaprav nic pomebnejsega, kot biti clan vaskega kriket kluba - da je skratka vera bullshit za "neizobrazene in nerazgledane kmete" - opij za ljudstvo, kot se temu uradno rece! S tem, da bodo ta spin zlahka prodali od skepticizma pozrtemu evropejcu, nikakor pa ga ne bodo prodali islamskim skrajnezem. Pri cemer je treba dodati, da ima islam skrajnost vgrajeno globoko v svojo naravo in poslanstvo, da skrajnost ni le nek minoren eksces islama, ki sem in tja pokuka na dan.

Problem pri islamu je le ta, da levicarji (nasi, pa tudi evropski na splosno) v svoji znacilni kratkovidni pozresnosti in hlepenju po tujem imetju ne razumejo, da bo prisla sharia tudi nad njih.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2272421] 18.11.13 23:39 · odgovor na: anon-242092 (#2272389)
Odgovori   +    1
[oQI23IDCN0948R]
Ne vem, ce gre ravno za holivudsko fasisticno propagando, saj gre za nemsko-francosko-avstrijsko-britansko koprodukcijo.
Mah... kakorkoli. Na splošno velja: Če bi bilo to res, o tem ne bi bilo treba narediti filma.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2272504] 19.11.13 08:30 · odgovor na: anon-43949 (#2271248)
Odgovori   +    0
[sreckos]
> [Aleister]
> Kaj pa informbiro za Stanislava Kovača, saj dvajset let pozneje je še vedno isti šmorn z razumevanjem medijske svobode, ki jo ima pod kontrolo diktator iz Murgel s svojimi starimi podrepniki mencingerjanovci in novimi tonini:
>
> www.zocd.si/modules/...zgodbe.pdf

Lauro Bush bi morali povabiti na Brezje.
Zasluži si to.
Sveta Gora je okužena s Stanovnikom in njegovimi "borci".
Ali si prebral v linkku, da je pravzaprav Laura Bush izginila na Brezje?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2272519] 19.11.13 08:46 · odgovor na: (#2271666)
Odgovori   +    1
[minuteman]
A na tole pa ne boš odgovoril:

> Katere taktike pa so še izvajali razen provociranja?
Tudi če ne bi počeli čisto nič drugega, to še vedno ne opravičuje nemških zločinov nad civilnim prebivalstvom.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2272673] 19.11.13 11:44 · odgovor na: anon-242092 (#2272391)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 19.11.13 11:20
[oQI23IDCN0948R]
> [Beleladje]
Problem pri islamu je le ta, da levicarji (nasi, pa tudi evropski na splosno) v svoji znacilni kratkovidni pozresnosti in hlepenju po tujem imetju ne razumejo, da bo prisla sharia tudi nad njih.
..v svoji znacilni kratkovidni pozresnosti in hlepenju po tujem imetju???

Pa poglejmo KDO IN KAJ!

www.mladina.si/149879/

www.delo.si/novice/s...rnska.html

www.finance.si/83451...udi%C4%8Du

itd, itd...

In ti bi rad sedaj to svojo gnilobo delil z drugimi? Jok brate, odpade!
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2272971] 19.11.13 15:42 · odgovor na: anon-178479 (#2272504)
Odgovori   +    1
[Aleister]
> [sreckos]
> > [Aleister]
> > Kaj pa informbiro za Stanislava Kovača, saj dvajset let pozneje je še vedno isti šmorn z razumevanjem medijske svobode, ki jo ima pod kontrolo diktator iz Murgel s svojimi starimi podrepniki mencingerjanovci in novimi tonini:
> >
> > www.zocd.si/modules/...zgodbe.pdf
>
> Lauro Bush bi morali povabiti na Brezje.
> Zasluži si to.
> Sveta Gora je okužena s Stanovnikom in njegovimi "borci".

Ali si prebral v linkku, da je pravzaprav Laura Bush izginila na Brezje?
Sem prebral, ja, že takrat.
Jasno je bilo, da je morala izginiti, oziroma so novinarski podleži od lopovov dobili ukaz, da mora njen obisk iz medijev "izginiti", namesto da bi normalno, kot spoštovana gostja in vsak pošten človek, tja prišla na obisk, oni pa o tem poročali kot o normalnem dogodku.

Tudi zato bi jo lahko še enkrat povabili.

In kako je prevajalec prevedel oni Clintonov pozdrav "God bless Slovenia"? Če ne bi sam slišal, ne bi mogel verjeti, da je takšna in tako grda, brezobzirna manipulacija iz ust uradnega prevajalca z gostom takega formata pred množico sploh mogoča.

Skrunjenje Svete gore z mašo za "vernega" Stanovnika in njegove enako "verne" kvazi "borce" (katerih število se še skoraj sedemdeset let po vojni povečuje iz leta v leto - čudež narave!) je prav tako nesramna in sramotna manipulacija s poštenimi verniki in državljani te zmanipulirane državice.

Masovni preganjalci, mučitelji in morilci duhovnikov in vernih ljudi med vojno in po njej se znajdejo pri slovesni maši! Bodo naslednje leto šli k maši v grahovsko cerkev?

Kot bi naciji zašli k molitvam v sinagoge! Židje tega zagotovo ne bi prenesli, Slovenci pa kot idioti brez trohice razuma ostanejo popolni mutci. In kdor molči, pritrjuje, da je tako prav, je znala povedati antična modrost, ki pa pri nas nima domovinske pravice...
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2273482] 20.11.13 07:42 · odgovor na: anon-43949 (#2272971)
Odgovori   +    3
[sreckos]
> [Aleister]
> > [sreckos]
> > > [Aleister]
> > > Kaj pa informbiro za Stanislava Kovača, saj dvajset let pozneje je še vedno isti šmorn z razumevanjem medijske svobode, ki jo ima pod kontrolo diktator iz Murgel s svojimi starimi podrepniki mencingerjanovci in novimi tonini:
> > >
> > > www.zocd.si/modules/...zgodbe.pdf
> >
> > Lauro Bush bi morali povabiti na Brezje.
> > Zasluži si to.
> > Sveta Gora je okužena s Stanovnikom in njegovimi "borci".
>
> Ali si prebral v linkku, da je pravzaprav Laura Bush izginila na Brezje?

Sem prebral, ja, že takrat.
Jasno je bilo, da je morala izginiti, oziroma so novinarski podleži od lopovov dobili ukaz, da mora njen obisk iz medijev "izginiti", namesto da bi normalno, kot spoštovana gostja in vsak pošten človek, tja prišla na obisk, oni pa o tem poročali kot o normalnem dogodku.

Tudi zato bi jo lahko še enkrat povabili.

In kako je prevajalec prevedel oni Clintonov pozdrav "God bless Slovenia"? Če ne bi sam slišal, ne bi mogel verjeti, da je takšna in tako grda, brezobzirna manipulacija iz ust uradnega prevajalca z gostom takega formata pred množico sploh mogoča.

Skrunjenje Svete gore z mašo za "vernega" Stanovnika in njegove enako "verne" kvazi "borce" (katerih število se še skoraj sedemdeset let po vojni povečuje iz leta v leto - čudež narave!) je prav tako nesramna in sramotna manipulacija s poštenimi verniki in državljani te zmanipulirane državice.

Masovni preganjalci, mučitelji in morilci duhovnikov in vernih ljudi med vojno in po njej se znajdejo pri slovesni maši! Bodo naslednje leto šli k maši v grahovsko cerkev?

Kot bi naciji zašli k molitvam v sinagoge! Židje tega zagotovo ne bi prenesli, Slovenci pa kot idioti brez trohice razuma ostanejo popolni mutci. In kdor molči, pritrjuje, da je tako prav, je znala povedati antična modrost, ki pa pri nas nima domovinske pravice...
Verjetno so se hoteli srečati s svojimi žrtvami že na tem svetu, pa ni šlo po diktatu. Srečanje bo, ko bo pravi čas za to, pa najbrž ne na tem svetu.
anon-291451 sporočil: 275
[#2279498] 27.11.13 13:57 · odgovor na: najobj (#2271207)
Odgovori   +    0
... evo, če bil jaz Gustl, bi vsaki minus vezal na komentar ...

Mislim, da ne. To bi ti naredil kot najobj in jaz kot 1sandi2. Uredništvu Financ pa to bržkone ni v interesu, itak.
Gustl sporočil: 13.631
[#2279554] 27.11.13 14:42 · odgovor na: anon-291451 (#2279498)
Odgovori   +    0
[1sandi2]
... evo, če bil jaz Gustl, bi vsaki minus vezal na komentar ...

Mislim, da ne. To bi ti naredil kot najobj in jaz kot 1sandi2. Uredništvu Financ pa to bržkone ni v interesu, itak.
Minusi gredo kmalu ven: forum.finance.si/?m=...522&single
anon-86274 sporočil: 1.399
[#2604832] 01.07.16 08:35 · odgovor na: anon-274438 (#2269746)
Odgovori   +    0
Tudi jaz ne. Ne peri perila tam zunaj!!
Toda vsak intelektualec to hudičevo dobro ve, pa se vseeno led ne prebije, da bi doma rešili in upognili svoj EGO, najprej tisti, ki vladajo, ker imajo škarje v rokah, zato to lahko storijo, že zaradi ustavne moči.

Pa poglejmo primer!
Na dan državnosti, je predsednik države gospod PAHOR dejal; da moramo(jo) vsi med seboj sodelovati in se poslušati, pa vseeno ne gre.
Ko je izstopila Velika Britanija iz EU, je gospod B.PAHOR predlagal, da gredo v Bruselj, on sam, dr. Cerar in g. Janša. Glej ga zlomka, tisti, prvi, ki bi se moral poslušati, je predsednika države zavrnil, in rekel; čemu bi g. Janša moral v Bruselj, kot opozicijski predsednik neke stranke (ni dodal, najbolj osovražene)strančice.

Nisem navijač kogar koli, le, le vzdrževalce ETIKE IN MORALE spoštujem, ker pa tega ni na vrhu nadstavbe, se med sabo ne moremo poslušati, je rešitev po obstoječi zakonodaji le evropska unija oz. Bruselj, česar tudi čez cel svoj članek, tudi avtor njega ne razume.
A niso to "telebanovi" paradoksi za vse nas in za evropske stranke, leve in desne.

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 12