Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.620
[#3083640] 07.06.26 16:50
Odgovori   +    1
Itak.

Če hočejo kapitalisti in industrijalci imeti delovno silo, bo pač treba seči globoko v mošnjiček.
0707Mikro sporočil: 5
[#3083643] 07.06.26 21:20 · odgovor na: FIN-544124 (#3083640)
Odgovori   +    7
Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
odvisnik sporočil: 4.571
[#3083644] 07.06.26 21:30 · odgovor na: 0707Mikro (#3083643)
Odgovori   +    2
[0707Mikro]
Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
40 let nazaj je ze bilo tako.
To ni ravno nekaj novega za nas.
Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)
mer333 sporočil: 912
[#3083645] 07.06.26 21:51 · odgovor na: odvisnik (#3083644)
Odgovori   +    5
[odvisnik]
> [0707Mikro]
> Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..

40 let nazaj je ze bilo tako.
To ni ravno nekaj novega za nas.
Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)
Kje pa si bil pred 40. leti. Javnega sektorja je bilo takrat vsaj pet krat manj, kot danes.
gorjanc7 sporočil: 6
[#3083648] 08.06.26 06:50
Odgovori   +    2
Ta je letos 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto.

Probajte vsaj realne podatke objaviti, da ne bo izpadlo, da delodajalci izkoriščamo študente in dijake za poceni delo, saj je bruto nekaj čez 15€.
odvisnik sporočil: 4.571
[#3083654] 08.06.26 08:55 · odgovor na: mer333 (#3083645)
Odgovori   +    1
[mer333]
> [odvisnik]
> > [0707Mikro]
> > Najbolje da gremo vsi v javne sluzbe, pa dokler traja, traja..
>
> 40 let nazaj je ze bilo tako.
> To ni ravno nekaj novega za nas.
> Res pa so sedaj ze vsi iz prejsnjega sistema v penzijah ;)

Kje pa si bil pred 40. leti. Javnega sektorja je bilo takrat vsaj pet krat manj, kot danes.
Nisi rabil javnega sektorja, ce je bil podoben kader zaposlen v reziji po firmah.

Kolega je sredi 90tih zacel delat v enem takih ostankov, ki je desetletje kasneje dokoncno propadel, razmerje med proizvodnjo in rezijo je bilo skoraj 1 na 1.
S tem da to ni bil high tech ;).
trocki sporočil: 2.224
[#3083659] 08.06.26 09:45
Odgovori   +    0
Počitniško delo plačano neto prek 20 evrov na uro
Uau, to pa je še več, kot sem jaz služil v 80-ih!
LanaD sporočil: 184
[#3083661] 08.06.26 10:10 · odgovor na: gorjanc7 (#3083648)
Odgovori   +    2
[gorjanc7]
Ta je letos 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto.

Probajte vsaj realne podatke objaviti, da ne bo izpadlo, da delodajalci izkoriščamo študente in dijake za poceni delo, saj je bruto nekaj čez 15€.
Pri minimalni urni postavki - 8,98 bruto oziroma 7,73 evra neto - znaša strošek delodajalca (koncesijski dajatvi in vsi prispevki) z DDV 12,6 evra.

Kako ste izračunali nekaj čez 15 evrov?

Informativni izračun na eŠS: www.studentski-servi...n-stroskov

Strani: 1


vm-kiva