Strani: 1

primvla sporočil: 1.436
[#3084174] 23.06.26 07:37
Odgovori   +    9
ladja norcev
FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3084176] 23.06.26 08:12
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.06.2026 08:14
Ves absurd PRja se vidi v tem: Ukrajinci lahko zmagajo, skoraj ves know how, orožje in del vojakov pa jim outsourca Zahod. Res so "ubogi" tile Rusi...

Se pa strinjam, da gre za high proxy vojno, v kateri se sedaj preizkušaji mnogi sodobni načini vojskovanja z najsodobnejšo opremo. Laboratorij v živo pač. Mosley to tudi prizna.

Ljudje in njihove pravice so tle v tej vojni - kot vedno - na zelo stranskem tiru. Ko Mosley govori o zaščiti demokratičnih pravic ljudi, ne veš, če bi rekel: uff, končno nekdo, ki na nas misli. :) :)
rx170 sporočil: 6.983
[#3084177] 23.06.26 08:14
Odgovori   +    11
Točno takšne komentarje smo poislušali spomladi 2023 pred kijevsko ofenzivo. Končalo se trqagično in z¸razstavljeno uničeno zahodno opremo na Rdečem trgu. Ostalo je bolj ali manj ponavljqanje propagandnih floskul, ki nimajo veliko zveze z realnostjo. Razmerje izgub ljudi je še vedno 1:50 v škodo kijevskega režima, tudi razmerje napadov z droni in raketami je podobno. Le ukrajinski zadetki so precej masovno publicirani. Kar se tiče t.i. zahodne izjemnosti pa me takšnbe trditve spominjajo na Nemčijo v 30 letih prejšnjega stoletja.

Finance bi raje intervjuvale koga drugega, ne pa nekoga, ki ima interes govoriti propagando zato, ker prodaja orožje.
FIN-300818 sporočil: 107
[#3084179] 23.06.26 08:56 · odgovor na: rx170 (#3084177)
Odgovori   +    6
Od kje lahko komentator navaja zanesljive podatke o razmerju žrtev na eni ali drugi strani?
Vsekakor jih je preveč.
Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.
primvla sporočil: 1.436
[#3084180] 23.06.26 09:23 · odgovor na: FIN-300818 (#3084179)
Odgovori   +    5
kdor misli, da mu je jasno, je hitro zadovoljen sam s svojo pametjo. kdo je agresor in kdo se brani je odvisno od konteksta. 2022 je bila zgolj eskalacija. gre za konflikt, ki je bil izdatno podpihovan z vseh strani in gre za ogromno pralnico denarja. v tem clanku se je res zbral cvetober vseh moznih debilan na kupu, s katerimi ocitno uspesno perejo mozgane, sicer tega ne bi poceli. mislim, da ne vsebuje odstavka, ki ne bi vkljuceval ovcereje. ne vem pa, zakaj finance to poobjavljajo.
FIN-263888 sporočil: 657
[#3084182] 23.06.26 09:46
Odgovori   +    5
Ukrajinski režim lahko zmaga, vendar ne bo.
Zmagala bo pravica in to mavrično EU močno skrbi.
FjodorKirilovic sporočil: 76
[#3084183] 23.06.26 11:27
Odgovori   +    1
Vojne bo konec, ko bo Putin umrl.
Do smrti bo imel oblast krepko v svojih rokah, podobno kot njegov vzornik Stalin.

Ker je videti precej zdrav, bo imel čas, da pobije še milijon pravoslavcev.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 661
[#3084184] 23.06.26 11:31 · odgovor na: rx170 (#3084177)
Odgovori   +    0
1:50 imaš kakšen vir teh trditev?
0531Zavar sporočil: 2.850
[#3084189] 23.06.26 13:44
Odgovori   +    3
Američani so globalno gledano nategnili vzhodno Evropo na polno, namreč Putina so zvabili v dolgoletno vojno izčrpavanja ( s tem so se znebili potencialnega vzhodnega rivala) , po drugi strani na ta način uspešno slabijo EU.
ZDa so v tej zgodbi v vsakem primeru zmagovalke, sedaj sicer uradno navijajo za konec vojne, prvič ker so svoje že dosegli in drugič, ker lahk v miru zaslužijo še več ( tretjič - izpadejo lepi in pametni :)
Skratka za njih win-win, za Ruse , Ukrajino in EU pa loss-loss, z vsakimdnevom , tednom, mesecem, ko si Rusi in Ukrajinci bombardirajo naftna polja, cerkve in stanovansjeke bloke, postajajta obe državi čedalje bolj koloniji ( Ukrajina je kolonija zahoda, Rusija pa je kolonija Kitajske).
Toliko o najbolj pametnem ruskem diktatorju Putinu, celo slovenski rusofili bi to lahko zapopadli, pa očitno da ne..
po komentarjih sodec še vedno skandirajo: four legs good - two legs bad :)
rx170 sporočil: 6.983
[#3084194] 23.06.26 15:27 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#3084184)
Odgovori   +    0
REdna poročila o izmenjavi mrtvih.
Recent Major Body Swaps (2026)Repatriation numbers from recent official exchanges include:June 18, 2026: Russia transferred 522 bodies to Ukraine; Ukraine transferred 33 bodies to Russia.April 9, 2026: Russia returned 1,000 bodies to Ukraine; Ukraine returned 41 bodies to Russia.February 26, 2026: Russia returned 1,000 bodies to Ukraine; Ukraine returned 35 bodies to Russia.January 29, 2026: Russia returned 1,000 bodies to Ukraine; Ukraine returned 30 bodies to Russia.
1357 sporočil: 7.969
[#3084195] 23.06.26 15:40 · odgovor na: 0531Zavar (#3084189)
Odgovori   +    0
Rusija v vseh njenih pravnih oblikah nikoli ni bila ralen tekmec niti starim zahodnim državam še manj pa ZDA. Se je pa preko mreže nacionalnih medijev ustvarjala takšna javna slika v zahodnih državah iz čisto pragmatičnih razlogov realnih vladarjev ( formalni so izvoljeni na razno raznih volitvah kot jih predvidevajo nacionalne zakonodaje) po 50 letih krvavega medsebojnega vojskovanja, večinoma na tleh Evrope, nekaj pa tudi v ostanku sveta.
najobj sporočil: 33.327
[#3084200] 23.06.26 20:45 · odgovor na: FIN-300818 (#3084179)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.06.2026 21:02
[FIN-300818]
Od kje lahko komentator navaja zanesljive podatke o razmerju žrtev na eni ali drugi strani?
Vsekakor jih je preveč.
Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.
... čuj, sicer ne vem, na kaj misliš s stavkom "Večini je pa vsaj jasno, kdo je agresor in kdo se brani.", ampak z "demokratičnim" državnim udarom od nacifašistov iz Kijeva ugrabljena globoko razdeljena država upload.wikimedia.org...e49860510f na "evropski" zahod in "ruski" vzhod v mejah iz leta 1991 nekdanja sovjetska republika Ukrajina ne bo več nikoli, ker bo z napovedano eskalacijo in razširitvijo vojne na Belorusijo www.rtvslo.si/svet/v...ami/785963 s praktično neizogibnim atomskim armagedonom prej konec Evrope, če ne kar celega sveta ... khmm, ker če svoje razmišljanje pojasnim z malo širšo sliko, ki je v MSM na "demokratičnem" zahodu prepovedana, je pač zgodovinsko dejstvo, da potem ko je nacifašiste iz Kijeva z njihovo dolga leta pripravljano - v vojaške utrdbe spremenjena mesta kot npr. Bahmut se ne zgradi v pol leta - in po besedah ukrajinskega(!) predsednika Porošenka jasno napovedano vojno proti ruskim upornikom v Donbasu rumble.com/vzxhov-do...onnel.html Putin z vojaškim napadom za nekaj dni prehitel, je glede na izjavo glavnega ukrajinskega(!) pogajalca Davida Arakhamije na pogajanjih v Istanbulu www.youtube.com/watc...e49860510f mesec dni po začetku vojne Putin še vedno ponudil - zaradi olajšanja so normalni v Kijevu odpirali šampanjce - da bi nevtralna(!) Ukrajina brez od sovjetskega partijskega šefa Hruščova - ja, vsemogočni Nikita je bil Ukrajinec - nezakonito podarjenega vedno ruskega Krima ostala nepoškodovana(!) v svojih mednarodno priznanih(!) mejah iz leta 1991, večinsko ruski Donbas pa bi dobil podobno avtonomijo(!) kot Južna Tirolska v sosednji Italiji ... no, ampak je iz Londona v Kijev ekspresno priletela v svojo večvrednost prepričana skuštrana imperialistična britanska pizda (= oznaka karakterja) Boris Johnson in je nacifašističnemu glumcu iz Kijeva z besedami "let's just fight" dobesedno ukazal, da ne sme podpisati nič in da mora - tudi warmonger Louis Mosley iz istega propadlega imperialističnega gnezda v članku govori o zahodni izjemnosti - nadaljevati komaj začeto morijo za "demokratični" zahod manjvrednih - ja, tudi Slovenci smo Slovani - slovanskih narodov Ukrajincev in Rusov ...

P.S.: strinjam se s tabo, da je vsaka žrtev preveč in če se ne motim glede na podatke "Urada visokega komisarja za človekove pravice (OHCHR)" je civilnih žrtev - število mrtvih vojakov je na obeh straneh skrbno varovana skrivnost - na obeh straneh približno 15 tisoč ... no, če pa bi za ilustracijo obseg in trajanje za interese "demokratičnega" zahoda - glej ukrajinske(!) video posnetke tukaj zgoraj - izsiljene proxy vojne v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini primerjal z vojno v Vietnamu, bi se po ameriških "metodah" vojskovanja civilne(!) žrtve merile v nekaj milijonih ... aja, ker zna biti za moje kritično pisanje na totem forumu nevarno - nič drugega kot kritizirat zadnje cajte niti ne morem - za razliko od forumaša rx170 uredniške politike njihovih švedskih gospodarjev ne bom komentiral, če pa bo oni neparni forumaš slučajno prebral toti post in bo kot pred dnevi spet kaj hudo pametnega napisal, mu ne bom odgovarjal - bot sprogramirano piše, bot ne odgovarja - vsekakor pa ga lepo pozdravljam, ker se jaz kao ruski bot kljub trenutno 33.326 postom s čisto vsakim forumašem z "demokratično" opranimi možgani ne mislim ukvarjat ...
0531Zavar sporočil: 2.850
[#3084214] 08:58 · odgovor na: 1357 (#3084195)
Odgovori   +    0
[1357]
Rusija v vseh njenih pravnih oblikah nikoli ni bila ralen tekmec niti starim zahodnim državam še manj pa ZDA. Se je pa preko mreže nacionalnih medijev ustvarjala takšna javna slika v zahodnih državah iz čisto pragmatičnih razlogov realnih vladarjev ( formalni so izvoljeni na razno raznih volitvah kot jih predvidevajo nacionalne zakonodaje) po 50 letih krvavega medsebojnega vojskovanja, večinoma na tleh Evrope, nekaj pa tudi v ostanku sveta.
Ni čisto tako..
že če pogledamo Sovjetsko xvezo je bila po BDP v 70tih druga svetovna velesila, v SZ je Rusija zelo uspešno izvajala kolonialno eksploatacijo svojih satelitskih držav ( in republik SZ). En takšen zelo uspešen način je bila kapitalska eksploatacija, vendar na sovjetski način ( pridejo v satelitsko državo , postavijo fabriko, ki izdeluje neke reciva polizdelke za Rusijo, po ceni, ki jo določii ruski politbiro , za to ceno lahko fabrika plača edino material in bedno mezde za delavce, ne plačuje davkov, prispevkov, celo energente časti država gostiteljica...) , skratka enormni profiti za centralnomoblast
SZ je dejansko bila velesila in po teh časih se kolca Putinu, ne po komunizmu.
Druga zgodba je kako so tam živeli ljudje, to ruskih carjev nikoli ni preveč zanimalo, glavno da je bil imperij močan.

Strani: 1


vm-qetesh