Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek V pričakovanju propada jamstvene sheme za fizične osebe

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (22)

Strani: 1

prerok sporočil: 3.248
[#564616] 16.08.09 06:44
Odgovori   +    2
Pravi namen vlade je dati financno injekcijo velikim nepremicninskim investitorjem. V direkten vladni odkup neprodanih stanovanj ne upajo zaradi morebitne reakcije ljudi, v kaksno drugo obliko financiranja nepremicninarjev ne smejo zaradi eu zakonodaje. Stanovanjski problemi ljudi niso fokus te mahinacije. Cilj je preliti denar iz proracuna k velikim nepremicninarjem - vse to pod krinko svobodnega trga. Zato bypass preko jamstvene sheme. Nepremicninarji so ocitno izracunali, da jih 350M€ potegne iz blata za kaksno leto. V tem casu bodo posamezni vecji igralci skusali izstopiti iz posla, vsekakor pred trenutkom ko bo Fannie Mae efekt udaril z vso silo. Na uskladitev cen nepremicnin s kupno mocjo bomo tako zal morali cakati se vsJ do poletja 2011.
anon-206466 sporočil: 942
[#566032] 18.08.09 14:59
Odgovori   +    0
Imam 540 neto plače in sem zaposlen za nedoločen čas, moja partnerka je samozaposlena in zasluži povprečno 700 eur/mesec. Če pridem na banko po stanovanjski kredit, dobim včasih kakšen prizanesljiv nasmešek, ponavadi pa me gledajo kot da sem zagrešil ne vem kaj. Zanima me tole: bo ta shema zame v redu ali ne? Ker zaenkrat je tako, da so stanovanjski krediti rezervirani za tiste, ki imajo 1500 in več plače. Ostali pa očitno nismo vredni. Sicer verjamem, da je ta zadeva narejena za nepremičninarje...
anon-93291 sporočil: 98
[#566485] 19.08.09 10:29 · odgovor na: anon-206466 (#566032)
Odgovori   +    0
prdovan, ta shema za tebe odpade, ker si zaposlen za nedoločen čas (razen v primeru da sta s tvojo parnterko po zakonu o stanovanjski shemi spadata v t.i. "mlado družino", se pravi imata otroka ki še ni šolo obvezen, se pravi je še v vrtcu). Poleg tega pa imaš za bankirje oz. banke "premajhno" plačo za kakršen koli stanovanjski kredit, če upoštevam da bi te lahko bremenili do max. neto minimalne plače (okoli 450 neto), bi imel obrok v višini 90 eur, kar pomeni da če tudi bi lahko po tej shemi vzel kredit, in predpostavljajmo da bi bila obrestna mera res nizka (3%) bi za dobo 25 let dobil zgolj 20.000 eur kredita (to pa ne vem koliko bi ti zadoščalo za nakup nepremičnine po trenutnih cenah). No pa dajmo upoštevat še tvojo partnerko ob enakih predpostavkah, le da bi si ona lahko privoščila 250 eur obroka, bi dobila 50.000, torej skupaj dobita 70.000 eur kredita za dobo 25 let. Kaj pa lahko kupiš recimo v LJ za tak denar (ob upoštevanju, da nimaš privarčevanega nič), sem pogledal na nepremičnine.net in ugotovil da ti za tak denar uspe kupiti do 28m2 veliko garsonjero.
LP
anon-169928 sporočil: 296
[#566584] 19.08.09 11:59 · odgovor na: anon-93291 (#566485)
Odgovori   +    0

prometelko1 je napisal(a):
prdovan, ta shema za tebe odpade, ker si zaposlen za nedoločen čas (razen v primeru da sta s tvojo parnterko po zakonu o stanovanjski shemi spadata v t.i. "mlado družino", se pravi imata otroka ki še ni šolo obvezen, se pravi je še v vrtcu). Poleg tega pa imaš za bankirje oz. banke "premajhno" plačo za kakršen koli stanovanjski kredit, če upoštevam da bi te lahko bremenili do max. neto minimalne plače (okoli 450 neto), bi imel obrok v višini 90 eur, kar pomeni da če tudi bi lahko po tej shemi vzel kredit, in predpostavljajmo da bi bila obrestna mera res nizka (3%) bi za dobo 25 let dobil zgolj 20.000 eur kredita (to pa ne vem koliko bi ti zadoščalo za nakup nepremičnine po trenutnih cenah). No pa dajmo upoštevat še tvojo partnerko ob enakih predpostavkah, le da bi si ona lahko privoščila 250 eur obroka, bi dobila 50.000, torej skupaj dobita 70.000 eur kredita za dobo 25 let. Kaj pa lahko kupiš recimo v LJ za tak denar (ob upoštevanju, da nimaš privarčevanega nič), sem pogledal na nepremičnine.net in ugotovil da ti za tak denar uspe kupiti do 28m2 veliko garsonjero.
LP
  Žalostno, vendar resnično. V LJ ni šans, recimo dalo bi se dobit kaj lepega v Hrastnik-Zagorje.

Strani: 1