Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Zveza bank: Če ne ugovarjate, vam podvojimo obresti za posojilo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (27)

Strani: 1

zoran43 sporočil: 1
[#455508] 16.03.09 08:21
Odgovori   +    0
Zdravo. Tudi jaz sem prejel isti dopis in sem s priporočeno pošto že poslal ugovor.
Podobno so poizkušali pred nekaj leti - želeli so dvigniti mesečne stroške vodenja računa. Takrat je ugovor pomagal.
V primeru, da tokrat ne bo, se lahko sotrpini povežemo in skupaj ukrepamo (v slogi je moč): zoran43@hotmail.com
anon-19190 sporočil: 40
[#455650] 16.03.09 11:03
Odgovori   +    0
Člen iz kreditne pogodbe pri slovenski podružnici Sparkasse:

"V primeru spremembe stopnje tveganja Banke v tem kreditnem razmerju je Banka kreditojemalcu upravičena predlagati tej spremembi prilagojeno obrestno mero (npr. v obliki povišanja pribitka na zgoraj navedeni indikator ali prehoda na variabilno, kadar koli spremenljivo obrestno mero).
V kolikor v roku 4 tednov ne pride do sporazuma o novi obrestni meri, imata tako kreditojemalec kot Banka pravico do pisne odpovedi tega kreditnega razmerja s štiritedenskim odpovednim rokom."

Ste natančno prebrali vaše kreditne pogodbe?
anon-105255 sporočil: 3.738
[#455667] 16.03.09 11:20 · odgovor na: anon-19190 (#455650)
Odgovori   +    0
Bi te opozoril, da je po tem členu sicer dopustno spremeniti pogodbo ša še to v dogovoru, vendar morajo biti vzroki v sferi kreditojemalca in ne zunanji... Torej po mojem ni dopustno kakorkoli spreminjati pogodbe, če so vzroki izven sfere kreditojemalca ki je fizična oseba.

Pa še po zakonodaji EU za področje potrošnikov je pomoje tudi v tem primeru pristojno sodišče po kraju bivanja kreditojemalca, če gre za fizično osebo in potrošnika. Tako da je v članku pomoje napaka.

Strani: 1