Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Cene stanovanj padajo, prodaja je šla na pol

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (17)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-87530 sporočil: 556
[#486345] 24.04.09 16:19 · odgovor na: bc123a (#486327)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):

 
Po moje bi vsi tule bili sokirani, ce bi preverili IQ velikega dela populacije, ki spada pod kategorijo "funcionalno nepismeni". Po moje sploh niso hudo neumni.
 
Sploh ne. Kaj sele hudo, nasprotno. Kako podcenjevalen odnos imajo nekateri do Slovencev... predvsem tisti, ki neprestano ponavljajo, kako nekateri (50%?) "ne morejo", "ne znajo", "treba pomagat", prakticno kot da so debili. Jaz vem, da Slovenci niso nobeni nesposobnezi, resiti jih je terba samo potuhe in raznoraznih "dobrodelcev" (beri: zaslepljencev, oportunistov in modnih delavskih, "pravicniskih" kratkovidnezev), ki narodu stalno prigovarjajo, kako nesposobni so in kako je treba dodatno ogulit tiste, ki imajo par sto evrov vec, sicer bodo zaradi svoje nesposobnosti kar vsi pocrkal %-) S tem delajo "navadnemu cloveku" in razvoju Slovenije medvedjo uslugo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486347] 24.04.09 16:19 · odgovor na: bc123a (#486336)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 Glede na to, da je razlika med 110 in 130 zelo majhna, je pac neverjetno, da bi ta razlika tako bistveno vplivala na clovesko razumevanje okolice in sposobnost biti v njej ustvarjalen.
 Ne pa ni tako zelo majhna. Sicer pa ne vem zakaj si navedel 130. Seveda pa imaš deloma prav, ko trdiš, da je tudi precej lenobe. Ampak lenoba je pač del vsakega izmed nas in je ne dojemam kot nekaj apriori negativnega.

Velikokrat ti prav lenoba pomaga, da se ustaviš in o čem razmisliš. Tisti, ki niso leni, za to enostavno nimajo časa. So pa zelo ponosni, da niso leni. Dobro jih je vzgojila mašinerija, naj samo delajo cele dneve...
bc123a sporočil: 48.253
[#486350] 24.04.09 16:21 · odgovor na: shevchenko (#486347)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

 Ne pa ni tako zelo majhna. Sicer pa ne vem zakaj si navedel 130. Seveda pa imaš deloma prav, ko trdiš, da je tudi precej lenobe. Ampak lenoba je pač del vsakega izmed nas in je ne dojemam kot nekaj apriori negativnega.

Velikokrat ti prav lenoba pomaga, da se ustaviš in o čem razmisliš. Tisti, ki niso leni, za to enostavno nimajo časa.
No, pa dajmo poimenovati to stvar kot "neaktivnost", da ne bo dileme, ok?
anon-182839 sporočil: 434
[#486352] 24.04.09 16:22 · odgovor na: anon-87530 (#486330)
Odgovori   +    0
ne ne prav nic nisem pomesal lahko se mu pa pridruzis ce te volja
anon-45881 sporočil: 7.327
[#486356] 24.04.09 16:23 · odgovor na: bc123a (#486324)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 Zakaj prezir? Res je, da so nekatera dela taksna, da bi jih lahko opravljala opica. To ne pomeni, da je clovek, ki jih opravlja opica, je pa pac zalostno dejstvo, da so taksna dela slabo placana. (pregovor "pay peanuts, get monkeys" velja tudi v obratni smeri). So taksni ljudje upraviceni, da jamrajo nad svojo usodo? Mislim, da ne. Imajo moznost, da zadeve popravijo, pa te priloznosti vedno znova ne izkoristijo.

PS. Moja tasca je en teden nazaj opravila izpit racunalniske pismenosti, po nekem 10 urnem tecaju, ki ga financirajo evropska sredstva, namenjen je starejsim in brezposelnim. Tecaj je zastonj Sedaj surfa po netu in pise emaile. Izpit je zahteval urejanje dokumenta v wordu.  Ves v cem je fora? Po izobrazbi je natakarica. in ... stara je 73 let.

Kako malo je treba da nekdo stopi na visjo raven od opice, pa kljub temu ljudje rajsi jamrajo?
 Če bi bila ženska, bi si zaslužil poljub. :))) Ja, tega pa "živi mrliči" iz IUV in Mure ne razumejo in nikoli ne bodo. Pa ne, ker so neizobraženi, ampak ker so osebno neodgovorni - nočejo sprejeti osebne odgovornosti za to, da ne naredijo nekaj zase in svojo družino. Lažje je pljuvati po fiktivnem pojmu imenovanem država.

Kdor hoče delati, ta bo vedno imel dela dovolj.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486359] 24.04.09 16:25 · odgovor na: bc123a (#486336)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

2002 study[75] further examined the impact of non-IQ factors on income and concluded that an offspring's inherited wealth, race, and schooling are more important as factors in determining income than IQ.


 
Ha, to z drugimi besedami pomeni, da če nimaš nič tudi nikoli ne boš imel nič (kar sicer ni 100% res, za večino pa vendarle drži). Skratka, tudi če si bolj sposoben, boš v družbi težko napredoval. No, zdaj pa pomisli, zakaj bi bil racionalen človek motiviran, če mu je nekako jasno, da je zelo zelo težko uspeti.

In tudi če uspeš, moraš za to zelo zelo veliko narediti. Racionalen človek reče: kurc vas gleda in gre raje na pir.
anon-22303 sporočil: 897
[#486361] 24.04.09 16:26 · odgovor na: anon-119197 (#486286)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Ja, kupuj naftne delnice, gogi2, madona. Tega ne razumem, simptomi so nekako vidni, diagnoza 100%... Zakaj ne delas s tem skladno? Kaj konkretno cakas?
Jaz vlagam skladno z ekonomskimi cikli, ki jih poznam že od prej, ne šele iz leta 2008. Ko se držiš tega pravila so obdobja, ko delnic sploh nimaš. Zdaj sem v takem obdobju.

Delnice naftnih podjetij niso nikakršna izjemno dobra naložba, saj bo po oživitvi raslo vse, tudi finančni sektor, rudniki itd., itd. Baker bo verjetno boljša naložba.

Vseeno hvala za nasvet.
anon-87530 sporočil: 556
[#486367] 24.04.09 16:30 · odgovor na: anon-45881 (#486356)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 Če bi bila ženska, bi si zaslužil poljub. :))) Ja, tega pa "živi mrliči" iz IUV in Mure ne razumejo in nikoli ne bodo. Pa ne, ker so neizobraženi, ampak ker so osebno neodgovorni - nočejo sprejeti osebne odgovornosti za to, da ne naredijo nekaj zase in svojo družino. Lažje je pljuvati po fiktivnem pojmu imenovanem država.

Kdor hoče delati, ta bo vedno imel dela dovolj.
Seveda, saj jim ni treba - tukaj je drzava, da sprejema odlocitve namesto njih (Slovence se pac obravnava, kot da sami ne znajo razmisljati in drzava ze bolje ve, kaj je dobro za njih), jih drzi v pat poziciji in jim tala ravno prav, da sistem funkcionira do naslednjih volitev. Vmes pa se veselo dogaja. Zalostno.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#486368] 24.04.09 16:31 · odgovor na: anon-22303 (#486361)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

Jaz vlagam skladno z ekonomskimi cikli, ki jih poznam že od prej, ne šele iz leta 2008. Ko se držiš tega pravila so obdobja, ko delnic sploh nimaš. Zdaj sem v takem obdobju.



Tudi jaz sem sedaj v tem obdobju. Je pa to prvič, prej nisem še nikoli sodeloval, da bi se moral vmes umakniti.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486370] 24.04.09 16:32 · odgovor na: anon-45881 (#486356)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

Kdor hoče delati, ta bo vedno imel dela dovolj.
To je pa neumnost. Sploh pa je tu pomembno dejstvo tudi koliko znaša plača. Mislim, da se podjetnikom ni treba čuditi, zakaj dobijo v službo samo pofl (ali pa še tega ne), če ponujajo minimalca. E jebi ga. Naj kupi kak avto manj, ker z minimalcem se pač ne da živeti.

Ampak jasno, ljudi se vzgaja tako, da vse sproti zagonijo (in imajo po možnosti še kredit), potem pa morajo delati za vsako ceno. In komur se ne da, tega se označi za lenuha.

Bolj pošteno bi bilo reči, da vsi po svoje hvatamo krivine, od zdravnikov do tistih s 500 euri do tistih na socialni. In to ne samo pri nas. Ampak le zakaj, določeni ljudje stalno poudarjajo hvatanje krivina pri nekaterih, spet druge pa se prikladno "pozabi".
bc123a sporočil: 48.253
[#486372] 24.04.09 16:32 · odgovor na: shevchenko (#486359)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

 
Ha, to z drugimi besedami pomeni, da če nimaš nič tudi nikoli ne boš imel nič (kar sicer ni 100% res, za večino pa vendarle drži). Skratka, tudi če si bolj sposoben, boš v družbi težko napredoval. No, zdaj pa pomisli, zakaj bi bil racionalen človek motiviran, če mu je nekako jasno, da je zelo zelo težko uspeti.

In tudi če uspeš, moraš za to zelo zelo veliko narediti. Racionalen človek reče: kurc vas gleda in gre raje na pir.
 
Potem si je pa sam kriv, da dela delo za trenirane opice. In ko tega dela ne bo, bo lahko cel dan doma sedel in bentil nad drzavo.

Upostevaj tudi, da je ta populacija odrasla v socializmu, in tam faktorji kot rasa, bogastvo in solanje niso bili tako pomembni, saj so bile socialne razlike relativno majhne solanje pa dostopno vsem.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#486375] 24.04.09 16:35 · odgovor na: anon-87530 (#486367)
Odgovori   +    0

mitja007 je napisal(a):

Seveda, saj jim ni treba - tukaj je drzava, da sprejema odlocitve namesto njih (Slovence se pac obravnava, kot da sami ne znajo razmisljati in drzava ze bolje ve, kaj je dobro za njih), jih drzi v pat poziciji in jim tala ravno prav, da sistem funkcionira do naslednjih volitev. Vmes pa se veselo dogaja. Zalostno.
 
Ko sem začel malo bolje brati spletne forume sem dojel koliko ljudje jamrajo čez državo pa nasploh čez vse po vrsti. Zdelo se mi je smešno, ker nisem bil tega vajen.

Sedaj sem se že navadil:)))))

Pač doma niso nikoli govorili o takšnih stvareh, tudi o cerkvi ne...

Zato v nič ne verjamem, pa čeprav 3/4 sosedov verjame v boga, državo, istrabenz in posmrtno življenje, meni se pa sladko pere.
anon-87530 sporočil: 556
[#486379] 24.04.09 16:38 · odgovor na: shevchenko (#486370)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

To je pa neumnost. Sploh pa je tu pomembno dejstvo tudi koliko znaša plača. Mislim, da se podjetnikom ni treba čuditi, zakaj dobijo v službo samo pofl (ali pa še tega ne), če ponujajo minimalca. E jebi ga. Naj kupi kak avto manj, ker z minimalcem se pač ne da živeti.

Ampak jasno, ljudi se vzgaja tako, da vse sproti zagonijo (in imajo po možnosti še kredit), potem pa morajo delati za vsako ceno. In komur se ne da, tega se označi za lenuha.

Bolj pošteno bi bilo reči, da vsi po svoje hvatamo krivine, od zdravnikov do tistih s 500 euri do tistih na socialni. In to ne samo pri nas. Ampak le zakaj, določeni ljudje stalno poudarjajo hvatanje krivina pri nekaterih, spet druge pa se prikladno "pozabi".
 
Hvatanje krivina je slovenski nacionalni sport in to v tem obsegu pri trenutni ureditvi niti ni cudno. In se en dokaz zlagane solidarnosti.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486380] 24.04.09 16:38 · odgovor na: (#486369)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 Cena stanovanja: 2500 EUR/m2. Ne me jebat.
 Ok, pa naj bo tako, samo da ne bo država vmes posredovala (ali občine). Lahko se tolažiš s tem, da bodo šle cene v drugo smer ravno tako kot so šle gor in ravno tako bodo vztrajne na svoji poti (če ne bo padanje umetno zaustavljeno).

Ker glede na to da si zagovornik prostega trga, očitno prodajalec pričakuje, da lahko 2500 iztrži na prostem trgu. Torej kje je problem? Jaz ga ne vidim.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486386] 24.04.09 16:40 · odgovor na: bc123a (#486372)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Upostevaj tudi, da je ta populacija odrasla v socializmu, in tam faktorji kot rasa, bogastvo in solanje niso bili tako pomembni, saj so bile socialne razlike relativno majhne solanje pa dostopno vsem.
 Eh, ne, niso bile majhne. Jaz sem letnik 78, v času mojega odraščanja so se socialne razlike že konkretno poznale. In šolanje teh socialnih razlik pač ne more izničiti. Razen seveda izjemoma.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486387] 24.04.09 16:41 · odgovor na: anon-87530 (#486379)
Odgovori   +    0

mitja007 je napisal(a):

 
Hvatanje krivina je slovenski nacionalni sport in to v tem obsegu pri trenutni ureditvi niti ni cudno. In se en dokaz zlagane solidarnosti.
Ja seveda, to je samo pri nas, nikjer drugje tega ni...tega sem se ze naposlusal.
anon-87530 sporočil: 556
[#486390] 24.04.09 16:42 · odgovor na: anon-95084 (#486375)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Ko sem začel malo bolje brati spletne forume sem dojel koliko ljudje jamrajo čez državo pa nasploh čez vse po vrsti. Zdelo se mi je smešno, ker nisem bil tega vajen.

Sedaj sem se že navadil:)))))

Pač doma niso nikoli govorili o takšnih stvareh, tudi o cerkvi ne...

Zato v nič ne verjamem, pa čeprav 3/4 sosedov verjame v boga, državo, istrabenz in posmrtno življenje, meni se pa sladko pere.
 
Eh, Cerkev, drzava, Istrabenz, Tito,... eno samo farbanje folka. Je kar prav, da ne "njuhas njihove droge", si pa v zelo veliki manjsini, zal.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486392] 24.04.09 16:44 · odgovor na: bc123a (#486372)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Potem si je pa sam kriv, da dela delo za trenirane opice. In ko tega dela ne bo, bo lahko cel dan doma sedel in bentil nad drzavo.
 No lej, predpostavimo, da bi bili vsi Slovenci učeni, pridni in aktivni. Še vedno bi nas moralo toliko in toliko % opravljati delo trenirane opice. Torej očitno ni rešitev, da vsi postanemo premetene opice. To sem že tu razlagal, če bi nas 2 mio trejdalo na nasdaqu, potem bi morali uvoziti 10 mio ljudi, da bi vse te bogate premetene opice servisirali. Hja, a bi bilo to to?
anon-34928 sporočil: 972
[#486393] 24.04.09 16:45 · odgovor na: (#486369)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Ajdovščina, davnega leta gospodovega 2003. Nova stanovanja v bloku, lokacija praktično center in hkrati v bližini narave in reke. Trisobno (okoli 78 m2) za 13+ mio SIT, štirisobno (90+ m2) za cca 14.5 mio SIT. Preračunano: 700 EUR/m2.                                                                     Ajdovščina, piše se leto 2008, celih 5 let kasneje. Nova stanovanja v bloku, lokacija ob glavnem rondoju obvoznice, med glavno cesto Ajdovščina - Vipava in cesto za četrt Ribnik, čez cesto Mercator center in Petrol, v neposredni bližini avtocesta Nova Gorica - Ljubljana. Cena stanovanja: 2500 EUR/m2.                                                                                                                Ne me jebat.
 
in na te cene, sem prepričan (iz njegovih dosedanjih zapisov), da jz321 ne zna izračunat povprečne stopnje rasti, je prej zaključil terciarno izobraževanje (sekundarno pa je očitno tudi šprical, to je curirculum vsake gimnazije). Če pa mu dodamo še stagnacijo v 2009, oglasi jeklenega medena iz metropole v dnevniku so že na -10%, torej če predpostavimo to - 10% stagnacijo cen, potem šele postane matematika zabavna reč :)
anon-161432 sporočil: 290
[#486394] 24.04.09 16:45 · odgovor na: bc123a (#486259)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Pomisli: cloveski IQ sega tam nekje od 70 pa do 130.  Kar ni tako velika razlika, kajne? In od 70 do 130 imas ljudi ki imajo samo nekaj razredov osnovne sole do doktorjev znanosti.

 Ostani raje pri ekonomiji, ker od biologije nimaš pojma. med IQ 70 in 130 je 46% OGROMNA razlika, ne samo nianse, kar predstavlja ogromno razliko v konfiguraciji neurotranzmiterjev, kar tudi pogojuje IQ. In če ne ločiš zavedanja od inteligence potem je to tvoj problem. Sem študent strojništva in najbolj na tem svetu sovražim ekonomiste. Tukaj se vas večina pizdi čez gradbenike, vendar oni vsaj nekaj delajo, medtem ko so ljudje iz vaše stroke povsem razjebali globalni finančni sistem in to med vsakodnevnim praskanjem po jajcih, zato tudi mislim, da nimate pravice pizdit čez kogarkoli ki karkoli dela v realnem sektorju sploh pa gradbenike, ker je njihovo delo dejansko vsaj vidno. Zajebali ste vse nas, ki imamo težke študije in smo pripravljeni tudi trdo delat za naš kruh.  Vi bi pa radi, da ko Vam cene ne pašejo (glede na razmere na trgu katere ste sami ustvarili oz ljudje iz vaše stroke) da bi preprosto padle, ker niste navajeni delat in kar me najbolj razpizdi je to da svojo nekateri lenobo zagovarjate z končanim študijem - ekonomije! MARŠ BANDA!
anon-87530 sporočil: 556
[#486396] 24.04.09 16:45 · odgovor na: shevchenko (#486387)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

Ja seveda, to je samo pri nas, nikjer drugje tega ni...tega sem se ze naposlusal.
 
A ne, tega nisem rekel, imas vecjo ali manjso nagnjenost k tem stvarem, prav gotovo. In predvsem sploh moznost za to. Mene pac zanima Slovenija in Slovenci.
anon-87530 sporočil: 556
[#486399] 24.04.09 16:49 · odgovor na: anon-161432 (#486394)
Odgovori   +    1

m500012 je napisal(a):

 Ostani raje pri ekonomiji, ker od biologije nimaš pojma. med IQ 70 in 130 je 46% OGROMNA razlika, ne samo nianse, kar predstavlja ogromno razliko v konfiguraciji neurotranzmiterjev, kar tudi pogojuje IQ. In če ne ločiš zavedanja od inteligence potem je to tvoj problem. Sem študent strojništva in najbolj na tem svetu sovražim ekonomiste. Tukaj se vas večina pizdi čez gradbenike, vendar oni vsaj nekaj delajo, medtem ko so ljudje iz vaše stroke povsem razjebali globalni finančni sistem in to med vsakodnevnim praskanjem po jajcih, zato tudi mislim, da nimate pravice pizdit čez kogarkoli ki karkoli dela v realnem sektorju sploh pa gradbenike, ker je njihovo delo dejansko vsaj vidno. Zajebali ste vse nas, ki imamo težke študije in smo pripravljeni tudi trdo delat za naš kruh.  Vi bi pa radi, da ko Vam cene ne pašejo (glede na razmere na trgu katere ste sami ustvarili oz ljudje iz vaše stroke) da bi preprosto padle, ker niste navajeni delat in kar me najbolj razpizdi je to da svojo nekateri lenobo zagovarjate z končanim študijem - ekonomije! MARŠ BANDA!
 
Dobronameren nasvet: raje ostani pri strojnistvu ;-)
shevchenko sporočil: 21.898
[#486400] 24.04.09 16:49 · odgovor na: (#486391)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

Itak, da ni problema (dokler se ne vmešava država ali jankovići). To je za ilustracijo unim, ki ne morejo verjeti, da lahko pade za 50 %. Normalno, da lahko. Lahko tudi 70 ali več.
No, teh pač nisi prepričal, ker v njihovem vesolju gredo cene samo navzgor. Rast se lahko zgolj upočasni ali prekine. Pa še to samo v času kake res hude gospodarske krize.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#486401] 24.04.09 16:50 · odgovor na: shevchenko (#486370)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

To je pa neumnost . Sploh pa je tu pomembno dejstvo tudi koliko znaša plača. Mislim, da se podjetnikom ni treba čuditi, zakaj dobijo v službo samo pofl (ali pa še tega ne), če ponujajo minimalca. E jebi ga. Naj kupi kak avto manj, ker z minimalcem se pač ne da živeti.

Ampak jasno, ljudi se vzgaja tako, da vse sproti zagonijo (in imajo po možnosti še kredit), potem pa morajo delati za vsako ceno. In komur se ne da, tega se označi za lenuha.

Bolj pošteno bi bilo reči, da vsi po svoje hvatamo krivine, od zdravnikov do tistih s 500 euri do tistih na socialni. In to ne samo pri nas. Ampak le zakaj, določeni ljudje stalno poudarjajo hvatanje krivina pri nekaterih, spet druge pa se prikladno "pozabi".
 A da je? Čeprav imam večino kolegov z visoko izobrazbo, imam tudi nekaj kolegov, ki iz različnih razlogov niso imeli sreče (ali vztrajnosti) v življenju. No, zanimiv mi je primer kolegice, ki je delala v Tubi v LJ za ca. 450 EUR neto, nato pa čez par let šla v Hella Lux za 550 EUR neto (+ dodatki za nadure in popoldansko ter nočno delo). Za delo na tekočem traku (ki ni ravno fizično izčrpljujoče, verjamem pa, da ni prav mentalno stimulativno) brez izobrazbe se mi zdi v danih razmerah še kar sprejemljivo (to npr. lahko delajo tudi na Kitajskem za pol cene). Hella Lux in marsikatera druga proizvodna firma v LJ potrebuje delavce, zato so organizirali nekaj busov, ki vsako jutro vozijo delavce samo iz Zasavja (zaposlujejo tudi veliko tujcev, ker malo brezposelnih Slovencev želi takšno delo). Zasavje - 30-70km od LJ, odvisno od kraja; Litija - Hrastnik). Govorimo o podjetju, ki delavcem načeloma še vedno redno plačuje plače.

IUV Vrhnika - podjetje, ki je nekaj mesecev zamujalo z izplačili plač (in to nekaj let zapored), plače so bile od 380 EUR neto navzgor. Delavcem iz Vrhnike se zdi vožnja do LJ daleč, tudi za 170 EUR neto višjo plačo na mesec (ki bi jo dejansko dobili). Da niti ne omenjam varnosti službe.

Nato se pojavi nek podjetnik, ki je javno ponudil službe ljudem iz IUV Vrhnika. Takojšnja plača vsaj 600 EUR neto ali več. Kdo se je javil? NIHČE! Raje so bili nekaj časa varno na zavodu za zaposlovanje.

Ob takih dejstvih mora človeka zaskrbeti - ali je veliko (večina?) Slovencev res tako poneumljenih in bolestno neambicioznih, da si niso sposobni niti obrisati zadnjice, ko se podelajo, brez da bi za to morala poskrbeti država? Seveda s(m)o vsega krivi ljudje, ki smo se izobraževali 20 let in se še vedno izobražujemo (formalno in neformalno), saj samo znanje predstavlja socialno varnost. Bog pomagaj, da bi kdo prevzel osebno odgovornost - glejte seje parlamenta, soočenja, oddajo Trenja. Nihče ne sprejme odgovornosti, če pa jo kdo po nekem čudnem naključju sprejme, pa nanj zlijejo še gnojnico, ki je nastala na drugem vrtu.

Veliko je gnilega v deželi Slovenski in ne smrdi samo pri glavi.
Vinci sporočil: 5.933
[#486405] 24.04.09 16:53 · odgovor na: anon-161432 (#486394)
Odgovori   +    0

m500012 je napisal(a):

 Ostani raje pri ekonomiji, ker od biologije nimaš pojma. med IQ 70 in 130 je 46% OGROMNA razlika, ne samo nianse, kar predstavlja ogromno razliko v konfiguraciji neurotranzmiterjev, kar tudi pogojuje IQ. In če ne ločiš zavedanja od inteligence potem je to tvoj problem. Sem študent strojništva in najbolj na tem svetu sovražim ekonomiste. Tukaj se vas večina pizdi čez gradbenike, vendar oni vsaj nekaj delajo, medtem ko so ljudje iz vaše stroke povsem razjebali globalni finančni sistem in to med vsakodnevnim praskanjem po jajcih, zato tudi mislim, da nimate pravice pizdit čez kogarkoli ki karkoli dela v realnem sektorju sploh pa gradbenike, ker je njihovo delo dejansko vsaj vidno. Zajebali ste vse nas, ki imamo težke študije in smo pripravljeni tudi trdo delat za naš kruh.  Vi bi pa radi, da ko Vam cene ne pašejo (glede na razmere na trgu katere ste sami ustvarili oz ljudje iz vaše stroke) da bi preprosto padle, ker niste navajeni delat in kar me najbolj razpizdi je to da svojo nekateri lenobo zagovarjate z končanim študijem - ekonomije! MARŠ BANDA!
 Heh, kolega, bc123 ima doktorat... iz elektrotehnike.
shevchenko sporočil: 21.898
[#486410] 24.04.09 16:59 · odgovor na: anon-87530 (#486396)
Odgovori   +    0

mitja007 je napisal(a):

 
A ne, tega nisem rekel, imas vecjo ali manjso nagnjenost k tem stvarem, prav gotovo. In predvsem sploh moznost za to. Mene pac zanima Slovenija in Slovenci.
Ampak ko rečeš, da je to slovenski nacionalni šport, s tem nekako impliciraš, da smo v sloveniji bolj nagnjeni k temu. in tko primerjaš z ostalim svetom, pa če to priznaš ali ne.

ampak ok, denimo da smo res nagnjeni k hvatanju krivina. zakaj le? morda pa je folk dojel, da se bo pošteni poti tu enostavno ne da? Kaj če je za uspeh v sloveniji potrebna tako velika količina zvez, denarja itd, da se enostavno ni racionalno truditi, če tega na začetku že nimaš?

Skratka, napak se mi zdi kriviti ljudi, ki so se zgolj prilagodili govnu, s katerim se morajo spopadati. In dejmo bit realni: posameznik si težko pomaga tako, da se loti "spremeniti svet". Raje se loti hvatanja krivina, kot pač vsi drugi.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#486411] 24.04.09 17:00 · odgovor na: anon-34928 (#486393)
Odgovori   +    0

zois1 je napisal(a):

 
in na te cene, sem prepričan (iz njegovih dosedanjih zapisov), da jz321 ne zna izračunat povprečne stopnje rasti, je prej zaključil terciarno izobraževanje (sekundarno pa je očitno tudi šprical, to je curirculum vsake gimnazije). Če pa mu dodamo še stagnacijo v 2009, oglasi jeklenega medena iz metropole v dnevniku so že na -10%, torej če predpostavimo to - 10% stagnacijo cen, potem šele postane matematika zabavna reč :)
 Sej jest razumem Madona, ker od tega živim, malo manj razumem trumo kupcev in investitorjev tipa maricko in tajkun ampak očitno se iz bližnje preteklosti ne znata nič naučit.
bc123a sporočil: 48.253
[#486413] 24.04.09 17:02 · odgovor na: shevchenko (#486386)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 24.04.2009 17:11

shevchenko je napisal(a):

 Eh, ne, niso bile majhne. Jaz sem letnik 78, v času mojega odraščanja so se socialne razlike že konkretno poznale. In šolanje teh socialnih razlik pač ne more izničiti. Razen seveda izjemoma.
 
Tisti revezi iz IUV in mure so danes tam v stiridesetih (ce se ne motim je toliko stara v povprecju murina delavka). Deset let starejsi od tebe. Se strinjam, generacija 78 je padla ravno v najhujse case tranzicije.

Mlajsa generacija s podobno izobrazbo pa je po mojih obcutkih precej bolj podjetna in manj jamrajoca. Pri mlajsih generacijah so jamraci ravno falirani studiranci (faliranci - ki so sli studirat nekaj totalno sfaljenega, ker so mislili da je to easy way do place za malo dela).

PS. Mene je blazno prijetno presenetilo, ko so mi prisli montirati ikeino pohistvo. En sp iz okolice ljubljane. Ko se je prikazal, sem se skoraj rezal - en mlad mulo, blazno podjeten, vse se je dalo zmeniti. In pridejo montirat. On, foter in druzinski kolega. In sine je lepo fotra komandiral - to tja, to tja. Foter (zgleda da ima cez hardcore mizarsko delavnico doma) je nekaj brundal nad tem da je ikeina roba v bistvu slaba in se pridusal nad nekimi novimi zapiralnimi mehanizmi za predale, v smislu "kaj pa je teh novotarij treba". No, sine mi je razlozil da je montaza ikeinega pohistva eden vecjih biznisov, v enem tednu so imeli se dve montazi ikeine robe. In dobil sem popoln racun, vse po pravilih.

In point je - fotra verjetno ne bi nihce vzel za montazo. Ker ko bi parkrat brundal nad tem, da mora montirati neke novotarije ki se jih kar ena ikea zmisljuje, ga noben ne bi vec vzel. In glede na to, da hodi s sinom montirat ikeo, tudi doma tisto mizarstvo verjetno blaznega denarja ne prinasa. Ampak sine pac ve, da se nad ikeo ne zmrduje, ker je te robe vedno vec, in je tudi montaza tega dober posel. Take zadeve mi dajo se nekaj upanja, da mogoce vse le ne bo slo v q.
anon-161432 sporočil: 290
[#486414] 24.04.09 17:04 · odgovor na: Vinci (#486405)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):

 Heh, kolega, bc123 ima doktorat... iz elektrotehnike.
 ...ma nemoj :-)
anon-87530 sporočil: 556
[#486416] 24.04.09 17:08 · odgovor na: shevchenko (#486410)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-87530 24.04.2009 17:10

shevchenko je napisal(a):

Ampak ko rečeš, da je to slovenski nacionalni šport, s tem nekako impliciraš, da smo v sloveniji bolj nagnjeni k temu. in tko primerjaš z ostalim svetom, pa če to priznaš ali ne.

ampak ok, denimo da smo res nagnjeni k hvatanju krivina. zakaj le? morda pa je folk dojel, da se bo pošteni poti tu enostavno ne da? Kaj če je za uspeh v sloveniji potrebna tako velika količina zvez, denarja itd, da se enostavno ni racionalno truditi, če tega na začetku že nimaš?

Skratka, napak se mi zdi kriviti ljudi, ki so se zgolj prilagodili govnu, s katerim se morajo spopadati. In dejmo bit realni: posameznik si težko pomaga tako, da se loti "spremeniti svet". Raje se loti hvatanja krivina, kot pač vsi drugi.
 
Bolj se ne bi mogel strinjati s tabo. Mimogrede, ce se mal zatezim, to je se en dokaz, da so Slovenci iznajdljivi ;-) (cisto resno, samo, da je njihova inteligenca popolnoma napacno "kanalizirana"...). Slovenci imajo moznost, ceprav zeeelo majhno, kaj spremeniti na volitvah - ne smejo nasesti novim nategovalcem, kar bo pac izredno tezka naloga, ker 1. veliko ljudi (se) ne steka, kaj se dogaja okoli njih, 2. ker si bodo obstojeci blefercki izmislili novo privlacno zgodbico (ali dve), ki bo palila v predvolilnem obdobju in jih bo tezko lociti od sposobnih kandidatov in 3. Ker sposobnih kandidatov zelo verjetno ne bo. Se kar nekaj casa. Dokler Slovenci enkrat ne bodo mel dos jebanja in ne bodo prisli na volitve in ko bodo naslednjic prisli in bodo znova nategnjeni, potem..... morda. :-)

Jeba.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7