Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Pet razlogov, zakaj letos ne kupite stanovanja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (27)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-54454 sporočil: 4.098
[#446581] 05.03.09 00:53 · odgovor na: dani14 (#446573)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 Nelikvidnost nepremičnin je prvi plus. Drugi plus je zaposlenost v javni upravi, ki tangira proti 100%. Tretji plus je 2 milijardni primankljaj, kateri se ve, da mora denar od nekje pridet. Četri plus je 30 letna zakreditiranost za kup ciglov. Peti plus je cenovna nekonkurenčnost sosednjim državam.

Vsi ti plusi govorijo v prid tezi o +20% letni rasti nepremičnin.

Minus so mediji in Finance Forum.
 Kot ponavadi, si zopet cisto zgresil point.
anon-89 sporočil: 10.178
[#446584] 05.03.09 01:05 · odgovor na: dani14 (#446394)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
17 transakcij. Kako pa komentiraš zniževanje cen na Nepremičnine.net?
 
tisti podatek je brezveze, ker je eno četrtletje prej cena strmoglavila za 40%, tu ni samo problem v malem številu transakcij ampak v območju zajemanja, ker so cene znotraj območja zelo različne, zato že ena ali dve prodani parceli na dobri lokaciji, recimo v portorožu, povzročijo ta nihanja.
anon-89 sporočil: 10.178
[#446586] 05.03.09 01:27 · odgovor na: anon-54454 (#446564)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

 Kolikor je meni znano je takih ljudi kar vec kot 250K in nihce ne govori, da je to pozitivno. Je pa za za razliko od ostalih drzav in za slovenske razmere to trenutno dobra "varovalka", da tej ljudje ne bojo ostali kar cez noc brez svojih sluzb. Da bi ob trenutni vladi tukaj prislo do masovnega odpuscanja si jaz osebno zelo tezko predstavljam in od tod tudi moji zakljucki. Slovenija pa je ze napovedala 2 milijardi primankljaja za leto 2009 in ta denar bo enostavno moral od njekje pridet. To so znana dejstva, ki jih jaz upostevam in osebno nisem cisto nic kriv, da je temu tako.
 
po moje bomo ravno zaradi tolikšnega števila ljudi v državnih službah + preluknjan pokojninski in zdravstveni sistem + socialna država, ki si jo ne moremo privoščiti, končali veliko slabše kot zda in dobršen del zahodne evrope. ali bo to že v tej rundi ali pa enkrat do leta 2020, ko demografiska kriza udari na polno, je lahko stvar debate. a če se vrnemo na nepremičnine, so dolgoročne napovedi vsaj tako slabe kot kratkoročne in zato mediji po mojem mnenju še premalo poročajo o resničnem stanju, ki je mnogo slabše kot kriza, ki naj bi se končala v nekaj letih.

 in rešitev, velik rez pri državnih službah, manjšanje penzij in ugodnosti socialne države. za zdravstveni sistem pa niti predloga ne upam dati, ker bo tam najbolj bolelo. saj trenutno vsaj 1 milijon ljudi ne plačuje skoraj nič.

nepremičnine pa bodo še zelo dolgo težko dosegle vrhove lanskega leta.

p: upam, da se motim.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#446587] 05.03.09 01:36 · odgovor na: anon-89 (#446586)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
po moje bomo ravno zaradi tolikšnega števila ljudi v državnih službah + preluknjan pokojninski in zdravstveni sistem + socialna država, ki si jo ne moremo privoščiti, končali veliko slabše kot zda in dobršen del zahodne evrope. ali bo to že v tej rundi ali pa enkrat do leta 2020, ko demografiska kriza udari na polno, je lahko stvar debate. a če se vrnemo na nepremičnine, so dolgoročne napovedi vsaj tako slabe kot kratkoročne in zato mediji po mojem mnenju še premalo poročajo o resničnem stanju, ki je mnogo slabše kot kriza, ki naj bi se končala v nekaj letih.

 in rešitev, velik rez pri državnih službah, manjšanje penzij in ugodnosti socialne države. za zdravstveni sistem pa niti predloga ne upam dati, ker bo tam najbolj bolelo. saj trenutno vsaj 1 milijon ljudi ne plačuje skoraj nič.

nepremičnine pa bodo še zelo dolgo težko dosegle vrhove lanskega leta.

p: upam, da se motim.
Zakaj bi se motil? Dlje bo Jeti hodil okoli, bolj bo potreben. Zal trenitno ne vidim nikogar, ki bi to lahko spremenil.
anon-89 sporočil: 10.178
[#446588] 05.03.09 01:56 · odgovor na: anon-54454 (#446587)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

Zakaj bi se motil? Dlje bo Jeti hodil okoli, bolj bo potreben. Zal trenitno ne vidim nikogar, ki bi to lahko spremenil.
 
upam, da se motim in situacija ni tako kritična, ker naredili zagotovo ne bomo nič dokler ne bo prepozno.
anon-113530 sporočil: 336
[#446589] 05.03.09 02:29 · odgovor na: anon-53475 (#446438)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-113530 05.03.2009 02:39

Crni je napisal(a):

Dejansko je ta zgodba 3x za prebrat. Zelo me tole izvajanje Islandcev in njihova ribiska logika spominja na slovensko kmecko logiko o zemlji in unikatnosti plemena pod Alpami.

tale scam je pa en najboljših kar sem jih bral zadnje čase...hahaha...naj me koklja brcne, če ni tko delala večina svetovnih financarjev...


Mam en notranji občutek, da bo vsak privarčevan evro, kmalu vreden dvakrat-trikrat več!

:)))

A handful of guys in Iceland, who had no experience of finance, were taking out tens of billions of dollars in short-term loans from abroad. They were then re-lending this money to themselves and their friends to buy assets—the banks, soccer teams, etc. Since the entire world’s assets were rising—thanks in part to people like these Icelandic lunatics paying crazy prices for them—they appeared to be making money. Yet another hedge-fund manager explained Icelandic banking to me this way: You have a dog, and I have a cat. We agree that they are each worth a billion dollars. You sell me the dog for a billion, and I sell you the cat for a billion. Now we are no longer pet owners, but Icelandic banks, with a billion dollars in new assets. “They created fake capital by trading assets amongst themselves at inflated values,” says a London hedge-fund manager. “This was how the banks and investment companies grew and grew. But they were lightweights in the international markets.”
anon-53475 sporočil: 1.009
[#446595] 05.03.09 05:13 · odgovor na: anon-113530 (#446589)
Odgovori   +    0

maistor je napisal(a):


tale scam je pa en najboljših kar sem jih bral zadnje čase...hahaha...naj me koklja brcne, če ni tko delala večina svetovnih financarjev...


Mam en notranji občutek, da bo vsak privarčevan evro, kmalu vreden dvakrat-trikrat več!

:)))

A handful of guys in Iceland, who had no experience of finance, were taking out tens of billions of dollars in short-term loans from abroad. They were then re-lending this money to themselves and their friends to buy assets—the banks, soccer teams, etc. Since the entire world’s assets were rising—thanks in part to people like these Icelandic lunatics paying crazy prices for them—they appeared to be making money. Yet another hedge-fund manager explained Icelandic banking to me this way: You have a dog, and I have a cat. We agree that they are each worth a billion dollars. You sell me the dog for a billion, and I sell you the cat for a billion. Now we are no longer pet owners, but Icelandic banks, with a billion dollars in new assets. “They created fake capital by trading assets amongst themselves at inflated values,” says a London hedge-fund manager. “This was how the banks and investment companies grew and grew. But they were lightweights in the international markets.”
 Vsaka podobnost s temi psi in macki in Istrabenzom in Petrolom je zgolj nakljucna.
anon-53475 sporočil: 1.009
[#446596] 05.03.09 05:20 · odgovor na: anon-54454 (#446587)
Odgovori   +    0

tmatej je napisal(a):

Zakaj bi se motil? Dlje bo Jeti hodil okoli, bolj bo potreben. Zal trenitno ne vidim nikogar, ki bi to lahko spremenil.
 
Namesto, da ti posebej odgovarjam, se bom kar lepo podpisal pod Bobov post, ce dovolis.

Se vedno mi ni jasno, kako je velika kolicina drzavnih usluzbencev pozitivno za brodenje krize, ampak ocitno sem samo jaz malo bolj pocasne pameti. Kakor jaz razumem to krizop je problem ravno v tem, da se odvija kristaliziranje in pucanje teh raznoraznih prelaganj iz levega v desni zep s provizijo vmes. Ravno to pa je tudi upanje, da drzavne sluzbe, ki ne producirajo nic, lahko resijo drzavo pred propadom. Za zadolzevanje sem ti pa ze napisal. Kolikor je meni znano razne organizacije kot je IMF dajo drzavo za posojeni denar v kar tesen jopic glede nizanja stroskov in dvomim, da je v danasnjem svetovnem kreditnem okolju kdorkoli pripravljen financirati drzavo za to, da bi imela 50% aktivne populacije v drzavnih sluzbah.
anon-53475 sporočil: 1.009
[#446608] 05.03.09 06:04 · odgovor na: (#446470)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Trenutno vse kaže, da bova zelo zadovoljna, če vidiva to, kar bo čez dve-tri leta v Sloveniji (ok, ti si na boljšem, ker si v ZDA) samo enkrat v življenju.
 
Meh, saj si enkrat ze videl. :-)
anon-190595 sporočil: 504
[#446610] 05.03.09 06:17
Odgovori   +    1
Eden od trdnih dokazov, da bodo cene še strmoglavile ( ali pa so že če se dobro pogajate in date jasno vedet da nad recimo 1500 Eur ne boste kupovali ker niste Jankovič, ki bi mu ista firma potem še po izjemno nizki ceni zidala hiše) so živčnost, nervoza in obup, ki veje iz člankov špekulantov na tem formu recimo.....Smarass, apredalic, tmatej, kr1s...Za špekulativne gradnje in nakupe so vzeli kredite, podaljšanje le teh je vsak dan dražje, banke so vse bolj nestrpne, kmalu jih bo treba vrnit, če ne bodo imeli denarja bo stanovanja vzela banka...ta pa potem prodaja po pol cene....
anon-106499 sporočil: 3.507
[#446624] 05.03.09 07:10 · odgovor na: anon-189334 (#446283)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106499 05.03.2009 07:30

Smarass je napisal(a):
Če so pa že takšni strokovnjaki, zakaj pa ne povedo kdaj naj potem kupimo! Ok bomo čakali, do kdaj pa? Investitorji neuradno in tiho spoustijo ceno max. kar lahko. Za tiste, ki čakajo bo ostal samo še "drek", ki ga nihče noče. Skratka pod lastno proizvodno ceno ne bo šel nihče. Ne investitor in ne banka, če mu projekt zapleni zaradi neplačevanja. Torej, koga upoštevamo? Do kdaj naj čakamo? Katera je tista cena, ki je "prava"? Naj mi nekdo odgovori, če zna. Ampak prosim brez tipičnega slovenskega pametovanja, prosim! Kar se pa tiče službe, sem pa mnenja, da če ravno nisi iz predela Slovenije, ki je popolnoma v K, se ni za bati, da ne boste našli druge službe. Sej nismo Albanija, kjer je 40% brezposelnost. Pa še to je takšna, ker nočejo delati. Brez zamere nič osebnega, le statistiko navajam. Lp, S
 Dej, če maš doma že stekleno kuglo, mal jo zglancaj, pa povej če se kakšen datum not vidi, ali pa morda še ura najbolj ugodnega nakupa ? Zdej da bo bolj sigurno, lahko še Safeto vprašaš kdaj točno bi planeti najbolj ugodno stal, da res čist optimiraš najbolj ugoden nakup  :)))))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#446626] 05.03.09 07:18 · odgovor na: anon-53475 (#446433)
Odgovori   +    0

Crni je napisal(a):

 Avtorica prispevka ima podatke z nepremicnine.net, kot so ti pokazali ze ostali.

Vidim, da se na mojo kritiko uradnih statisticnih podatkov in zato povecano relevantnostjo anektodicnih podatkov, ne bos odzval.

Od psihoze govoris samo ti, po mojem je niso ustvarili mediji. Kvecjemu je bila psihoza prej, ko je valjda Balkan rasel 50% na leto, LJSE 30% / leto, nepremicnine pa 20%, ker so seveda "najbolj varne".
 
A ni zanimivo da takoimenovane psihoze doživljajo samo imetniki nepremičnin :))))
anon-89 sporočil: 10.178
[#446650] 05.03.09 08:00 · odgovor na: anon-106499 (#446626)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 05.03.2009 08:02

fastriff je napisal(a):

 
A ni zanimivo da takoimenovane psihoze doživljajo samo imetniki nepremičnin :))))
 
ne vsi.;)

p: en penthouse ali dva bom pa vseeno še ubodel, ko skupaj s financami sesujem nepremičninski trg, če ne bo kakšna cela balkanska banka ceneje. recimo tista, kjer je čistilka založila prevzemno ponudbo.:)
nide sporočil: 3
[#446678] 05.03.09 08:40
Odgovori   +    0
Cene nepremičnin bodo še padale in moj predlog vsem potencialnim kupcem je, da čakajo, ker edino tako bomo dosegli normalno ceno za kvadratni meter in ne trenutne katera je veliko preveč prenapihnjena.
najobj sporočil: 32.056
[#446691] 05.03.09 08:51 · odgovor na: anon-162131 (#446444)
Odgovori   +    0

zima1188 je napisal(a):
Zanimivo bi bilo videti raziskavo o odnosu do stanovanja prebivalca Ljubljane in prebivalca iz podeželja.

Prvi v življenju najverjetneje še ni držal lopate v roki in se mu gradnja železobetonskih blokov zdi high-tech industrija, vredna vsakega spoštovanja in kateri je potrebno na oltar znesti vseživljenske prihranke, podobno kot stare mame nosijo v cerkev. Ker teh prihrankov dotični nima se raje obveže, da bo vso delovno dobo iz hvaležnosti tej industriji, da mu je omogočila streho nad glavo, nakazoval 60% svoje plače, sebi in otrokom redno odtegoval od ust in keš pošiljal Kramarju&Zidarju.

Nasprotno prebivalec iz podeželja, ki je marsikateri viknd preživel ob mešalcu, 50m2 betona gleda kot produkt sobotnega dopoldneva, za katerega rabiš 10 ljudi, kup desk, nekaj bosank, zarjavelega železa in mrež, dva mešalca, 2 karjoli, 2 kupa peska, sod vode in prikolico cementa. Pa seveda lepo vreme in 10l špricerja ali piva. Vsekakor naš podeželec ne gleda na teh 50 kvadratov kot na produkt vseživljenskega dela ampak kot nekaj, kar lahko naredi vsak, ki ima le 5 minut cajta... Si predstvljate, kakšen katatonični šok bo doživel naš Ljubljančan če enkrat samkrat prisostvuje obredu zidanja bajte oz polaganja plošče?? Pomoje ga bo kap, ko ugotovi, kam je vrgel svoje življenje...

Američan je vsaj toliko pameten, da si bajto poceni zgradi iz trsk in jo zamenja ko mu dojadi...
 
... hahaha ... bravo, majstore ...
anon-74161 sporočil: 278
[#446706] 05.03.09 09:06
Odgovori   +    0
Še nihče mi ni odgovoril na vprašanje: zakaj vraga ne spustijo cen avtomobilov na 50% in bomo vsi kupovali?
Že res, da lahko živim brez avtomobila, a vseeno bi si ga kupil in to takrat ko so/bodo najcenejši.
Življenje je le prekratko, da bi čakal in si avtomobila nikoli ne privoščil.
P.S. nimamo vsi plače 500€/mesec.
bigl sporočil: 18.363
[#446717] 05.03.09 09:12 · odgovor na: anon-53475 (#446364)
Odgovori   +    0

Crni je napisal(a):

 
Torej pravis, da trenutna zaradi nizkega prometa statistike niso zanesljive. Torej se ti ne zdi, da je grlede na zaustavljen trg in splosni ekonomski trend bolje reci, da je padec vecji, ko t je videti in da tudi vecji se bo? Se ti na zdi, da novinarji Financ v bistvu opravljajo v tem primeru dobro delo, saj ljudem svetujejo, ko je za to se cas?

Teorije zarote in vpliva takih clankov prosim prhrani, ker se je trg zaustavil dosti preden so Finance zacele pisati take clanke.
 
Kot jaz razumem: ne da je še čas za nakupe, ampak da so previdni in upoštevajo verjetna prihodnja - slaba - dejstva pri personalnih financah. To pa ni teorija zarote. Prej nasvet potrošnikom trajnih dobrin :-). Lep dan.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#446724] 05.03.09 09:19 · odgovor na: anon-74161 (#446706)
Odgovori   +    0

apredalic je napisal(a):
Še nihče mi ni odgovoril na vprašanje: zakaj vraga ne spustijo cen avtomobilov na 50% in bomo vsi kupovali? Že res, da lahko živim brez avtomobila, a vseeno bi si ga kupil in to takrat ko so/bodo najcenejši. Življenje je le prekratko, da bi čakal in si avtomobila nikoli ne privoščil. P.S. nimamo vsi plače 500€/mesec.
 
Ker je lažje državi jamrat za subvencije in čivkat da bo šlo drugače vse v maloro. Wait and See. :))
anon-189334 sporočil: 10
[#446726] 05.03.09 09:24 · odgovor na: anon-106499 (#446624)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

 Dej, če maš doma že stekleno kuglo, mal jo zglancaj, pa povej če se kakšen datum not vidi, ali pa morda še ura najbolj ugodnega nakupa ? Zdej da bo bolj sigurno, lahko še Safeto vprašaš kdaj točno bi planeti najbolj ugodno stal, da res čist optimiraš najbolj ugoden nakup  :)))))
 
Nihče ni govoril o datumih! Želel sem le, da bi nekdo imel toliko znanja in jajc in se zjasnil, katera je prava cena. Najlažje je govorit počakajte. Moj dober kolega je en tistih, ki jih je upošteval in čakal. Zdaj ko pa je ugotovil, da cene v tej specifični novogradnji ne bodo več padle, ker enostavno ne morejo (banka- finance ne dovolijo) je dobil pa prst v oko. Prodala so se vsa stanovanja, ki so vsaj približno pametna. Še večji problem je v tem, ker pride v poštev samo ta lokacija, so tehtni razlogi za to. Torej ko bo, če bo kdo tam spet zidal (takšen pesimizem pa zato, ker vem, da banke skoraj, da ne financirajo več gradnje)  lahko spet nabil cene do neba, ker je takšnih izviselih kupcev kot je on kar nekaj. Torej smo spet na istem.
Ampak mi lahko razpravljamo, debatiramo in pametujemo do onemoglosti. Dejstvo je pa, da takšno stanje ni dobro za nikogar. Kar malo premislite kaj je vse vpletenega v to.
1. Ljudje ne kupujejo
2. stvari se ne prodajajo in s tem propadajo podjetja,
3. podjetja odpuščajo in s tem pridejo višji izdatki za socialo,...
4. da ne omenjam pasje morale,
5. ...
Skratka nič dobrega. In še ena malenkost, ne vem če veste, ampak je gradbeništvo panoga št.1. Koliko podjetji je odvisnih od tega?! Saj veste, če želite dvigniti gospodarstvo in produktivnost je potrebno povečati gradnjo in ne samo prodajo avtomobilov!
No sej jaz se na to razpravo ne bom več oglašalal, ker vidim, da nima smisla. Ker vidim, da nekateri ne vidijo širše slike vsega tega.
Hvala za prijeten klepet in lep pozdrav.
anon-89 sporočil: 10.178
[#446728] 05.03.09 09:27 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    1

Smarass je napisal(a):

 

Ampak mi lahko razpravljamo, debatiramo in pametujemo do onemoglosti. Dejstvo je pa, da takšno stanje ni dobro za nikogar. Kar malo premislite kaj je vse vpletenega v to.
1. Ljudje ne kupujejo
2. stvari se ne prodajajo in s tem propadajo podjetja,
3. podjetja odpuščajo in s tem pridejo višji izdatki za socialo,...
4. da ne omenjam pasje morale,
5. ...
Skratka nič dobrega.
zanimivo, da bodo po tvoje te točke prinesle višje cene stanovanj.:)
bigl sporočil: 18.363
[#446745] 05.03.09 09:35 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0

Smarass je napisal(a):

 
Nihče ni govoril o datumih! Želel sem le, da bi nekdo imel toliko znanja in jajc in se zjasnil, katera je prava cena. Najlažje je govorit počakajte. Moj dober kolega je en tistih, ki jih je upošteval in čakal. Zdaj ko pa je ugotovil, da cene v tej specifični novogradnji ne bodo več padle, ker enostavno ne morejo (banka- finance ne dovolijo) je dobil pa prst v oko. Prodala so se vsa stanovanja, ki so vsaj približno pametna. Še večji problem je v tem, ker pride v poštev samo ta lokacija, so tehtni razlogi za to. Torej ko bo, če bo kdo tam spet zidal (takšen pesimizem pa zato, ker vem, da banke skoraj, da ne financirajo več gradnje)  lahko spet nabil cene do neba, ker je takšnih izviselih kupcev kot je on kar nekaj. Torej smo spet na istem.
Ampak mi lahko razpravljamo, debatiramo in pametujemo do onemoglosti. Dejstvo je pa, da takšno stanje ni dobro za nikogar. Kar malo premislite kaj je vse vpletenega v to.
1. Ljudje ne kupujejo
2. stvari se ne prodajajo in s tem propadajo podjetja,
3. podjetja odpuščajo in s tem pridejo višji izdatki za socialo,...
4. da ne omenjam pasje morale,
5. ...
Skratka nič dobrega. In še ena malenkost, ne vem če veste, ampak je gradbeništvo panoga št.1. Koliko podjetji je odvisnih od tega?! Saj veste, če želite dvigniti gospodarstvo in produktivnost je potrebno povečati gradnjo in ne samo prodajo avtomobilov!
No sej jaz se na to razpravo ne bom več oglašalal, ker vidim, da nima smisla. Ker vidim, da nekateri ne vidijo širše slike vsega tega.
Hvala za prijeten klepet in lep pozdrav.
 
Ko sem to prebral sem videl, da tvojemu prijatelju manjka - odločnost!. :-). Ostalo ne komentiram ker sem drugačnega mnenja. Lep dan.
anon-180418 sporočil: 301
[#446752] 05.03.09 09:39 · odgovor na: anon-89 (#446728)
Odgovori   +    1
Smarass po moje NI brcnil v temo.


Sigurno da je problem v tem da gradbeništvo crkuje. Ampak vprašanje, ki je temeljno je: ZAKAJ? Če bi oni proizvajali  in pribijali normalne dobičke bi denar krožil med ljudmi in ne bi bilo take krize. Človek bi s svojim delom normalno lahko prišel do stanovanja, gradbeniška podjetja ne bi do onemoglosti izkoriščala najetih delavcev ipd...

Problem je v tem da so se v preteklem obdobju najbolj debelile denarnice raznim ekonomistom, finančnikom , borznikom in posrednikom.... se pravi ljudem, ki ne ustvarjajo NIČ in ki so za svoje storitve blazno visoko zaračunavali vsem.
Tudi gradbenikom.

In sedaj je kriza nastopila zato, ker smo to pogruntali in jim nismo več pripravljeni plačevati ta veliki NIČ. Pravzaprav nismo pripravljeni ničesar več kupovati, ker nismo več prepričani da vemo, kaj je PRAVA CENA česarkoli...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#446757] 05.03.09 09:43 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 05.03.2009 10:12
Globalno pravilo je nekje, da povprecno stane kvadratni meter v drzavi eno povprecno neto placo v isti drzavi, odstopanja od tega (gor ali dol) se, ocitno, na dolgi rok iznihajo (ali cene dol ali pa place gor). Izjeme so blazne ugledne ali blazno davcno ugodne drzave, ki potegnejo razmerje gor, in druge, ki ga potegnejo dol. Zdaj, tule govorit, zakaj in kaj je nadstandard v Sloveniji, je malo hecno. Tukaj imas vec, tukaj pa imas affordability . Kje je natancno je dno, in kdaj bo dosezeno, ne vem, ce pa bi VEDEL, verjemi, da bi dal to objaviti v vseh casopisih.

The Median Multiple measures the ratio of the median house price to the median annual household income. This measure has historically hovered around a value of 3.0 or less , but in recent years has risen dramatically...

Torej, sredinska vrednost nepremicnine je v Sloveniji pri druzini z dvema povprecnima placama pac potem okrog 3x12x2x1000€=72.000€. Druzina pa v povprecju zaseda 75-100m2, torej je ocenjena povprecna cena 1m2=1000€.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#446758] 05.03.09 09:43 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0

Smarass je napisal(a):

Najlažje je govorit počakajte. Moj dober kolega je en tistih, ki jih je upošteval in čakal. Zdaj ko pa je ugotovil, da cene v tej specifični novogradnji ne bodo več padle, ker enostavno ne morejo (banka- finance ne dovolijo) je dobil pa prst v oko. Prodala so se vsa stanovanja, ki so vsaj približno pametna.
 Očitno nisem dovolj pameten, da bi razumel stavek "cene v tej specifični novogradnji ne bodo več padle, ker enostavno ne morejo (banka- finance ne dovolijo)" - predvsem tisto v oklepajih bi mi moral nekdo razložiti.

Ampak zadnje kar bi človeka moralo skrbeti v tej situaciji, je bojazen da bo zmanjkalo nepremičnin za kupit. Prosim lepo, no.
In če se je tvoj kolega res zapičil točno v tista konkretna stanovanja - naj počaka, morda se bo kakšno vendarle znašlo spet na trgu, ko bo kak kupec nezmožen plačevati kredit. Namreč močno dvomim, da so vsi kupci ta stanovanja skeširali izključno iz lastnih prihrankov...
bc123a sporočil: 48.253
[#446759] 05.03.09 09:43 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0

Smarass je napisal(a):

 
Nihče ni govoril o datumih! Želel sem le, da bi nekdo imel toliko znanja in jajc in se zjasnil, katera je prava cena. Najlažje je govorit počakajte.
 Aha. Sedaj bi pa od nas izsiljeval odgovore.

NE VEMO, kdaj bo ugodno. VEMO da bo padlo, in to precej.

Se pravi, nategovanje nepremicninarjev je vse ok, ker postavijo tocen datum (npr MF: "letos bo zraslo za 20%"), ker ti pa od nas noben ne postavi cifre, datuma in ure, pa nimamo pojma?

Jao mene.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#446762] 05.03.09 09:43 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0

Smarass je napisal(a):

 
Nihče ni govoril o datumih! Želel sem le, da bi nekdo imel toliko znanja in jajc in se zjasnil, katera je prava cena.  
"Prava cena" se spreminja s časom. Če so bile 1 leto nazaj te cene morda še "prave", je očitno da so danes kar nekaj stran od "pravih". Če potegnemo skupaj točke, ki si jih naštel, bi bil čez 6 mesecev lahko ta razkorak še večji :)

Sicer pa če si že tako firbčem. Lepo greš na nepremičnine net, izbereš nepremičnio, kupiš, daš v oglas in če ni nikogar na spregled, vsak teden nižaš za 5%. Ni vrag da ne boš našel kupca. In to potem ponavljaš vsak mesec. Imel boš najboljši vpogled v "prave cene" :)))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#446763] 05.03.09 09:45 · odgovor na: anon-180418 (#446752)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
Smarass po moje NI brcnil v temo.


Sigurno da je problem v tem da gradbeništvo crkuje. Ampak vprašanje, ki je temeljno je: ZAKAJ? Če bi oni proizvajali  in pribijali normalne dobičke bi denar krožil med ljudmi in ne bi bilo take krize. Človek bi s svojim delom normalno lahko prišel do stanovanja, gradbeniška podjetja ne bi do onemoglosti izkoriščala najetih delavcev ipd...

Problem je v tem da so se v preteklem obdobju najbolj debelile denarnice raznim ekonomistom, finančnikom , borznikom in posrednikom.... se pravi ljudem, ki ne ustvarjajo NIČ in ki so za svoje storitve blazno visoko zaračunavali vsem.
Tudi gradbenikom.

In sedaj je kriza nastopila zato, ker smo to pogruntali in jim nismo več pripravljeni plačevati ta veliki NIČ. Pravzaprav nismo pripravljeni ničesar več kupovati, ker nismo več prepričani da vemo, kaj je PRAVA CENA česarkoli...
 
Ma ajd no. Koga vraga je borznik zaračunaval gradbenikom, da so ti morali višati cene ? :)
anon-166829 sporočil: 5.290
[#446767] 05.03.09 09:50 · odgovor na: anon-180418 (#446752)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-166829 05.03.2009 10:07

Maks2Melisa je napisal(a):
Smarass po moje NI brcnil v temo.


Sigurno da je problem v tem da gradbeništvo crkuje. Ampak vprašanje, ki je temeljno je: ZAKAJ? Če bi oni proizvajali  in pribijali normalne dobičke bi denar krožil med ljudmi in ne bi bilo take krize. Človek bi s svojim delom normalno lahko prišel do stanovanja, gradbeniška podjetja ne bi do onemoglosti izkoriščala najetih delavcev ipd...

Problem je v tem da so se v preteklem obdobju najbolj debelile denarnice raznim ekonomistom, finančnikom , borznikom in posrednikom.... se pravi ljudem, ki ne ustvarjajo NIČ in ki so za svoje storitve blazno visoko zaračunavali vsem.
Tudi gradbenikom.

In sedaj je kriza nastopila zato, ker smo to pogruntali in jim nismo več pripravljeni plačevati ta veliki NIČ. Pravzaprav nismo pripravljeni ničesar več kupovati, ker nismo več prepričani da vemo, kaj je PRAVA CENA česarkoli...

Odlično razmišljanje! Zvezdice zate.

Samo s koncem se ne strinjam. Po moje je kriza nastopila zato, ker so se zaradi svoje pogoltnosti zaplezali.

Hoteli so dobiti vse naenkrat in še več. Ves denar so vložili v zgradbe, avtomobile in druge objekte veljave (ter seveda v hitrorastoče in nepridvidljive delnice). Tu se pa denar ne obrača tako hitro, pravzaprav se sploh ne obrača več. Zato je na tržišu kar naenkrat zmanjkalo denarja.

Na eni strani smo imeli množico umetno napihnjenih vrednosti (balone), na drugi pa zamrznjen denar, ki je obstal v zgradbah....

Vsaka stvar raste do neke meje, potem se pa rast zaustavi. Zadeva lahko stagnira še nekaj let, predno se sesuje sama vase.

Obup! Vsak ptič ima svoje gnezdo, pri nas se je pa kriza začela prav z metanjem ljudi iz gnezd.

Zakaj? Zato ker pohlep nekaterih nima meja!
najobj sporočil: 32.056
[#446768] 05.03.09 09:51 · odgovor na: anon-189334 (#446726)
Odgovori   +    0

Smarass je napisal(a):

 
Nihče ni govoril o datumih! Želel sem le, da bi nekdo imel toliko znanja in jajc in se zjasnil, katera je prava cena. Najlažje je govorit počakajte. Moj dober kolega je en tistih, ki jih je upošteval in čakal. Zdaj ko pa je ugotovil, da cene v tej specifični novogradnji ne bodo več padle, ker enostavno ne morejo (banka- finance ne dovolijo) je dobil pa prst v oko. Prodala so se vsa stanovanja, ki so vsaj približno pametna . Še večji problem je v tem, ker pride v poštev samo ta lokacija, so tehtni razlogi za to. Torej ko bo, če bo kdo tam spet zidal (takšen pesimizem pa zato, ker vem, da banke skoraj, da ne financirajo več gradnje)  lahko spet nabil cene do neba, ker je takšnih izviselih kupcev kot je on kar nekaj. Torej smo spet na istem.
Ampak mi lahko razpravljamo, debatiramo in pametujemo do onemoglosti. Dejstvo je pa, da takšno stanje ni dobro za nikogar. Kar malo premislite kaj je vse vpletenega v to.
1. Ljudje ne kupujejo
2. stvari se ne prodajajo in s tem propadajo podjetja,
3. podjetja odpuščajo in s tem pridejo višji izdatki za socialo,...
4. da ne omenjam pasje morale,
5. ...
Skratka nič dobrega. In še ena malenkost, ne vem če veste, ampak je gradbeništvo panoga št.1. Koliko podjetji je odvisnih od tega?! Saj veste, če želite dvigniti gospodarstvo in produktivnost je potrebno povečati gradnjo in ne samo prodajo avtomobilov!
No sej jaz se na to razpravo ne bom več oglašalal, ker vidim, da nima smisla. Ker vidim, da nekateri ne vidijo širše slike vsega tega.
Hvala za prijeten klepet in lep pozdrav.
 ... khmm, če bi napisal še eno malenkost ... ali je tvoj dober kolega čakal, ker je ... bigl bi simpatično rekel "potrošnik trajnih dobrin" ... ali pa je "invesitor" v nepremičnine ... potem bi bilo lažje komentirati njegovo (!) situacijo ... 
anon-119197 sporočil: 9.214
[#446772] 05.03.09 09:55 · odgovor na: anon-106499 (#446763)
Odgovori   +    0
Gre z roko v roki. Borze raste, ker pricakujejo rast gospodarstva, gospodarstvo trosi, ljudje kupujejo nepremicnine (zase in kot investicije) in vikende v pricakovanju vecne rasti gospodarstva. Gre, dokler gospodarstvo raste, ko pride streznitev, pa ne gre vec.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7