Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek \'\'Vsa pričakovanja se gibljejo okoli jurja\'\'

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (16)

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-105255 sporočil: 3.738
[#454508] 13.03.09 14:41 · odgovor na: anon-132253 (#454376)
Odgovori   +    0

abucek je napisal(a):
Finance povzemajo komentarje nekompetentnih komentatorje in potem iz tega naredijo članek. Adijo! A si niste sposobni priskrbeti eno ponudbo gradbeno obrtniških del. Vam bom malo pomagal. Pri enem od projektantov kupite popise del za en srednje velik stanovanjski objekt, ter pošlijte povpraševanje na 20 gradbenih podjetij, boste kar hitro dobili cene. Že pol leta se špekulira s 300, 600, 800 €/m2. Pa še vedno eni ne zastopij da se za tak denar ne da zgraditi! Aja pa na koncu ne pozabite pribiti 10% za dodatna in predvsem nepredvidena dela.
 
Bucek, kdaj boš zgruntal da ste tamali nepremičninarji zreli za odstrel? Vegrad in SCT pa mogoče še par ta velkih lahko zganjajo dumping da vas zmečejo v stečaj in iz trga, na dražbi pokupiujo poceni vaše parcele, napolgradnje, material in opremo in to je to. Pričakujem strm pad cen nepremičnin, poskok stečajev in očitno bo tudi osebnih stečajev precej. Tuki in v tem trenutku ni pomembna produkcijska cena, pomembno je kdo bo preživel.
P.S. ne pričakujem konca krize v Sloveniji pred 2011 in ne pričakujem, da ne bo veliko slabše v gospodarstvu v naslednjih 18 mesecih.
anon-34928 sporočil: 972
[#454510] 13.03.09 14:41 · odgovor na: anon-192861 (#454470)
Odgovori   +    0


še enkrat hvala za komplimet!

namreč laska mi, da še pred kratkim študenta po njegovih forumskih prispevkih šteješ za sodelavca financ, namreč verjamem, da v finance prav vsakega šalabajzerja pa res ne sprejmejo :)

PS tudi jaz prav rad komuniciram s kredibilnimi sogovorniki, ki so predvsem konsistentni in se ne skrivajo z novim in novim kreiranjem nickov (to namreč razumem iz tvojih užaljenih zapisov, da dejansko si JZ, le da z novim nickom - sem mislu, da imajo uspešni ljudje več hrbtenice), in tudi na kakšen argument in vprašanje odgovorijo

pa ne da si v enem od sosednjih threadov spet ti z novim nickom, ko nabijaš o rasti plač in cene/m2 ?
anon-182910 sporočil: 1.666
[#454554] 13.03.09 15:05 · odgovor na: Gustl (#454452)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 Kako ne? Večinom tisti, ki težijo, da smo ne vem kako tektonsko vplivali na ne vem kaj, v isti sapi dodajo, da smo rumeni tisk.

In je res hecno, kako resno se torej jemlje rumeni tisk.

Sicer pa jaz naš časopis najraje poimenujem: poslovni tabloid.

 
 Eto to mi je pa všeč ..... .  To je skor na nivoju nepremičninarjev, primer: cene ne padajo ampak stagnirajo in se diferencirajo :))

 
anon-77846 sporočil: 30
[#454560] 13.03.09 15:07
Odgovori   +    0
"aleksander" vse drži kot si navedel.
Kot projektant se zavedam, da smo bili prisiljeni z vstopom v evropo na področju gradnje prevzeti evropske direktive o gradbenih proizvodih, energetski učinkovitosti stavb itd...
Nekemu laiku-kvazi ekonomistu financ pač ni jasno, da zaradi tega bo potrebno vgraditi npr. 16cm izolacije iz sedanjih 6cm za dosego kriterija v direktivi, instalirati 20% toplotne moči glede na celotne toplotne potrebe stavbe, zagotoviti prezračevanje z rekuperacijo z višjimi izkoristki, izdelati študije izvedljivosti uporabe OVE itd....Skratka ekologija bo dosti podražila gradnjo.
Mi pa tudi ni jasno od kje je splošno javno prepričanje, da so cene v gradbeništvu precej navite. Kolikor je meni znano je gradbeništvo (izvajalci, podizvajalci....) krvavi posel, kjer se je potrebno vsak mesec prebijati, da se zagotovi plače zaposlenih. Ni to javna uprava!!
Poglejte samo ceno komunalno urejenega zemljišča eur/m2 v Ljubljani s plačanim komunalnim prispevkom in s vso projektno in prostorsko dokumentacijo. Od kje vam cena 1000 eur/m2, če gre že večina tega za te postavke !?!
Gustl sporočil: 13.632
[#454594] 13.03.09 15:33 · odgovor na: bc123a (#454465)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
No sicer, cisto resno, sedaj je ze ocitno, da bodo cene padle ... ljudem, ki so se zadnja leta odlocali za nepremicnino, s svojo rubriko "hec tedna" (nepremicnina tedna) in s pogostim citiranjem "strokovnjakov" niste ravno pomagali.
 
Ja, se strinjam. Naš Nepremičninski informator je oglasna priloga sicer, vendar ljudje zelo neselektivno konzumirajo kar jim serviramo. Vsekakor nam ne gre tole v plus.
Gustl sporočil: 13.632
[#454596] 13.03.09 15:34 · odgovor na: anon-192861 (#454470)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

Verjetno večjo branost in višje prihodke od oglaševanja...  
Da je tole dvoje tako enostavno povezano je ena največjih napačnih domnev našega posla iz strani zunanjih opazovalcev.
anon-79994 sporočil: 31
[#454597] 13.03.09 15:36
Odgovori   +    0
Enako velja za place novinarjev na Financah. Ce je tale clanek vreden honorarja/place, potem so tudi stanovanja vredna 8000EUR/m2.

Ce ste ze Finance, naredite eno P&L analizo pa boste videli, kako bullshit clanki vplivajo na prodajo.

Zdaj pa grem iskat investitorja za novo idejo: zbiral bom tweete in generiral clanke. Jenna18 meni, da je jutranja kava danes slabsa, kot vceraj. Fsq1 ji je deloma pritrdil, ko je dejal, da se po jutru pozna dan. S strokovnjakoma za dan pa se ne strinja SuckMyDick8832, ko pravi, da ga zebe.
Gustl sporočil: 13.632
[#454601] 13.03.09 15:38 · odgovor na: anon-79994 (#454597)
Odgovori   +    0

1026Zootf je napisal(a):
Enako velja za place novinarjev na Financah. Ce je tale clanek vreden honorarja/place, 
Seveda je, narejen je po navodilu urednika (torej mene), sicer ne čisto tako, kot sem si zamislil, vendar za prvič bo ok...

Služi pa kot triger za pognat debato naprej, ker je na prvem članku počasi zamirala...in kar deluje:)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454626] 13.03.09 16:15 · odgovor na: Gustl (#454596)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

Da je tole dvoje tako enostavno povezano je ena največjih napačnih domnev našega posla iz strani zunanjih opazovalcev.
 
Vi že veste kaj delate (vsaj upam)... situacija za marsikoga ni rožnata in vsak pač dela tisto, kar misli, da mu bo najbolj koristilo... se pa bojim, da bodo hujskaški članki v stilu rumenega tiska in podpihovanje negotovosti prej škodili, kot koristili.
anon-79994 sporočil: 31
[#454657] 13.03.09 17:31 · odgovor na: Gustl (#454601)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-79994 13.03.2009 17:31
Debato o nepremicinskem trgu ali diletantstvu na Financah?
Zdi se mi, da poskusajo Finance biti neke vrste podalpski Jim Cramer. Kako je koncal si poglejte na The Daily Showu (video.google.com/vid...=en&dur=3)
anon-89 sporočil: 10.178
[#454663] 13.03.09 17:47 · odgovor na: Gustl (#454596)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

Da je tole dvoje tako enostavno povezano je ena največjih napačnih domnev našega posla iz strani zunanjih opazovalcev.
 
gustl, a si opazil, kako podobno padcu cen na delniških trgov, se odvija padec cen nepremičnin. najprej smeh, vi budale kar prodajajte, cene bodo samo rasle, sledi prvi padec, na kar odgovor slepih, to je samo nakupna priložnost, dolgoročno cene samo rastejo, še večji padec, mediji so krivi, finance so krive, še večji padec in nato smrtna tišina. blizu smo, zelo blizu. ker pa gre za trg nepremičnin bo treba počakati še vsaj pol leta ali celo več.;)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454666] 13.03.09 18:05 · odgovor na: anon-89 (#454663)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
gustl, a si opazil, kako podobno padcu cen na delniških trgov, se odvija padec cen nepremičnin. 
Jaz kakšne velike podobnosti ne opazim... delniški trgi so že lani zgrmeli navzdol (brez kakšne velike "pomoči" medijev) nepremičnine se pa precej dobro držijo, čeprav se nekateri že lep čas močno trudijo, da bi jih "zrušili" ;)  Toliko gnojnice kot je bilo v zadnjem letu zlite na vse, kar je povezano z nepremičninami in nepremičninarji zlepa ne pomnim...
anon-89 sporočil: 10.178
[#454670] 13.03.09 18:21 · odgovor na: anon-192861 (#454666)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 13.03.2009 18:21

tycoon2 je napisal(a):

Jaz kakšne velike podobnosti ne opazim... delniški trgi so že lani zgrmeli navzdol (brez kakšne velike "pomoči" medijev) nepremičnine se pa precej dobro držijo, čeprav se nekateri že lep čas močno trudijo, da bi jih "zrušili" ;)  Toliko gnojnice kot je bilo v zadnjem letu zlite na vse, kar je povezano z nepremičninami in nepremičninarji zlepa ne pomnim...
 
to praviš ti, ki nisi bil zraven, balkanoljubci in predvsem krkoljubci so se močno jezili.:)

lahko si greš brat moje poste iz začetka leta 2008 in jezne odgovore na njih. nekateri so celo odpirali šampanjec, se opravičujem, mislim, da je bil zelen, ko so skoraj zastonj( nad 100) kupovali relativno velike količine krkg.;)

moraš pa vedeti, da se nepremičniski trg odzove veliko počasneje kot delniški in da je tudi gibanje počasnejše, a zato ponavadi vse skupaj tudi traja veliko dalj časa.
anon-151541 sporočil: 2.144
[#454676] 13.03.09 18:58
Odgovori   +    0
Zakaj novinarji ne vprašate banke, kaj počnejo z neprodanimi stanovanji?

Zadeva je dokaj preprosta: obresti na dane kredite se nabirajo, takoj ko bodo dosegli vrednost, ki za banko pomeni potencialno izgubo, bo banka zahtevala prodajo stanovanj na trgu na silo.

Hm, ta trenutek se bliža z nezadržno hitrostjo.

Wait and see.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454677] 13.03.09 19:01 · odgovor na: anon-89 (#454670)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-192861 13.03.2009 19:11
To kar si ti, ali pa kdorkoli tukaj govoril, še ne pomeni načrtnega rušenja delniškega trga (vsaj upam, da nisi tega počel)... Bi pa zlahka rekli rušenje temu, kar nekateri zadnje čase poskušajo z nepremičninskim trgom... Jaz razumem lahkomiselne mulčke, ki bi radi čim ceneje prišli do stanovanja in pač navijajo za prepolovitev cen nepremičnin... me pa zanima, kaj bi imel ti osebno od tega? A si to želiš zato, da bi bili lastniki delnic in lastniki nepremičnin "kvit"... ali pa celo samo zato, da se boš potem lahko trkal po prsih, kako prav si imel? Tudi če to za sabo potegne propad vseh, ki so kakorkoli vpleteni v posel z nepremičninami?
bigl sporočil: 18.363
[#454681] 13.03.09 19:16 · odgovor na: anon-192861 (#454677)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 13.03.2009 19:18

tycoon2 je napisal(a):
To kar si ti, ali pa kdorkoli tukaj govoril, še ne pomeni načrtnega rušenja delniškega trga (vsaj upam, da nisi tega počel)... Bi pa zlahka rekli rušenje temu, kar nekateri zadnje čase poskušajo z nepremičninskim trgom... Jaz razumem lahkomiselne mulčke, ki bi radi čim ceneje prišli do stanovanja in pač navijajo za prepolovitev cen nepremičnin... me pa zanima, kaj bi imel ti osebno od tega? A si to želiš zato, da bi bili borzniki in nepremičninarji "kvit"... ali pa celo samo zato, da se boš potem lahko trkal po prsih, kako prav si imel? Tudi če to za sabo potegne propad vseh, ki so kakorkoli vpleteni v posel z nepremičninami?
 
Nobenemu ne želim propada. A situacija je objektivna.  A tega ti ne oz. nočeš razumeti. O nižjih cenah govorijo dejstva. To niso želje. Prilagajanje trgu pa še ni propad. Očitno tudi trga ne razumeš, da ponižuješ kupce. Šolo, ki sledi si boš pač  plačal sam. Lep dan.
anon-23357 sporočil: 1.499
[#454682] 13.03.09 19:19
Odgovori   +    0
Finance s takšnimi članki rešujejo riti nepremičninskim posrednikom. Ker če se kmalu ne bo zgodilo sesutje nepremičninskega trga bodo posredniki "poflikali".

Ljudje, ki imajo v lasti in prodajajo nepremičnine imajo nerealne pričakovanja.
0703Boski sporočil: 2.154
[#454690] 13.03.09 19:39 · odgovor na: anon-77846 (#454560)
Odgovori   +    0

Jureman je napisal(a):
no je gradbeništvo (izvajalci, podizvajalci....) krvavi posel, kjer se je potrebno vsak mesec prebijati, da se zagotovi plače zaposlenih. Ni to javna uprava!! Poglejte samo ceno komunalno urejenega zemljišča eur/m2 v Ljubljani s plačanim komunalnim prispevkom in s vso projektno in prostorsko dokumentacijo. Od kje vam cena 1000 eur/m2, če gre že večina tega za te postavke !?!

Jureman, oprosti, govoriš velike neumnosti. Kolega gradi hišo, majster je za dva dni dela za tramove (brez lesa) hotel 20k€. Čakal na njega ogromno časa.
Drug primer, za obnovo kuhinje čakaš na obrtnika po par tednov, se na koncu fajn skeširaš. Primera iz poletja 08.

z malo lastnega angažiranja in znanja imaš 150 m2 bajto (solidno postavljeno, ne pa nek tretjerazredni nadstandard, ki ti ga prodajajo) za cca 100k€ oz še manj. Vem iz druge roke. Torej, kam gre ves ostali denar?

Da ne govorim o vseh prisklednikih (geodeti, spomenisko varstvo...) ki ti za ogled in izmero, dva podpisa racunajo po 1000 €. Ampak to je druga tema.....
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454712] 13.03.09 20:30 · odgovor na: bigl (#454681)
Odgovori   +    0

bigl je napisal(a):

 Prilagajanje trgu pa še ni propad. Očitno tudi trga ne razumeš, da ponižuješ kupce. 
Pozivanje k bojkotu in medijski linč nima veze s trgom... Kaj misliš da bi se zgodilo slovenskim izvoznikom, ki večino blaga izvozijo na Hrvaško, če bi tamkajšnji mediji začeli na veliko prepričevat ljudi, naj ne kupujejo njihovih izdelkov? Ali pa s proizvajalci in prodajalci avtomobilov, ki eno leto ne bi nič prodali, zato ker bi nekdo prepričal kupce naj ne kupujejo avtomobilov in jih s tem prisiljo v prepolovitev cen? Me prav zanima koliko časa bi recimo zdržale slovenske banke, če bi mediji začeli pozivati ljudi naj dvignejo ves svoj denar, ki ga imajo naloženega pri njih...
anon-89 sporočil: 10.178
[#454714] 13.03.09 20:34 · odgovor na: anon-192861 (#454677)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
To kar si ti, ali pa kdorkoli tukaj govoril, še ne pomeni načrtnega rušenja delniškega trga (vsaj upam, da nisi tega počel)... Bi pa zlahka rekli rušenje temu, kar nekateri zadnje čase poskušajo z nepremičninskim trgom... Jaz razumem lahkomiselne mulčke, ki bi radi čim ceneje prišli do stanovanja in pač navijajo za prepolovitev cen nepremičnin... me pa zanima, kaj bi imel ti osebno od tega? A si to želiš zato, da bi bili lastniki delnic in lastniki nepremičnin "kvit"... ali pa celo samo zato, da se boš potem lahko trkal po prsih, kako prav si imel? Tudi če to za sabo potegne propad vseh, ki so kakorkoli vpleteni v posel z nepremičninami?
 
saj ravno v tem je point, tako kot posamezniki in časopisi niso sesuli delniški trg, tako tudi ne bodo sesuli nepremičninski trg. boste pa nepremičninarji morali prej ali slej, bolje prej, ugotoviti, da proti vetru in to kar imamo sedaj na vseh svetovnih trgih je orkanski veter, ni pametno scati. ali če ti preveden na tvoj primer, če že nisi prodal, se vsaj novih investicij do nadaljnega ne loti. seveda pa lahko glavo tudi zakoplješ v pesek in si rečeš, da je vse normalno. meni je popolnoma vseeno.

in kot sem že rekel, sem se naveličal vse skupaj ponavljati znova in znova. torej si najdi drugega sogovornika.
dani14 sporočil: 6.657
[#454737] 13.03.09 21:55 · odgovor na: anon-192861 (#454712)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

Pozivanje k bojkotu in medijski linč nima veze s trgom... Kaj misliš da bi se zgodilo slovenskim izvoznikom, ki večino blaga izvozijo na Hrvaško, če bi tamkajšnji mediji začeli na veliko prepričevat ljudi, naj ne kupujejo njihovih izdelkov? Ali pa s proizvajalci in prodajalci avtomobilov, ki eno leto ne bi nič prodali, zato ker bi nekdo prepričal kupce naj ne kupujejo avtomobilov in jih s tem prisiljo v prepolovitev cen? Me prav zanima koliko časa bi recimo zdržale slovenske banke, če bi mediji začeli pozivati ljudi naj dvignejo ves svoj denar, ki ga imajo naloženega pri njih...
 
Napihnjen balon pušča. Za to niso krive ne Finance in ne forumaši.

Ker očitno ne razumeš definicije napihnjenega balona - so Finance krive, da je nafta zgrmela za 70% ?

Sicer pa trg dela zate in čas je tvoj zaveznik. Po tvoji trditvi bodo sedaj najemnine rasle po 10% letno, ker bo večje povpraševanje po najemnih stanovanjih. Ti si na zmagovalni dobitni strani in ne razumem tvojega gneva. Kaj ti zdaj ne paše, ko dejansko padajo cene? Da ustvarjaš prevelik profit ali kaj?
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454743] 13.03.09 22:17 · odgovor na: dani14 (#454737)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 Ti si na zmagovalni dobitni strani in ne razumem tvojega gneva. 
Sploh ni nobenega gneva ;) Jaz sem se, kot že tolikokrat dozdaj, prilagodil nastali situaciji... ni mi pa vseeno za tiste, ki so zaradi nje v težavah... čeprav sem po svoje kar presenečen, kako dobro se ob vsej tej gonji držijo nepremičnine.
dani14 sporočil: 6.657
[#454744] 13.03.09 22:17 · odgovor na: (#454715)
Odgovori   +    0

milwal je napisal(a):

 Pridrajsam se na te nesrečne finance vsake toliko... in spet isto.

Glede svojih razlag delniškega in nepremičninskega trga si zelo verodostojen (še vedno sem prepričan, da bom kljub vsemu osvojil flaško Tajkunovega :-), ampak glede tega, da si se naveličal... ah daj no. Vsak ima svoj jerry springer show :-P
 
Kaj bi le počeli brez naših humoristov, ki poskrbijo za debato:)))
dani14 sporočil: 6.657
[#454746] 13.03.09 22:19 · odgovor na: anon-192861 (#454743)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

Sploh ni nobenega gneva ;) Jaz sem se, kot že tolikokrat dozdaj, prilagodil nastali situaciji... ni mi pa vseeno za tiste, ki so zaradi nje v težavah... čeprav sem po svoje kar presenečen, kako dobro se ob vsej tej gonji držijo nepremičnine.
 
Kdo točno je v težavah? Kupci imajo vedno cenejša stanovanja, ti imaš vedno višje najemnine. Zmagovalna kombinacija.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#454747] 13.03.09 22:22 · odgovor na: dani14 (#454746)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
Kdo točno je v težavah? 
Recimo gradbinci... pa večina njihovih kooperantov...
pcs sporočil: 5.473
[#454751] 13.03.09 22:24 · odgovor na: bc123a (#454498)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Cudno, zakaj so potem stanovanja v Ljubljani drazja kot na Dunaju ali v Gradcu?

In to so stanovanja dejansko zgrajena po teh višjih EU standardih, ne tako kot si te standarde razlagajo pri nas :)

M
azraazra sporočil: 994
[#454758] 13.03.09 22:38
Odgovori   +    0
Kakšna stanovanja gradijo v Ljubljani, da so vredna 3.000 in več EUR/m2 in kakšna na Koroškem in v Prekmurju, da jih lahko prodajajo 900EUR/m2?

Pa ne mi reči, da je razlika v ceni zemljišča.

Vsi ki govorite o stroških gradnje: ali ste odšteli DDV, davek od dobička, prispevke za delavce ki ga večina gradbincev utaji (po podatkih DURS), da ne govorimo, da ne plačujejo podizvajalcev, o kvaliteti ugrajenega materiala pa tudi ni potrebno izgubljati besed.
anon-166637 sporočil: 720
[#454768] 13.03.09 23:24
Odgovori   +    0
Iz dokaj zanesljivih virov. Dobri gradbinci vedo zvoziti z 600 EUR na m2! Vse ostalo napihuje Ponzijeva shema! Ta pa se bo kot vemo prej slej ali sesula!
anon-151541 sporočil: 2.144
[#454779] 14.03.09 00:12 · odgovor na: anon-192861 (#454747)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

Recimo gradbinci... pa večina njihovih kooperantov...
 
kooperanti trpijo zaradi požrešnosti investitorjev, ki nočejo prodajati ceneje oz. odrezati nekoliko manji kos pogače. Banke pa jim očitno pri tem držijo "štango". Vprašajmo pa se, koliko časa še?

Not for long!...
0227Lu1 sporočil: 286
[#454794] 14.03.09 07:19 · odgovor na: anon-89 (#454663)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
 kako podobno padcu cen na delniških trgov, se odvija padec cen nepremičnin. najprej smeh, vi budale kar prodajajte, cene bodo samo rasle, sledi prvi padec, na kar odgovor slepih, to je samo nakupna priložnost, dolgoročno cene samo rastejo, še večji padec, mediji so krivi, finance so krive, še večji padec in nato smrtna tišina. blizu smo, zelo blizu. ker pa gre za trg nepremičnin bo treba počakati še vsaj pol leta ali celo več.;)
 
Da opozorim na dejstvo veljavnost zdajšnjih, začasno znižanih stopenj DDV, se  izteče 31. decembra 2010,
nadomestile pa bi jih splošne stopnje DDV (v našem primeru 20 odstotkov namesto 8,5 odstotka) kar pomeni nekoliko visje cene v letu 2010

Strani: 1 2 3 4 5 6