Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Za kvadratni meter novogradnje v Ljubljani dva tisoč, v Mariboru pa tisoč evrov

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (7)

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11

anon-72566 sporočil: 3.465
[#430490] 13.02.09 21:47 · odgovor na: anon-24781 (#430485)
Odgovori   +    0
najbrz ekon misli da se nekaj da na pogodbo ostalo pa na roko....
bc123a sporočil: 48.253
[#430502] 13.02.09 22:44 · odgovor na: anon-24781 (#430485)
Odgovori   +    0

Wytloff je napisal(a):

 
tega z gotovino ne razumem. kako pa se prodaja, če ne za gotovino? pol zdaj in pol čez dve leti?
 
V situaciji, ko se ne dobi kreditov, je en drek vredno ce ti kupec da aro, potem ti pa pove cez en teden, da se slikaj, ker mu banka ne da kredita.

Misljeno je verjetno "denar imam na kupu in ne rabim iskati kredita", kar je sedaj zelo pomembna pogajalska prednost kupca.
ekon sporočil: 424
[#430519] 13.02.09 23:15 · odgovor na: anon-24781 (#430485)
Odgovori   +    0
Tudi meni na začetku to ni bilo jasno za kaj gre, vendar so mi potem razložili. Gotovina je mišljena za nakup brez hipoteke. Če namreč vzameš kredit na hipoteko, ga banka nakaže šele ko je hipoteka vpisana. Večna lastnikov pa noče, da se na stanovanje hipoteka vpiše prej kot je plačana kupnina. En mi je razlagal, da je bilo že vse zmenjeno, dogovorjeni so že bili za notarski zapis pri notarki, potem pa si banka premislila, saj naj bi bil kredit preveč tvegan. Tega ne bi rad ponavljal, zato želi gotovino. Menda je en njegov kolega dobil na stanovanje samo hipoteko ene tuje banke, stanovanja pa ni nikoli prodal in ga zaradi hipoteke tudi ne bo.

Na trgu je namreč veliko kupcev, ki bi želeli kupiti stanovanje, vendar jim banka ne da kredita. Privarčevano imajo do 5000 eur, sedaj pa iščejo stanovanje, ki ga bo banka ocenila toliko, da bodo dobili kredit za razliko od celote. Če da banka da 70% vrednosti, si lahko privoščijo nepremičnino za največ 20.000 eur.  Za ta denar upajo, da bodo dobili dvosobno stanovanje. Takega povpraševanja je ogromno. Tisti, ki si lahko privoščijo stanovanje za več kot 50.000 pa so zelo redki.

Te nepremičninarji imajo svoj nivo razmišljanja. Včasih je dobro, da se spustiš na njihov nivo. Oni se namreč ne morejo dvignit na tvojega. Na začetku rabiš nekaj časa, da pogrutaš kaj sploh govorijo, potem pa lahko to tudi uporabiš, samo moraš ločit kaj je res in kaj ne, ter vztrajat pri svojem. Veliko stvari namreč povejo brez vsake osnove, samo da ti preusmerijo pozornost. Se spomnem, da sem enega neprimičniraja vprašal, če je stanovanje vpisano v zemljiško knjigo. On pa mi je odgovoril, da je zadnjič govoril z upravljalcem SPL in da je kar dober upravljalec, samo včasih ima kakšne svoje muhe, da je pa slišal, da so drugi še slabši, so pa v bloku dobri sosedje in bi se lahko dogovorili, da se vse sproti vzdržuje in bi lahko tudi sami upravljali blok. Odgovor na moje vprašanje, vam je verjetno znan. Še za nepremičninarje pa lahko napišem odgovor. Postopka za vpis sploh niso začeli. V bloku so sami penzionsti in nimajo interesa vpisat etažno lastnino.
ekon sporočil: 424
[#430523] 13.02.09 23:29 · odgovor na: gregahro (#430415)
Odgovori   +    0
A je ni konec?;)

Če pogledam tega:
http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?id _regije=14;nep=1;posr=1;detail=4835710;pic=478993. jpg

izgleda, da so balonček vzeli resno. Stanovanja so zgradili kot kakšen balon, potem so po še ceno napihnili. Zdaj samo še čakamo, da poči.

A kdo ve kje so ta zlata jajca? Da ne bom kje blizu kaj najemal, saj bodo čez pol leta to zavzeli skvoterji, ali pa se bodo počasi klošarji notri naselili. Po takih cenah namreč ne bodo (niti v sanjah) prodali.
bc123a sporočil: 48.253
[#430525] 13.02.09 23:33 · odgovor na: bc123a (#430502)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
V situaciji, ko se ne dobi kreditov, je en drek vredno ce ti kupec da aro, potem ti pa pove cez en teden, da se slikaj, ker mu banka ne da kredita.

Misljeno je verjetno "denar imam na kupu in ne rabim iskati kredita", kar je sedaj zelo pomembna pogajalska prednost kupca.
 
gregor666, ti je kdo shackal account? Kaj sem pa taksnega rekel?
bigl sporočil: 18.363
[#430541] 14.02.09 06:58 · odgovor na: ekon (#430519)
Odgovori   +    0

ekon je napisal(a):
Tudi meni na začetku to ni bilo jasno za kaj gre, vendar so mi potem razložili. Gotovina je mišljena za nakup brez hipoteke. Če namreč vzameš kredit na hipoteko, ga banka nakaže šele ko je hipoteka vpisana. Večna lastnikov pa noče, da se na stanovanje hipoteka vpiše prej kot je plačana kupnina. En mi je razlagal, da je bilo že vse zmenjeno, dogovorjeni so že bili za notarski zapis pri notarki, potem pa si banka premislila, saj naj bi bil kredit preveč tvegan. Tega ne bi rad ponavljal, zato želi gotovino. Menda je en njegov kolega dobil na stanovanje samo hipoteko ene tuje banke, stanovanja pa ni nikoli prodal in ga zaradi hipoteke tudi ne bo.

Na trgu je namreč veliko kupcev, ki bi želeli kupiti stanovanje, vendar jim banka ne da kredita. Privarčevano imajo do 5000 eur, sedaj pa iščejo stanovanje, ki ga bo banka ocenila toliko, da bodo dobili kredit za razliko od celote. Če da banka da 70% vrednosti, si lahko privoščijo nepremičnino za največ 20.000 eur.  Za ta denar upajo, da bodo dobili dvosobno stanovanje. Takega povpraševanja je ogromno. Tisti, ki si lahko privoščijo stanovanje za več kot 50.000 pa so zelo redki.

Te nepremičninarji imajo svoj nivo razmišljanja. Včasih je dobro, da se spustiš na njihov nivo. Oni se namreč ne morejo dvignit na tvojega. Na začetku rabiš nekaj časa, da pogrutaš kaj sploh govorijo, potem pa lahko to tudi uporabiš, samo moraš ločit kaj je res in kaj ne, ter vztrajat pri svojem. Veliko stvari namreč povejo brez vsake osnove, samo da ti preusmerijo pozornost. Se spomnem, da sem enega neprimičniraja vprašal, če je stanovanje vpisano v zemljiško knjigo. On pa mi je odgovoril, da je zadnjič govoril z upravljalcem SPL in da je kar dober upravljalec, samo včasih ima kakšne svoje muhe, da je pa slišal, da so drugi še slabši, so pa v bloku dobri sosedje in bi se lahko dogovorili, da se vse sproti vzdržuje in bi lahko tudi sami upravljali blok. Odgovor na moje vprašanje, vam je verjetno znan. Še za nepremičninarje pa lahko napišem odgovor. Postopka za vpis sploh niso začeli. V bloku so sami penzionsti in nimajo interesa vpisat etažno lastnino.
 
Tako je, dodatni problem pri prodaji (preprodaji) stanovanj predstavljajo že vpisane hipoteke. Njihovo radiranje s kešem pa je lahko tudi tvegano. Torej pri prenizkih :-) cenah vseeno previdnost. Lep dan.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#430542] 14.02.09 07:03 · odgovor na: ekon (#430523)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-72566 14.02.2009 07:15
se strinjam. V ameriki mesta bankrotirajo zaradi prevelikega števila skvoterskih "postojank", ker jih morajo zrusiti in to ima tudi neko ceno.

Znanka, ki dela v banki mi je povedala, da cene niso še začele iti navzdol, ker ljudje niti ne vedo, zakaj so cene nepremicnin sle navzgor. Spekulanti naj bi raje na pogodbo pri nakupu placali vecjo ceno od dejanske in pri tem plačali 2% davek od prometa nepremicnin, saj naj bi bil le-ta precej manjsi od davka na kapitalski dobicek ob prodaji (20%). S tem so umetnoi napihovali balon.

Avstrijske banke imajo ze izgube na Vzhodu.... Slovenija je jasno pri tem (se) izjema

http://www.rtvslo.si....28251702/< /a>
anon-72566 sporočil: 3.465
[#430552] 14.02.09 07:35 · odgovor na: anon-72566 (#430542)
Odgovori   +    0

bondy je napisal(a):
se strinjam. V ameriki mesta bankrotirajo zaradi prevelikega števila skvoterskih "postojank", ker jih morajo zrusiti in to ima tudi neko ceno.

Znanka, ki dela v banki mi je povedala, da cene niso še začele iti navzdol, ker ljudje niti ne vedo, zakaj so cene nepremicnin sle navzgor. Spekulanti naj bi raje na pogodbo pri nakupu NAPISALI vecjo ceno od dejanske in pri tem plačali 2% davek od prometa nepremicnin, saj naj bi bil le-ta precej manjsi od davka na kapitalski dobicek ob prodaji (20%). S tem so umetno napihovali balon.

Avstrijske banke imajo ze izgube na Vzhodu.... Slovenija je jasno pri tem (se) izjema

http://www.rtvslo.si....28251702/< /a>
 Poprava
anon-187668 sporočil: 5.835
[#431918] 16.02.09 22:43 · odgovor na: gregahro (#425580)
Odgovori   +    0

gregahro je napisal(a):

Pa se bo res nekaj začelo dogajat, čeprav ostali ponudniki imajo za isto sosesko še zelo optimistične cene... večina nad 3k pa vse do 3540.
Gradbeniki znajo zgraditi v Sloveniji sodobni ekološki hotel za 1.650€/m2, ki ima več kot 100 sob in tudi predsedniški apartma. Ko pa gradbeniki zgradijo blok z običajnimi stanovanji, pričakujejo, da bodo kupci ta stanovanja pokupili za več kot 2.000€/m2.

V čudni deželi živimo  :-)
anon-74161 sporočil: 278
[#434544] 19.02.09 11:37 · odgovor na: anon-187668 (#431918)
Odgovori   +    0
Tako nizko ceno gradnje lahko razumemo saj gre za sodelovanje dveh družinskih podjetij ene družine. V družini pa so parcele brezplačne, komunalno opremljanje je brezplačno, načrtovanje, nadzor, financiranje, vse brezplačno. Plača se v bistvu le material in izvedba.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#437029] 22.02.09 18:47 · odgovor na: anon-74161 (#434544)
Odgovori   +    0

apredalic je napisal(a):
Tako nizko ceno gradnje lahko razumemo saj gre za sodelovanje dveh družinskih podjetij ene družine. V družini pa so parcele brezplačne, komunalno opremljanje je brezplačno, načrtovanje, nadzor, financiranje, vse brezplačno. Plača se v bistvu le material in izvedba.
 
Razumeš ti moj kurac.
anon-180418 sporočil: 301
[#437341] 23.02.09 06:57 · odgovor na: anon-74161 (#434544)
Odgovori   +    0
ma dej ne bluzi...  

V eni drugi državi investitorji kupijo zemljo po 1500 EUR /m2... pozidajo 4-5 nadstropij veliko stavbo, stanovanja  in poslovne prostore prodajo po isti ceni, to je 1500 EUR/m2 in pri tem ne da bi obrnili eno lopato (najamejo graditelje) zelo zadovoljno zaslužijo in jim ne pade na pamet da bi se pritoževali nad čemerkoli.... 

V Sloveniji imamo pač nesposobne organizatorje gradenj, izvajalce. Lahko da  so samo nesposobni ali pa nategujejo ali pa oboje in to je to.

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11