Strani: 1

0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#2712371] 17.05.18 14:18
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 17.05.2018 14:19
Te se očitno želijo res z vsemi skregati :)
bigl sporočil: 18.363
[#2712372] 17.05.18 14:21
Odgovori   +    6
Energetsko je Evropa ruska, to bi pa "stric Sam" moral vedet. Sedaj še kitajci prihajajo sem. Znajo se osamit. Lep dan.

P.S.: Ne bom presenečen, če se bosta EU in Rusija začeli približevati zaradi takšnega obnašanja.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2712378] 17.05.18 14:56
Odgovori   +    1
Sem bentil nad Severnim tokom, češ, Nemci sebi dovolijo kar nam južnjakom prepovedujejo z Južnim tokom. No sedaj, ko se je oglasil oranžni, ki želi EU prodajati dražji ameriški plin, spreminjam mnenje. Upam, da bo Nemcem in Rusom uspelo.
najobj sporočil: 31.920
[#2712386] 17.05.18 15:23
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2018 15:24
... Plinovod je slab za Ukrajino in slab za Evropo, je danes v Berlinu dejala Sandra Oudkirk iz oddelka za energetiko na ameriškem zunanjem ministrstvu. ...

... eh, seveda je plinovod slab za Ukrajino, če pa v Baltskem morju Ukrajinci ne morejo krasti ruskega plina ...

P.S.: če razen bolanih ameroljubcev na totem forumu mogoče še kdo dvomi, da s petimi milijardami dolarjev sponzoriranim državnim udarom www.youtube.com/watc...aR1_an9CnQ leta 2013 Ukrajina ni postala ameriška kolonija, mu res nič ni jasno ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712394] 17.05.18 16:05
Odgovori   +    1
Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
najobj sporočil: 31.920
[#2712407] 17.05.18 17:08 · odgovor na: anon-204390 (#2712394)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2018 17:11
[vickibedi]
Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...

P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
1357 sporočil: 7.095
[#2712414] 17.05.18 18:58
Odgovori   +    1
Severni tok 2 je posledica evropske neodločnosti kar se najbolje vidi v Siriji, ki je ključna da bi EU dobila konkurenčnega ponudnika energentov ruskim energentom. Samo to dopovedati čudakom na politični oblasti EU držav skupaj z Nemčijo na čelu je skoraj misija nemogoče. Enostavno ne more biti življenje enega samodržca več vredno kot pa poceni energenti za 500 miljonom prebivalcev EU to je na kratko rečeno to česar EU nacionalni in nadnacionalni politiki ne razumejo.
Endimion sporočil: 10.312
[#2712432] 17.05.18 20:55 · odgovor na: anon-166232 (#2712378)
Odgovori   +    2
Saj dovolijo...

Juzni tok je bil zjeban zakaj ze????
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712474] 18.05.18 10:17 · odgovor na: najobj (#2712407)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.

... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...

P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
Japaja..
Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.

p.s.
Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
najobj sporočil: 31.920
[#2712481] 18.05.18 10:29 · odgovor na: anon-204390 (#2712474)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
>
> P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
Japaja..
Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.

p.s.
Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...

P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712499] 18.05.18 11:20 · odgovor na: najobj (#2712481)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.

> > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> >
> > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...

> Japaja..
> Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
>
> p.s.
> Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)

... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...

P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
najobj sporočil: 31.920
[#2712522] 18.05.18 13:05 · odgovor na: anon-204390 (#2712499)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 18.05.2018 13:06
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
>
> > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > >
> > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
> > Japaja..
> > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> >
> > p.s.
> > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
> ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
>
> P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...

P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712564] 18.05.18 19:00 · odgovor na: najobj (#2712522)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> >
> > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > >
> > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...

> > > Japaja..
> > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > >
> > > p.s.
> > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)

> > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> >
> > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...

> Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.

... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...

P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...
Sajenje rožc je lepo:
www.rt.com/news/4271...l-flowers/
Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM

Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs
rx170 sporočil: 6.403
[#2712576] 18.05.18 19:51 · odgovor na: anon-204390 (#2712499)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
>
> > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > >
> > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
>
> > Japaja..
> > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> >
> > p.s.
> > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
>
> ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
>
> P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...

Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
Dogajanje na vzhodnih mejah EU generira NATO.
rx170 sporočil: 6.403
[#2712577] 18.05.18 19:53 · odgovor na: anon-204390 (#2712564)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [vickibedi]
> > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> > >
> > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > >
> > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
>
> > > > Japaja..
> > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > >
> > > > p.s.
> > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
>
> > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > >
> > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
>
> > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
>
> ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
>
> P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...

Sajenje rožc je lepo:
www.rt.com/news/4271...l-flowers/
Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM

Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712590] 18.05.18 21:06 · odgovor na: rx170 (#2712577)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> > > >
> > > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > > >
> > > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
> >
> > > > > Japaja..
> > > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > > >
> > > > > p.s.
> > > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
> >
> > > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > > >
> > > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
> >
> > > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
> >
> > ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
> >
> > P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...
>
> Sajenje rožc je lepo:
> www.rt.com/news/4271...l-flowers/
> Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
> www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM
>
> Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
> www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs
Prav imaš. Zgodovina se rada ponavlja, ker se ničesar ne naučimo. NATOvo geostrateško obkrožanje Rusije je povsme primerljivo z napoleonskim ali hitlerjevskim. Vemo, kako se je končalo. Zdaj pa je v igri še jedrsko orožje.
Ej tovariš moskovski, šele zdaj ko sem sem prebral ta tvoj skriti message v footnotu, sem sem se spomnil, da so naši tovariši iz ruskiuh step vse to že povedali. In tudi napovedali, namreč kaj se bo zgodilo v prihodnji vojni:
www.youtube.com/watc...zar5TXr0ao
najobj sporočil: 31.920
[#2712685] 19.05.18 14:22 · odgovor na: anon-204390 (#2712564)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.05.2018 14:23
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [vickibedi]
> > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > >
> > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
> > > > Japaja..
> > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > >
> > > > p.s.
> > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
> > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > >
> > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
> > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
>
> ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
>
> P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...
Sajenje rožc je lepo:
www.rt.com/news/4271...l-flowers/
Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM

Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs
... čuj, kaj se vi mogoče spomnite tudi na gentlemen's agreement, ki sta ga v Reykjaviku sklenila Gorbačov in Reagan, da je Berlinski zid lahko padel v miru, potem pa so ga Američani s širitvijo NATO pakta na ruske meje justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg pregazili v kompletu ? ... khmm, samo vprašam ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712838] 20.05.18 17:00 · odgovor na: najobj (#2712685)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.

> > > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > > >
> > > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...

> > > > > Japaja..
> > > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > > >
> > > > > p.s.
> > > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)

> > > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > > >
> > > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...

> > > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
> >
> > ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
> >
> > P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...

> Sajenje rožc je lepo:
> www.rt.com/news/4271...l-flowers/
> Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
> www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM
>
> Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
> www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs

... čuj, kaj se vi mogoče spomnite tudi na gentlemen's agreement, ki sta ga v Reykjaviku sklenila Gorbačov in Reagan, da je Berlinski zid lahko padel v miru, potem pa so ga Američani s širitvijo NATO pakta na ruske meje justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg pregazili v kompletu ? ... khmm, samo vprašam ...
Ja pa takrat so bile drugačne razmere, ZDA so bile celo same presenečene spričo takšnega hitrega kolapsa. Takrat pa je nastopila druga nevarnost - nekontrolirano razsulo jedrske velesile. Jelcina so podpirali, ker so mislil, da bo stabiliziral Rusijo, pa jo je pripeljal v še večje razsulo...
Ampak ne pozabi, da Rusija nikoli ni bila mišljena da bo kdaj del Evrope. Nikoli ! Churchill, ki si je po vojni omislil koncept Združenih držav Evrope, namreč v tej kreaciji EU nikoli ni videl niti VB, še manj Rusije. Je imel pa en cajt celo idejo za združitev VB in Francije, to bi bila šele katastrofa ;)
www.youtube.com/watc...t3eyeO0R94
najobj sporočil: 31.920
[#2712926] 21.05.18 09:44 · odgovor na: anon-204390 (#2712838)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.05.2018 09:50
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > [najobj]
> > > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.
> > > > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > > > >
> > > > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...
> > > > > > Japaja..
> > > > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > > > >
> > > > > > p.s.
> > > > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)
> > > > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > > > >
> > > > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...
> > > > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.
> > > ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
> > >
> > > P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...
> > Sajenje rožc je lepo:
> > www.rt.com/news/4271...l-flowers/
> > Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
> > www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM
> >
> > Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
> > www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs
> ... čuj, kaj se vi mogoče spomnite tudi na gentlemen's agreement, ki sta ga v Reykjaviku sklenila Gorbačov in Reagan, da je Berlinski zid lahko padel v miru, potem pa so ga Američani s širitvijo NATO pakta na ruske meje justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg pregazili v kompletu ? ... khmm, samo vprašam ...
Ja pa takrat so bile drugačne razmere, ZDA so bile celo same presenečene spričo takšnega hitrega kolapsa. Takrat pa je nastopila druga nevarnost - nekontrolirano razsulo jedrske velesile. Jelcina so podpirali, ker so mislil, da bo stabiliziral Rusijo, pa jo je pripeljal v še večje razsulo...
Ampak ne pozabi, da Rusija nikoli ni bila mišljena da bo kdaj del Evrope. Nikoli ! Churchill, ki si je po vojni omislil koncept Združenih držav Evrope, namreč v tej kreaciji EU nikoli ni videl niti VB, še manj Rusije. Je imel pa en cajt celo idejo za združitev VB in Francije, to bi bila šele katastrofa ;)
www.youtube.com/watc...t3eyeO0R94
... ja, s prvim delom se strinjam, niti približno pa ne verjamem, da bi Rusija kdaj hotela biti del Evrope, kot si jo je zamislil Churchill oziroma kot jo kot EU poznamo danes, sploh pa ne - južnjaki so drugorazredni - kot s(m)o del EU tretjerazredni vzhodnjaki ...

P.S.: pozabil si napisat, kako bi naj reagiral Putin (= Rusi), potem ko so jih Američani z NATO paktom na ruskih mejah tako lepo nategnili in potem ko so si s sponzoriranim državnim udarom iz Ukrajine naredili svojo kolonijo in ko so pred tem Rusi (= SZ) imeli na Krimu glavno bazo vojaškega ladjevja in zelo verjetno še kaj bolj (= jedrsko) pomembnega za njihov (= vojaški) obstoj ... khmm, ker namreč zelo dvomim in njihove volitve to brez dvoma kažejo, da si 150 milijonov Rusov z od Američanov vodljivimi (= plačanimi) pajaci, kot je samozvani voditelj opozicije Navalni, želijo novega pajaca, kot je bil Jelcin ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712981] 21.05.18 15:34 · odgovor na: najobj (#2712926)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > [najobj]
> > > > > > > > > [vickibedi]
> > > > > > > > > Nemčija dela bypass. Ok, skrbijo za svoj lastni interes, kar je legitimno. Ampak s tem vplivajo na geostrateške interese NATO pakta. Zadnjič sem gledal na poročilih, da je nemški Bundeswehr v precej klavrnem stanju. Pa naj se Angela zamisli tudi nad tem, s kom bo Nemčija v zavezništvu v prihodnje.

> > > > > > > > ... khmm, če noče, da se ponovi leto 1945, si pozabil napisat ...
> > > > > > > >
> > > > > > > > P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...275&single napisal, da je NATO (= Amerika) še najbolj podoben ulični bandi kriminalcev, ki na "svojem" ozemlju teroririzira vse, ki se ji ne priključijo ... evo, in ker se midva tako redko strinjava, sem res zadovoljen, da tudi ti NATO dojemaš enako ...

> > > > > > > Japaja..
> > > > > > > Gre za to, da je NATO zavezništvo sicer dobra oblika kolektivne varnosti našega svobodnega sveta (zahodne hemisfere), je pa potrebno za to varnost tudi finančno prispevati. V tem smislu ima Trump prav, saj ZDA prispevajo glavnino sredstev za to organizacijo. Pa še za to gre, da vaše jamranje o prevladi Amerike nima osnove, dokler EU države ne prispevajo svojega deleža, glavno besedo pri hiši ima pač tisti ki največ prispeva.
> > > > > > >
> > > > > > > p.s.
> > > > > > > Pri Nemcih je hecno to, da so po dveh izgubljenih vojnah zdaj postali pretirani mirovniki. Današnja nemška vojska npr. šteje cca 180.000 vojakov (v času Weimarske republike, ko je bila Nemčija še pod sankcijami iz konca prve svetovne vojne, pa je njihova vojska lahko štela največ 100.000 vojakov...)

> > > > > > ... čuj, to forum.finance.si/?m=...235&single preberi, da ne bom še enkrat pisal ... evo, in ker PyotrNovak ni nič protestiral, se očitno tudi on strinja z mano, da EU ne ogroža noben ...
> > > > > >
> > > > > > P.S.: vedno znova popizdim, ko se oni norveški uradnik Stoltenberg oglaša z NATO misli to in NATO misli ono, kot da je NATO neka jebena država, ki o čemerkoli lahko odloča sama ...

> > > > > Vojska v mirnodobskem času se res zdi kot najbolj nepotreben strošek, vendar pa ni nujno da mir traja večno... in dogajanja na vzhodnih mejah EU dokazujejo, da stvari sploh niso takšne kot trdiš. Poleg tega je uravnotežno stanje sil dober garant miru navzven in enakopravnim odnosom tudi znotraj partnerstva.

> > > > ... čuj, meni je jasno, da zaradi zgodovine ameriška propagandna mašinerija z Litvo, Latvijo in Estonijo ni imela težkega dela, da jih prepriča, da jih bodo Rusi še enkrat okupirali in so zato starejši ljudje tam prestrašeni ... no, da pa bi Rusi - Kitajci so predaleč - šli v vojno z EU (= Litva, Latvija in Estonija) in s tem naredili gospodarski samomor, pa lahko reče samo kompletno budalo, ki nima pojma, od česa Rusija v veliki meri živi ...
> > > >
> > > > P.S.: kot sem napisal, NATO že zelo dolgo ni nič drugega kot razširjena ameriška vojska, ker se brez Amerike v NATO ne zgodi nič in to zelo dobro vejo tudi Nemci, Francozi, Italijani, Španci in še kdo, le da je njim jasno, da jih Rusi - Kitajci so predaleč - iz zgoraj omenjenih gospodarskih razlogov ne bodo nikoli napadli, koga drugega pa razen Amerike in Velike Britanije preprosto ni ... khmm, ali pa ti res verjameš, da bodo razni afriški in azijski migranti z orožjem napadli in okupirali EU, če pa jo lahko okupirajo s kurci ... alzo, če EU nima namena napasti in okupirati Afrike in Azije, potem razen za trošenje novo naštancanega denarja zaradi umetne rasti svojega BDP-ja vojske v ameriškem obsegu res ne rabi, če pa se bodo v EU ob razpadu spet stepli med sabo, pa je za nas boljše, če je imajo čim manj ...

> > > Sajenje rožc je lepo:
> > > www.rt.com/news/4271...l-flowers/
> > > Previdnost pa je tudi boljša kot slepo zaupanje:
> > > www.youtube.com/watc...Go8Z96UMfM
> > >
> > > Ni treba nazaj do 39 41 ali 45, že za vse ki se spomnimo 90tih vemo da se zgodovina zgolj ponavlja, morda v malo bolj mehki obliki, ampak se ponavlja:
> > > www.youtube.com/watc...WcPivc5TKs

> > ... čuj, kaj se vi mogoče spomnite tudi na gentlemen's agreement, ki sta ga v Reykjaviku sklenila Gorbačov in Reagan, da je Berlinski zid lahko padel v miru, potem pa so ga Američani s širitvijo NATO pakta na ruske meje justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg pregazili v kompletu ? ... khmm, samo vprašam ...

> Ja pa takrat so bile drugačne razmere, ZDA so bile celo same presenečene spričo takšnega hitrega kolapsa. Takrat pa je nastopila druga nevarnost - nekontrolirano razsulo jedrske velesile. Jelcina so podpirali, ker so mislil, da bo stabiliziral Rusijo, pa jo je pripeljal v še večje razsulo...
> Ampak ne pozabi, da Rusija nikoli ni bila mišljena da bo kdaj del Evrope. Nikoli ! Churchill, ki si je po vojni omislil koncept Združenih držav Evrope, namreč v tej kreaciji EU nikoli ni videl niti VB, še manj Rusije. Je imel pa en cajt celo idejo za združitev VB in Francije, to bi bila šele katastrofa ;)
> www.youtube.com/watc...t3eyeO0R94

... ja, s prvim delom se strinjam, niti približno pa ne verjamem, da bi Rusija kdaj hotela biti del Evrope, kot si jo je zamislil Churchill oziroma kot jo kot EU poznamo danes, sploh pa ne - južnjaki so drugorazredni - kot s(m)o del EU tretjerazredni vzhodnjaki ...

P.S.: pozabil si napisat, kako bi naj reagiral Putin (= Rusi), potem ko so jih Američani z NATO paktom na ruskih mejah tako lepo nategnili in potem ko so si s sponzoriranim državnim udarom iz Ukrajine naredili svojo kolonijo in ko so pred tem Rusi (= SZ) imeli na Krimu glavno bazo vojaškega ladjevja in zelo verjetno še kaj bolj (= jedrsko) pomembnega za njihov (= vojaški) obstoj ... khmm, ker namreč zelo dvomim in njihove volitve to brez dvoma kažejo, da si 150 milijonov Rusov z od Američanov vodljivimi (= plačanimi) pajaci, kot je samozvani voditelj opozicije Navalni, želijo novega pajaca, kot je bil Jelcin ...
Prav nihče jih ni nategnil, te države so se same hotele pridružiti EU in NATO. Če bi se Rusija želela izogniti nameščanju raket, bi se lahko pogovarjali tudi o demilitariziranem pasu ali podobnem režimu, ki bi veljal na obeh straneh meje. Namesto tega pa je Putinova rdeča armada začela okupirati ozemlja sosednje države, v tem je razlika, halo.

p.s.
Se pa delno strinjam s tvojo teorijo o bully-jih na svetovni sceni, namreč če bi se Ukrajina takrat ne odpovedala* jedrskemu orožju, bi sedaj ne bi bila okupirana s strani Rusije.

*To je bila edina stvarna posledica tega "gentelmanskega" agreementa, ki ga omenjaš.
V "" pravim zato, ker so ZDA in Rusija Ukrajino v bistvu nategnile in torej je šlo za gentelmanski nateg.
najobj sporočil: 31.920
[#2712986] 21.05.18 15:50 · odgovor na: anon-204390 (#2712981)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.05.2018 15:54
> ... ja, s prvim delom se strinjam, niti približno pa ne verjamem, da bi Rusija kdaj hotela biti del Evrope, kot si jo je zamislil Churchill oziroma kot jo kot EU poznamo danes, sploh pa ne - južnjaki so drugorazredni - kot s(m)o del EU tretjerazredni vzhodnjaki ...
>
> P.S.: pozabil si napisat, kako bi naj reagiral Putin (= Rusi), potem ko so jih Američani z NATO paktom na ruskih mejah tako lepo nategnili in potem ko so si s sponzoriranim državnim udarom iz Ukrajine naredili svojo kolonijo in ko so pred tem Rusi (= SZ) imeli na Krimu glavno bazo vojaškega ladjevja in zelo verjetno še kaj bolj (= jedrsko) pomembnega za njihov (= vojaški) obstoj ... khmm, ker namreč zelo dvomim in njihove volitve to brez dvoma kažejo, da si 150 milijonov Rusov z od Američanov vodljivimi (= plačanimi) pajaci, kot je samozvani voditelj opozicije Navalni, želijo novega pajaca, kot je bil Jelcin ...
Prav nihče jih ni nategnil, te države so se same hotele pridružiti EU in NATO. Če bi se Rusija želela izogniti nameščanju raket, bi se lahko pogovarjali tudi o demilitariziranem pasu ali podobnem režimu, ki bi veljal na obeh straneh meje. Namesto tega pa je Putinova rdeča armada začela okupirati ozemlja sosednje države, v tem je razlika, halo.

p.s.
Se pa delno strinjam s tvojo teorijo o bully-jih na svetovni sceni, namreč če bi se Ukrajina takrat ne odpovedala* jedrskemu orožju, bi sedaj ne bi bila okupirana s strani Rusije.

*To je bila edina stvarna posledica tega "gentelmanskega" agreementa, ki ga omenjaš.
V "" pravim zato, ker so ZDA in Rusija Ukrajino v bistvu nategnile in torej je šlo za gentelmanski nateg.
... čuj, s tabo se je o Rusiji pogovarjat približno tako, kot se je s frankarji pogovarjat o kreditih v CHF ...

P.S.: to de.wikipedia.org/wik...up2001.PNG sem že nakajkrat nalimal na toti forum in to kaže nekaj podobnega, kot da bi rekel, da smo Slovenci v času Juge okupirali severni del Juge ... aja, res me zanima, kdo se lahko priključi NATO paktu, če tega Američani nočejo ...

Strani: 1