Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2810805] 08.01.20 10:53
Odgovori   +    22
Kako jim to uspe? Jaz ne podelam vsega dela niti v 7 dneh (na teden).
Pa smo zaposlili dodatno (mlado) pomoč, ki pa imajo tako nizko produktivnost, da so tudi vseskozi zasedeni in hkrati ne občutim, da bi mi kaj dela odnesli.

Se pravi, rabim delati le 4 dni in da bo to šlo, podvojiti svoje cene na trgu.
Zdaj torej iščem sposobnega managerja, ki bo to na trgu uspel izboriti.

Pri nas je namreč uravnilovka vsepovsod. Ne le pri osebnih prejemkih. Tudi trg ne priznava v dovolj veliki meri razlik med dobrimi in slabimi izvajalci. Cena za nek tip dela je toliko in toliko (ponavadi na uro), potem pa nima velike veze ali za delo dobiš stručkota ali šalabajzarja. Razlika pa je tolikšna, da sem jaz neko delo delal 2 uri, moj bivši mladi sodelavec pa enako delo (ne pretiravam!) pol leta.
anon-20353 sporočil: 1.085
[#2810869] 08.01.20 12:58 · odgovor na: anon-180464 (#2810805)
Odgovori   +    5
Z novimi sodelavci se je treba ukvarjati, uvajanje pa to.
1357 sporočil: 7.095
[#2810903] 08.01.20 14:42
Odgovori   +    0
To ni reklama temveč iz dneva v dan vse bolj postaja dejstvo ker zmanjkuje dela za ljudi, ki jih nadomešča digitalizacija povezana z avtomatizacijo.
1357 sporočil: 7.095
[#2810922] 08.01.20 15:34 · odgovor na: (#2810915)
Odgovori   +    0
Ne ne bo držalo. Razviti svet je najprej reševal problem brezposelnosti z regulativo in izmišljanjem novih in novih del in delovnih mest, ko se je trend obrnil, s prihodom neoliberlcev na oblast in z deregulativo obstoječe zakonodaje so se najprej odpovedali nameščanju novih ljudi kot zamenjavo za uupokojene. Ko je zraven svoj piskerček dodala še tehnologija, digitalizacija povezana z avtomatizacijo poslovnih procesov sta ostali samo še dve možnosti ali skrajšati urni delavnik ( kar je bilo že storjeno) ali pa skrajšati delovni teden ( kar nekateri sedaj uvajajo), finski primer je pa kombinacija obojega. Zelo velik problem bo nastal ko bo 5G mreža implementirana v večini, kar bo za seboj potegnilo tektonske socilane spremembe v družbah ker bodo zaradi tehnologije celi družbeni sloji v relativno kratkem obdobju ( 3-5 let) ostali brez dela in vira za preživetje, tedaj bo nastopilo obdobje ali UTD-ja ali pa revolucije. Ljudje so mirni toliko časa dokler imajo polne želodce, ko pa začne kruliti po želodcih tedaj pa ljudje tako kot vse ostale žvali na tem planetu podivjajo ker se bojujejo za fizično preživetje. In tega scenareija si ne želim in se ga bojim, da se v realnostu udejanijo filmski scenariji Pebesnelega Maxa.
1357 sporočil: 7.095
[#2810999] 08.01.20 22:38 · odgovor na: (#2810933)
Odgovori   +    0
5G ne rabiš povsod, dovolj je že samo da ga implementiraš v poslovno industriskih območjih in ob avtocestah ter dovoznih cestah do teh poslovno industriskih območij i je namen 5G dosežen.
153 sporočil: 9.333
[#2811001] 08.01.20 22:53
Odgovori   +    0
Prej ko slej bo štiridnevni delovnik za
večino zaposlenih javni (za)povednik !

Sodražan
Gustl sporočil: 13.629
[#2811009] 09.01.20 06:03
Odgovori   +    3
Meni je, kot sem ze večkrat omenil, ta ideja o stiridnevnem delovniku všeč. Precej bolj kot kaksni 6-urni delovniki.

Je pa jasno, da to ni izvedljivo vsevprek, verjetno zaenkrat omejeno bolj na pisarniška dela z visjo dodano vrednostjo.

V delovnih procesih, kjer je cas dela pomembna spremenljivka, bo pa tezko konkurirat.

Stiridnevnem delovnik je svojevrsten managerski izziv, ki pa bi ga prepustil trgu. Torej podjetja naj se sama odlocijo, ali je to lahko njihova konkurenčna prednost - predvsem na trgu dela.

To je lahko zanimiv način "plačila" za mlajše, ki jih to bolj zanima. Jih lahko razumemo, kaj ce jim mesecno 200 eur vec, ce bi rabili za lastno stanovanje 1000 eur vec.

Zanimivo je lahko tudi za podjetja s produkti z nizjo dodano vrednostjo (halo, Slovenija), da vseeno privabijo v svoje vrste strokovnjake, ki jih ne morejo z denarjem dovolj nagradit, so pa morda v obdobju kariere, ko jim cas nekaj vec pomeni.

Pri nasih davkih za dobro placane je to spet zanimivo, zmanjsevanje ur dela je lahko povišana urna postavka brez davčnih posledic.

Skratka...tega bo po mojem več.
hostamox sporočil: 8.460
[#2811031] 09.01.20 09:16 · odgovor na: anon-180464 (#2810805)
Odgovori   +    0
[kekez]
Kako jim to uspe? Jaz ne podelam vsega dela niti v 7 dneh (na teden).
Pa smo zaposlili dodatno (mlado) pomoč, ki pa imajo tako nizko produktivnost, da so tudi vseskozi zasedeni in hkrati ne občutim, da bi mi kaj dela odnesli.

Se pravi, rabim delati le 4 dni in da bo to šlo, podvojiti svoje cene na trgu.
Zdaj torej iščem sposobnega managerja, ki bo to na trgu uspel izboriti.

Pri nas je namreč uravnilovka vsepovsod. Ne le pri osebnih prejemkih. Tudi trg ne priznava v dovolj veliki meri razlik med dobrimi in slabimi izvajalci. Cena za nek tip dela je toliko in toliko (ponavadi na uro), potem pa nima velike veze ali za delo dobiš stručkota ali šalabajzarja. Razlika pa je tolikšna, da sem jaz neko delo delal 2 uri, moj bivši mladi sodelavec pa enako delo (ne pretiravam!) pol leta.
Na to si si že sam odgovoril, pač če zna bo v dani uri naredil več- s tem ima tudi podjetje več.
Trg ponavadi ne plačuje na uro, temveč produkt.

Če si pa delojemalc in dober, pač svoje storitve tržiš drugače, kot preko podjetja drugih.
Drugače pa urna postavka delavca do povprečnega inžinerja, se pravi cca 80,90 % populacije je nekje 8-30 evrov trenutno in to kar EU wide verjetno. Se je pa spodnja postavka dvignila vsaj ene 100 procent v dobrih desetih letih.
Pač vrednost na trgu, po mojih izkušnjah oz. kolikor si za delodajalce vreden.

Ljudi je treba ponavadi uvest, kot ti pravi zgornji, a to naredit zna le malo ljudi po mojih izkušnjah.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2811038] 09.01.20 10:26
Odgovori   +    2
Finsko bluzenje, samo da se pise o navidezni uspesnosti. Po zadnjem padcu vlade se nobeden od stare sole politikov noce pecat z dejanskimi problemi. Na mladih svet stoji...pa pametujte.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2811109] 09.01.20 17:02 · odgovor na: anon-20353 (#2810869)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: shevchenko 09.01.2020 17:04
[0307PBSXX]
Z novimi sodelavci se je treba ukvarjati, uvajanje pa to.
Razloži to mojemu šefu, ki smatra, da gre to kar nekako usput. Boš uvajal par ljudi, hkrati pa sam naredil isto kot prej. Se pa strinjam, da originalni poster nima prav. Če nekdo za trivialno stvar potrebuje pol leta, mu je treba pomagat. Ali pa ga nagnat.
hostamox sporočil: 8.460
[#2811129] 09.01.20 20:04 · odgovor na: shevchenko (#2811109)
Odgovori   +    1
reci šefu, naj ga sam uvaja. Verjetno v opisu nalog delovnega mesta nimaš napisanega izobraževanja ostalih. V vsaki resni firmi bi moral bit dodatek za uvajanje oz delavci, ki počno to -npr. kadrovniki.
1357 sporočil: 7.095
[#2811158] 09.01.20 23:49 · odgovor na: (#2811062)
Odgovori   +    1
5G je za masovno civilno uporabo vsaj še naslednjih 15 let "znanstvena fantastika" ker ne prinaša posamezniku fizični osebi ničesar tako revolucionarnega kar si ta slehernik ne bi mogel privoščiti že z 4G. Tudi vsi produkti, ki jih kot informacijska infrastruktura podpira 5G so še v največ pozni razvojni fazi, prvi četrtini življenjskega cikla nekega produkta in da bodo vsi ti produkti postali cenovno tako sprejemljivi da bodo zanimivi večini slehernikov bo minilo vsaj še zgoraj omenjenih 15 let.

Strani: 1