Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
Meni je, kot sem ze večkrat omenil, ta ideja o stiridnevnem delovniku všeč. Precej bolj kot kaksni 6-urni delovniki.

Je pa jasno, da to ni izvedljivo vsevprek, verjetno zaenkrat omejeno bolj na pisarniška dela z visjo dodano vrednostjo.

V delovnih procesih, kjer je cas dela pomembna spremenljivka, bo pa tezko konkurirat.

Stiridnevnem delovnik je svojevrsten managerski izziv, ki pa bi ga prepustil trgu. Torej podjetja naj se sama odlocijo, ali je to lahko njihova konkurenčna prednost - predvsem na trgu dela.

To je lahko zanimiv način "plačila" za mlajše, ki jih to bolj zanima. Jih lahko razumemo, kaj ce jim mesecno 200 eur vec, ce bi rabili za lastno stanovanje 1000 eur vec.

Zanimivo je lahko tudi za podjetja s produkti z nizjo dodano vrednostjo (halo, Slovenija), da vseeno privabijo v svoje vrste strokovnjake, ki jih ne morejo z denarjem dovolj nagradit, so pa morda v obdobju kariere, ko jim cas nekaj vec pomeni.

Pri nasih davkih za dobro placane je to spet zanimivo, zmanjsevanje ur dela je lahko povišana urna postavka brez davčnih posledic.

Skratka...tega bo po mojem več.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen