Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Public Enemy: Primer Penko : vladavina prava

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-9939 sporočil: 17.846
[#278394] 09.07.08 11:55 · odgovor na: anon-26060 (#278390)
Odgovori   +    0

cenejac je napisal(a):

Najboljše pri vsemu pa je, da je penko sam zahteval hišno preiskavo, pa je policija ni opravila.

Ta podatek sem izvedel šele danes. To povsem v drugačni luči prikaže neusmiljen napad izvršilne veje oblasti na sodnika Barago. Odredba sodnika Barage sploh ni bila potrebna.
pelle sporočil: 737
[#278396] 09.07.08 12:02
Odgovori   +    0
ej sorry, ampak se ne morem prebit čez flancanje v tem članku. Stanislav, če ne ločiš med prisluškovanjem, za katerega je bilo (naknadno) PRIDOBLJENO dovoljenje za prisluškovanje, od tega da človeka malo aretirajo in pridržijo 15 ur na osnovi tega, da se sestaja s "okuženim", potem ti ni pomoči. Sprehodi se do lekarne.
anon-26060 sporočil: 680
[#278407] 09.07.08 12:17 · odgovor na: anon-9939 (#278394)
Odgovori   +    2

0219K21 je napisal(a):


Ta podatek sem izvedel šele danes. To povsem v drugačni luči prikaže neusmiljen napad izvršilne veje oblasti na sodnika Barago. Odredba sodnika Barage sploh ni bila potrebna.
In seveda tudi Penka, ki je bil zaprt, da se dokaže slovenski javnosti, da nekaj pa le počnemo. 

Zgodovina tretjega reicha je polna takih primerov... 
romy89 sporočil: 502
[#278423] 09.07.08 12:28 · odgovor na: (#278037)
Odgovori   +    3

velikidrobizek je napisal(a):
Drago Kos je uspelo sodbo Ranca pospremil z opombo, da je sodba pomembna, saj naj bi novinarjem priznala poseben položaj, ki ga uživajo že po zakonu (???). Kot ga imajo menda še zdravniki.
  Nekaj je treba pri primeru Ranc še povedati.

Ranc je namreč, ko je zvedel, da je Kos brez odredbe sodišča pridobil izpisek klicev z njegovega mobitela, Kosu to tudi očital in ga direkt vprašal, kaj misli, da je. Kos ga je pa pogledal zviška, kot ščurka, ki mu je ravno ponečedil zahmašne čevlje in siknil skozi zobe: Kaj ima veze en nalog, jaz sam telefon zavrtim, pa dobim vse, kar mi paše.

Drago Kos = poosebljena korupcija na dveh nogah. In 99% medijev se v njegovem primeru tako ogabno spreneveda, da to dejansko že spominja na svinčene čase KPS in njenih vdanih družbenopolitičnih delavcev. Bljak.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#278424] 09.07.08 12:29 · odgovor na: anon-9939 (#278394)
Odgovori   +    0
Hmm, vidis tule ravno meni tole ne stima. Zakaj bi ne zahteval   hisne preiskave, ce je morda deloval dovolj proaktivno.

Jaz nisem nikakrsen politik ali nek big shot, ampak, ce bi imel opraviti z necim delikatnim, tega zagotovo ne bi zadrzeval pri sebi doma.

Aja, se to: vem (iz prve roke), kako izgleda hisna preiskava ;)
anon-17372 sporočil: 6.680
[#278425] 09.07.08 12:30 · odgovor na: pelle (#278396)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-17372 09.07.2008 12:43

pelle je napisal(a):
ej sorry, ampak se ne morem prebit čez flancanje v tem članku. Stanislav, če ne ločiš med prisluškovanjem, za katerega je bilo (naknadno) PRIDOBLJENO dovoljenje za prisluškovanje, od tega da človeka malo aretirajo in pridržijo 15 ur na osnovi tega, da se sestaja s "okuženim", potem ti ni pomoči. Sprehodi se do lekarne.

ti pa locis med krsitvijo clovekovih pravic in krsitvijo clovekovih pravic?

ker o tem govori kovac.

jasno pa je se nekaj- vsem, ki prepevate o tem, kako zelo se vam smili penko in njegova druzina, hkrati pa kritizirate kovaca, se (s tajnim agentom K21, ki na celu kolone vihti zastavo) v resnici zelo jebe zanj. ker kovac vam v tem, da je penko zrtev, daje prav - vi pa ga kritizirate, ker vam je pomemben kulturni boj in politicno jurisnistvo, ne pa tam neki penko.


ps. lep pozdrav tudi jurisniku-bolniku bhorva25
 
anon-26060 sporočil: 680
[#278426] 09.07.08 12:31 · odgovor na: anon-119197 (#278424)
Odgovori   +    1

dalex je napisal(a):
Hmm, vidis tule ravno meni tole ne stima. Zakaj bi ne zahteval   hisne preiskave, ce je morda deloval dovolj proaktivno.

Jaz nisem nikakrsen politik ali nek big shot, ampak, ce bi imel opraviti z necim delikatnim, tega zagotovo ne bi zadrzeval pri sebi doma.

Aja, se to: vem (iz prve roke), kako izgleda hisna preiskava ;)
 Zakaj je niso naredili, če jo je odobril, ampak so zahtevali odredbo sodišča, čeprav jo niso potrebovali? Da bodo zaje.li tudi Barago?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#278432] 09.07.08 12:36 · odgovor na: anon-26060 (#278426)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 09.07.2008 12:38
E, vidis, ce bi jaz bil vedez, ne bi bil revez...

Kot pravim, ce sam nekaj ponudis, nekaj ni ok, a ne. Lahko, da blefiras, da ponudis; lahko pa zares ponudis. Od drugega je odvisno, ali to sprejme ali ne in zakaj.

Aja, se to, kolikor vem, je Jansa slovenski domorodec, vzgojen na domorodskih fakultetah in v komunisticnih casih. Ce Jansa je Fuehrer, kot navajas, je potem pac posledica okolja in casa, ki je pac splaval na povrsje. Ce vzames pojem ledene gore, kaj sele to pomeni za nacijo?

Goodbye, Jews!
   Ta hudoben in privoscljiv pozdrav   mi je ostal v trajnem spominu. In mislim, da Slovenija (levica, deloma tudi desnica) ni dalec od tega.
anon-26060 sporočil: 680
[#278435] 09.07.08 12:38 · odgovor na: anon-119197 (#278432)
Odgovori   +    1

dalex je napisal(a):
E, vidis, ce bi jaz bil vedez, ne bi bil revez...

Kot pravim, ce sam nekaj ponudis, nekaj ni ok, a ne. Lahko, da blefiras, da ponudis; lahko pa zares ponudis. Od drugega je odvisno, ali to sprejme ali ne in zakaj.

Aja, se to, kolikor vem, je Jansa slovenski domorodec, vzgojen na domorodskih fakultetah in v komunisticnih casih. Ce Jansa je Fuehrer, kot navajas, je potem pac posledica okolja in casa, ki je pac splaval na povrsje. Ce vzames pojem ledene gore, kaj sele to pomeni za nacijo? Goodbye, Jews!    Ta hudoben in privoscljiv pozdrav   mi je ostal v trajnem spominu.
 S strinjam, da je Janaš vrhunski plod okolja in časa, sam ljudje se tega ne zavedajo...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#278438] 09.07.08 12:42 · odgovor na: anon-26060 (#278435)
Odgovori   +    0
In kaj je potem sama nacija? Se ta sploh cesa zaveda? Se sploh zaveda, da se kar zivi izolirano in netolerantno? Nacionalno interesno?

Eh, sicer pa, brez veze, navadno ne filozofiram, ne vem, kako sem danes zapadel v to. Bom kar nehal. Konec.
anon-86274 sporočil: 1.399
[#278442] 09.07.08 12:44 · odgovor na: anon-96192 (#278147)
Odgovori   +    0
Kot čitalec raznih novic in komentarjev ne morem verjeti, da lahko vsak laik za pravo, komentira dogodke in že kar postavlja SODBO v imenu ljudstva. In sovraženje "levo-desno" kot maščevanje, tudi ne vodi k harmonizaciji male Slovenije. Hvala Bogu, da imamo skoraj vse (polne trgovine, polne ceste uvoženih avtomoobilov), ki so na cestah od teme do teme, ne vem kaj počnejo. V glavnem se vozi po eden, morda kar tako, gor in dol.

Od dobrot, že pljuva vsak po vsakem, izgleda, da iz napuha. Kot je videti, da že tudi sosed soseda ne mara.
anon-91674 sporočil: 236
[#278461] 09.07.08 12:58 · odgovor na: romy89 (#278423)
Odgovori   +    1
Smo že pri kosu,...evo sedaj bomo pa jasno in glasno povedali kako je cela zadeva bila speljana.

Varuh človek pravic,..naj bi bil neodvisen, vsi vemo da so hanžka zamenjali in postavili svoj kader gor...gremo naprej?

Kosa so eliminiral, ker jim je bil trn v peti,..se pač ni dalo krast, ker je on nadzor kraje ta velikih rib,..beri dalje,...parlamentarcev itn....

Preiskovalne komisije,...so v domeni opozicije,...ker pa se vlada je zbala, da bi prišlo do kakšnih hudih ugotovitev, so si jo pač podredili,...za moje pojme, so si nakazali da si sami želijo v opozicijo,...p.

o medijih je že bilo veliko krvi prelite, pa še vedno ni konc, kdo ma kakšen medij podsabo...nema veze

drnovšku, ki je bil takrat še predsednik, sploh niso dovolili, da bi imel svoj govor, so ga raje samovoljno dali jju, oz. vzeli,... kao mu je šlo malce na slabše.

Drniju so poskušali narediti vse da si ga podredijo,...kao da pri nas predsednik sploh ne odloča o raznoraznih zadevah, kao da mora imeti enako stališče do zunanjih zadev kot vlada,..a to kje piše?...

Sedaj ko jim pa trda prede, pa poskušajo svoj kader popedenat na razna veleposlaniška mesta, ker je tam, še vedno kader izpred prejšnjih let vladavine g. ropa, ...ajde imajo neko moralno pravico,...

Sprašujem pa Vas dragi državljani, kaj je ta vlada sploh postorila v tem mandatu?????

za moje pojme, je zamenjala nadzornike kjer se je dalo,...poskušala podrediti mediji, predsednika, navila kazni, dvignila in najačala davke, odjebala preiskovalne komisije, nastavila svoj kader za človekove pravice, se spustila v afere ala tipa strojan, penko, zidar... sad but true... pa vi?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#278469] 09.07.08 13:05 · odgovor na: anon-91674 (#278461)
Odgovori   +    1
Lepo formuliraj stavke, brez nekih miselnih preskokov. Za slovnico, ce ne bo potrebno, te ne bo nihce gnjavil.

Delujes, kot da nekaj meljes, tocno ne ves, kaj, da si pac to in to slisal, preveril nisi, ne poznas konteksta ali pa si celo iz konteksta vzel.

Od nekega million trades per year (2800 tradeov na dan, en trade na vsakih 30 sekund brez spanja) si neverjeno neprecizen.
anon-91674 sporočil: 236
[#278479] 09.07.08 13:12 · odgovor na: anon-119197 (#278469)
Odgovori   +    1
druže dalexu,..e vidiš sada si namene spravio,..ovih miliun trejda,...ti neda mira a?...a jesi li ti fouš na kubik?...to sem dal za primerjavo, kaj pa če bi bilo res, a se je tej vladi zmešalo, da mislijo, da bomo res dali 1 milion trejdov v napoved,...pa kle se vid da si fuknjen ti in ta vlada....haha
anon-119197 sporočil: 9.214
[#278485] 09.07.08 13:18 · odgovor na: anon-91674 (#278479)
Odgovori   +    0
Jaz ti pravim, da pravi trader ne daje taksnih politicnih sodb :) Smesno pa mi je, ko reces, da si tak iber trader, ko jih fizicno ne mores izpeljat :) 

Favs na kubik, ja, haha. Pri miljon tradih bi ti moral zasluziti ene vsaj 10-20 mio EUR na leto. Pismo, ded, ce si tako super sposoben, sem ti res favs. Ce pa pac nekaj klobasas... nic novega :)

Ja, v redu, ce sem fuknjen, ce ti tako pravis, bo ze moralo drzati.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#278491] 09.07.08 13:22 · odgovor na: anon-91674 (#278461)
Odgovori   +    1

dejc12 je napisal(a):
Smo že pri kosu,...evo sedaj bomo pa jasno in glasno povedali kako je cela zadeva bila speljana.

Varuh človek pravic,..naj bi bil neodvisen, vsi vemo da so hanžka zamenjali in postavili svoj kader gor...gremo naprej?

Kosa so eliminiral, ker jim je bil trn v peti,..se pač ni dalo krast, ker je on nadzor kraje ta velikih rib,..beri dalje,...parlamentarcev itn....

Preiskovalne komisije,...so v domeni opozicije,...ker pa se vlada je zbala, da bi prišlo do kakšnih hudih ugotovitev, so si jo pač podredili,...za moje pojme, so si nakazali da si sami želijo v opozicijo,...p.

o medijih je že bilo veliko krvi prelite, pa še vedno ni konc, kdo ma kakšen medij podsabo...nema veze

drnovšku, ki je bil takrat še predsednik, sploh niso dovolili, da bi imel svoj govor, so ga raje samovoljno dali jju, oz. vzeli,... kao mu je šlo malce na slabše.

Drniju so poskušali narediti vse da si ga podredijo,...kao da pri nas predsednik sploh ne odloča o raznoraznih zadevah, kao da mora imeti enako stališče do zunanjih zadev kot vlada,..a to kje piše?...

Sedaj ko jim pa trda prede, pa poskušajo svoj kader popedenat na razna veleposlaniška mesta, ker je tam, še vedno kader izpred prejšnjih let vladavine g. ropa, ...ajde imajo neko moralno pravico,...

Sprašujem pa Vas dragi državljani, kaj je ta vlada sploh postorila v tem mandatu?????

za moje pojme, je zamenjala nadzornike kjer se je dalo,...poskušala podrediti mediji, predsednika, navila kazni, dvignila in najačala davke, odjebala preiskovalne komisije, nastavila svoj kader za človekove pravice, se spustila v afere ala tipa strojan, penko, zidar... sad but true... pa vi?




Nabijaš in nabijaš da je joj.

Hanžka ni nihče zamenjal. Potekel mu je mandat, ponovno ni kandidiral. Varuhinjo je izbral Drnovšek.
Kosa niso prav nič eliminirali. Še vedno (ne) dela kar mu paše. O rezultatih pa ne bi.
Preiskovalne komisije so si podredili? Kako in s čim pa to dokazuješ?
Drnovšek NI ŽELEL imeti govora, ko pa je bilo objavljeno, da bo govornik Janša, si je premislil. Pa o pokojnikih vse dobro, zato ne bi razpravljal o potovanjih na tečaj frulice itd., poskušaj razumeti vsaj to, da je predsednik pri nas bolj protokolarna funkcija; odloča parlament, posle vodi vlada.
Veleposlanikom poteka mandat in treba je imenovati nove in Turk pač solira in kontrira po navodilih višje komande.

Ma ne da se mi več, nima smisla.
romy89 sporočil: 502
[#278505] 09.07.08 13:30 · odgovor na: anon-91674 (#278461)
Odgovori   +    1

dejc12 je napisal(a):
Smo že pri kosu,...evo sedaj bomo pa jasno in glasno povedali kako je cela zadeva bila speljana.

Varuh človek pravic,..naj bi bil neodvisen, vsi vemo da so hanžka zamenjali in postavili svoj kader gor...gremo naprej?

Kosa so eliminiral, ker jim je bil trn v peti,..se pač ni dalo krast, ker je on nadzor kraje ta velikih rib,..beri dalje,...parlamentarcev itn....

Preiskovalne komisije,...so v domeni opozicije,...ker pa se vlada je zbala, da bi prišlo do kakšnih hudih ugotovitev, so si jo pač podredili,...za moje pojme, so si nakazali da si sami želijo v opozicijo,...p.

o medijih je že bilo veliko krvi prelite, pa še vedno ni konc, kdo ma kakšen medij podsabo...nema veze

drnovšku, ki je bil takrat še predsednik, sploh niso dovolili, da bi imel svoj govor, so ga raje samovoljno dali jju, oz. vzeli,... kao mu je šlo malce na slabše.

Drniju so poskušali narediti vse da si ga podredijo,...kao da pri nas predsednik sploh ne odloča o raznoraznih zadevah, kao da mora imeti enako stališče do zunanjih zadev kot vlada,..a to kje piše?...

Sedaj ko jim pa trda prede, pa poskušajo svoj kader popedenat na razna veleposlaniška mesta, ker je tam, še vedno kader izpred prejšnjih let vladavine g. ropa, ...ajde imajo neko moralno pravico,...

Sprašujem pa Vas dragi državljani, kaj je ta vlada sploh postorila v tem mandatu?????

za moje pojme, je zamenjala nadzornike kjer se je dalo,...poskušala podrediti mediji, predsednika, navila kazni, dvignila in najačala davke, odjebala preiskovalne komisije, nastavila svoj kader za človekove pravice, se spustila v afere ala tipa strojan, penko, zidar... sad but true... pa vi?



 
Miško, razjahaj.

Noben Janša, pa nobena Romy89, ali pa S. Kovač, ni z lufta privlekel neke žaljive obdolžitve zoper tovariša Kosa. Kosu je zakoličilo meje, do kje kot policist, plačan s tvojega in mojega žepa sme, samo Vrhovno sodišče.

V pravnomočni sodbi je jasno in nedvoumno zapisano:
»Ne gre zgolj za vprašanje zasebnosti in tajnosti občil, temveč za vprašanje integritete in neodvisnosti novinarskega poklica, varovanja informacijskih virov, pravice obveščanja javnosti o informacijah javnega značaja. Zagotovitev integritete novinarskega poklica, neodvisnosti in samostojnosti novinarja pa ni le stvar zasebnega interesa posameznika, temveč družbe kot celote,« je v sodbi poudarilo že okrožno sodišče.

Vrhovni sodniki so pritrdili ugotovitvi, da je nezakonita tudi sama odredba, saj za nadzor novinarja ni bilo nikakršne zakonite podlage.

Skratka, ne samo da je VS primazolo klofuto Kosu, primazalo je eno krepko tudi preiskovalnemu sodniku, ki je naknadno odredil pregled izpiskov, kar naši mediji seveda čisto namerno spregledajo.

Ena redkih sodb naših sodišč, kjer je nadzor novinarja, za katerega ni bilo nobenega utemeljenega razloga (Ranc ni bil ne švercar droge, terorist, ali pa šef kakšne lokalne mafije), tudi črno na belem imenovano tako kot je: kršitev pravic državljana, ki mu jih zagotavlja Ustava in napad na neodvisnost medijev.

Zaradi tega, ker se Repovž in ostala Kučanova medijska mafija delajo Francoze, je lahko še zadnjemu debilu jasno, da je njihova Peticija nekaj, kar si lahko zataknejo tja, kamor sonce ne posije, ker zaradi Kučanovega p***a enostavno ni več dovolj prostora.   
anon-76887 sporočil: 18.121
[#278507] 09.07.08 13:32 · odgovor na: romy89 (#278505)
Odgovori   +    0

romy89 je napisal(a):


Miško, razjahaj.

Noben Janša, pa nobena Romy89, ali pa S. Kovač, ni z lufta privlekel neke žaljive obdolžitve zoper tovariša Kosa. Kosu je zakoličilo meje, do kje kot policist, plačan s tvojega in mojega žepa sme, samo Vrhovno sodišče.

V pravnomočni sodbi je jasno in nedvoumno zapisano:
»Ne gre zgolj za vprašanje zasebnosti in tajnosti občil, temveč za vprašanje integritete in neodvisnosti novinarskega poklica, varovanja informacijskih virov, pravice obveščanja javnosti o informacijah javnega značaja. Zagotovitev integritete novinarskega poklica, neodvisnosti in samostojnosti novinarja pa ni le stvar zasebnega interesa posameznika, temveč družbe kot celote,« je v sodbi poudarilo že okrožno sodišče.

Vrhovni sodniki so pritrdili ugotovitvi, da je nezakonita tudi sama odredba, saj za nadzor novinarja ni bilo nikakršne zakonite podlage.

Skratka, ne samo da je VS primazolo klofuto Kosu, primazalo je eno krepko tudi preiskovalnemu sodniku, ki je naknadno odredil pregled izpiskov, kar naši mediji seveda čisto namerno spregledajo.

Ena redkih sodb naših sodišč, kjer je nadzor novinarja, za katerega ni bilo nobenega utemeljenega razloga (Ranc ni bil ne švercar droge, terorist, ali pa šef kakšne lokalne mafije), tudi črno na belem imenovano tako kot je: kršitev pravic državljana, ki mu jih zagotavlja Ustava in napad na neodvisnost medijev.

Zaradi tega, ker se Repovž in ostala Kučanova medijska mafija delajo Francoze, je lahko še zadnjemu debilu jasno, da je njihova Peticija nekaj, kar si lahko zataknejo tja, kamor sonce ne posije, ker zaradi Kučanovega p***a enostavno ni več dovolj prostora.

Bravo Romy89, oziroma kot pravi Shaman: bravo mačka ;-)
Škoda, da si tako redko tu med nami ;-)
anon-36971 sporočil: 8.543
[#278515] 09.07.08 13:42 · odgovor na: romy89 (#278505)
Odgovori   +    1

romy89 je napisal(a):

 
Miško, razjahaj.

»Ne gre zgolj za vprašanje zasebnosti in tajnosti občil, temveč za vprašanje integritete in neodvisnosti novinarskega poklica, varovanja informacijskih virov, pravice obveščanja javnosti o informacijah javnega značaja. Zagotovitev integritete novinarskega poklica, neodvisnosti in samostojnosti novinarja pa ni le stvar zasebnega interesa posameznika, temveč družbe kot celote,« je v sodbi poudarilo že okrožno sodišče.


 Le kaj je podivjano komunistično sodstvo želelo s to sodbo doseči? 
anon-91674 sporočil: 236
[#278516] 09.07.08 13:42 · odgovor na: anon-119197 (#278485)
Odgovori   +    1
Favs na kubik, ja, haha. Pri miljon tradih bi ti moral zasluziti ene vsaj 10-20 mio EUR na leto...

e vidis druze dalexu, pa moguče je iz samo petdesetak eura, da uradiš miliun trejda,...a ovu vladu ne interesira, koliko novca si ti uradio,...nju interesira, šta si sve radia...ZNAŠ?
romy89 sporočil: 502
[#278522] 09.07.08 13:46 · odgovor na: anon-76887 (#278507)
Odgovori   +    0

Danes sem si priborila računalnik izpod okupacije drugih uporabnikov, pa si dajem malo duška:)
anon-17372 sporočil: 6.680
[#278526] 09.07.08 13:53 · odgovor na: anon-91674 (#278479)
Odgovori   +    0

dejc12 je napisal(a):
druže dalexu,..e vidiš sada si namene spravio,..ovih miliun trejda,...ti neda mira a?...a jesi li ti fouš na kubik?...to sem dal za primerjavo, kaj pa če bi bilo res, a se je tej vladi zmešalo, da mislijo, da bomo res dali 1 milion trejdov v napoved,...pa kle se vid da si fuknjen ti in ta vlada....haha

daj sprejmi kritiko ali pa letis na shitlisto.
romy89 sporočil: 502
[#278527] 09.07.08 13:54 · odgovor na: anon-36971 (#278515)
Odgovori   +    1

Moneta je napisal(a):

 Le kaj je podivjano komunistično sodstvo želelo s to sodbo doseči? 
Mogoče je pa to znak, da se po sodiščih ne pojajo samo Kučanovi kadri v sodniških haljah, ki skrivajo njihove rdeče ritke, na katerih imajo vtetovirane srpe in kladiva?

Upam, da je to.
LP, Romy 
anon-91674 sporočil: 236
[#278535] 09.07.08 14:06 · odgovor na: anon-17372 (#278526)
Odgovori   +    1
Gregor666 ....Bhorva ti prepuščam finance, selitev na vest... nredil sem svoje kle.....hehe  :)))
anon-16741 sporočil: 3.984
[#278555] 09.07.08 14:23 · odgovor na: anon-9939 (#278014)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):
O %&$#$%#, Stanislav Kovač, ekonomist! Pa še priznaš, da si ekonomist, in da, torej, komentiraš zadeve zaradi katerih bi bilo vseeno, če bi zraven tvojega imena pisalo "šlosar", "vodovodar", "doktor matematičnih znanosti", "akademski slikar" ali "obramboslovec". Pri tem ti ne odrekam pravice, da tako kot vsak državljan komentiraš aktualne politične dogodke. Ravno nasprotno, ker je Penkova aretacija predvsem POLITIČNO MOTIVIRAN in tako političen dogodek je logično, da boš to komentiral v svojem značilnem SDS-apologetskem zlogu in kot politični dogodek. So be it. Ni pa to, očitno, (ter to dokazuješ tudi s svojim oglašanjem kot "ekonomist") pravni problem. Ampak kar se mene tiče, "take a hike", ker je tvoje pisanje (ne le v zvezi s to temo) povsem neverodostojno.
 
A tebi ad hominem bljuvki uhajajo iz riti ali iz kakšne gnojne ciste?
bessnim sporočil: 545
[#278567] 09.07.08 14:39 · odgovor na: anon-9939 (#278086)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Saj to ni sporno..

Se pa "hišne preiskave" dogajajo pod strogo določenimi pogoji.

Prvič, v Sloveniji obstaja nekaj kar se imenuje "nedotakljivost stanovanja" (36. čl. Ustave RS). Varuje mene, tebe, Penkota in Janšo pred samovoljo. Vstop je možen le pod določenimi pogoji.

Eden izmed nujnih pogojev brez katerega vstop pač ni možen je ta, da vstop odredi sodnik, ta to odredi na podlagi zahteve iz katere mora biti izkazan "utemeljen sum". Ne golo natolcevanje, temveč "utemeljen sum".

V hišno preiskavo se ne gre v "ribarsko ekspedicijo", češ, poglejmo kaj mu bomo doma vse našli.

In samo za to gre.

bravo, dokazal si svoj intelekt - ob vsej medijski (ne)podpori misliš, da si ta vlada drzne narediti tak spodrsljaj?pa sej ni ropa pa cvikla v njihovih vrstah, modelson!!??

pa sam ne mi rečt, da si ti tak stručnjak, da znaš definirat "utemeljen sum"? in da bi tako napako storil tožilcu, ki mu lahko npr. takoj uniči kariero, saj bi takoj skužil napako v postopku?..modelček, spij en frutek pa ne lajaj preveč, ker si kredibilnost zbijaš.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#278569] 09.07.08 14:42 · odgovor na: anon-24762 (#278153)
Odgovori   +    1

Kolya je napisal(a):

Nič, ampak piše o non-issue, saj izpodbija verodostojnost kritikov policijskega delovanja. Kaj bo s tem dosegel? Ampak, ok, so be it.

Meni selektivne kritike policijskega delovanja ne more očitati. In mu zato povem, kot tudi tebi, policisti so v primeru Penko ravnali kot mlada teleta, ki se zaganjajo v rdečo brisačo. Šlo je za nezakonit odvzem prostosti. In to je issue za kritiko.

 
Ja, issue za kritiko je nezakonit odvzem prostosti. Ne vidim pa razloga, zakaj bi moral n+1 -ti novinar početi samo to, saj dodaja še eno zanimivo kritiko - kritiko kritikov policijskega delovanja, ki so v določenih primerih tiho, čeprav je njihov poklic ne-biti tiho - ne oziraje na barvo trenutne vlade, temveč oziraje se na samo dejanje. Lahko razpravljamo o tem, kaj je manjši issue, ampak issue vsekakor je. Zame sta oba zelo pomembna.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#278575] 09.07.08 14:50 · odgovor na: bessnim (#278567)
Odgovori   +    0

bessnim je napisal(a):


bravo, dokazal si svoj intelekt - ob vsej medijski (ne)podpori misliš, da si ta vlada drzne narediti tak spodrsljaj?pa sej ni ropa pa cvikla v njihovih vrstah, modelson!!??

pa sam ne mi rečt, da si ti tak stručnjak, da znaš definirat "utemeljen sum"? in da bi tako napako storil tožilcu, ki mu lahko npr. takoj uniči kariero, saj bi takoj skužil napako v postopku?..modelček, spij en frutek pa ne lajaj preveč, ker si kredibilnost zbijaš.

Tudi jaz ne verjamem, da bi bila Brezigarjeva tako neumna in ta vlada tako nespametna.
Preprosto ne verjamem, saj jim je jasno, da imajo kompletno ekipo N572 proti sebi.
anon-40964 sporočil: 2.087
[#278577] 09.07.08 14:53 · odgovor na: anon-76887 (#278575)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


Tudi jaz ne verjamem, da bi bila Brezigarjeva tako neumna in ta vlada tako nespametna.
Preprosto ne verjamem, saj jim je jasno, da imajo kompletno ekipo N572 proti sebi.

 
Tole je pa res argument, Brezigarjeva si je privoščila tudi apologetstvo pri Depali vasi, pa je imela takrat še malo več kot (po tvoji logiki) kot N572 proti sebi...
anon-9939 sporočil: 17.846
[#278587] 09.07.08 15:00 · odgovor na: anon-76887 (#278575)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


Tudi jaz ne verjamem, da bi bila Brezigarjeva tako neumna in ta vlada tako nespametna.
Preprosto ne verjamem, saj jim je jasno, da imajo kompletno ekipo N572 proti sebi.

Obstaja še ena možnost.

Obstaja možnost, da dejansko obstaja veliki pritisk, da se zasleduje in zasači Ivana Zidarja. In, ko so pri zasledovanju Zidarja zasledili, da se je sestal s Penkotom so morda iskreno verjeli, da je Penko zlorabil ali se pripravljal na to, da zlorabi svoja pooblastila.

Če bi res šlo za pokvarjenega tožilca tedaj bi uporabo plastičnih vezic lahko raztolmačili kot osebno sporočilo policajev, ki dnevno tvegajo življenja, da bi tam neki tožilec uničil njihovo delo.

Nesporazum? Morda..

Ker, kakor hitro so Penkota pridržali se je dejansko zelo hitro odvilo v tisto smer v kateri trdi Penko, to pa je, da on s Zidarjem osebno nima ničesar, da sta se pripravljala na sodelovanje kot osumljenec in odvetnik in to je vse.

Le v te primeru bi lahko rekli, da ni šlo za politično motivirano aretacijo, zakaj zasledovanje Zidarja je "fair game". Penko je v tem primeru le "collateral damage".

Strani: 1 2 3 4 5 6 7