Strani: 1 2 3 4

anon-391350 sporočil: 230
[#2588335] 23.03.16 08:49 · odgovor na: bc123a (#2588035)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [novica]
> > [bc123a]
> > > [crt]
> > > za prestudirat pa je tudi evropski domaci terorizem v 60ih/70ih - keywordi baader-meinhoff, raf, nemska jesen.
> >
> > Irce v UK si pozabil :)
>
> kakšen UK? ;-)
> novica

ok, pa VB. Bo v redu?

Ce mislis, da so bombe treskale samo na severnem irskem, se krepko motis.

en.wikipedia.org/wik...b_bombings
en.wikipedia.org/wik...b_bombings
GB (po SLO VB) je otok, UK (po SLO ZK) je država. Ne mešat pojmov. UK/ZK poleg VB vključuje še Isle of Man, S. Irsko in še par otokov zraven.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2588337] 23.03.16 08:50
Odgovori   +    0
Večje prestolnice imajo že vsaka svoja džihadistična nebesa. Bruselj 2016, Ljubljana 2030?
Objavljeno v Reporterju (Mitja Iršič).Razumljivo vskamu,ki prebere.
anon-317711 sporočil: 662
[#2588348] 23.03.16 09:32 · odgovor na: anon-16741 (#2588284)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.03.16 09:09
To sporočilo je izbrisal avtor (20.04.2016 17:25)
bc123a sporočil: 48.253
[#2588361] 23.03.16 10:37 · odgovor na: (#2588288)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 23.03.2016 10:38
[MorituriTeSalutant]
> [gsavli]
> Upoštevajoč naravo živali (kamor seveda spadamo tudi ljudje), ki določene oblike, premike, barve, vzorce v naravi, ki so se izkazale za nevarne, zaradi pragmatičnosti in večje možnosti preživetja hitro ponotranjijo kot nevarne ( v stilu "ta reč ima obliko leva, zato je nevarna" - šele iz varnega področja bom pogledal ali gre le za drevo ali skalo take oblike in ne res za leva)...
>
> ...bi rekel, da bo počasi težko najti evropejca, ki ne bo imel v glavi "brada, oblika frisa bližnje/srednjevzhodni" --> nevarnost, ustrezno ukrepaj (boj ali beg).

Je pa vseeno zanimivo, kako so se podobe bradatih islamistov reflektirale v zahodnjaških (predvsem evropskih) modnih trendih: vsak evropski hipster, ki kaj da nase, nosi bradetino, dostojno kakšnega islamističnega šejka. Tako da za brado ne vem, če bo držalo, ker je trenutno modna zapoved.
Smesno je, da jaz ze 20 let nosim isto podobo, pa me vsakih nekaj let umestijo v neko drugo hipstersko skupino... ob tem pa tudi statisticno dokaj pogosto na letaliscih dobim ekstra test na eksploziv in taksne zadeve...
pobalin sporočil: 14.456
[#2588374] 23.03.16 12:04 · odgovor na: anon-204390 (#2588283)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [pobalin]
> Napaka je v tožniku, ki je napačnega človeka obdolžil napačnega zločina na napačnem mestu. Če bi istega človeka obtožil zaradi njegovega dejanskega zločina na pravem kraju, bi bilo vse drugače.

To velja za male ribe in male zločine.
Ta izjava ima neprijeten zadah "revolucionarnega prava" oz. "hitre ljudske pravice".
Pri obsodbi velikih zločincev tipa Stalin ali Hitler se obtožuje zločinski sistem, ki ga je dotični vzpostavil in ne vsak zločin posebej. Hitler ni ubil nobenega Žida, tudi ukaza ni podpisal nobenega. Stalin je naredil napako, ko je na nekem seznamu za eksekucijo pripisal "pobiti več" spodaj. V tem smislu bi bila oba na kakšnem vojaškem sodišču v Hagu celo oproščena ali še bolj verjetno-prej pred končno obsodbo bi umrla naravne smrti. V Nuerembergu bi najbrž oba visela.
Primer Al Capone: po dolgih letih so ga končno spravili za rešetke zaradi davčnih utaj. Je bil obsojen za svoje najhujše zločine? Ne. Je bil vsaj zmerno kaznovan? Ja. Mafijski kriminal s tem ni bil izkoreninjen, ampak ne bi bil tudi, če bi Capona dali na električni stol. Hočem reči, da je pri uveljavljanju pravice treba ubraniti princip tehtnice, čeprav to vzame veliko truda, znanja in časa (potrpljenja) in lahko pripelje do tega, da sodba temelji na dokazljivem manjšem zločinu, ker večjega ni bilo možno dokazati. Šteje rezultat. Ta morda ne izgleda čisto v skladu z občo percepcijo pravičnosti, ampak meni se zdi to manj škodljivo, kot druga možnost - populistična zloraba pravosodja za uveljavitev "ljudske pravice".

Ravno zdaj vidim vest, da sodišče Bavčarju ni zmoglo vročiti poziva, kot večkrat prej tudi ne Janši in še marsikomu, čeprav niso bili v ilegali ali emigraciji. To se mi zdi veliko bolj akutna rak rana kot pa naše pregovarjanje o Hitlerju, Stalinu ipd.
najobj sporočil: 31.920
[#2588388] 23.03.16 13:14 · odgovor na: (#2588324)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2016 13:19
[kajulci]
Saj zato pa sem napisala, da je iz Stare zaveze. Ko verniki govorijo o Bibliji, mislijo na nauke iz Nove zaveze, ne pa stare. Nova zaveza pa de facto ni militantna. Stare zveze itak nihče od vernikov ni prebral, tako da niti ne vejo zakaj sploh gre. Ok, niti Nove ni nihče prebral :D
... čuj, jaz sicer nisem glih neki vernik, ampak sem Sveto pismo prebral in to celo večkrat, ker sem skoraj vsako besedo moral prebrati večkrat, da sem razumel oziroma poskusil razumeti "kaj je pesnik hotel povedat" ... ja, in res sem bil presenečen nad krutostjo Stare zaveze, še bolj pa sem bil presenečen nad samim začetkom, ko je Mojzes www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl v Genezi začetek življenja na svetu opisal nenavadno podobno kot Darwin, tako da še danes nisem ziher, kdo je od koga plonkal ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2588433] 23.03.16 16:33 · odgovor na: pobalin (#2588374)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [vickibedi]
> > [pobalin]
> > Napaka je v tožniku, ki je napačnega človeka obdolžil napačnega zločina na napačnem mestu. Če bi istega človeka obtožil zaradi njegovega dejanskega zločina na pravem kraju, bi bilo vse drugače.
>
> To velja za male ribe in male zločine.

Ta izjava ima neprijeten zadah "revolucionarnega prava" oz. "hitre ljudske pravice".

> Pri obsodbi velikih zločincev tipa Stalin ali Hitler se obtožuje zločinski sistem, ki ga je dotični vzpostavil in ne vsak zločin posebej. Hitler ni ubil nobenega Žida, tudi ukaza ni podpisal nobenega. Stalin je naredil napako, ko je na nekem seznamu za eksekucijo pripisal "pobiti več" spodaj. V tem smislu bi bila oba na kakšnem vojaškem sodišču v Hagu celo oproščena ali še bolj verjetno-prej pred končno obsodbo bi umrla naravne smrti. V Nuerembergu bi najbrž oba visela.

Primer Al Capone: po dolgih letih so ga končno spravili za rešetke zaradi davčnih utaj. Je bil obsojen za svoje najhujše zločine? Ne. Je bil vsaj zmerno kaznovan? Ja. Mafijski kriminal s tem ni bil izkoreninjen, ampak ne bi bil tudi, če bi Capona dali na električni stol. Hočem reči, da je pri uveljavljanju pravice treba ubraniti princip tehtnice, čeprav to vzame veliko truda, znanja in časa (potrpljenja) in lahko pripelje do tega, da sodba temelji na dokazljivem manjšem zločinu, ker večjega ni bilo možno dokazati. Šteje rezultat. Ta morda ne izgleda čisto v skladu z občo percepcijo pravičnosti, ampak meni se zdi to manj škodljivo, kot druga možnost - populistična zloraba pravosodja za uveljavitev "ljudske pravice".

Ravno zdaj vidim vest, da sodišče Bavčarju ni zmoglo vročiti poziva, kot večkrat prej tudi ne Janši in še marsikomu, čeprav niso bili v ilegali ali emigraciji. To se mi zdi veliko bolj akutna rak rana kot pa naše pregovarjanje o Hitlerju, Stalinu ipd.
Sicer razumem, da državljani ex komunističnih držav čutimo strah in previdnost pred "ljudsko pravico". Pravna država pač ni nekaj kar uvedeš z novim zakonikom ali pravilnikom, to kar se tukaj dostikrat misli. Zato imamo zapleteno zakonodajo in še več možnosti, da se lopovi izognejo roki pravice. Če si že omenil Al Caponeja.. tudi v ZDA takrat niso imeli primernega pravnega orodja, s katerim bi se lotili organiziranega kriminala. Obtožba z neplačilom davkov je bil seveda samo izhod v sili, nekako po zdravi kmečki logiki so mu obesili nekaj, kar so mu pač lahko, da so ga le spravili za zapahe. Prvi resen udarec organiziranemu kriminalu, pa so v ZDA zadali šele v 70-80 letih, ko so spremenili zakonodajo tako, da je bilo za obtožbo dovolj že to, če so ti dokazali da si član (organizator, sodelavec...) kriminalne združbe in torej ni bilo treba, da so ti dokazali dejansko storjen zločin (umor, rop, ipd...). Jaz bi rekel temu ameriški pragmatizem, ki ga tukaj dandanes ob teh dogodkih v Evropi še kako manjka.
pobalin sporočil: 14.456
[#2588477] 23.03.16 19:58 · odgovor na: anon-204390 (#2588433)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Sicer razumem, da državljani ex komunističnih držav čutimo strah in previdnost pred "ljudsko pravico".
Ta strah je res normalen v vseh (ex-) avtoritarnih, totalitarnih, -izemskih državah. Izkušnja s kačo in strah pred vrvjo pa to. Ampak deviacije so naraven proces povsod in demokratična pravno urejena država ni nekaj, kar kupiš enkrat in ti služi celo življenje. Tudi v deželi svobodnih in hrabrih imajo nekaj takršnih deviacij, da te spreleti srh.
Pravna država pač ni nekaj kar uvedeš z novim zakonikom ali pravilnikom, to kar se tukaj dostikrat misli.
Tako. Gre za neskončen proces, zaostali pa imajo pač bolj strmo pot.
anon-316368 sporočil: 957
[#2588783] 24.03.16 15:47 · odgovor na: pobalin (#2588078)
Odgovori   +    0
[jure1943]
Babji Jar (Stalin) ------------> 5,000.000
Stalin? Pet milijonov? Vir?
5 milijonov mrtvih se nanaša samo na žrtve največje svetovne NAMENOMA povzročene lakote, ki jo je povzročila Stalinova blokada Ukrajine in ne pa SS. Ukrajnici so Nemce l. 1941 sprva pozdravili kot odrešitelje izpod Stalina, a so jih pa Nemci s svojo samozavrovnostjo v zmago kasneje surovo in z masovnimi poboji še enkrat zatrli.

In his book, “Unnatural Deaths in the U.S.S.R.: 1928-1954,” I.G. Dyadkin estimated that the USSR suffered 56 to 62 million "unnatural deaths" during that period, with 34 to 49 million directly linked to Stalin.

Part of the problem with counting the total loss of life lies with the incompleteness and unreliability of Soviet records. A more troubling dilemma has to do with the fact that many some deaths – like starvation from famines – may or may not have been directly connected to Stalin’s policies.

In any case, if the figure of 60 million dead is accurate that would mean that an average of 2 million were killed during each year of Stalin’s horrific reign – or 40,000 every week (even during “peacetime”).

If the lower estimate of 20 million is the true number, that still translates into 1,830 deaths every single day.

Thus, Stalin’s regime represented a machinery of killing that history – excluding, perhaps, China under Mao Tse Tung.
pobalin sporočil: 14.456
[#2588793] 24.03.16 16:35 · odgovor na: anon-316368 (#2588783)
Odgovori   +    0
[jure1943]
>[jure1943]
> Babji Jar (Stalin) ------------> 5,000.000

> Stalin? Pet milijonov? Vir?

5 milijonov mrtvih se nanaša samo na žrtve največje svetovne NAMENOMA povzročene lakote, ki jo je povzročila Stalinova blokada Ukrajine in ne pa SS.
...
To mi je približno znano. A kaj ima s tem Babji Jar?
najobj sporočil: 31.920
[#2589066] 26.03.16 14:23 · odgovor na: (#2589036)
Odgovori   +    0
[MorituriTeSalutant]
> [najobj]
> > [kajulci]
> > Saj zato pa sem napisala, da je iz Stare zaveze. Ko verniki govorijo o Bibliji, mislijo na nauke iz Nove zaveze, ne pa stare. Nova zaveza pa de facto ni militantna. Stare zveze itak nihče od vernikov ni prebral, tako da niti ne vejo zakaj sploh gre. Ok, niti Nove ni nihče prebral :D
> ... čuj, jaz sicer nisem glih neki vernik, ampak sem Sveto pismo prebral in to celo večkrat, ker sem skoraj vsako besedo moral prebrati večkrat, da sem razumel oziroma poskusil razumeti "kaj je pesnik hotel povedat" ... ja, in res sem bil presenečen nad krutostjo Stare zaveze, še bolj pa sem bil presenečen nad samim začetkom, ko je Mojzes www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl v Genezi začetek življenja na svetu opisal nenavadno podobno kot Darwin, tako da še danes nisem ziher, kdo je od koga plonkal ...
;)

Ni lahko branje, čestitam za vložen trud. Je pa Biblija zagotovo zbirka izjemnih tekstov (evangelijev/oznanil, razodetij - pričevanj apostolov in drugih Jezusovih učencev o učitelju in njegovem nauku, življenju in smrti ter vstajenju) in se v branje splača vložiti nekaj truda (tudi za tiste, ki niso verni).
... www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl ...

P.S.: pravi verniki ne berejo, ker oni verjamejo, kar jim gospod župnik povejo ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2589068] 26.03.16 14:49 · odgovor na: najobj (#2589066)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [MorituriTeSalutant]
> > [najobj]
> > > [kajulci]
> > > Saj zato pa sem napisala, da je iz Stare zaveze. Ko verniki govorijo o Bibliji, mislijo na nauke iz Nove zaveze, ne pa stare. Nova zaveza pa de facto ni militantna. Stare zveze itak nihče od vernikov ni prebral, tako da niti ne vejo zakaj sploh gre. Ok, niti Nove ni nihče prebral :D

> > ... čuj, jaz sicer nisem glih neki vernik, ampak sem Sveto pismo prebral in to celo večkrat, ker sem skoraj vsako besedo moral prebrati večkrat, da sem razumel oziroma poskusil razumeti "kaj je pesnik hotel povedat" ... ja, in res sem bil presenečen nad krutostjo Stare zaveze, še bolj pa sem bil presenečen nad samim začetkom, ko je Mojzes www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl v Genezi začetek življenja na svetu opisal nenavadno podobno kot Darwin, tako da še danes nisem ziher, kdo je od koga plonkal ...

> ;)
>
> Ni lahko branje, čestitam za vložen trud. Je pa Biblija zagotovo zbirka izjemnih tekstov (evangelijev/oznanil, razodetij - pričevanj apostolov in drugih Jezusovih učencev o učitelju in njegovem nauku, življenju in smrti ter vstajenju) in se v branje splača vložiti nekaj truda (tudi za tiste, ki niso verni).

... www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl ...

P.S.: pravi verniki ne berejo, ker oni verjamejo, kar jim gospod župnik povejo ...
Ja, in osmi dan je Bog ustvaril rock:
www.youtube.com/watc...PLEbAVjiLA
bc123a sporočil: 48.253
[#2589098] 27.03.16 00:48 · odgovor na: (#2589034)
Odgovori   +    0
[MorituriTeSalutant]
> [bc123a]
> > [MorituriTeSalutant]
> > > [gsavli]
> > > Upoštevajoč naravo živali (kamor seveda spadamo tudi ljudje), ki določene oblike, premike, barve, vzorce v naravi, ki so se izkazale za nevarne, zaradi pragmatičnosti in večje možnosti preživetja hitro ponotranjijo kot nevarne ( v stilu "ta reč ima obliko leva, zato je nevarna" - šele iz varnega področja bom pogledal ali gre le za drevo ali skalo take oblike in ne res za leva)...
> > >
> > > ...bi rekel, da bo počasi težko najti evropejca, ki ne bo imel v glavi "brada, oblika frisa bližnje/srednjevzhodni" --> nevarnost, ustrezno ukrepaj (boj ali beg).
> >
> > Je pa vseeno zanimivo, kako so se podobe bradatih islamistov reflektirale v zahodnjaških (predvsem evropskih) modnih trendih: vsak evropski hipster, ki kaj da nase, nosi bradetino, dostojno kakšnega islamističnega šejka. Tako da za brado ne vem, če bo držalo, ker je trenutno modna zapoved.
>
> Smesno je, da jaz ze 20 let nosim isto podobo, pa me vsakih nekaj let umestijo v neko drugo hipstersko skupino... ob tem pa tudi statisticno dokaj pogosto na letaliscih dobim ekstra test na eksploziv in taksne zadeve...

Si sigurn da ni zato, ker se iz tiste bradetine ven dereš Alah sam mau! A lah sam mau! ;)
Ne govorim z ljubljanskim naglasom :) sploh pa ne v anglescini...
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2589129] 27.03.16 20:22 · odgovor na: anon-317711 (#2588348)
Odgovori   +    0
[FFeeBBoo]
ja, točno tko. ne moreš verjeti kakšne klati oni "strokovnjak" za koran
Link za tiste, ki so manj ortolevo feebleminded kot tale, pa solidno obvladajo osnovno angleščino. Traja pa tole mučenje evropske percepcije sveta in življenja (iz Norveške) več kot deset minut, treba ga je videti & poslušati v celoti, ne lotite se ga v časovni stiski.

www.youtube.com/watc...e=youtu.be

Vsak dodaten komentar je normalnemu nepotreben. ZL fanatiki pa so tako bolj slabi na jezikih.
najobj sporočil: 31.920
[#2589843] 31.03.16 20:12 · odgovor na: (#2589829)
Odgovori   +    0
[MorituriTeSalutant]
> [najobj]

>
> ... www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl ...
>
> P.S.: pravi verniki ne berejo, ker oni verjamejo, kar jim gospod župnik povejo ...
Japajade. Za prejetje zakramentov moraš kaj tudi znati in preštudirati, pa verouk traja (vsaj moje dni je bilo tako) enako, kot osnovna šola - nekoč 8, sedaj verjetno 9 let. V teh letih se kaj tudi naučiš.
... čuj, ne se zdaj razburjat, ker sam pač nisem hodil k verouku in zato ne vem, da osnovnošolski otroci pri verouku študirajo Sveto pismo ... evo, se opravičujem in od zdaj naprej spoštujem tiste zakramente ali kaj so že, ker kot sem rekel, sem se jaz dobesedno pregrizel skozi Sveto pismo, da sem kaj razumel ali pa vsaj probal razumeti, pa sem bil že odrasel in sem imel še kaj drugega kot osnovno šolo za sabo ...

P.S.: upal sem, da boš komentirala besede iz Pavlovega pisma Korinčanom, pa sem se zmotil, ker je tvoja vera preveč goreča, da bi jih razumela ...

Strani: 1 2 3 4