Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.961
[MorituriTeSalutant]
> [najobj]
> > [kajulci]
> > Saj zato pa sem napisala, da je iz Stare zaveze. Ko verniki govorijo o Bibliji, mislijo na nauke iz Nove zaveze, ne pa stare. Nova zaveza pa de facto ni militantna. Stare zveze itak nihče od vernikov ni prebral, tako da niti ne vejo zakaj sploh gre. Ok, niti Nove ni nihče prebral :D
> ... čuj, jaz sicer nisem glih neki vernik, ampak sem Sveto pismo prebral in to celo večkrat, ker sem skoraj vsako besedo moral prebrati večkrat, da sem razumel oziroma poskusil razumeti "kaj je pesnik hotel povedat" ... ja, in res sem bil presenečen nad krutostjo Stare zaveze, še bolj pa sem bil presenečen nad samim začetkom, ko je Mojzes www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl v Genezi začetek življenja na svetu opisal nenavadno podobno kot Darwin, tako da še danes nisem ziher, kdo je od koga plonkal ...
;)

Ni lahko branje, čestitam za vložen trud. Je pa Biblija zagotovo zbirka izjemnih tekstov (evangelijev/oznanil, razodetij - pričevanj apostolov in drugih Jezusovih učencev o učitelju in njegovem nauku, življenju in smrti ter vstajenju) in se v branje splača vložiti nekaj truda (tudi za tiste, ki niso verni).
... www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl ...

P.S.: pravi verniki ne berejo, ker oni verjamejo, kar jim gospod župnik povejo ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(