Strani: 1 2

anon-4563 sporočil: 58
[#2008730] 14.02.13 14:06
Odgovori   +    7
Evo, tu je že X-tič razpisana dražba za prodajo stanovanj v Celovški dvorih.
Izklicna cena je 1200-1300 EUR/m2

www.steza.net/01_Apl...282244.pdf
bc123a sporočil: 48.253
[#2008859] 14.02.13 15:04
Odgovori   +    12
Cene dol uradno za 5%, banke imajo pa ze sedaj 20% slabih posojil, ce prav razumem? Kaj bo z njimi sele ko cene padejo tako kot v Spaniji ali na Irskem (20-50%)?
anon-280150 sporočil: 141
[#2008866] 14.02.13 15:06
Odgovori   +    8
Lahko napišete,da so cenejša za 1ooo evtov pri kvadratnem mestru, če pa jih ne kupujejo. Kaj še ne veste, da tisti, ki nimajo stanovanja tudi denarja nimajo, ali obratno. Tisti, ki pa imajo denar, imajo pa že vile, hiše in t.d., ti pa stanovanj ne kupujejo, sploh pa ne takih,ki jih zidajo sedaj.
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2008885] 14.02.13 15:18 · odgovor na: (#2008423)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-28393 14.02.2013 15:20
[republican]
> [1014JeLov]
> Samo počakajte da zmanjka denarja za javnosektorske plače. Takrat bo 2 jurja evrov za m2 superduper cena.

Če gre vse u qrac, bo itak vseeno, kakšna je cena stanovanj, ker jih večina folka ne bo mogla kupit, tudi če bodo po jurja za m2, ali manj... vključno s tabo in mano. A si res tega želiš?
Če je res vseeno, potem pa kar izvoli in kupi čim več m2 po 3.000 €. Če je še bolj vseeno, poskusi kar z 4.000 € na m2. Saj veš - sky is the limit.

Da želim si, da se ekonomske zakonitosti uveljavijo tudi na področju butalistanskih ceglov.

Kot sem že dal primer grških dovoljenj za avtoprevozništvo: prej umetna cena preko 300.000 evrov, po razbitju zakonodajno-oligarhistično-monopolističnih kartelev le malo več kot 5.000 € (števlike so zaokrožene ter približne, vendar dovolj natančne za ponazoritev problema). In v Grčiji se životari naprej. Res pa, da sedaj životarijo vsi, prej pa tega pojma večina javnosektorskih preplačancev ni poznala. Se morda bojiš tega?

PS: jaz sem že zdavnaj stavil na prihod trojke pod določenimi pogoji. Bi tudi ti?
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2008898] 14.02.13 15:24 · odgovor na: bc123a (#2008859)
Odgovori   +    6
[bc123a]
Cene dol uradno za 5%, banke imajo pa ze sedaj 20% slabih posojil, ce prav razumem? Kaj bo z njimi sele ko cene padejo tako kot v Spaniji ali na Irskem (20-50%)?
Lažejo kot pes teče. Mar niso pred kratkim ukinili izračunavanje indeksov cen nepremičnin za krajša obdobja? Le zakaj... a na papirju šparajo?

A kdo sploh ve, kako se po novem izračunavajo tele cifre? A so tole tudi cifre iz anket pobrane, potem pa lažejo, da so kao izračunane iz pogodbenih cen, zraven pa upoštevajo še kolhozne nakupe stanovanjskih skladov?
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2008904] 14.02.13 15:28 · odgovor na: anon-4563 (#2008730)
Odgovori   +    7
[XMINI44]
Evo, tu je že X-tič razpisana dražba za prodajo stanovanj v Celovški dvorih.
Izklicna cena je 1200-1300 EUR/m2

www.steza.net/01_Apl...282244.pdf
Mogoče bo pa GURS izumil novo kategorijo: stečajna cena ;-)))))))))))))))))

Realna pa pač ostane 2.500 €/m2, ker tako pač je. Če pa ne razumeš, si pa pač sam kriv, ker pač nisi raven.
bc123a sporočil: 48.253
[#2008922] 14.02.13 15:37 · odgovor na: anon-86900 (#2008495)
Odgovori   +    8
[mihaben]
Zakaj pa ne .. :)

www.nepremicnine.net...458534.jpg
spomni se na celovske dvore in na to, da je tam prakticno najvec kriminala v ljubljani. kaj ti bo to stanovanje, ce bo recimo sosednje stanovanje zbiralisce narkomanov ali pa meth lab, tisto cez hodnik bo bordel, tebi bodo pa novokomponovani revolucionarji grozili, da "bo ze prisel cas ko te bodo vrgli iz stanovanja" in tam ustanovili zadruzno komuno.
crt sporočil: 27.196
[#2009243] 14.02.13 18:51
Odgovori   +    0
cene nepremicnin - clanice eu, 2008/2012
rwer.wordpress.com/2...ean-union/
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2009458] 14.02.13 21:42 · odgovor na: (#2008980)
Odgovori   +    2
[republican]
Za cene stanovanj me boli qrac, ker ne kupujem, ni mi pa vseeno da nekateri navijate za propad vsega živega, samo zato da boste ceneje prišli do stanovanj
In kaj boš glede tega ukrenil, hehe? >:-)

Ampak ravno to je napačno gledanje: če nekateri navijamo za znižanje cen nepremičnin na razumno raven, ne vem zakaj to eni poimenujete "navijanje za propad vsega živega"??

Razumna raven cen v LJ pa je pač povprečno cca jurja po kvadratu, par sto EUR gor ali dol, glede na kakovost posamezne enote.
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2009525] 14.02.13 22:47 · odgovor na: (#2008980)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-28393 14.02.2013 22:47
[republican]
> [1014JeLov]
> In v Grčiji se životari naprej. Res pa, da sedaj životarijo vsi, prej pa tega pojma večina javnosektorskih preplačancev ni poznala. Se morda bojiš tega?

Ja priznam, bojim se tega da bomo životarili tako kot Grki... Za cene stanovanj me boli qrac, ker ne kupujem, ni mi pa vseeno da nekateri navijate za propad vsega živega, samo zato da boste ceneje prišli do stanovanj (ki jih itak ne boste mogli kupit, ker boste ostali brez dela).
Totalni strel v prazno.

Sam niti približno ne načrtujem nakupa stanovanja, močno upam, da mi ga nikoli ne bo treba - živim v hiši, ki je narejena brez namena samohvale vsaj trikrat bolje za precej manjši denar kot ponujajo razni Zidarji, Črnigoji ...

Je pa iz tvojega posta moč priti do več zaključkov:
- naj bodo cene stanovanj tudi 5 jurjev na m2, samo da jaz ohranim svojo službico, drugi naj se zakreditirajo za 60 let skupaj s tretjim kolenom familije vred za piškavih 70 m2, samo da jaz ostanem na istem
- ti se vsekakor ne bojiš, da bomo životarili kot Grki, ampak se bojiš, da boš ti životaril (logična izpeljava prve alineje), ker dosedaj očitno nisi in ne spadaš v veliko večino ljudi, ki ima povprečno 700 evrov neto plače, če ne upoštevaš javnega sektorja

Torej jaz si želim večjo pravičnost, bolj enake izhodiščne pogoje... ti pa ravno obratno zagovarjaš status quo. Torej bolj konkretno: jaz si želim, da človek, ki nima staršev z veliko zemlje ali ne dobi đabe stanovanja od staršev (ali v hiši - recimo mansarda ali v bloku) lahko vsaj približno po normalnih cenah ali najame ali kupi neko nepremičnino. Le-te pa morajo kot drugod v normalnem svetu odražati realno ekonomsko stanje: v ljubljanskem močvirju stanovanje na dolgi rok ob razbitju kartelno-monopolnih ovir pač ne more biti dražje kot v Muenchnu, pa če se ti na glavo postaviš vsako jutro ko vstaneš in dokažš, da še vedno ščiješ navzdol.

There is no such a thing like free lunch.
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2010175] 15.02.13 12:46 · odgovor na: (#2010097)
Odgovori   +    0
[republican]
> [1014JeLov]
> Torej jaz si želim večjo pravičnost, bolj enake izhodiščne pogoje...

Torej moramo biti vsi bolj revni, da boš zadovoljen? Jaz bi recimo veliko raje videl, da bi bili vsi bogatejši, ne pa da životarimo kot Grki.

Btw, ne bojim se za službico, ker sem že lep čas sam svoj šef, se pa bojim da se v Sloveniji kmalu ne bo splačalo ukvarjat z nobenim poslom več, kar pomeni da tudi služb ne bo več (razen v javnem sektorju, pa še ta bo tenko piskal, če ne bo mogel več molzt realnega sektorja).
Nope, spet strel v prazno. Še enkrat preberi moj post.

Zadovoljen bom, ko se bodo ustvarili pogoji za pozitivno in ne negativno selekcijo, ki razkraja butalistan in ga bo razkrojil do konca. Čisti darvinizem v nabolj kruti obliki. Negativna selekcija je v svojem bistvu koncept, ki neizbežno vodi v kontra smer kot napredek oziroma povečevanje blaginje.

Doseganje slednje je bilo dosedaj rezervirano predvsem za določene skupine ljudi, ki pa niso imeli realne ekonomske podlage za to oziroma so to dosegli na račun tretjih preko skorumpiranega pravnega sistema oziroma preko struktur, ki svojo zgodovino vlečejo iz komunizma.

Slednji je kot vemo totalitarizem, kar najlepše demonstrirajo ravno zahteve, da denar enostavno mora biti. Kdo in kako ga zasluži pa jim je vseeno oziroma to sploh ni važno. Torej povsem logično sledi prva lekcija pomanjkanju denarja, ki bo vse spametovala in soočila z realnostjo.

Narod (bolje rečeno državljani) si bo sodbo pisal sam. Kakšno si piše dokazano s strani mednarodnih institucij funkcionalno nepismen narod (beri državljani), pa vidimo vsak dan bolj.

Ps: res si naiven oziroma ozkogled, če misliš, da kdorkoli išče zadovoljstvo v tem, da bo šlo (citiram tebe) "vse v qurac". Še totalni psihopati ala hitler, tito, stalin, mao, pol pot,... so imeli dobre namene. Pot v pekel pa je ponavadi tlakovana ravno z dobri nameni, mar ne? Tako kot kardeljev samoupravni socializem, se ti ne zdi?
anon-28393 sporočil: 3.368
[#2010215] 15.02.13 13:12 · odgovor na: (#2010194)
Odgovori   +    0
[republican]
> [1014JeLov]
> Pot v pekel pa je ponavadi tlakovana ravno z dobri nameni, mar ne? Tako kot kardeljev samoupravni socializem, se ti ne zdi?

Upam da mi ne mečeš naprej samoupravnega socializma, ker ga verjetno preziram bolj od tebe. Sem namreč zaprisežen kapitalist.
Nope, ne mečem. Rad bi pokazal očitno dejstvo: zelena veja na gnilem drevesu z gnilimi koreninami za samo drevo ne pomeni praktično ničesar, ker slej ali prej bo tudi sama veja gnila. Lahko pa na pogorišču gnilega drevesa zraste novo drevo. Upam, da sem dovolj jasen.

Strani: 1 2