Zasebnost
35 min
Objavljamo seznam projektov gradnje javnih najemnih stanovanj po vsej Sloveniji
35 min
Minister Maljevac do leta 2026 napoveduje gradnjo pet tisoč stanovanj, trenutno kaže na slabih 1.500
7 ur
V Avstriji in Češki smo preizkusili številko ena med evropskimi karavani 1
8 ur
Najbolj brani članki danes
9 ur
Simon Anko, BS: Digitalni evro ne bo ukinil gotovine
9 ur
Kaj trenutno delajo v največjih bankah pri nas: jih kaj skrbi?
9 ur
Kibernetska varnost: stoodstotne ni, potrebni so dobri sistemi za hitro zaznavanje napadov
10 ur
Od konca maja bo prijava v portal SPOT mogoča le prek SI-PASS
10 ur
Igre bodo. Bo tudi kaj kruha?
11 ur
Trije primeri: Kaj s presežki denarja počnejo slovenska podjetja? 4
11 ur
Top službe – AZN, Banka Slovenije, Kemijski inštitut, DHL, Knauf, Henkel, Krka, Helios ...
12 ur
Prek razpisa po tri tisoč evrov za podjetnice na začetku poslovne poti
12 ur
Kako bodo podnebne spremembe podražile vaše zavarovanje
12 ur
Kakšno startup okolje načrtujejo na gospodarskem ministrstvu do leta 2030
12 ur
Pri Oplu še vedno odločeni za električni prehod 1
12 ur
Tovarna olja Gea: lani z izgubo, kaj pa letos?
13 ur
V LTH Castings so bili v minulih dneh tarča kibernetskega napada
13 ur
Omejitve pri Airbnbju: ljubljanski župan Janković trenutno ne vidi razlogov za njihovo omilitev
13 ur
Kako visoko je šla na dražbi cena apartmaja v Ankaranu
15 ur
(Finančna konferenca) Marcel Fratzscher, DIW: Nemčija naložbeno podhranjena, ECB zamuja z rezi v obrestne mere 2

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-28393 sporočil: 3.368
Zadnja sprememba: anon-28393 14.02.2013 22:47
[republican]
> [1014JeLov]
> In v Grčiji se životari naprej. Res pa, da sedaj životarijo vsi, prej pa tega pojma večina javnosektorskih preplačancev ni poznala. Se morda bojiš tega?

Ja priznam, bojim se tega da bomo životarili tako kot Grki... Za cene stanovanj me boli qrac, ker ne kupujem, ni mi pa vseeno da nekateri navijate za propad vsega živega, samo zato da boste ceneje prišli do stanovanj (ki jih itak ne boste mogli kupit, ker boste ostali brez dela).
Totalni strel v prazno.

Sam niti približno ne načrtujem nakupa stanovanja, močno upam, da mi ga nikoli ne bo treba - živim v hiši, ki je narejena brez namena samohvale vsaj trikrat bolje za precej manjši denar kot ponujajo razni Zidarji, Črnigoji ...

Je pa iz tvojega posta moč priti do več zaključkov:
- naj bodo cene stanovanj tudi 5 jurjev na m2, samo da jaz ohranim svojo službico, drugi naj se zakreditirajo za 60 let skupaj s tretjim kolenom familije vred za piškavih 70 m2, samo da jaz ostanem na istem
- ti se vsekakor ne bojiš, da bomo životarili kot Grki, ampak se bojiš, da boš ti životaril (logična izpeljava prve alineje), ker dosedaj očitno nisi in ne spadaš v veliko večino ljudi, ki ima povprečno 700 evrov neto plače, če ne upoštevaš javnega sektorja

Torej jaz si želim večjo pravičnost, bolj enake izhodiščne pogoje... ti pa ravno obratno zagovarjaš status quo. Torej bolj konkretno: jaz si želim, da človek, ki nima staršev z veliko zemlje ali ne dobi đabe stanovanja od staršev (ali v hiši - recimo mansarda ali v bloku) lahko vsaj približno po normalnih cenah ali najame ali kupi neko nepremičnino. Le-te pa morajo kot drugod v normalnem svetu odražati realno ekonomsko stanje: v ljubljanskem močvirju stanovanje na dolgi rok ob razbitju kartelno-monopolnih ovir pač ne more biti dražje kot v Muenchnu, pa če se ti na glavo postaviš vsako jutro ko vstaneš in dokažš, da še vedno ščiješ navzdol.

There is no such a thing like free lunch.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen