Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Jože Colarič na vrhu, Stane Valant na dnu

Strani: 1 2 3

anon-176768 sporočil: 81
[#1102039] 17.02.11 09:09 · odgovor na: anon-221530 (#1101796)
Odgovori   +    2
Na osedlanega konja se je lahko usesti! Me zanima kako dober bi bil pri kaksnem podjetju, katerega je potrebno sanirati....skril bi se!
Gustl sporočil: 13.629
[#1102042] 17.02.11 09:12 · odgovor na: anon-176768 (#1102039)
Odgovori   +    0
[europierre]
Na osedlanega konja se je lahko usesti! Me zanima kako dober bi bil pri kaksnem podjetju, katerega je potrebno sanirati....skril bi se!
Po čem sklepaš?
anon-94353 sporočil: 19
[#1102044] 17.02.11 09:12
Odgovori   +    1
Nekaj je tu zelo narobe, Colarič ima daleč najnižjo plačo med vsem primerljivimi evropskimi farmacevti, zakaj le?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1102047] 17.02.11 09:15 · odgovor na: Gustl (#1101876)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [BOJAN02]
> Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.

Podjetje A ustanovi podjetje B in nanj prenese vse procese, ki jih opravljajo ljudje v podjetju A z nižjo plačo. Torej podjetje A vse to outsourca podjetju B.
Jaz res ne vem, kak to mladi svobodnjaki nič ne razumete.

Ne le v Sloveniji, po celem svetu bi moralo biti tako:

najnižja plača bi morala biti 1000 evrov. Al pa recimo 1200, za vsak slučaj.

Najvišja plača bi morala biti 4500 evrov, in imeti bi jo moral tovariš precednik. Ne more met tam en meneđer neke firme večje plače od precednika, ki vodi celo državo.

Izjeme:

1.
Precednik v Nemčiji lahko ima lahko večjo plačo - ajde, recimo 10.000 evrov, ker mora za toliko več ljudi skrbeti (saj zato je precednik, da skrbi za ljudi, razumeš??)

2.
Hrvati morajo imeti za 40% nižjo plačo, vsi od kelnarja do precednika, dokler se ne odpovejo solovanskemu ozemlju. In dokler ne dajo v gostilnah še slovenskih menijev, ker brez nas so itak gotovi. In za vsak slučaj, mora pivo pri njih biti cenejše kot v donjih pizdečicih, ker ipak imajo nižji standard, in tako naj ostane.

Tak nekako bi bil potem svet pravičen. Ne pa neko oustorcanje ali outcorsanje ali kaj že je to, kaj to sploh pomeni, a nimamo lepo slovenskih besed, sramota!!!

Dodatek:
Za precednika dosmrtni mandat Kučanu, razen za ptujčane, dolenjčke, in polovico Maribora, tam naj bo precednik Janša. Isto dosmrtno, da se ne jebemo z nekimi volitvami. In če komu kaj ne paše, se lahko prosto seli iz enega območja v drugo.

Evo, volilni program s 70% podporo. ne pa neko odsorcanje, jebalo te slabo vreme.

Pravilo novinarstva: nikoli ne bodi bolj pameten od svojega bralca, ne bo kupil cajtnga. (to ste me vi naučili :-)))

Lepo je videt, da tega ne upoštevaš.
Gustl sporočil: 13.629
[#1102049] 17.02.11 09:15 · odgovor na: najobj (#1102035)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [Gustl]
> > [najobj]
> > > [Gustl]
> > > > [BOJAN02]
> > > > Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.
> >
> > > Zakaj?
> > >
> > > Pa ker so ti že bližje ideje o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, dajmo si malo porazdelit delo.
> > >
> > > Podjetje A ima 10 delavcev z višjo plačo in 100 delavcev z nižjo plačo. Pride na oblast nek tov. Borut, tov. Bojan, saj je vseeno...in uzakoni količnik max 4,5.
> > >
> > > Podjetje A ustanovi podjetje B in nanj prenese vse procese, ki jih opravljajo ljudje v podjetju A z nižjo plačo. Torej podjetje A vse to outsourca podjetju B.
> > >
> > > v podjetju B ima sedaj še vedno vseh 100 enako plačo, šef izmene je recimo še direktor, dobi 15% povišice, pazi se le, da ne preseže 4,5x.
> > >
> > > Plača v podjetju A ostane enaka, morda uprava le izkoristi zakonsko možnost 4,5x in si jo malo dvigne.
> > >
> > > Tako smo uspešno zadostili čudovitem predlogu, ki brani delavce, hkrati pa smo spet dokazali, da se da čas, energijo, inovativnost itd...porabiti za iznajdbo novih načinov porazdeljevanja in ni šlo vse to v nič za ...recimo nesmisel kot je ustvarjanje nove vrednosti.

> > ... khmm, kje se nahaja podjetje A in kje podjetje B, bi mogoče lahko bil zanimiv podatek ... ja, in kaj bodo po outsorcanju delali delavci v podjetju A, če bodo namesto njih podobne nesmisle, kot je ustvarjanje nove vrednosti, delali v podjetju B, bi tudi znalo koga zanimati ... ja, če je poanta v ideji o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, se razume ...

> Vse ostane isto. Firma dela naprej točno tisto kot prej. Recimo da gre za zelo uspešno firmo, 100% privat last. In potem se nekdo spomni jim določat, koliko ima lahko menedžment plače. In potem se morajo pač malo s to problematiko ukvarjat, namesto da bi se s tem, da jim za ovratnik diha recimo kitajski proizvajalec primerljivega produkta. Obetavno...


... ja, glih v tem je finta, da vse NE ostane isto ... khmm, ker podjetje A iz Slovenije praviloma vse to outsourca podjetju B na Kitajskem ...
Aja, to imaš v mislih. Jah, tudi to je en od scenarijev, ja. Tu se postavi potem vprašanje, zakaj tega že prej niso storil, če je smiselno. Če je, potem so lahko komandi o max plači hvaležni, saj jim je dala misliti :)
anon-176768 sporočil: 81
[#1102056] 17.02.11 09:19 · odgovor na: Gustl (#1102042)
Odgovori   +    1
Njegov predhodnik mu je lepo pot utrl. Ne recem, da nic ne neredi, je pa bistvena razlika v kaksnem stanju dobis firmo. Kaj bi se zgodilo, ce bi ga postavili na primer v Palomo, pa je vrhunski menedzer? Po mojem nic, ker ne pozna tega trga, lobija pa prav tako ne.
najobj sporočil: 31.922
[#1102061] 17.02.11 09:21 · odgovor na: Gustl (#1102049)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [najobj]
> > [Gustl]
> > > [najobj]
> > > > [Gustl]
> > > > > [BOJAN02]
> > > > > Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.
> > >
> > > > Zakaj?
> > > >
> > > > Pa ker so ti že bližje ideje o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, dajmo si malo porazdelit delo.
> > > >
> > > > Podjetje A ima 10 delavcev z višjo plačo in 100 delavcev z nižjo plačo. Pride na oblast nek tov. Borut, tov. Bojan, saj je vseeno...in uzakoni količnik max 4,5.
> > > >
> > > > Podjetje A ustanovi podjetje B in nanj prenese vse procese, ki jih opravljajo ljudje v podjetju A z nižjo plačo. Torej podjetje A vse to outsourca podjetju B.
> > > >
> > > > v podjetju B ima sedaj še vedno vseh 100 enako plačo, šef izmene je recimo še direktor, dobi 15% povišice, pazi se le, da ne preseže 4,5x.
> > > >
> > > > Plača v podjetju A ostane enaka, morda uprava le izkoristi zakonsko možnost 4,5x in si jo malo dvigne.
> > > >
> > > > Tako smo uspešno zadostili čudovitem predlogu, ki brani delavce, hkrati pa smo spet dokazali, da se da čas, energijo, inovativnost itd...porabiti za iznajdbo novih načinov porazdeljevanja in ni šlo vse to v nič za ...recimo nesmisel kot je ustvarjanje nove vrednosti.
>
> > > ... khmm, kje se nahaja podjetje A in kje podjetje B, bi mogoče lahko bil zanimiv podatek ... ja, in kaj bodo po outsorcanju delali delavci v podjetju A, če bodo namesto njih podobne nesmisle, kot je ustvarjanje nove vrednosti, delali v podjetju B, bi tudi znalo koga zanimati ... ja, če je poanta v ideji o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, se razume ...
>
> > Vse ostane isto. Firma dela naprej točno tisto kot prej. Recimo da gre za zelo uspešno firmo, 100% privat last. In potem se nekdo spomni jim določat, koliko ima lahko menedžment plače. In potem se morajo pač malo s to problematiko ukvarjat, namesto da bi se s tem, da jim za ovratnik diha recimo kitajski proizvajalec primerljivega produkta. Obetavno...
> ... ja, glih v tem je finta, da vse NE ostane isto ... khmm, ker podjetje A iz Slovenije praviloma vse to outsourca podjetju B na Kitajskem ...
Aja, to imaš v mislih. Jah, tudi to je en od scenarijev, ja. Tu se postavi potem vprašanje, zakaj tega že prej niso storil, če je smiselno. Če je, potem so lahko komandi o max plači hvaležni, saj jim je dala misliti :)

... ja, najbolj smiselno je, da Kinezi rade za nas ... khmm, mi pa itak imamo javni sektor, kjer lahko potem vse svoje viške delovne sile zaposlimo, tako da ni problema ...
Gustl sporočil: 13.629
[#1102063] 17.02.11 09:23 · odgovor na: anon-176768 (#1102056)
Odgovori   +    2
[europierre]
Njegov predhodnik mu je lepo pot utrl. Ne recem, da nic ne neredi, je pa bistvena razlika v kaksnem stanju dobis firmo. Kaj bi se zgodilo, ce bi ga postavili na primer v Palomo, pa je vrhunski menedzer? Po mojem nic, ker ne pozna tega trga, lobija pa prav tako ne.
Ja potemtakem ga pa ne postaviš v Palomo, ne? Postavi Messija v gol pa da vidimo...vrhunski fuzbaler my ass :)
anon-176768 sporočil: 81
[#1102069] 17.02.11 09:27 · odgovor na: Gustl (#1102063)
Odgovori   +    0
Zadel si poanto! se razumeva :) Zato gre meni na zivce, ko se politika mesa v menedzment in jih menja. Doktor naj bo doktor, kovac pa kovac.....BTW, 100mio vreden Messi je spet mimo sekal vceraj
Gustl sporočil: 13.629
[#1102079] 17.02.11 09:30 · odgovor na: najobj (#1102061)
Odgovori   +    1
[najobj]
... ja, najbolj smiselno je, da Kinezi rade za nas ... khmm, mi pa itak imamo javni sektor, kjer lahko potem vse svoje viške delovne sile zaposlimo, tako da ni problema ...
...in smo počas pri tem, da morda pa ni potrebe po dodatnem zjebanju podjetniškega okolja z idejami o max plači, ker se lahko to vrne kot bumerang...
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1102082] 17.02.11 09:31 · odgovor na: Gustl (#1101876)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [BOJAN02]
> Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.

Zakaj?

Pa ker so ti že bližje ideje o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, dajmo si malo porazdelit delo ....
In odgovornosti(!), če mene vprašaš. Strinjam se, da najbrž ni pametno zabetonirati nekega fiksnega razmerja med vodstvenim kadrom in "črnci", temveč bolj uokvirit. Previsoka razmerja rezultirajo v psihološko prepričanost direktorja samega vase, češ da je đek, sčasoma "ne vidi" "črnce", zaživi v drugem svetu, se odmakne od realnosti. Na drugi strani imamo delavce, garače, plače, ajde, vzemiva ekstreme, cifre 400, 500 evrov. Ne mi rečt, da so si sami krivi, čeprav bi o tem tudi lahko debatirala. Dejstvo je, da so, obstajajo. Torej, ali je menedžer sposoben dvigniti plače "črncev" "nad prag revščine", ali si prilagodi plačo v neko reciva temu uokvirjeno razmerje, ima tudi možnost, da odide, ali pa firma odide v stečaj. No, v vsakem primeru, nekdo tudi mora "pucat hajzle". Torej, moj point je v psihološki stimulaciji tistega, čigar naloga je rihtat posel, naloga "črncev" pa je, da "pucajo hajzle". Če nekomu daš visoko plačo, si mu s tem že avtomatsko dal vedeti, da je visoko cenjen, ne glede na rezultate dela v bodoče. Sicer pa, vsak naj opravi svoje delo. Poleg tega za vodstveni kader itak velja, da si denar "delajo" še na druge načine, kar za "črnce" praviloma ne velja, če odmisliva kakšen fuš, pa metanje keša v centralno, pardon, borzo.
najobj sporočil: 31.922
[#1102083] 17.02.11 09:31 · odgovor na: anon-207617 (#1102047)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> > [BOJAN02]
> > Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.
>
> Podjetje A ustanovi podjetje B in nanj prenese vse procese, ki jih opravljajo ljudje v podjetju A z nižjo plačo. Torej podjetje A vse to outsourca podjetju B.
Jaz res ne vem, kak to mladi svobodnjaki nič ne razumete.

Ne le v Sloveniji, po celem svetu bi moralo biti tako:

najnižja plača bi morala biti 1000 evrov. Al pa recimo 1200, za vsak slučaj.

Najvišja plača bi morala biti 4500 evrov, in imeti bi jo moral tovariš precednik. Ne more met tam en meneđer neke firme večje plače od precednika, ki vodi celo državo.

Izjeme:

1.
Precednik v Nemčiji lahko ima lahko večjo plačo - ajde, recimo 10.000 evrov, ker mora za toliko več ljudi skrbeti (saj zato je precednik, da skrbi za ljudi, razumeš??)

2.
Hrvati morajo imeti za 40% nižjo plačo, vsi od kelnarja do precednika, dokler se ne odpovejo solovanskemu ozemlju. In dokler ne dajo v gostilnah še slovenskih menijev, ker brez nas so itak gotovi. In za vsak slučaj, mora pivo pri njih biti cenejše kot v donjih pizdečicih, ker ipak imajo nižji standard, in tako naj ostane.

Tak nekako bi bil potem svet pravičen. Ne pa neko oustorcanje ali outcorsanje ali kaj že je to, kaj to sploh pomeni, a nimamo lepo slovenskih besed, sramota!!!

Dodatek:
Za precednika dosmrtni mandat Kučanu, razen za ptujčane, dolenjčke, in polovico Maribora, tam naj bo precednik Janša. Isto dosmrtno, da se ne jebemo z nekimi volitvami. In če komu kaj ne paše, se lahko prosto seli iz enega območja v drugo.

Evo, volilni program s 70% podporo. ne pa neko odsorcanje, jebalo te slabo vreme.

Pravilo novinarstva: nikoli ne bodi bolj pameten od svojega bralca, ne bo kupil cajtnga. (to ste me vi naučili :-)))

Lepo je videt, da tega ne upoštevaš.


... čuj, katero polovico ? ... khmm, da se skipam na drugo stran, dokler je še cajt ...


P.S.: da ti pomagam, Maribor se deli na levi in desni breg Drave ...
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1102094] 17.02.11 09:35 · odgovor na: najobj (#1102061)
Odgovori   +    0
... ja, najbolj smiselno je, da Kinezi rade za nas ... khmm, mi pa itak imamo javni sektor, kjer lahko potem vse svoje viške delovne sile zaposlimo, tako da ni problema ...
ja, potem pa mi naj na financah ne jamrajo, da rabimo kakšne reforme. Pravzaprav so celo nezaželjene. Itak smo globalna družba, zemlja je naša domovina!
najobj sporočil: 31.922
[#1102107] 17.02.11 09:40 · odgovor na: Gustl (#1102079)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.02.2011 09:46
[Gustl]
> [najobj]
> ... ja, najbolj smiselno je, da Kinezi rade za nas ... khmm, mi pa itak imamo javni sektor, kjer lahko potem vse svoje viške delovne sile zaposlimo, tako da ni problema ...
...in smo počas pri tem, da morda pa ni potrebe po dodatnem zjebanju podjetniškega okolja z idejami o max plači, ker se lahko to vrne kot bumerang...

... ja, to itak ...


P.S.: čuj, sploh ne rabiš dat Messija v gol ... khmm, naj kar igra na istem mestu kot v Barci, ampak naj gre on probat igrat to isto pozicijo v NK Zgornja Kungota ... ja, pa da ga vidimo, ko bo prišel k nam v Ljudski vrt oziroma da vidimo rezultat tekme NK Zgornja Kungota kontra NK Mariboru ... khmm, da ne grem zdaj glih h kakšnemu Interju ali čemu podobnemu ...
Gustl sporočil: 13.629
[#1102114] 17.02.11 09:44 · odgovor na: anon-25848 (#1102082)
Odgovori   +    1
[1sandi]
> [Gustl]
> > [BOJAN02]
> > Včasih je bilo,da jel količnik max 4.5 med recimo snažilko in direktorjem.Tudi sedaj bi moralo biti tako.
>
> Zakaj?
>
> Pa ker so ti že bližje ideje o porazdelitvi in ne o ustvarjanju, dajmo si malo porazdelit delo ....

In odgovornosti(!), če mene vprašaš. Strinjam se, da najbrž ni pametno zabetonirati nekega fiksnega razmerja med vodstvenim kadrom in "črnci", temveč bolj uokvirit. Previsoka razmerja rezultirajo v psihološko prepričanost direktorja samega vase, češ da je đek, sčasoma "ne vidi" "črnce", zaživi v drugem svetu, se odmakne od realnosti. Na drugi strani imamo delavce, garače, plače, ajde, vzemiva ekstreme, cifre 400, 500 evrov. Ne mi rečt, da so si sami krivi, čeprav bi o tem tudi lahko debatirala. Dejstvo je, da so, obstajajo. Torej, ali je menedžer sposoben dvigniti plače "črncev" "nad prag revščine", ali si prilagodi plačo v neko reciva temu uokvirjeno razmerje, ima tudi možnost, da odide, ali pa firma odide v stečaj. No, v vsakem primeru, nekdo tudi mora "pucat hajzle". Torej, moj point je v psihološki stimulaciji tistega, čigar naloga je rihtat posel, naloga "črncev" pa je, da "pucajo hajzle". Če nekomu daš visoko plačo, si mu s tem že avtomatsko dal vedeti, da je visoko cenjen, ne glede na rezultate dela v bodoče. Sicer pa, vsak naj opravi svoje delo. Poleg tega za vodstveni kader itak velja, da si denar "delajo" še na druge načine, kar za "črnce" praviloma ne velja, če odmisliva kakšen fuš, pa metanje keša v centralno, pardon, borzo.

Ampak ti govoriš o eni od možnosti, kako lahko menedžment dvigne produktivnost v podjetju. Ne moreš pa uzakonit tega. Že določitev minimalne plače ima zelo vprašljive pozitivne posledice za delavce (kot agregat), določitev maksimalne je pa predvsem populističen ukrep.

Če že, se je treba ukvarjat z relacijo uprava/lastnik (nadzorni svet/skupčina), ne pa z nekimi omejitvami, ki prinesejo samo zadoščenje "če že jaz nimam, vsaj tudi on nima" (pa še kle ni res, ima..4,5x več...uradno).
anon-204031 sporočil: 2
[#1102120] 17.02.11 09:46
Odgovori   +    3
Me zanima, kako bi direktor Krke bil uspešen v družbi, ki proizvaja pohištvo?
bc123a sporočil: 48.253
[#1102159] 17.02.11 10:13 · odgovor na: anon-204031 (#1102120)
Odgovori   +    7
[tanja727]
Me zanima, kako bi direktor Krke bil uspešen v družbi, ki proizvaja pohištvo?
Uspesen direktor bi firmo, ki proizvaja v sloveniji danes pohistvo, zaprl.

Nekdo, mislim da na blogu enkrat tstih, je pisal o tem, kako smesna pricakovanja imajo slovenci od menedzerjev. Zdi se jim namrec samoumevno, da "dober menedzer" pomeni to, da mu lahko das v roke najbolj razsuto firmo, z mocnim sindikatom, obremenjeno s tono neumne slovenske zakonodaje, in jo bo kao resil... ne razumejo pa, da se veliko firm v sloveniji pac ne da resiti. Marsikateri propad v zadnjem letu je propad firme, ki je ze dolgo zivela na izposojenem casu.

Menedzer mora znati zbirati tudi svoje izzive. Zakaj bi Colaric sel recimo v Novoles?
anon-6262 sporočil: 42
[#1102162] 17.02.11 10:19
Odgovori   +    1
Naj Colarič gre v Novoles in naj bo plačan po učinku!!!
anon-221530 sporočil: 1.338
[#1102167] 17.02.11 10:22 · odgovor na: anon-176768 (#1102039)
Odgovori   +    0
[europierre]
Na osedlanega konja se je lahko usesti! Me zanima kako dober bi bil pri kaksnem podjetju, katerega je potrebno sanirati....skril bi se!

europierre tukaj pa se motis. Colaric je izredno sposoben manager in verjamem, da bi bil sposoben dobro sanirati podjetja.
Konj, ki ga je zajahal je res bil osedlan, vendar to sedlo ni bilo cvrsto prikrepljeno in je bilo treba ne malo dela in znanja, da se sedaj Krka tako dobro drzi v sedlu.
anon-204194 sporočil: 1.513
[#1102171] 17.02.11 10:24 · odgovor na: anon-6262 (#1102162)
Odgovori   +    4
[XZAVA18]
Naj Colarič gre v Novoles in naj bo plačan po učinku!!!
Debata teče o Colariču, nič pa o Valantu, ki mu je uspelo ustvariti največjo izgubo na euro plače, ki jo je prejel. A nismo čudno, še mal, pa bomo Colariča zasmehovali, Valanta pa pustili pri miru služit zase.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1102172] 17.02.11 10:24 · odgovor na: najobj (#1102083)
Odgovori   +    1
Čuj ti, Tovariš najtripikčati, Tujec je hodo po Mariboru na obeh bregih enih sedn let. Sn se celo Máribór nauču rečt, tak da nea jebi.

Spodoblo bi se, da bi bili tisti na desnem od Janše, pa tisti na levem od Kučana, tak zarad imena... ampak kolko jaz vem, tisti orto lokalpatrioti one z levega brega itak nea med čistokrvne štejejo.

Pa še to, če sma že pri migracijah... Sn mislo, da je tovariš najobjokani tolko pametn, da ve, da razlika med Janšo in Kučanom niti cene prevoza z avtobusom čez Dravo nea pokrije.

Zaj si me pa malo razočaro. Ena taka še, pa sta dve :-)
najobj sporočil: 31.922
[#1102174] 17.02.11 10:27 · odgovor na: bc123a (#1102159)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.02.2011 10:28
[bc123a]
> [tanja727]
> Me zanima, kako bi direktor Krke bil uspešen v družbi, ki proizvaja pohištvo?

Uspesen direktor bi firmo, ki proizvaja v sloveniji danes pohistvo, zaprl.

Nekdo, mislim da na blogu enkrat tstih, je pisal o tem, kako smesna pricakovanja imajo slovenci od menedzerjev. Zdi se jim namrec samoumevno, da "dober menedzer" pomeni to, da mu lahko das v roke najbolj razsuto firmo, z mocnim sindikatom, obremenjeno s tono neumne slovenske zakonodaje, in jo bo kao resil... ne razumejo pa, da se veliko firm v sloveniji pac ne da resiti. Marsikateri propad v zadnjem letu je propad firme, ki je ze dolgo zivela na izposojenem casu.

Menedzer mora znati zbirati tudi svoje izzive. Zakaj bi Colaric sel recimo v Novoles?

... ja, da vsem pokaže, da je res džek ...


P.S.: vse to pisanje tukaj, kdo je džek in kdo ne, je posledica butaste primerjave neprimerljivega, o katerem je govora v članku ...
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1102181] 17.02.11 10:30 · odgovor na: Gustl (#1102114)
Odgovori   +    1
Ampak ti govoriš o eni od možnosti, kako lahko menedžment dvigne produktivnost v podjetju. Ne moreš pa uzakonit tega. Že določitev minimalne plače ima zelo vprašljive pozitivne posledice za delavce (kot agregat), določitev maksimalne je pa predvsem populističen ukrep.
Nobene potrebe ne vidim, da ima predvsem delojemalec - menedžer, "astronomsko" plačo napram ostalim zaposlenim v podjetju. To, kar se v resnici dogaja je predvsem stvar prepričanj v družbi, gledano v ožjem pomenu besede. Zadeva se je pravzaprav zelo razpasla po celem svetu. Delo menedžerja je, da rihta posel, da med drugim skrbi za ustrezno usposobljenost delavcev, ne pa predvsem, da razmišlja o odpuščanjih. Lastnik, delodajalec pa itak mora nadzirat menedžerja, imeti finance pod kontrolo in podobno. Če se lastnik gre kreativnega računovodstva denimo, potem je to njegova odgovornost, ker je celoten posel tudi njegova stvar in seveda njegov interes. Menedžer je samo/"samo" delojemalec, to se malo preveč pozablja, če mene vprašaš.
Če že, se je treba ukvarjat z relacijo uprava/lastnik (nadzorni svet/skupčina), ne pa z nekimi omejitvami, ki prinesejo samo zadoščenje "če že jaz nimam, vsaj tudi on nima" (pa še kle ni res, ima..4,5x več...uradno).
Ja, predvsem relacija lastnik, menedžer mora biti natančno definirana. Da menedžer lastniku/lastnikom ne zraste čez glavo, jebiga. In potem dobi občutek, da je on big boss, no, saj tudi postane, očitno!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1102197] 17.02.11 10:35 · odgovor na: najobj (#1102174)
Odgovori   +    1
Skratka, Messi ni pol kurca vreden, dokler si ne vzame enga tedna, pride v NK spodnji duplek, in z njihovo ekipo igra proti NK Maribor, in jim nabije ene pet golov?

Mater si trde glave. Prav pašeš v Slovenijo, Maribor, bemumilomater zahojeno najobjestnejšo mariborpatriotsko, no. Naj ti vlada Janša od 2012 pa do smrti! In njegovi provincialni sledniki Pukšič in Jerofšek naj te nadzirajo!
(Hujše psovke na tem forumu še nihče nikomur ni rekel, gustl, prosim ne mi prehudega bana ruknit :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#1102208] 17.02.11 10:44 · odgovor na: anon-25848 (#1102181)
Odgovori   +    4
[1sandi]
> Ampak ti govoriš o eni od možnosti, kako lahko menedžment dvigne produktivnost v podjetju. Ne moreš pa uzakonit tega. Že določitev minimalne plače ima zelo vprašljive pozitivne posledice za delavce (kot agregat), določitev maksimalne je pa predvsem populističen ukrep.

Nobene potrebe ne vidim, da ima predvsem delojemalec - menedžer, "astronomsko" plačo napram ostalim zaposlenim v podjetju.
A se zavedas kako debilen je ta stavek?

Kaj ce jaz recem, "nobene potrebe ne vidim, da ti gres vsako leto na morje"?

Placilo menedzerja ni stvar "tvojega videnja potrebe", ampak dogovora med lastnikom (pa ne drzavo, ali kaksni paradrzavnim skladom, pravim lastnikom) in menedzerjem.

To z "nobene potrebe ne vidim" je v sloveniji krasno razsirjen folklorni obicaj. Recimo, vodstva podjetij "ne vidijo potrebe" da bi dobro placevale inzenirske poklice, zato studentje "ne vidijo potrebe" da bi sli studirat inzenirske poklice.

Na koncu pa vsi skupaj klicejo na pomoc drzavo, naj jim pomaga. Vsaka stvar ima namrec posledice.
anon-218365 sporočil: 1.368
[#1102216] 17.02.11 10:48
Odgovori   +    0
Vse gre samo na našo škodo. Ne na njihovo. In kaj bomo naredili mi državljani ? Oni ne bood naredili nič, tako kot sedaj. Zakaj bi se odpovedali svojim privilegijem in koristim ?
najobj sporočil: 31.922
[#1102217] 17.02.11 10:49 · odgovor na: anon-207617 (#1102172)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Čuj ti, Tovariš najtripikčati, Tujec je hodo po Mariboru na obeh bregih enih sedn let. Sn se celo Máribór nauču rečt, tak da nea jebi.

Spodoblo bi se, da bi bili tisti na desnem od Janše, pa tisti na levem od Kučana, tak zarad imena... ampak kolko jaz vem, tisti orto lokalpatrioti one z levega brega itak nea med čistokrvne štejejo.
... čuj, bolj slabo si ti to po Mariboru hodo enih sedn let al pa si bolj slabo poslušo ... khmm, ker levi breg en.wikipedia.org/wik...ischer.jpg je bil prvi tukaj ... ja, se pa strinjam, da bi ga moral imet Kučan čez, ker so v Mariboru na levem bregu vsi ta glavni doma, pa še fuzbal se tam špila ... ja, in če mi nea verjameš, probaj kupit kako nepremičnino na levi al pa na desno strani Drave, pa boš sam vido, kak je to ...
Pa še to, če sma že pri migracijah... Sn mislo, da je tovariš najobjokani tolko pametn, da ve, da razlika med Janšo in Kučanom niti cene prevoza z avtobusom čez Dravo nea pokrije.
... ja, to že ... khmm, ampak če bi Janša prišo v Maribor, bi avtobusi čez Dravo nehali vozit, ker bi toti Janša ziher vse mostove porušo ... khmm, saj te ti veš, kaki je on ...
Zaj si me pa malo razočaro. Ena taka še, pa sta dve :-)
... eh, kurc ... saj ti si me zdaj tudi, tak da sma si midva lepo kvit ...


P.S.: čuj, zakaj sn te jaz zdaj tovariš najobjokani, ha ? ... pizda, če pa kdo na totem forum nea joče, sn to jaz ...
gogi1 sporočil: 5.314
[#1102221] 17.02.11 10:53 · odgovor na: anon-25848 (#1102181)
Odgovori   +    1
[1sandi]
> Ampak ti govoriš o eni od možnosti, kako lahko menedžment dvigne produktivnost v podjetju. Ne moreš pa uzakonit tega. Že določitev minimalne plače ima zelo vprašljive pozitivne posledice za delavce (kot agregat), določitev maksimalne je pa predvsem populističen ukrep.

Nobene potrebe ne vidim, da ima predvsem delojemalec - menedžer, "astronomsko" plačo napram ostalim zaposlenim v podjetju. To, kar se v resnici dogaja je predvsem stvar prepričanj v družbi, gledano v ožjem pomenu besede. Zadeva se je pravzaprav zelo razpasla po celem svetu. Delo menedžerja je, da rihta posel, da med drugim skrbi za ustrezno usposobljenost delavcev, ne pa predvsem, da razmišlja o odpuščanjih. Lastnik, delodajalec pa itak mora nadzirat menedžerja, imeti finance pod kontrolo in podobno. Če se lastnik gre kreativnega računovodstva denimo, potem je to njegova odgovornost, ker je celoten posel tudi njegova stvar in seveda njegov interes. Menedžer je samo/"samo" delojemalec, to se malo preveč pozablja, če mene vprašaš.

> Če že, se je treba ukvarjat z relacijo uprava/lastnik (nadzorni svet/skupčina), ne pa z nekimi omejitvami, ki prinesejo samo zadoščenje "če že jaz nimam, vsaj tudi on nima" (pa še kle ni res, ima..4,5x več...uradno).

Ja, predvsem relacija lastnik, menedžer mora biti natančno definirana. Da menedžer lastniku/lastnikom ne zraste čez glavo, jebiga. In potem dobi občutek, da je on big boss, no, saj tudi postane, očitno!
Prav neverjetno, koliko se ti ukvarjaš s problemi, ki jih morajo reševati lastniki podjetij.
anon-176723 sporočil: 218
[#1102222] 17.02.11 10:53
Odgovori   +    1
Večja plača, manjša izguba na €? Ne razumem? Če bi valantu podvojili plačo, bi pridelal 68,5 € izgube?
anon-176768 sporočil: 81
[#1102223] 17.02.11 10:53 · odgovor na: anon-221530 (#1102167)
Odgovori   +    0
Za slovenske razmere je Ok, globalno tema, ker je premajhna firme. jaz bi mu za razvijanje menedzerskih sposobnosti vzel stran rusko trzisce....pa da ga vidim

Strani: 1 2 3