Zasebnost

Strani: 1

anon-193160 sporočil: 1.682
[#602071] 06.10.09 09:29
Odgovori   +    0
Kakšne laži je pa ta nakvasil?!?! Bom jaz malo bolje pojasnila. GURS ne zajema samo tistih poslov, ki gredo preko agencije, ampak zajema v statistiki VSE posle, ker DURS v evidenco GURS zavede vse posle, za katere jim je predložena pogodba o prodaji, in sicer v evidenco GURS vpiše točne podatke o nepremičnini (kvadrature) in ceno. Ni pomembno ali je prodajalec prodal sam ali pa preko agencije. Edini posli, ki jih DURS ne evidentira, so tisti, kjer je zaračunan DDV, to pa so novogradnje in nenekateri (ne vsi) poslovni prostori. Na stanovanjskem trgu starih stanovanj DDVja ni, zato tudi ni pomankljivih podatkov (oz. tudi na stanovanjskem trgu starih stanovanj je možen DDV, vendar je takih primerov samo par letno in nikakor ne morejo vplivati na statistiko niti v promilu, kaj šele v procentu). Druga laž je to, da so cene od poletja dalje še padle - Cene so padle že začetku tega leta in to drastično, zadnje pol leta pa padca praktično ni (ker se je zgodil že začetku leta in od takrat cene vztrajajo na novi, nižji ceni). Že prejšnji teden sem napisala, da so v Ljubljani cene starih stanovanj (govorim o realiziranih cenah) padle za 20 - 30% in da so te statistike prikrojene. Po temle intervjuju, ki je ena sama laž, sem v to še bolj prepričana. Še zadnja cvetka pa je to, da za novogradnje nimajo evidence, pa kljub temu so tam uspeli zaznati kar pravilen procent padca cen, pri starih nepremičninah, ki jih imajo VSE evidentirane, pa ne. Financam predlagam, da GURS zaprosijo v vpogled v njihove evidence in da si sami pogledate, kakšne so te cene. V drugem današnjem članku pišete, da banke niso zainteresirane za padec cen, banke pa so izjemno močne in izjemno zlizane s politiko, zato se mi zdi edina logična razlaga teh prikrojenih statistik ta, da so banke s politiko botri teh prikrojenih statistik. Če kdo misli, da je to teorija zarote, mu lahko povem, da premalo pozna to tematiko, če bi jo bolje, bi se z mano strinjal.
anon-198023 sporočil: 32
[#603550] 07.10.09 16:40
Odgovori   +    0
"Kljub krizi se prodajajo dražja stanovanja na boljših lokacijah."

V tem ni logike. Prej bi rekel, da ko so cene na vrhu, se bolje prodajajo cenejša stanovanja, ker ljudje nimajo denarja za dražja. Ko pa se začne kriza in ljudje še bolj nimajo denarja, pa se prodajajo še cenejša stanovanja in ne dražja.

Strani: 1