Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V veljavo stopa izvedbena uredba o jamstveni shemi

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Strani: 1

anon-87575 sporočil: 358
[#564467] 15.08.09 13:44
Odgovori   +    0
Zakaj ne ponudite za začetek cca: 1.000e,z predloženimi dokazi o finančnem stanju posameznika,nato še dodatno kolikor rabi za RACIONALNO exsistenco bivanja,ne pa fiks. znesek kredita,ki nihče neve zakaj,kam,kako,vračilo pa kakor da usoda posameznika.Za mene poznana ekonomija države na pamet,da ljudje le trošijo,pa maker za dober... Vedno bolj ugotavljam,da veliki ekonomisti-gofljači so ostali brez kmečke logike-in bog nam pomagaj???
anon-87575 sporočil: 358
[#564474] 15.08.09 13:56
Odgovori   +    0
(Pardon,še enkrat jaz.)Važno je le da ljudje TROŠIMO,ne pa da zmanšujemo svoje apetite po vedno večjih brezveznih oslarijah... in oničujoče jahamo zemljo,aja lahko pade BDP.
anon-189229 sporočil: 2.026
[#564521] 15.08.09 15:47
Odgovori   +    0
Poudarjajo skrb za socialo, predvsem za mlade, a istočasno jim bodo naložili toliko dolga,da ga ne bo mogel nihče poravnati. Seveda bodo nekateri pobasali denarje v svoj žep, kar je v glavnem tudi namen tega ukrepa, ki je ponovno brca v temo in zapravljanje nečesa kar še nismo ustvarili.
anon-179348 sporočil: 726
[#564523] 15.08.09 15:56
Odgovori   +    0
Kaj se bo zgodilo, če kreditojemalci ne bodo mogli plačevati obrokov? Bo država ustonovila novo banko, da bo prolongirala,spremenila pogoje plačil itd?...bo stanovanja zesegla in jim spremenila status v najemna stanovanja in bodo n nesojeni lastniki izgubili že vplačane deleže, kot je to običaj v bankah?
Previdevam, da previdneži ne bodo jemali kreditov, a vedno ostane veliko naivnežev in špekulantov. Potem bo pa zares ogenj v strehi. Pa kaj, takrat bodo odgovarjali drugi...
anon-36489 sporočil: 68
[#564524] 15.08.09 16:01
Odgovori   +    0
Kolko kredita pa lahko nekdo dobi? Ker mene mika, da bi vzel ta kredit in vsega vložil v CFD-je na indekse. če mi rata sm car, če mi ne pa itak časti država :). zgleda kot win - win situacija.
prerok sporočil: 3.248
[#564526] 15.08.09 16:15 · odgovor na: anon-179348 (#564523)
Odgovori   +    1

majojo je napisal(a):
Kaj se bo zgodilo, če kreditojemalci ne bodo mogli plačevati obrokov? Bo država ustonovila novo banko, da bo prolongirala,spremenila pogoje plačil itd?...bo stanovanja zesegla in jim spremenila status v najemna stanovanja in bodo n nesojeni lastniki izgubili že vplačane deleže, kot je to običaj v bankah? Previdevam, da previdneži ne bodo jemali kreditov, a vedno ostane veliko naivnežev in špekulantov. Potem bo pa zares ogenj v strehi. Pa kaj, takrat bodo odgovarjali drugi...
 Predvideno je, da najprej dobiš moratorij na odplačevanje za 2 leti, v vmesnem času pa sfingiraš "da bi te odplačevanje kredita pripeljalo v nevzdržno socialno stanje" in tako ti država dolg odpiše. Po mojem gre zgolj za nujno vlivanje denarja na nepremičninski trg, ker bi drugače ta kolapsiral, tj. cene stanovanj bi se uskladile s kupno močjo. Tako pa bomo na realne cene morali žal počakati do poletja 2011, saj bo takrat jasno da je 350M injekcija samo podaljšala prihod neizbežnega padca.
Torej - ukrep ni namenjen reševanju stanovanjske problematike ljudi, ki iščejo streho nad glavo, pač pa je namenjen reševanju stanovanjske problematike velikih prodajalcev stanovanj.
anon-197765 sporočil: 6.444
[#564553] 15.08.09 17:07
Odgovori   +    0
Razni džankiji bodo pojutrišnjem vsi kupovali stanovnaj in hiše. Spretni prevaranti jim jih bodo spleli, ker džanki nikli ni plačeval kredita je jasno, da bo dolg plačala država.

Pa kako morajo biti na vladi takšni osli? Ali se niso nič naučili iz bank kreditov. Na koncu zavarovalnice niso hotele več zavarovati posojil, ker so prevveč popušile.

Tukaj bo podobna situacija razne barake se bodo džankijem prodajale za ceno vile. Razliko bo seveda pospravil spreten prevarant.
anon-18903 sporočil: 1.408
[#564586] 15.08.09 19:52
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-18903 15.08.2009 19:54
Kje dobim ta kredit za brezposelne?

A so to kaki namenski krediti?

Kakšne so obrestne mere in drugi pogoji, kje se da o tem kej več prebrat kot pa le suhoparni STA članek?
anon-22053 sporočil: 2.869
[#564588] 15.08.09 20:12 · odgovor na: prerok (#564526)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-22053 15.08.2009 20:14

prerok je napisal(a):

 Predvideno je, da najprej dobiš moratorij na odplačevanje za 2 leti, v vmesnem času pa sfingiraš "da bi te odplačevanje kredita pripeljalo v nevzdržno socialno stanje" in tako ti država dolg odpiše. Po mojem gre zgolj za nujno vlivanje denarja na nepremičninski trg, ker bi drugače ta kolapsiral, tj. cene stanovanj bi se uskladile s kupno močjo. Tako pa bomo na realne cene morali žal počakati do poletja 2011, saj bo takrat jasno da je 350M injekcija samo podaljšala prihod neizbežnega padca.
Torej - ukrep ni namenjen reševanju stanovanjske problematike ljudi, ki iščejo streho nad glavo, pač pa je namenjen reševanju stanovanjske problematike velikih prodajalcev stanovanj.
Sem tudi prepričan -zadel si žebljico v glavico. Marsikateri nepremičninski nergač, bo sedaj našel kaj dobrega na tej odločitvi in pohvalil tole vlado -:) .

Strani: 1