Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bogovi so nam padli na glavo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (2)

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-159060 sporočil: 2.115
[#556973] 01.08.09 21:39 · odgovor na: anon-35163 (#556476)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

 Odlično, le tako naprej. Z idejami, kakršne si opisal v nadaljevanju, nimaš kaj iskati na volitvah.
Tisto kar ti imenuješ volitve jaz imenujem farsa. Navadno striženje ovac. Ali ti na volitvah iščeš kar si izgubil. Še vedno je vse podobno tistemu pred 62 leti, Dirka z enim konjem (partijo) in še vedno zmagujejo komunajzar butalci. Lep primer je sedanja oblast. Sicer pa tako. Volitve so ponarejene, 2004 so se ušteli 2008 so bili bolj pozorni. Malo je manjkalo a ne? Razen strank SDS in NSI so vse ostale trojanski konji. Res nimam kaj iskati na prirejenih volitvah! Izgubil nisem prav ničesar. Ko bo končana 2. svetovna vojna in revolucija izdihnila bosta upam spet spregovorila pamet in razum.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#556974] 01.08.09 21:39 · odgovor na: anon-43949 (#556869)
Odgovori   +    0

sreckos je napisal(a):

 
Lahko upaš, ampak Pahor zagotovo ne bo naredil prav nič.
 Če ne bo naredil nič ali še huje, da bo tako kot sveti ivan naredil ogromno škode, ga bom pa seveda skritiziral tako kot svetega ivana.

Po pol leta vidim, da je potopljeno barko že toliko dvignil, da se vsaj jambor že vidi iz vode.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#556976] 01.08.09 21:42 · odgovor na: anon-1670 (#556974)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

 Če ne bo naredil nič ali še huje, da bo tako kot sveti ivan naredil ogromno škode, ga bom pa seveda skritiziral tako kot svetega ivana.

Po pol leta vidim, da je potopljeno barko že toliko dvignil, da se vsaj jambor že vidi iz vode.
 
Daj napiši prosim kako ti je Janševa vlada vzela 50.000€?
anon-1670 sporočil: 14.712
[#556983] 01.08.09 21:59 · odgovor na: anon-76887 (#556976)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

 
Daj napiši prosim kako ti je Janševa vlada vzela 50.000€?
 
A me nimaš na ignore listi???

Sicer sem pa na dolgo odgovoril že stokrat pa lahko še enkrat na kratko ponovim.

-z obdavčitvijo kapitalskih dobičkov tudi za nazaj-torej za tiste, ki smo delnice imeli več kot tri leta in že bili oproščeni davka so ga ponovno uvedli.
-z višanjem dohodnine plus razdelitvijo dohodkov na aktivne in pasivne, kar me je spet udarilo po žepu.
-z ukinitvijo neplačane a obračunane akontacije dohodnine pri upokojencih, ki so na ta način lahko poleg penzije zaslužili še cca milijon sit-sedaj imajo obdavčeno vse-prej sem pa lahko sklenil kakšno pogodbo prek staršev in so dobili vrnjeno celotno akontacijo dohodnine,.....
anon-1670 sporočil: 14.712
[#556988] 01.08.09 22:03 · odgovor na: anon-118686 (#556982)
Odgovori   +    0

srecko7777 je napisal(a):
"Po pol leta vidim, da je potopljeno barko že toliko dvignil, da se vsaj jambor že vidi iz vode."

Podlaga pa jo z 200-300M. € novega pufa na mesec. Pa tudi ostali podatki so briljantni.
http://www.bsi.si/imf/default.asp?MapaId=998
 Kaj pa naj pusti barko potopljeno?

Če mu jo uspe dvignit na površje bodo ti pufi v desetih, dvajsetih letih odplačani-mi pa na suhem in toplem, če jo pa pusti potopljeno pa nikoli plus pocrkali bomo od lakote in mraza.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#556992] 01.08.09 22:10 · odgovor na: anon-1670 (#556983)
Odgovori   +    1

Maj je napisal(a):

 
A me nimaš na ignore listi???

Sicer sem pa na dolgo odgovoril že stokrat pa lahko še enkrat na kratko ponovim.

-z obdavčitvijo kapitalskih dobičkov tudi za nazaj-torej za tiste, ki smo delnice imeli več kot tri leta in že bili oproščeni davka so ga ponovno uvedli.
-z višanjem dohodnine plus razdelitvijo dohodkov na aktivne in pasivne, kar me je spet udarilo po žepu.
-z ukinitvijo neplačane a obračunane akontacije dohodnine pri upokojencih, ki so na ta način lahko poleg penzije zaslužili še cca milijon sit-sedaj imajo obdavčeno vse-prej sem pa lahko sklenil kakšno pogodbo prek staršev in so dobili vrnjeno celotno akontacijo dohodnine,.....

Nekdo drug te je citiral in potem sem te odignoral, ker me je res zanimalo kako te je Janševa vlada lahko oškodovala za 50.000.
Dve pogodbi na starše (kar je itak goljufija), praviš vsak po 1M kar je potem slabih 9.000.Ostane jih še 41.000 in glede na to, da si po lastnih izjavah brezposeln, res ne vem, kaj te mučijo dohodninski razredi, vinjete pa tudi nisi kupil ;-)In ti še vedno ne verjamem, da si prodal toliko delnic, da so te kapitalci tako oškodovali.
Skratka - ne verjamem ti niti 5% in vidim, da si še naprej čisto navaden parazit.Mej se.
anon-198949 sporočil: 104
[#556993] 01.08.09 22:10
Odgovori   +    0
mislim da je tu novinar mimo udaril.Govorenje da imamo nesposobne vlade je preveč oguljeno. Imamo takšno vlado kakšno slovenski narod premore zato ne moremo govoriti o nesposobnih vladah ampak o bolj ali manj sposobnih.Če bi bllo to res potem nam lahko le bog pomaga. Ne ustvarjajte vtisa da so samo vlade nesposobne,narod in novinarji pa imajo rešitve za vse.
anon-194305 sporočil: 1.208
[#557007] 01.08.09 22:43 · odgovor na: anon-198949 (#556993)
Odgovori   +    0

vlasansi je napisal(a):
mislim da je tu novinar mimo udaril.Govorenje da imamo nesposobne vlade je preveč oguljeno. Imamo takšno vlado kakšno slovenski narod premore zato ne moremo govoriti o nesposobnih vladah ampak o bolj ali manj sposobnih.Če bi bllo to res potem nam lahko le bog pomaga. Ne ustvarjajte vtisa da so samo vlade nesposobne,narod in novinarji pa imajo rešitve za vse.
Imamo:

XXXXL  nesposobne vlade
XXXXxL  nesposobne vlade

Izberi si sam, kdo je zate kdo.
anon-195447 sporočil: 2.753
[#557020] 02.08.09 00:01 · odgovor na: anon-1670 (#556988)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

 Kaj pa naj pusti barko potopljeno?

Če mu jo uspe dvignit na površje bodo ti pufi v desetih, dvajsetih letih odplačani-mi pa na suhem in toplem, če jo pa pusti potopljeno pa nikoli plus pocrkali bomo od lakote in mraza.
 
si opazil, da imaš nekoliko konfuzen pogled na to stvar - enkrat pišeš, kot da gre za tvojega osebnega premierja (tebi je menda požrl 50.000 €, pri čemer te ne zanima, koliko so s spremembo davkov pridobili drugi), v naslednjem hipu pa se že ukvarjaš z makroekonomskimi podatki celotne države, pri čemer se ti zdi zadolževanje 200-300M €/mesec ob siceršnjem ohranjanju zakonodaje svetega ivana reševanje barke?
anon-202284 sporočil: 1.115
[#557037] 02.08.09 08:23 · odgovor na: anon-118686 (#557025)
Odgovori   +    0
Točno tako, barka na kateri plujejo ljudje je gnila, a po komentarjih sodeč, tudi ljudje zaudarjajo po plesni.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#557063] 02.08.09 10:57 · odgovor na: anon-195447 (#557020)
Odgovori   +    0

Lidbarsky je napisal(a):

tebi je menda požrl 50.000 €, pri čemer te ne zanima, koliko so s spremembo davkov pridobili drugi
 Z denarjem, ki ga je sveti ivan s sodelavci požrl meni imajo več samo najbogatejši-edino najbogatejši so z davčnimi spremembami pridobili, vsi ostali smo pa na slabšem.

Naši družini se je zaradi vseh teh davčnih sprememb znižal dohodek za četrtino.

Prej nam je denarja vsaj malo ostajalo in smo lahko še kaj investirali, sedaj pa komaj še pokrivamo tekoče stroške.

In kar je najhuje pri nas nihče ne popravlja zblojenih potez prejšnjih ampak jih ohranja še naprej, ker je to najbolj enostavno.
Tako, da nas bodo te janševe reforme teple prav vse življenje.
macon sporočil: 12.861
[#557065] 02.08.09 11:01 · odgovor na: anon-1670 (#557063)
Odgovori   +    1
Toliko lažeš, da sam sebi verjameš.

Mataj in 0219 sta vsaj inteligentna pisca, kar se zate ne bi dalo reči.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#557068] 02.08.09 11:12 · odgovor na: (#556470)
Odgovori   +    0

NavadniNimda je napisal(a):

 
To, kar pišeš je res. Živimo v zlagani, socialno-nalagani, družbi. Tupoglave ovce so zmanipulirane, da niso za drugega, kot za plačevanje davkov ter za obkrožanje že obkroženih kandidatov na volilnih listkih. Pač prostovoljno suženjstvo.

Ti si vbij pa v glavo, da boš ta skorumpiran slovenski sistem, ki mu v Evropi ni para, razfykal samo pod pogojem, če se bo trgu ponudilo kaj drugega, boljšega, hitro razumljivega, naprednejšega. Biti mora povsem drugačno od tega, kar tupoglave mase vidijo v svojem letargičnem deliriju v vsakdanjiku svoje bedne eksistence. JJ kot šef vlade ni bil nič drugačen - samo trdil je, da je. V vsem pa je bil popolnoma enak tistemu, kar si napisal zgoraj. In to posebej velja tudi za boldan tekst Bernaysa.

V Sloveniji rabimo ALTERNATIVNO pot v prihodnost. Vse poti, ki smo jih do sedaj videvali (in poslušali), so v bistvu ena te ista kumrovačka procesija, osnovana ne ne-priznanju pravne države, na korupciji, na laganju, na manipuliranju tupoglavcev s ciljem lastnega lagodnega življenja in na sviranje na nacional-socialno ideološko frulico. No, ampak saj to si že tudi ti napisal!
 
30* CUM LAVDE !

ampak: KJE dobiti ALTERNATIVO v RS ? _ _ _ _ _ _ :-(
anon-167697 sporočil: 3.551
[#557088] 02.08.09 12:39
Odgovori   +    2
5 glavnih razlogov, zakaj črne nočem voliti:

1. Njihov trenutni vodja (g. Janša) mi je do dna duše antipatičen. Preveč me spominja na komunistične oficirje v stari JLA.
2. Črni so v Sloveniji šli v (svetovno gledano) edinstveni eksperiment - denacionalizacijo v naravi. Užas.
3. Črni bi (so že?) cerkvi vrnili pol Slovenije v naravi in tej isti cerkvi odpustili skoraj vse davke. Brez mene, prosim.
4. Z volivci črnih enostavno nisem na isti valovni dolžini. Njihov način življenja mi je odvraten. Tukaj mislim na "črne" podjetnike, ki davčno nategujejo državo, na voznike "dirkače", ki ne spoštujejo cestnih pravil in seveda na tiste, ki tukaj na forumu smetijo z velikimi črkami in malimi argumenti.
5. Ideologi in drugi strokovnjaki črnih so milo rečeno "kmetavzarji". Če samo pomislim na ideologa Dr. Boštjana Turka, idiota brez primere (z doktorskim nazivom!!!???) ali pa na njihove politkomisarske "menedžerje" - A. Lovšin, D. Koletnik, J. Zagožen, N. Trošt in R. Časar - mi postane takoj slabo. Toliko aspirina še Bayer ni sposoben proizvesti, da bi upal črne, brez slabe vesti, v prihodnje voliti.

5 glavnih razlogov, zakaj rdeče nočem voliti:

1. Njihov trenutni vodja (g. Pahor) je padel iz Marsa in je kljub zelo všeč našim puncam - kar ga že po defaultu diskvalificira za politično funkcijo. Spominja me zelo na tiste preveč pridne vojake (ritoliznike) v stari JLA - torej na nesposobnjakoviče.
2. Rdečim nikakor ne uspe zmanjšati pogoltnega zmaja - državno birokracijo. Zaradi njih prehajamo v Sloveniji počasi, vendar zanesljivo, v državno diktaturo birokracije. Že pol Ljubljane živi od tega (in še več jih bo), ostala Slovenija pa to mora financirati.
3. Glavni ideolog rdečih (g. Golobič) je naredil "napako" in se s svojo firmo gre igric davčnih oaz - torej neplačevanja davkov prihodkov, ki si je firma ustvarila v Sloveniji oz. v paradržavnih poslih. To je zame najhujši greh in zato se naj "človek z napako" cvre v peklu.
4. Volivci rdečih so sicer bolje izobraženi, vendar sanjači, neaktivni lenuhi, nimajo otrok in pri 40tih še vedno živijo pri starših. Ne vem, a je to produkt "rdeče" politike pred 1991 ali pa "brezbarvne" politike po tej letnici. In vedno več je takih.
5. Strokovnost rdečim ne gre oporekati, vendar v praksi potem šepa. Na primer: g. Mencingerja se ne da predalčkat, ima nekaj zanimivih pogledov, vendar takoj zatem (v istem stavku) prden v meglo. Ko treba v gužvo, v prakso, se večina rdečih ideologov/strokovnjakov umakne - tako kot g. Pahor (verjetno v bolniško). Rdeči direktorji so bili najboljši, sledili so črni, o katerih lahko samo zvijam z očmi - na vrsti so sedaj "young boysi". Šele ko bodo ti mladi pokazali, kaj "znajo", se bomo zavedali - da smo dokončno v riti.


Skupaj z novinarjem članka čakam na alternativo ...
dani14 sporočil: 6.657
[#557090] 02.08.09 12:43 · odgovor na: anon-76887 (#556992)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Nekdo drug te je citiral in potem sem te odignoral, ker me je res zanimalo kako te je Janševa vlada lahko oškodovala za 50.000.
Dve pogodbi na starše (kar je itak goljufija), praviš vsak po 1M kar je potem slabih 9.000.Ostane jih še 41.000 in glede na to, da si po lastnih izjavah brezposeln, res ne vem, kaj te mučijo dohodninski razredi, vinjete pa tudi nisi kupil ;-)In ti še vedno ne verjamem, da si prodal toliko delnic, da so te kapitalci tako oškodovali.
Skratka - ne verjamem ti niti 5% in vidim, da si še naprej čisto navaden parazit.Mej se.
Maj je izračunal, 50.000 tako:
- ukinitev goljufij s pogodbami preko staršev (2 *9000 = 18.000 * 16% davka = 2.880 * 4 leta =11.520)
- nakup KBMR po 27, prodaja po 22, kraja sv. ivana = 110
- nakup 140 MELR po 100 €, ker ni sv. ivan prisilil sv. schrota k nakupu po 369 €, škode za 37.660
- krivično plačilo kapitalskega dobička v višini 710 €
anon-167697 sporočil: 3.551
[#557097] 02.08.09 12:59 · odgovor na: (#557091)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):


Kar izvoli, mafija, ki obvladuje 90-100% slovenske družbe, ima takšne najrajši. Še tvoji vnuki bodo lahko čakali, če bodo tako neumni in ostajali med vami čakajočimi.

Osli z opranimi možgani ste, nič drugega.
 
Tja, in to mi piše gospodič, ki je do sedaj volil vedno eno in isto opcijo - temno črno. Tako ti bom povedal: še osel gre samo enkrat na led, tebi izgleda pa je fetiš, da greš večkrat.
anon-25464 sporočil: 2.725
[#557102] 02.08.09 13:08 · odgovor na: (#556744)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-25464 02.08.2009 13:11

milwal je napisal(a):

 
respekt, dani. Rešitve ne poznamo, iščimo jo...

Sem rahel pesimist, zato nisem prepričan, da rešitev vedno je. Mislim, da so ene stvari pač natančno take, kot morajo biti, in kot so lahko. V času avstrijskih dežel ni bilo nič drugače - takrat se je slovence apriorno jemalo za 2. razred in se je v skladu s tem tudi ravnalo. Tudi neko kpiranje amerike ali skandinavije ali kogarkoli nima smisla - ne moreš kopirati duha.
desetletno šolanje na zahodu je opcija, ki ne obstaja.
Kolaps slovenije in sveta bo svet približal sloveniji, ne slovenijo svetu.

Nikjer ga nismo biksnili. Smo pač majhen narod, obkrožen z velikimi, ki zaradi teh dejavnikov nikoli ni mogel postati gospodar svoje usode, in ga tako ni bilo poleg pri tvorjenju državnosti, sklepanju družbene pogodbe, dojemanju pomena državne birokracije... vse to, kar je zahodne države in nekaj velikih v aziji naredilo za to, kar so. In pomanjkanje tega konstituiranja je pomoje zelo težko nadoknaditi. Vse države, ki so dobile samostojnost zaradi milosti velikih (kao pravica narodov do samoodločbe) imajo s tem precej večje težave kot tiste, ki so svojo državnost izpeljale globoko iz kraljevin v srednjem veku, s postopnim uveljavljanjem ljudske oblasti.

Koliko je to dobro, da ima oblast ljudstvo in ne en za ta namen vzgajani in rojeni absolutist, je stvar debate - vsekakor pa so tista ljudstva, ki se niso osamosvojila izpod svojih absolutov, ampak so bila k samostojnosti pripuščena po milosti velikih, slabše usposobljena za takšno "samoupravljanje".

Upam, da sprejmeš ta odgovor, ki pravzaprav pove, da odgovora nimam.. tudi sam ga iščem...
 Zgodovina uči, da ovce nikoli niso bile dejavnik sprememb, temveč zmeraj in samo intelektualna elita oz. nekaj % neke skupine (se želim izogniti pojmu narod, nacija, ljudstvo). Vključno z ameriško revolucijo, ki je ovcam dala možnost odločanja o svoji ovčji usodi.

Kriviti ovce za vse, je ... hm ja , bom rekel brez slepomišenja ... je odraz ovčje mentalitete.

Problem ni v ovcah, ampak v inteligenci, oz. v tistih, ki naj bi inteligenca bili (med inteligenco pač ne štejem dr., ki se valjajo po naših hramih učenosti).

S s8t se ne strinjam samo v tem, da je možno spremembe uvesti politično. Naš sistem betonirajo, bolj kot si priznamo
razni ljukafi, lecerji, kolje ... in ostali verniki hramov Tiskarn ljudskih pravic, ki štepajo potencialne nosilce tretje veje oblasti. Glede na moje izkušnje v tem segmentu lustracija sploh ni potrebna, zadostoval bi zelo trivijalen test poznavanja prava EU in case-law-ja ESČP in bi brez lustracije lahko odstrelili 90%+  ljudskih tiskarjev.

Za vse vernike v alternativo. Zanima me vaš scenarij dogajanja, da Liberalci prejmejo epskih in do sedaj za desnico nedoseženih 40% glasov na volitvah. Večino le-teh bodo pobrali Janši in ne levici, tako da poleg Janše bo v koaliciji še ...?  (Desus :))  Kako si predstavljate spremembe?
anon-159060 sporočil: 2.115
[#557104] 02.08.09 13:17 · odgovor na: anon-166469 (#556145)
Odgovori   +    0

leonx je napisal(a):
Rdečkarji so mislili da bodo s pomočjo Pečečnika Jocta ogoljufali davkoplačevalce v primeru Mura! Ne pozabit da je Joco organiziral in plačal Balkanski žur na Tromostovju ko je zmagala rdečkarska opcija opic skupaj z Jankovićem. Naj Pečečnik pleše kolo z svojim denarjem in z murgelskim muftijem na svojem travniku .
 Kateri so že kapitalisti? Kakšni prekucuhi danes pri nas delujejo in vladajo!
anon-159060 sporočil: 2.115
[#557107] 02.08.09 13:21 · odgovor na: (#557091)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):


Kar izvoli, mafija, ki obvladuje 90-100% slovenske družbe, ima takšne najrajši. Še tvoji vnuki bodo lahko čakali, če bodo tako neumni in ostajali med vami čakajočimi.

Osli z opranimi možgani ste, nič drugega.
Napačno! Osli gredo samo enkrat na led. Ovce, ovce so, ki gredo na led večkrat. Preverjeno, še vedno je dovolj provokatorjev in adlatusov režima. 
anon-25464 sporočil: 2.725
[#557109] 02.08.09 13:32
Odgovori   +    1
Zagovorniki usegliharstva me spominjate na tipične slovenske nedojebance (moški v poznih 30ih in zgodnjih 40ih; ženske pa v zgodnjih 30ih), ki si načeloma želijo družine, vendar samo z idealnim partnerjem.

Ko pa jih čas povozi se v svoji mizeriji obesijo na prvega-o, ki pride mimo, pod raznimi opravičili kot so second best (princip filma John Nash), pri čemer z jebiveterskim življenjem in odnosom do take veze minirajo v prvi vrsti svoje lastno življenje.
anon-159060 sporočil: 2.115
[#557110] 02.08.09 13:35 · odgovor na: anon-1670 (#557063)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

 Z denarjem, ki ga je sveti ivan s sodelavci požrl meni imajo več samo najbogatejši-edino najbogatejši so z davčnimi spremembami pridobili, vsi ostali smo pa na slabšem.

Naši družini se je zaradi vseh teh davčnih sprememb znižal dohodek za četrtino.

Prej nam je denarja vsaj malo ostajalo in smo lahko še kaj investirali, sedaj pa komaj še pokrivamo tekoče stroške.

In kar je najhuje pri nas nihče ne popravlja zblojenih potez prejšnjih ampak jih ohranja še naprej, ker je to najbolj enostavno.
Tako, da nas bodo te janševe reforme teple prav vse življenje.
 Maj ti ali butelj ali kreten, bolj verjetno pa provokator KGB-ja. Kar sam si izberi naziv, ki ti pripada.
anon-25464 sporočil: 2.725
[#557116] 02.08.09 13:43 · odgovor na: (#557105)
Odgovori   +    1

s8t je napisal(a):
Poanta vsega mojega pisanja je, da je absolutno prva prioriteta vsaka poteza, ki zmanjšuje 90-100% oblastni monopol (=moč) levice nad celotno družbo, ker le to počasi odpira in vetri to zaprto zabetonirano družbo. Janša zdaj že približno ve in razume, s kom ima opravka, Liberalce pa bodo zaradi naivnosti in nerazumevanja stanja družbe in razmerj moči v njej zjebali, preden rečeš keks.

V Liberalcih tudi nihče ne rabi zblojenih krjavljev, kot je JPD. Če bodo, bodo še lažji plen. Če bom jaz tam videl to faco ali pa kakšnega Balažica, ne bodo dobili mojega glasu.

Celo k temu se nagibam, da bi povsem mimo ideoloških preferenc dal glas tistim, za katere bom 20212 presodil, da imajo najboljše možnosti za razgradnjo 90-100% monopola oblasti in moči levice. Idealistične naivčine brez razumevanja stanja moči v družbi ga torej od mene ne bodo dobile.
 To je bila moja usmeritev voljenja v preteklih letih. Lani pa sem volil Zares, ker sem menil, da je useglihnim intelektualcem potrebna določena doza štila brez vazelina.Pa mi je afera izumitelja, parkiranega na Nizozemskem odprla oči, da je sposobnost samoprevare "intelektualcev" neskončna :))Pač se postavijo na stališče "usi glih" in potegnejo vzporednico med afero patria in dokazi v obliki črke J in afero ultra in dokumenti, ki jih lahko od neodvisnih birokratskih inštitucij zgugla vsak Jolbe.Da ne izpostavim celo, da kakšen useglihar ugotovi, da vsi lažejo :)), kar je tako ali tako imanentno vsaki politiki in politiku doma in v bolj zrelih demokracijah. Kar razlikuje zrele demokracije od naše pa je v posledicah, ki nastopijo, ko nekoga zasačijo s spuščenimi hlačami.

Usigliharji so v bistvu čustveni komunjari, ki čakajoč Godoja na pošteno partijo, vedno znova volijo prelakiran KP. Slednji zaradi lastne paranoidnosti, ki generira vedno nove razkole in skupine oz. stranke, usegliharjem vsake 4 leta ponudi novo "alternativo" poštenih komunistov.
anon-159060 sporočil: 2.115
[#557122] 02.08.09 13:52 · odgovor na: anon-167697 (#557088)
Odgovori   +    0

kalimba je napisal(a):
5 glavnih razlogov, zakaj črne nočem voliti: 1. Njihov trenutni vodja (g. Janša) mi je do dna duše antipatičen. Preveč me spominja na komunistične oficirje v stari JLA. 2. Črni so v Sloveniji šli v (svetovno gledano) edinstveni eksperiment - denacionalizacijo v naravi. Užas. 3. Črni bi (so že?) cerkvi vrnili pol Slovenije v naravi in tej isti cerkvi odpustili skoraj vse davke. Brez mene, prosim. 4. Z volivci črnih enostavno nisem na isti valovni dolžini. Njihov način življenja mi je odvraten. Tukaj mislim na "črne" podjetnike, ki davčno nategujejo državo, na voznike "dirkače", ki ne spoštujejo cestnih pravil in seveda na tiste, ki tukaj na forumu smetijo z velikimi črkami in malimi argumenti. 5. Ideologi in drugi strokovnjaki črnih so milo rečeno "kmetavzarji". Če samo pomislim na ideologa Dr. Boštjana Turka, idiota brez primere (z doktorskim nazivom!!!???) ali pa na njihove politkomisarske "menedžerje" - A. Lovšin, D. Koletnik, J. Zagožen, N. Trošt in R. Časar - mi postane takoj slabo. Toliko aspirina še Bayer ni sposoben proizvesti, da bi upal črne, brez slabe vesti, v prihodnje voliti. 5 glavnih razlogov, zakaj rdeče nočem voliti: 1. Njihov trenutni vodja (g. Pahor) je padel iz Marsa in je kljub zelo všeč našim puncam - kar ga že po defaultu diskvalificira za politično funkcijo. Spominja me zelo na tiste preveč pridne vojake (ritoliznike) v stari JLA - torej na nesposobnjakoviče. 2. Rdečim nikakor ne uspe zmanjšati pogoltnega zmaja - državno birokracijo. Zaradi njih prehajamo v Sloveniji počasi, vendar zanesljivo, v državno diktaturo birokracije. Že pol Ljubljane živi od tega (in še več jih bo), ostala Slovenija pa to mora financirati. 3. Glavni ideolog rdečih (g. Golobič) je naredil "napako" in se s svojo firmo gre igric davčnih oaz - torej neplačevanja davkov prihodkov, ki si je firma ustvarila v Sloveniji oz. v paradržavnih poslih. To je zame najhujši greh in zato se naj "človek z napako" cvre v peklu. 4. Volivci rdečih so sicer bolje izobraženi, vendar sanjači, neaktivni lenuhi, nimajo otrok in pri 40tih še vedno živijo pri starših. Ne vem, a je to produkt "rdeče" politike pred 1991 ali pa "brezbarvne" politike po tej letnici. In vedno več je takih. 5. Strokovnost rdečim ne gre oporekati, vendar v praksi potem šepa. Na primer: g. Mencingerja se ne da predalčkat, ima nekaj zanimivih pogledov, vendar takoj zatem (v istem stavku) prden v meglo. Ko treba v gužvo, v prakso, se večina rdečih ideologov/strokovnjakov umakne - tako kot g. Pahor (verjetno v bolniško). Rdeči direktorji so bili najboljši, sledili so črni, o katerih lahko samo zvijam z očmi - na vrsti so sedaj "young boysi". Šele ko bodo ti mladi pokazali, kaj "znajo", se bomo zavedali - da smo dokončno v riti. Skupaj z novinarjem članka čakam na alternativo ...
 Kalimba, popolnoma zblojen in izgubljen tip si. Pojdi nekam na dopust, odveži možgane, seveda če jih imaš in pusti jih na pašo. Ne utrujaj resnih ljudi!
XTAXA sporočil: 2.304
[#557127] 02.08.09 14:02 · odgovor na: anon-167697 (#557088)
Odgovori   +    1
Ubogi človek! Hladen pir in mrzla voda delata čudeže.

l.p.
Robert
anon-163688 sporočil: 1.180
[#557134] 02.08.09 15:17
Odgovori   +    0
Smo res zreli samo za to, da nam vladajo tujci?
Morda pa zdaj ob prisotnih gospodarskih, družbenih in socialnih težavah prihaja era notranjega samoočiščenja. Manjka samo še močan "rukar" s ceste.
shevchenko sporočil: 21.898
[#557145] 02.08.09 16:16 · odgovor na: anon-163688 (#557134)
Odgovori   +    1

Jastog je napisal(a):
Smo res zreli samo za to, da nam vladajo tujci?
 Saj tujci nam itak že vladajo. Sloveniji je bila samostojnost dovoljena verjetno zgolj zato, ker so zunanji botri Slovenije na ta način dobili še en fevd za uveljavljanje svojih bolnih profit-interesov. Dovolj je samo pomisliti, kako se je slovenska politična elita združila pri vprašanju vstopa v evropsko unijo, ki deluje popolnoma izgubljeno in apatično in jo v resnici vodijo šmekerji tipa Sarkozy, Brown ali Berlusconi in katere parlament je popolnoma benigna institucija, ki zgolj nekaj potrjuje, zaseda in pritrjuje, odloča pa ne takorekoč o ničemer.

So pa evrobirokrati izjemno uspešni pri uničevanju nacionalnih gospodarstev in transferju denarja k ljudem, ki si ga "zaslužijo". Pri tem je najbolj žalostno, da v slovenskem političnem prostoru eu nasprotuje zgolj SNS, stranka inteligentnega cirkusanta, ki svojo vlogo v politiki vidi kot sinonim za izključevanje drugače mislečih, homofobijo in nenehno igranje na najnižja možna čustva.
anon-163688 sporočil: 1.180
[#557159] 02.08.09 17:09 · odgovor na: shevchenko (#557145)
Odgovori   +    1
V marsičem imaš prav, popolne samostojnosti odločanja pa niti s tvoje strani omenjeni nimajo. Ampak na domačem dvorišču bi pa res lahko poskrbeli sami za dobrega petelina, ki zna tudi kavsati, ne samo kikirikati in se peteliniti. Takega rabijo kure samo za vsakodnevni naskok, če ni uspešen, počepnejo pred sosedovim.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#557167] 02.08.09 17:40 · odgovor na: dani14 (#557090)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

Maj je izračunal, 50.000 tako:
- ukinitev goljufij s pogodbami preko staršev (2 *9000 = 18.000 * 16% davka = 2.880 * 4 leta =11.520)
- nakup KBMR po 27, prodaja po 22, kraja sv. ivana = 110
- nakup 140 MELR po 100 €, ker ni sv. ivan prisilil sv. schrota k nakupu po 369 €, škode za 37.660
- krivično plačilo kapitalskega dobička v višini 710 €
 
Že če bi bilo tako kot pišeš bi si sv. janša in sodelavci zaslužili nekaj mastnih pljunkov v fris, je pa dejansko stanje žal še nekajkrat slabše.
Pa pogodbe preko staršev niso bile nobena goljufija saj so večinoma tudi oni delali-sedaj sem jim pa ne splača več, ker je pač ob tudi sramotno nizki pokojnini(oba imata pod 450€) obdavčen prav vsak dodaten cent.

Dokler se ti lopovi ne umaknejo s političnega prizorišča bom volil magar anderliča samo, da teh desnih svetnikov slučajno ne vidim več.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#557171] 02.08.09 17:57 · odgovor na: (#557082)
Odgovori   +    1

s8t je napisal(a):

 

Pojma nimaš! Dokler bo levica TRAJNO obladovala 90-100% družbe (= vzrok), ne bo NOBENE alternative (= posledica), ker se (1.) v zaprtem enoumnem prostoru, ki ga 90-100% obvladuje leva mafija, sploh ne more pojaviti in uspeti, in (2.) bo zaradi katastrofalnega razmerja moči povsem jalova.
 Dej nakladaj.

S čim pa levica obladuje 90% ljudi?

Jaz sem do teh volitev volil prav vedno desnico in res nisem nikjer zato čutil kakšnega pritiska, obvladovanja,...

Desnica žal nima podpore, ker:
1. jo žal obvladuje janša in njegovi pokvarjeni lopovski sodelavci v sds(zanimivo že na lokalni ravni so največji lopovi ravno iz vrst sds).
janševci so se tako močno zasidrali v sds, da druge bolj poštene struje v tej stranki sploh nimajo možnosti priti do izraza.

2. nsi-res ne vidim logike, da bi kdorkoli volil stranko, ki jim je edina skrb rehabilitacija domobrancev(pa ne samo kot resolucija v DZ ampak bi radi, da bi še njihovi vnuki in pravnuki kasirali odškodnine.
Podpirajo lopovsko cerkev, ki v družbo izčrpava in vanjo vnaša samo nazadnjaške vrednote.

3. SLS, kjer pa žal od Omana naprej nimajo nobenega sposobnega vodstva.
Ta stranka se mi zdi edina možna alternativa levici ampak žal imajo res vedno obupno vodstvo(ali imajo tako smolo ali pa so res tako butasti-to se mi zdi bolj verjetno).
Namesto, da bi šli po poti lds z novo politiko in z mladimi na čelu recimo s kakšno Natašo Kavaš, so spet izvolili enega kozla Žerjava, ki bo stranko odpeljal iz parlamenta saj je popolnoma neprimeren predsednik njihove stranke-samo naklada(pa še to tako slabo, da ga je težko poslušati), povrhu se je pa še katastrofalno izkazal kot prometni minister in za bonus uvedel vinjete, ki so močno udarile po žepih ravno tiste, ki bi bili njihova glavna volilna baza(kmetje, ter nižji in srednji sloj).

Vsa leta doslej sem rekel, da je treba voliti desnico, da spravi komuniste z oblasti ampak po ŠTIRIH janševih leih vidim, da je še tako slab komunist mnogo boljši in poštenejši od janševcev.
Pahor je imel pa sploh veze s komunisti še manj kot janša.
dani14 sporočil: 6.657
[#557172] 02.08.09 18:01 · odgovor na: anon-1670 (#557167)
Odgovori   +    1

Maj je napisal(a):

 
Že če bi bilo tako kot pišeš bi si sv. janša in sodelavci zaslužili nekaj mastnih pljunkov v fris, je pa dejansko stanje žal še nekajkrat slabše.
Pa pogodbe preko staršev niso bile nobena goljufija saj so večinoma tudi oni delali-sedaj sem jim pa ne splača več, ker je pač ob tudi sramotno nizki pokojnini(oba imata pod 450€) obdavčen prav vsak dodaten cent.

Dokler se ti lopovi ne umaknejo s političnega prizorišča bom volil magar anderliča samo, da teh desnih svetnikov slučajno ne vidim več.
 
Če si prejemal plačilo preko staršev, ker niso bili obdavčeni, je to davčna utaja.

Strani: 1 2 3 4 5 6