Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kmetijska politika spodbuja nedelo

Strani: 1

MAN-354355 sporočil: 568
[#3084248] 12:59
Odgovori   +    1
vse subvencije bi bilo potrebno ukinit, najprej Spirit. Potem se pa lahko pogovarjamo naprej in dejansko vidimo, ce so kje težave.
FIN-544124 sporočil: 6.624
[#3084255] 18:21
Odgovori   +    0
Velika anomalija slovenskega kmetijstva je razdrobljena posestna sestava. V Sloveniji prevladujejo majhne kmetije, leta 2023 je 60 odstotkov kmetij obdelovalo manj kot pet hektarjev zemlje. Povprečna slovenska kmetija je tega leta obdelovala 8,8 hektarja...
Če malo pomnožimo in seštejemo hektarske donose in vzamemo v račun še pozebo, sušo, neurja, točo, potem mladi hitro ugotovijo, da bo samo od zemlje zelo težko živeti.
odvisnik sporočil: 4.573
[#3084257] 20:05
Odgovori   +    0
Pri nas imamo dobro politiko.
Lahko bi imeli seveda boljso.
A se lazje slabso.

Ce se novinarji zelite izobrazit v tej smeri si preberite kaj o svici ali avstriji in njihovi politiki
Vzhodno evropo in kmetov pa ne poslusat prevec.

Ena od resitev npr je, da se kmetom brez kmetijskega zavarovanja placa le nadstandarde npr eko ipd sheme.
Ce ze zelijo kmetovat


Taki predlogi so v preteklosti ze bili.
Da kmetje brez kmetijskega zavarovanja ne bi bili upraviceni do subvencij itn.

Pocasi sicer gremo v tej smeri.

Brat kmetuje na malo vec ha in mu na cca pol od 30 ha subvencije uveljavljajo drugi.
Lastniki zemljisc.
Pac to je del slovenske realnosti.

Subvencije so sicer vsako leto realno nizje zaradi inflacije, tako da v trenutni situaciji izguba ni tako velika.
Je pa se vedno vsaj ranga 4k, kar npr na deset let nanese nov traktor.

Strani: 1


vm-kiva