Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Se splača imeti Michelinovo zvezdico: kako poslujejo gostinci, ki jo imajo
Strani: 1
sporočil: 30
Zadnja sprememba: Sam-sung24 19.06.2026 11:15
Zaman Michelinove zvezdice, ko je slovensko gostinstvo na sploh
katastrofalno oz. je že desetletje ali dve mrtvo. Pokonci ga
ohranja zgolj še študentska, nepalska in indijska delovna sila.
Slovenija ni prestižna destinacija, da bi bazirala svojo gostinsko
ponudbo zgolj na high-end strani, ampak je tranzitna destinacija,
zaradi česar turisti iščejo priročne, ugodne in kakovostne
restavracije oz. gostilne.Kamor koli greš te pričaka zamorjen (po največji verjetnosti - študent) natakar/ica, ki ob vsaki prošnji gosta zavija z očmi, na koncu pa ti porine v obraz še tisti POS terminal za izbiro napitnine). Vzdušje kot na "sahrani", restavracije in gostilne brez ambientalne glasbe, da čenča gostov zasenči celoten prostor. Da ne govorim o naboru menijev v Sloveniji in ustvarjalnosti "navadnih" restavracij, saj za 20 € na porcijo ne dobiš nič drugega kot pizza, dunajc s pomfrijem, burger s chedarjem ali pa narezek s famoznim San Daniele pršutom. Razumem, da je razmerje strošek/cena ključno, vendar bi od restavracije pričakoval odnos in ponudbo jedi, ki je doma stežka pripraviš, najsi bo to navadna solata...
Jorgu pa globok poklon za dokaj "normalne" cene glede na kreativnost in kakovost ponudbe, predvsem pa za "jajca", da pove tako kot je. Imetniki Michelin zvezdic pa so seveda razred zase (tako s ceno kot s ponudbo) in verjamem, da so si jih pošteno zaslužili.
sporočil: 4.586
[1357]Ne verjami vsega bilancam.
Tele bilance so pa precej boge tudi za gostinsko dejavnost.
Tu komot friziras izid.
Kolega bil na banki.
Bankir ga sprva vprasal koliko proda mimo racunov...
sporočil: 7.977
V sistemu DVD-ja teško skrivaš promet ker te nabava izda. Da se pa
frizirati končni rezultat.
sporočil: 16
Tole je pa res neustrezno jamranje s tvoje strani.
Ne vem kam ti hodiš, a sam imam vsaj 3/4 izkušenj v Sloveniji (s slovensko postrežbo) res pozitivnih. Pa raje še več kot 3/4.
Je pa precej odvisno od samega pristopa gosta, to pa najbrž že malo drži.
Ne vem kam ti hodiš, a sam imam vsaj 3/4 izkušenj v Sloveniji (s slovensko postrežbo) res pozitivnih. Pa raje še več kot 3/4.
Je pa precej odvisno od samega pristopa gosta, to pa najbrž že malo drži.
sporočil: 4.586
[matatata]Mislim, da precej zavisi kam hodis.
Tole je pa res neustrezno jamranje s tvoje strani.
Ne vem kam ti hodiš, a sam imam vsaj 3/4 izkušenj v Sloveniji (s slovensko postrežbo) res pozitivnih. Pa raje še več kot 3/4.
Je pa precej odvisno od samega pristopa gosta, to pa najbrž že malo drži.
In kako zahtevna stranka si.
Sam sem raje nezahteven;).
sporočil: 30
V gostinstvu sem delal 10 let in povem, da edine slabe izkušnje, ki
sem jih imel, so bile s sodelavci in nikoli s strankami. In prav
zaradi amaterizma zaposlenih sem zapustil gostinstvo. Moja ideja
gostinstva je, da gostu pričaraš vrhunsko izkušnjo. Kot natakar ko
sem posebno željo gosta prenesel kuhinji ali šanku, je v 90 %
situacij bentenje kuharjev ali šankistov, češ kaj si stranke
izmišljajo in da tega ne bodo dotični skuhali/pripravili -
strankina zahteva pa res banalna, ki ne zahteva nobenega napora.
Dandanes se kot gost vedno potrudim, da natakarju "olajšam" delo,
dobro strežbo pa brez izjeme vedno nagradim z napitnino. Iz tega
razloga sem si drznil napisati komentar o stanju ponudbe gostinstva
in pohvalil Jorga in si zaželel več takšnih restavracij, pri
katerih dobiš avtentičnost, kreativnost, strokovnost postrežbe po
dokaj razumni ceni. Nisem pa rekel, da je povsod v Sloveniji
obupno, ampak če pogledamo intenzivne turistične točke - Ljubljana,
obala, pa je ponudba res boga.
sporočil: 2.871
[MAN-354355]Pretiravaš, ampak imaš svoj point.
burek in kebap se najbolj splača, marža 100%.
V SLO ne potrebujemo mišelinovih zvezdic, ampak dobro hrano za normalen denar.
Skratka povprečje, vse je odvisno od lokacije ali si na Kofcah ali na Slivnici, SLO folk hoče povprečje za povprečno ceno ( napol skuhan krompir, slabi čevapčiči, zanikern ričet hrustljava in žoltava klobsasa, kar nekaj je gostiln ki ponuja preveč vsega in potem vse skupaj zgleda kot prej opisano :)
In tudi to je res, da Slovenec ceni količino in masnost pred kvaliteto , bolj ko je pica naložena, bolj navdušen Slovenec bo :)
Moškega moraš pa razveselit tudi s količino (je*e se nam za mišelinove zvezdice), babe lahko navdušiš tudi s kao kvaliteto, ampak navsezadnje, če serviraš dreck , to vsi opazimo ;:)
Strani: 1
