Zasebnost

Strani: 1

lojze1 sporočil: 837
[#3041516] 20.05.24 13:52
Odgovori   +    16
S Franklom se v celoti strinjam ali kot je rekel francoski pesnik: Nikoli ne reci, da so drugi krivi, vedno si kriv sam. Vse kar je narobe bilo v dogovorjanju o arbitraži s Hrvaško smo si sami po naši lastni neumnosti, nesposobnosti (in ne hrvaški zlobi) zakuhali in skuhali.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041519] 20.05.24 14:26
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.05.2024 14:30
Hrvaška je večja država in ima oblikovane strateške zadeve. Ne vem, če imamo mi v Sloveniji. Dvomim.

Velika razlika je tudi v patriotskem obnašanju. Vsak Hrvat bo vedno zastopal nacionalni interes, Slovenci pa žal smo tle švoh. Zato tudi slabo kotiramo zunaj, izven naših meja.

V športu glede velikih tekmovanj smo še dokaj enotni, glede strateških interesov pa zelo malo. Preveč vrtičkov je tu. Ni vse tako slabo, a premalo verjamemo v to našo državo. Je ena sama in v njo je treba verjeti... ker druge nimamo.

Se mi kar naježi koža, ko slišim nekatere, ki bi žlahten slovenski interes, ali celo naš jezik, za vogalom prodali za nekaj eur.

In na tej točki nimamo izoblikovane zmagovalne patriotske mentalitete. Kot rečeno, športniki vse bolj imajo, nekateri podjetniki tudi, čakam še na politike.

Ko bomo verjeli vase, se nam ne bodo dogajali politični porazi v razmerju do sosedov.
0430ABAKU sporočil: 1.816
[#3041521] 20.05.24 14:32
Odgovori   +    17
Saj bi vse držalo, ampak kaj ko ...
Smo konkurirali za posel na Hrvaškem. Po vseh kriterijih smo bili najboljši, razen po tem, da nismo bili njihova firma. In so vzeli enega njihovega levaka za izvajalca. Važno, da je njihov.

Pa da ne bo grda samo Hrvaška.
Smo dolgoročno delali za eno slovensko podjetje. Potem je politika to podjetje prodala tujcem (ne Hrvatom ampak stari EU članici). Novi lastnik nas je frcnil ven in za naše delo pripeljal svojega izvajalca iz lastne države. Ta izvajalec ni imel še ničesar za pokazati. Postopoma so prevzemali naš know-how in za desetkratnik cene znova naredili vse, kar je prej že bilo. Ne samo to. Za ta "nov" razvoj so pokasirali še evropska sredstva (torej smo posredno celo mi financirali to izgubo lastnega posla). Ampak pri vsem skupaj je bilo važno le, da je njihov.

Pogosto se sprašujem, kam gre ta EU?
Pa pri Hrvatih, kjer mi njihova oblast noče nakazati dolgovanih sredstev, če (kot fizična oseba) ne odprem lokalnega bančnega računa. Banka noče poslati podatkov, če nimam hrvaške telefonske številke.
Pa pri Špancih, Francozih, Grkih, Belgijcih, ..., ki mi nočejo prodajati materiala.
Pa pri Italijanih, ki glede na ciljno državo nesorazmerno našponajo ceno.
Pri Nemcih se že pol leta trudim, da mi uredijo ene bančne posle. Pa se delajo francoze.

Na koncu sem ugotovil, če bom samo jaz fer posloval, me bodo povozili. Gremo torej še mi v kalne vode, kjer se ne vidi dosti dlje od lastnega nosa.
0430ABAKU sporočil: 1.816
[#3041523] 20.05.24 14:37 · odgovor na: FIN-379669 (#3041519)
Odgovori   +    7
[]
Hrvaška je večja država in ima oblikovane strateške zadeve. Ne vem, če imamo mi v Sloveniji. Dvomim.

Velika razlika je tudi v patriotskem obnašanju. Vsak Hrvat bo vedno zastopal nacionalni interes, Slovenci pa žal smo tle švoh. Zato tudi slabo kotiramo zunaj, izven naših meja.

V športu glede velikih tekmovanj smo še dokaj enotni, glede strateških interesov pa zelo malo. Preveč vrtičkov je tu. Ni vse tako slabo, a premalo verjamemo v to našo državo. Je ena sama in v njo je treba verjeti... ker druge nimamo.

Se mi kar naježi koža, ko slišim nekatere, ki bi žlahten slovenski interes, ali celo naš jezik, za vogalom prodali za nekaj eur.

In na tej točki nimamo izoblikovane zmagovalne patriotske mentalitete. Kot rečeno, športniki vse bolj imajo, nekateri podjetniki tudi, čakam še na politike.

Ko bomo verjeli vase, se nam ne bodo dogajali politični porazi v razmerju do sosedov.
Po mojem bo pa ravno taka miselnost (ekonomsko) pokopala EU.
Vsi bi se šli nek nacionalni (=lokalni, vrtičkarski) interes.
Dokler bo tako, raket ne bomo delali. Bom pa pridelali vsak svojo (predrago) gajbico krompirja.
trocki sporočil: 1.312
[#3041525] 20.05.24 15:26 · odgovor na: FIN-379669 (#3041519)
Odgovori   +    11
In kaj Hrvatom pomaga njihova zmagovalna patriotska mentaliteta? Večina prebivalstva žal živi v revščini, izseljevanje ne pojenjuje, v vseh statističnih ekonomskih podatkih so pri dnu v EU.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041528] 20.05.24 16:06 · odgovor na: trocki (#3041525)
Odgovori   +    2
Seveda, podobno je v USA in vse bolj v GB... tudi njim nič ne pomaga, da del prebivalstva životari, država in kapital pa igrata vidno vlogo. Si na to pomislil... ali moraš spet pogledati po odgovor v Marxov Kapital?

No, tudi igra monopoli na koncu poražencu vse vzame. A ti meniš, da pa bomo dolgoročno obstali brez domačega kapitala?
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041529] 20.05.24 16:10 · odgovor na: 0430ABAKU (#3041523)
Odgovori   +    2
Seveda, najbolje je, če ukinemo nacionalno in imamo en Esperanto ali Angleščino in umetno inteligenco, ki nas vodi kar iz Londona?
Si to želel reči, da je to ta vrhunska prihodnost EU? Da bo tedaj pa res prosperirala?
Ali pa morda nisi, kot mnogokrat že, niti 2 koraka vnaprej premislil in si navdušen le in zgolj nad delanjem raket? Koliko si jih pa doslej naredil in z njimi zaslužil?
odvisnik sporočil: 633
[#3041535] 20.05.24 18:29 · odgovor na: FIN-379669 (#3041528)
Odgovori   +    4
Ne vem zakaj bi obstali, še noben ni.
Le zakaj bi mi bili izjema. In tukaj smo že zelo dolgo, mogoče dlje od kakih večjih, ki jih omenjaš.
Kot pravi trocki, kaj ti bo ponosna država, če se folk izseljuje. S ponosom se ne kupi kruha.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041538] 20.05.24 19:41 · odgovor na: odvisnik (#3041535)
Odgovori   +    1
Samo en zmedeni odvisnik lahko da tak odgovor... če bi imel vzgojo, kot se šika, ne bi take klamfal.
odvisnik sporočil: 633
[#3041545] 20.05.24 22:26 · odgovor na: FIN-379669 (#3041538)
Odgovori   +    0
Kaj tu pomaga še taka vzgoja in pamet, če ti jo en z jajci z lahkoto potamani.
Primerov v zgodovini nebroj.
In ravno tako primerov, ko se ljudje pobijajo zato ker so ponosni pripadniki nečesa.
In sedaj se it nek kapitalnacionalizem. To šolo smo vzeli že 07/08.
In glej tudi odvisnost od kapitala/premozenja obstaja, reče se ji lakomnost :).
0430ABAKU sporočil: 1.816
[#3041547] 20.05.24 23:01 · odgovor na: FIN-379669 (#3041529)
Odgovori   +    3
[]
Seveda, najbolje je, če ukinemo nacionalno in imamo en Esperanto ali Angleščino in umetno inteligenco, ki nas vodi kar iz Londona?
Si to želel reči, da je to ta vrhunska prihodnost EU? Da bo tedaj pa res prosperirala?
Ali pa morda nisi, kot mnogokrat že, niti 2 koraka vnaprej premislil in si navdušen le in zgolj nad delanjem raket? Koliko si jih pa doslej naredil in z njimi zaslužil?
Sem že večkrat razmišljal o tem. Ves čas nam v glavo vtepajo vrednost našega jezika in da je to edino, kar iz nas dela narod. Vprašaj Irca, če se ne počuti kot narod, pa irsko znajo samo še nekateri za folkloro.
Poleg tega, zakaj bi ravno jaz moral biti tako zaljubljen v slovenščino. Jaz in večina mojih prednikov imamo nemški priimek, nemško pa ne znam. Objektivna vrednost jezika je predvsem v medsebojni zmožnosti komunikacije.
Pa ne me glede jezika preveč resno jemati. Po profesiji sem tehnik, nisem družboslovec.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041549] 21.05.24 05:36 · odgovor na: 0430ABAKU (#3041547)
Odgovori   +    4
Biti samo tehnik v življenju je premalo, ker je tehnika (karkoli že misliš s tem) 30% življenja. Biti človek je mnogo več.

Človek mora imeti tudi identiteto in ponos. Ko to ima, sam sebe spoštuje in drugi njega. Nato bodo tudi njegova dela (še mnogo bolj) spoštovana. Pa ne govorim o denarju tle.

Potrebno je negovati jezik, ker ta bogati. Različnost bogati ta svet.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041550] 21.05.24 05:41 · odgovor na: odvisnik (#3041545)
Odgovori   +    3
Identiteta in pripadnost bogatijo ta svet. Vojna pa je plod agresivnih interesov. Zgodi se na nedemokratičen način, ker večina ljudi na vojno ne pristaja, razen kolikor ni enostransko agresivno izzvana... in se moraš braniti.

Moraš se braniti, ker če se ne - po tvoji logiki je bolje kar se predati - potem nimaš identitete, svojega jaza. Potem je tudi brez veze, da si še v Sloveniji, pojdi drugam, nič te ne ovira. Lahko pa si še v Slo, vendar ne jemlji drugim volje do identitete... in ljubezni do jezika. To je za marsikoga del ponosnega jaza, hrbtenice.
MAN-1465775 sporočil: 118
[#3041552] 21.05.24 07:25
Odgovori   +    4
Prihodnost Slovenije žal ne bo slovenska, pa če se nevm kolikokrat postavimo z patriotizmom in ponosom. Žal nas je cca 2miljona, kar je globalno gledano eno predmestje večjega mesta. Evropa gre v smeri etičnega ''čiščenja'' brez orožja, Evropa mora postati Zdržene države Evrope, s tem da bodo čezoceanske Georgije in Pennsilvanyje postale Nemčija, Avstrija, SLovenija (konec koncev, ameriška zvezna država Rhode Island ima nekje 1.1 miljona prebivalcev). V evropi mora prevladati en jezik in mešana koltura, samo tako se bo konkurenčnost Evrope dvignala na globalno raven. Kako to narediti ? Masovne nekontrolirane migracije, ki ubijajo primarno identiteto narodov, in seveda fopanje z raznimui LGBT agendami, ki prav tako uničujejo identiteto matične celice-družine ipd. Nisem pristaš teorij zarot, ampak tako so se formirali imperiji.
rx170 sporočil: 6.441
[#3041554] 21.05.24 07:54
Odgovori   +    5
Večina strank, razen tistih, ki se imajo za radikalno desne ali leve, si želi močne EU, ki bi lahko konkurirala Kitajski, ZDA in bi se lahko učinkovito varovala pred tistimi, ki nas ogrožajo. A pri tem so nacionalni interesi na prvem mestu. Velikokrat to ne gre skupaj.
Delanje evropske Juge in evropske JNA (o čemer je včeraj nabijal Tonin) po mojem nima prihodnosti.
odvisnik sporočil: 633
[#3041556] 21.05.24 08:53 · odgovor na: FIN-379669 (#3041550)
Odgovori   +    2
Tu bi se vprašal po zdravi pameti
.
Kaj ima veze ponos z neko obrtniško delavnico. kot so celjske mesnine.
Kar se tiče prehranske varnosti imamo precejšnjo presežno kapaciteto v slo klavnicah npr
Podobno kot sta jo imela union in laško in sedaj laško dela za obe znamki.
In nadalje v tej igri ponosa so precej močni srbi, ki so genetsko zlo blizu kosovarjem le vsak ima svoje kurjace za ponos.

www.kosovo-online.co...-11-2-2021


www.google.com/amp/s...na-balkanu
crt sporočil: 27.381
[#3041560] 21.05.24 09:46 · odgovor na: odvisnik (#3041556)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
In nadalje v tej igri ponosa so precej močni srbi, ki so genetsko zlo blizu kosovarjem le vsak ima svoje kurjace za ponos.
s temi nacionalnimi ponosi se vedno spomnim na ono fuzbal foro...

- mi-hr-va-ti, mi-hr-va-ti!!!
- [pavza za premislek] sta-se-na-ma-za-li-te, sta-se-na-ma-za-li-te...
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#3041561] 21.05.24 09:46 · odgovor na: odvisnik (#3041556)
Odgovori   +    0
Ne jočem za Mesninami (te so imele zapisano usodo po propadu slovenskega koncepta Mercatorja in Tuša), ampak pravim, da naj Slovenija kapitalsko stoji in obstoji. V državi se morajo slovenski kapitalisti dogovoriti, kaj je strateško. Politika recimo ve, da je ena Luka strateško večinsko državna. Mora se vzpostaviti dialog.
Te razprave nismo opravili.
Drugo je pa kultura in identiteta. A tudi ta se izgublja pod vse večjim tujim kapitalskim jarmom. Glej malo tujino, pa ti bo jasno. Že iz Nemčije pravoverni Nemci (kdor lahko) beže, ker se spreminja v nekaj drugega, kar njim ni blizu.
crt sporočil: 27.381
[#3041563] 21.05.24 09:54
Odgovori   +    6
nisem se mogel upreti imperialni postojni v naslovu, 10/10 :)
Ne samo, da smo Slovenci besni, če Hrvat kaj kupi pri nas. Besni smo tudi sami nase. V Ilirski Bistrici, denimo, so demonstrirali, ker se je ta hotela pridružiti projektu več občin za skupno redarsko službo. Ta ima sedež v Postojni
“There is an old Arab Bedouin saying: I, against my brothers. I and my brothers against my cousins. I and my brothers and my cousins against the world.

That is jungle law. It is the way of the world when the world is thrown into chaos. It is our job to avert that chaos, to fight against it, to resist the urge to become savage. Because the problem with such law is that if you follow it, you are always fighting against someone.”

Nafisa Haji, The Sweetness of Tears
odvisnik sporočil: 633
[#3041565] 21.05.24 10:16 · odgovor na: FIN-379669 (#3041561)
Odgovori   +    0
Slo kapitalsko kar dobro stoji, kar piše tudi Pero, le kapital je razdrobljen.
Ali je to dobro ali slabo je stvar perspektive.
Dejstvo pa je, da kjer je veliko revnih so tudi ultra bogataši,npr srbski in hrvaski miljarderji.
Mi smo malo proti takemu razslojevanju.
Tisti ki so blizu temu, so bolj ko ne investicijskotehnoloski bogataši, ki pa jih s slo povezuje le kraj rojstva.
odvisnik sporočil: 633
[#3041566] 21.05.24 10:20 · odgovor na: crt (#3041563)
Odgovori   +    0
Protestiralo jih je pa mogoče par deset ;).
alpha7B5sn sporočil: 979
[#3041579] 21.05.24 14:14 · odgovor na: MAN-1465775 (#3041552)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 21.05.2024 14:17
[MAN-1465775]
Prihodnost Slovenije žal ne bo slovenska, pa če se nevm kolikokrat postavimo z patriotizmom in ponosom. Žal nas je cca 2miljona, kar je globalno gledano eno predmestje večjega mesta. Evropa gre v smeri etičnega ''čiščenja'' brez orožja, Evropa mora postati Zdržene države Evrope, s tem da bodo čezoceanske Georgije in Pennsilvanyje postale Nemčija, Avstrija, SLovenija (konec koncev, ameriška zvezna država Rhode Island ima nekje 1.1 miljona prebivalcev). V evropi mora prevladati en jezik in mešana koltura, samo tako se bo konkurenčnost Evrope dvignala na globalno raven. Kako to narediti ? Masovne nekontrolirane migracije, ki ubijajo primarno identiteto narodov, in seveda fopanje z raznimui LGBT agendami, ki prav tako uničujejo identiteto matične celice-družine ipd. Nisem pristaš teorij zarot, ampak tako so se formirali imperiji.
Ampak oziroma tako so prav vsi na koncu tudi propadli.

P.S.: Ni teorij zarot. Ker so vse (zarote) bile že praktično izvedene oziroma se še izvajajo. (Mnoge so namreč zelo dolgoročne. In mnoge bi najbrž veljalo prej imenovati kako drugače kot zarote.)
sandi.lakn sporočil: 18
[#3041834] 26.05.24 20:06
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: sandi.lakn 26.05.2024 20:10
1. Nič ni narobe, če slovensko podjetje kupi Hrvat, če bo le vlagal vanj in v njegov razvoj.

2. Nepremičnine Slovencev na Hrvaškem niso samo stavbe, med njimi so tudi kmetijska zemljišča in gozdovi, in verjetno vsaka parcela šteje za svojo nepremičnino... Vrednost posameznih kmetijskih in gozdnih zemljišč ( ponavadi ni tako visoka kot vrednost stavb, razen, če gre za zelo velika kmetijska zemljišča in velike površine gozdov, ki jih pokriva ena sama parcela. Tako da se mi zdi, da je ocena Banke Slovenije kar realna...

Strani: 1