Zasebnost

Strani: 1

GV-1113 sporočil: 305
[#3041644] 22.05.24 14:13
Odgovori   +    1
Deportirati vse ilegalce takoj v Ruando kot so naredili Angleži!

Ker bodo novi ilegalci vedeli, kaj jih čaka, ne bodo hodili več v Evropo... in Schengen bo spet deloval!
Dynisco sporočil: 337
[#3041646] 22.05.24 14:34 · odgovor na: GV-1113 (#3041644)
Odgovori   +    0
Prelepo, da bi bilo lahko res...
Endimion sporočil: 10.440
[#3041655] 22.05.24 17:59 · odgovor na: Dynisco (#3041646)
Odgovori   +    2
Predvsem moraš met denar, da potem neki Ruandi plačuješ, da jih imaš.

Avstralijo kolonija na otoku Nauru košta 50 mio AUD letno. Pa jih je 300 tam.

To je brcanje konzerve.

Predvsem se je potrebno vprašat kaj so vzroki masovnih migracij. Nek del so seveda ekonomske narave. Ljudje stremimo k tem, da bi imeli več in boljše. In ta del boš izjemno težko preprečil. Drugo pa so vojni migranti. Ljudje, ki bi sicer povsem OK živeli tam kjer so, a so odšli zaradi vojne. Tiste pa v teoriji lahko po vojni pošlješ nazaj. Če jih doma vzamejo seveda...

Skratka, brez, da ne bomo imeli vojaškega enforcanja zaprtosti zunanjih meja EU, ne moremo imeti schengna.
GV-1113 sporočil: 305
[#3041656] 22.05.24 18:28 · odgovor na: Endimion (#3041655)
Odgovori   +    2
"Skratka, brez, da ne bomo imeli vojaškega enforcanja zaprtosti zunanjih meja EU, ne moremo imeti schengna."

Torej sem za vojaško enforcanje! Ampak res vojaško, ne tako kot zdaj Frontex, ki so nekakšne willkommen hostese.
primvla sporočil: 737
[#3041668] 23.05.24 09:02 · odgovor na: GV-1113 (#3041656)
Odgovori   +    0
ce nisi bil na meji, ne lupaj. sam sem bil vec let (sprasujem se, zakaj) in v vecini primerov je vpleteno fizicno nasilje (udarci, brce, delovni psi,...), verbalno/psihicno je itak vedno, izvlekali in namerili so se tudi rori (brezveze, samo zato, ker jih pac mamo) in pogosto je bilo vohat alkohol v sapi vpletenih (nadrejenih). govorim o strani policije, s katero sem 2019 prekinil pogodbo. enkrat samkrat nisem zaznal aktivnega odpora (no ja, beg se sicer steje kot aktivni upor) ali nasilja beguncev. v njihovih oceh je bil vedno strah. da ne posplosujem: bil sem tudi v koprski enoti, tam je bilo precej bolj normalno. in, ja, enote so bile mesane. begunci se maskirne uniforme z dolgocevnim avtomatskim orozjem precej bolj bojijo kot modre...

kar se pa efekta tice, folk probava tut 20x, razvleceno po 5 let in vec. redkokoga bo kakrsnakoli kontrola odvrnila od namena prit v EU trdnjavo, saj z vrnitvijo tvega vec kot par brc al pa mu je vsaj vseeno metek v celo na meji ali doma, ce ti je to ideal za odvracanje.

mogoce bi blo bolj smiselno nehat z oborozenim spremstvom ropat naravna bogastva izvornih drzav al pa krvavo menjavat rezime s pokornimi in raje ustvarjat zivljenju primerne razmere, skratka nehat zganjat neokolonializem.

Strani: 1