Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek DS bo šel zgolj na elektriko, doseg do 700 kilometrov

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.844
[#2953108] 31.08.21 17:07
Odgovori   +    8
Zglda da hočejo Ugasnit znamko DS...dobesedno....
moon sporočil: 1.623
[#2953109] 31.08.21 17:09 · odgovor na: 0513ANITO (#2953108)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
Zglda da hočejo Ugasnit znamko DS...dobesedno....
Kaksna znamka pa je DS??
Nekaj takega, kot spacek.
Rakijan sporočil: 1.263
[#2953122] 31.08.21 17:37
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Rakijan 31.08.2021 17:39
Se ne dolg nazaj sm se delu norce iz Francozov.. Zdej pa polno nekih prispevkov, clankov o tehnoloskih parkih, silicijevi dolini in evo se avtomobilski znamki kot se sika.. Vsak dan so mi bolj vsec, se vedno pa ne maram plesnivega sira..
drugmirko sporočil: 1.301
[#2953137] 31.08.21 18:01 · odgovor na: moon (#2953109)
Odgovori   +    2
[moon]
Kaksna znamka pa je DS??
Nekaj takega, kot spacek.
bi te presenetlo, če bi se vsedu v kakega.... ;). in to celo v kakega od treh "prehodnih" DS-ov (3, 7 in 9), še sploh pa v tistega DS 4 s fotke v članku. ta je še vsaj za "pol štenge" resnejši premium od prvih treh "post Citroenovskih" DS-ov.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2953140] 31.08.21 18:06 · odgovor na: 0513ANITO (#2953108)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
Zglda da hočejo Ugasnit znamko DS...dobesedno....
ja, no... sej veš kako pravijo.. "kud svi turci, tud i mali mujo"! :P

drugač pa, nekje se vendarle morajo poznat zmage in naslovi iz Formule E, bi blo bedasto, če ne bi izkoristli. pa še splošna norija gre v elektrifikacijsko smer tudi v "posh sekciji" avtomobilizma...
moon sporočil: 1.623
[#2953160] 31.08.21 18:54 · odgovor na: drugmirko (#2953137)
Odgovori   +    1
[drugmirko]
> [moon]
> Kaksna znamka pa je DS??
> Nekaj takega, kot spacek.

bi te presenetlo, če bi se vsedu v kakega.... ;). in to celo v kakega od treh "prehodnih" DS-ov (3, 7 in 9), še sploh pa v tistega DS 4 s fotke v članku. ta je še vsaj za "pol štenge" resnejši premium od prvih treh "post Citroenovskih" DS-ov.
S francozi sem zakljucil v casu GSa. Hotel sem samo povedati, da bi Citroen lahko izbral kaksno boljse ime za novo "znamko" :), no, mogoce 2CV se pride (nizkocenovna premium Dacia).
sonce1313 sporočil: 376
[#2953187] 31.08.21 20:40
Odgovori   +    4
Bejžte od toplotnih, BEV, MSE, omrežje bo fuč, to se polni 100% iz TEŠ, če ni dosega 1000km se nimamo kaj menit, baterija crkne po par letih, preko 100 kWh baterija se polni dva dni
drugmirko sporočil: 1.301
[#2953219] 31.08.21 22:57 · odgovor na: moon (#2953160)
Odgovori   +    4
[moon]
> [drugmirko]
> > [moon]
> > Kaksna znamka pa je DS??
> > Nekaj takega, kot spacek.
>
> bi te presenetlo, če bi se vsedu v kakega.... ;). in to celo v kakega od treh "prehodnih" DS-ov (3, 7 in 9), še sploh pa v tistega DS 4 s fotke v članku. ta je še vsaj za "pol štenge" resnejši premium od prvih treh "post Citroenovskih" DS-ov.

S francozi sem zakljucil v casu GSa. Hotel sem samo povedati, da bi Citroen lahko izbral kaksno boljse ime za novo "znamko" :), no, mogoce 2CV se pride (nizkocenovna premium Dacia).
e, vidiš... jaz sem pa v časih GSa začel. fenomenalen avto. služil najprej fotru, pol pa še meni! naredu debeeeelo čez 300k km, na originalnih hidravličnih kuglah, brez omembe vrednega problema, niti zgnil ni kej dost. in po dolgih letih stanja v garaži, z zamenjanim akumulatorjem dvakrat "zakašljal", takorekoč vžgal iz prve in mirno dvignil hidravliko... še danes mi je žal, da sem ga prodal. bi danes bil lep oldtajmer!
enako lahko rečem tudi za Ax-a, ki je prišel za (no, vzporedno z) njim in tudi za C2, ki je nasledil njega. no sirijus problems at all... v bistvu samo redno vzdrževanje.

tile DS-i pa svojo (vsaj oblikovo) identiteto še iščejo... in so (razen DS5), že kot "boljše izvedbe" trivratnih različic Citroenovih C modelov (da, DS4 je v bistvu bil trivratni C4 "z lažjim dostopom na zadnjo klop" :P), bili zelo spodobni avtomobili. sploh DS3. novi, samostojni modeli pa resno presenetijo z "rokodelskim" nivojem izdelave, z uporabljenimi materialli in s pozornostjo za detajle. so veliko več kot samo "preoblečen Citroen"...

za nizkocenovno stran ponudbe me je pa malo strah, da bodo uporabli kar Citroena samega. sicer upam, da ne, mu je pa (v primerjavi z zadnjimi Peugeoti in v bistvu tudi z Opli) s kakšnim Cactusom in trenutnim C3 kar "slabo kazalo"... tudi novi C4 ni čist enakovreden novima 308-ci in prihajajoči Astri, saj je narejen na tehniki 208-ce. na srečo pa prihajajoči C5X ne zgleda več narejen po tako "šparovnem programu".
francozi so čist kul... hvala bogu kljub identični mehaniki dovoljujejo svojim znamkam imet svoj lasten karakter (v izgled in lastnosti), kar daje veliko upanja tudi za Alfo in Lancio... Opla so kar hitro spravli iz zgube, morda "zrihtajo" tudi te dve ikone avtomobilizma, brez da bi jim vzeli "dušo"

Strani: 1