Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Izpoved popisovalca nepremičnin

Strani: 1

anon-20 sporočil: 73
[#27437] 13.12.06 17:14
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20 13.12.2006 17:15
Na Mladininem forumu se je javil neizbrani popisovalec nepremičnin z naslednjo zgodbo:

http://www.mladina.si/dnevnik/91408/

...Jaz pa tako povem: Mladina je objavila v tem članku 90% celotne zgodbe in 90% resnice. Eni pač pa povem, ja popisovalka si in se zato ven vlečeš. Jaz sem pa neizbran popisovalec in ti povem, ja je res. A imaš sumarnik? Na sestanku je bilo točno tako povedano: Bog ne daj, da gledate po stanovanju! Nimate pravice in nimate tudi kaj pomagati lastniku, kar on reče, je čista resnica in vi samo to napišite. Na koncu je pa ista ženska povedala: potem boste pa imeli še en list, ki se imenuje sumarnik. Na ta list pa napišete opombe. Recimo čisto konkretno je povedala, da če bo lastnik rekel, da ima njegova hiša eno nadstropje, vi pa boste videli, da ima tri, boste to napisali v sumarnik. In še na nekaj je prav posebej opozorila, da tega sumarnika nikakor ne sme videti lastnik in da morate vse to delati tako, da vas on ne vidi, npr. v avtu.

Pa še nekaj je, če greste danes pogledati na uradne internetne strani za popis nepremičnin, tam piše, da bo popisovalec, ki ne bo znal pomagati lastniku, nemudoma odslovljen. Nam pa so na sestanku rekli, da nimamo kaj pomagati lastnikom. Seveda so to kontradiktorne izjave, ampak to so njihove izjave. To kar sem jaz tukaj napisal lahko potrdi najmanj 1.000 brezposelnih, ki so po mojem mnenju bili pri tem popisu fajn "nategnjeni". Kajti kaj se je zgodilo? Zgodilo se je točno to, kar se bo zgodilo tudi pri popisu in posledični obdavčitvi, če to seveda ne bo uspelo sedaj preprečiti ustavnemu sodišču. GURS je dal razpis za popisovalce, niso pa nikjer povedali, kakšni bodo kriteriji za izbiro. Ravno tako kot pri popisu so dajali vsem kandidatom kar neke obsežne pole v izpolnitev, ki so v bistvu služile kot prijavnice. Na koncu pa te pole sploh niso igrale kakšne pomembne vloge, ker je za ključni kriterij pri izbiri popisovalcev veljala hitrost prijave (to je njihov uradni odgovor, ki ga imam shranjenega). Ampak to še ni najboljše! Treba je poznati tudi sam postopek. Zunaj je bil razpis in ljudje so se prijavljali (študentje, upokojenci, brezposelni in celo posamezna podjetja), pač vsi, ki se lahko in vse je lepo in prav in tudi demokratično. Rabili so približno 800 ali 900 popisovalcev, ko so imeli že kakšnih 2.000 prijav, kar je več kot enkrat preveč, jim to seveda še ni bilo dovolj, je nekdo poklical na Zavod za zaposlovanje in zahteval še kakšnih 1.000 ali 2.000 brezposelnih. Mislim, da ne rabim razlagati, zakaj. Opozorim naj pri tem samo na to, da so vsi ti ljudje bili povabljeni na sestanek tik pred koncem izteka roka za prijavo za delo popisovalca. Torej, če je bil ključen kriterij pri izbiri popisovalca hitrost prijave, je najbrž vsem jasno in bilo jim je jasno tudi že prej, da ti ljudje niso imeli nobenih možnosti, da bi bili izbrani recimo temu v prvem krogu. Seveda je pa tudi res, da so lahko še vedno izbrani, ker nihče pa še ni dobil obvestila o neizboru. Zakaj? Zaradi številnih odpovedi. Zakaj odpovedi? V prvi vrsti zaradi nenaklonjene javnosti, zaradi nečloveških pogojev, zaradi norme, itd. Mogoče tudi zato, ker država v 12-urnem tečaju ne more narediti vohuna.

Strani: 1