Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Črnigoj izpuščen zaradi imunitete

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (2)

Strani: 1 2

anon-108403 sporočil: 320
[#203985] 13.02.08 14:13
Odgovori   +    0
inovativnost:
postani član DSRS!
dobiš imuniteto in ti nič ne morejo? mislm....
anon-129959 sporočil: 13.643
[#203987] 13.02.08 14:17
Odgovori   +    0
oooooooo,jaz sem pa mislil,da jebil izpuščen zaradi nedolžnosti ?---
anon-129959 sporočil: 13.643
[#203988] 13.02.08 14:18
Odgovori   +    0
oooooooo,jaz sem pa mislil,da jebil izpuščen zaradi nedolžnosti ?---
anon-48472 sporočil: 994
[#203992] 13.02.08 14:23 · odgovor na: purinoli (#203969)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Orka mineštra, vsi samo nekaj mutite s pravno navlako. Bom pa ponovil, kot v mlinu : kol'k košta zic v DS ( imunity included), ali je treba botrom poljubit roko & prstan, kakšna darila so potrebna, kolikšen je polog/avans, koliko časa traja to drogiranje in koliko stane morebitna karta za izstop ( kot depozit v stari SFRJ npr.)

Če kdo ve, naj pove, gotovo je veliko prestrašenih in potrebnih tule. Jaz ne rabim, ampak brez ciganke se ne ve. In rad planiram, v okviru možnosti.
 
Ponavljam, da ti imuniteta poslanca ali predstavnika v DS ne bo skoraj nič pomagala, če hočeš ta pravo imuniteto bo treba seči bolj globo  v žep. Edino pravo imuniteto si lahko zagotoviš kot predsednik čim bolj totalitarni, ki si sam izbere svojega naslednika (ob tem moraš upati, da bo naslednik na oblasti vsaj za časa tvojega življenja), tak primer je recimo Boris Jelcin (če že noče noben danes Lavrova omenjati tukaj)
anon-17150 sporočil: 17
[#203993] 13.02.08 14:24 · odgovor na: anon-521 (#203941)
Odgovori   +    0

lado1940  daj prosim razsvetlji še ostale ki tavamo v temi 
1 kako je Brezigarjeva osodila ??? pls citiraj.
2 kaj ma JJ z konkretnim gospodarskim kriminalom - pls dejstva - razen tega da "šef" Mateju in Šturmu  ki vodita čedalje bolj učinkovita resorja.
pa lp
lukav je napisal(a):


 
Mate se je tako učinkovito lotil prometne varnosti, da je bilo smrtnih žrtev lani precej več kot leta 2006.
 Lukav po mojem pa ni kriv Mate ampak JJ - ma kaki JJ EU je kriva, ker je naše upanje in ponos (beri mladina)v večini primerov nevzgojena, razvajena in od staršev primerno podučena da se pijan ne vseda za volan
lp
r
anon-521 sporočil: 5.625
[#203996] 13.02.08 14:32 · odgovor na: anon-17150 (#203993)
Odgovori   +    0

rajkogruden je napisal(a):

 Lukav po mojem pa ni kriv Mate ampak JJ - ma kaki JJ EU je kriva, ker je naše upanje in ponos (beri mladina)v večini primerov nevzgojena, razvajena in od staršev primerno podučena da se pijan ne vseda za volan
lp
r
 
Dobro, vidim, da imam opravka z zrelo osebo, ki tudi na žrtve cestnega prometa gleda skozi politično prizmo.
anon-24762 sporočil: 776
[#204001] 13.02.08 14:38 · odgovor na: purinoli (#203969)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
 
Orka mineštra, vsi samo nekaj mutite s pravno navlako. Bom pa ponovil, kot v mlinu : kol'k košta zic v DS ( imunity included), ali je treba botrom poljubit roko & prstan, kakšna darila so potrebna, kolikšen je polog/avans, koliko časa traja to drogiranje in koliko stane morebitna karta za izstop ( kot depozit v stari SFRJ npr.)

Če kdo ve, naj pove, gotovo je veliko prestrašenih in potrebnih tule. Jaz ne rabim, ampak brez ciganke se ne ve. In rad planiram, v okviru možnosti.

Ajmo se zajebavat. Denar praviš, da imaš. Hočeš pa dobit imuniteto. Imuniteto imajo poslanci, člani DS, sodniki, tožilci, ustavni sodniki, varuh, vendar v različnem obsegu. Najboljša je tista za poslance, člane DS in ustavne sodnike.

Možnosti imaš več. Najbližja ti je na volitvah v Državni zbor, jeseni 2008. Zašnjofaj pravo politično stranko in komolčari, da boš kandidiral v pravem volilnem okraju. Voila! Glede na prakso, si lahko mesto na listi kandidatov zagotoviš tudi sam, z zadostnim zneskom, s katerim boš pokril stroške volilne kampanje. Problem vidim v tem, da se bodo drugi bolje komolčarili za dober volilni okraj. Več denarja, več muzike. Nekdo mi je nekoč prišepnil, da je kandidatura za zmagovito stranko na zadnjih volitvah, sicer v slabšem okraju, stala manj kot 1000 €, šlo je predvsem za to, da stranka ni hotela imeti stroškov s predvolilno kampanjo v tem okraju. Vmes je sicer inflacija in dvig imidža, nevertheless, try it. ...


Ustavni sodnik si lahko, če imaš 40 let in si pravni strokovnjak. Ker si baje kemik, bo to načeloma malce težje. Ampak feničansko blago bi ti lahko pomagalo, da Danilo Tűrk spregleda ta manjko, še zlasti če mu razložiš, da na ustavnem sodišču manjka znanje formalne logike. Zvezde ti celo dobro kažejo, saj velike konkurence za mesto ustavnega sodnika nimaš. Delo pa je sila dolgočasno in mukotrpno. Po mojem vedenju, delajo kot uradniki, namesto da bi bili gospodje. Trenutno odsvetujem. Ni ga denarja za takšno imuniteto na ustavnem sodišči.

Ostane ti še državni svet. Malce si sicer zamudil, volitve so bile ravnokar. Še vedno pa sta dve mesti odprti. Ena lokalna varianta, dol pri Popoviču. Rabiš stalno prebivališče v Kopru. In podmazati Popoja. Njegove cene ne vem, verjetno pa jo ima. Druga varianta je, da opravljaš samostojni poklic. Pomaga, da si vpisan v register inženirjev. In kandidiraš kot predstavnik samostojnih poklicev. Ampak se mi zdi, da te bodo odvetniški elektorji pojedli. Zakaj točno, se mi zdaj ne da razlagati. Torej, če ne gre danes, pa za člana DS čez pet let. Ok, preko sindikatov nočeš notri. Smo razvajeni, salonski desničar al kaj? :)))

Ostale opcije niso toliko zanimive, ker so oddaljene. Varuhinja ima še 5 letni mandat, za sodnika rabiš diplomo PF, itd. Njihova imuniteta je bolj borna, samo poklicna, ne pa nepoklicna, torej za dejanja izven funkcije.

Bo  vredu?
anon-24762 sporočil: 776
[#204004] 13.02.08 14:43 · odgovor na: (#203998)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):
... ker to inkriminirano dejanje ni bilo storjeno ne v DS ali DZ. Ampak izven.
Nja, ne bo držalo, imajo tudi nepoklicno procesno imuniteto.
anon-24762 sporočil: 776
[#204007] 13.02.08 14:45 · odgovor na: (#204006)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):


A ni brisana ?

Mislim, da je bil dolgo časa v razpravi, od l. 2004, potem pa l. 2006, da se črta procesna imuniteta, razširi pa se poklicna.
Ali se pa motim ?
Motiš se, sprememba ustave ni šla skozi.
deblo sporočil: 3.339
[#204012] 13.02.08 14:54
Odgovori   +    0
TAKEGA DIREKTORJA V SUZPENZ IN ODUZETI PRIGOLJUFANO PREMOŽENJE.
anon-521 sporočil: 5.625
[#204017] 13.02.08 15:03 · odgovor na: anon-102440 (#203961)
Odgovori   +    0

borko99 je napisal(a):


še dobro, da je za to kriv Mate in ne kultura voznikov ali idiotsko projektiranje zanič cest
 
kriv je tudi Mate, kje so radarji, kamere, višje kazni? s tabo razpravljati o kateremkoli obramboslovcu na oblasti nima smisla, to smo že ugotovili. vse kar naredijo, je dobro.
purinoli sporočil: 8.690
[#204027] 13.02.08 15:21 · odgovor na: anon-24762 (#204001)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 13.02.2008 15:30

Kolya je napisal(a):


Ajmo se zajebavat. Denar praviš, da imaš. Hočeš pa dobit imuniteto. Imuniteto imajo poslanci, člani DS, sodniki, tožilci, ustavni sodniki, varuh, vendar v različnem obsegu. Najboljša je tista za poslance, člane DS in ustavne sodnike.

Možnosti imaš več. Najbližja ti je na volitvah v Državni zbor, jeseni 2008. Zašnjofaj pravo politično stranko in komolčari, da boš kandidiral v pravem volilnem okraju. Voila! Glede na prakso, si lahko mesto na listi kandidatov zagotoviš tudi sam, z zadostnim zneskom, s katerim boš pokril stroške volilne kampanje. Problem vidim v tem, da se bodo drugi bolje komolčarili za dober volilni okraj. Več denarja, več muzike. Nekdo mi je nekoč prišepnil, da je kandidatura za zmagovito stranko na zadnjih volitvah, sicer v slabšem okraju, stala manj kot 1000 € , šlo je predvsem za to, da stranka ni hotela imeti stroškov s predvolilno kampanjo v tem okraju. Vmes je sicer inflacija in dvig imidža, nevertheless, try it. ...


Ustavni sodnik si lahko, če imaš 40 let in si pravni strokovnjak. Ker si baje kemik, bo to načeloma malce težje. Ampak feničansko blago bi ti lahko pomagalo, da Danilo Tűrk spregleda ta manjko, še zlasti če mu razložiš, da na ustavnem sodišču manjka znanje formalne logike . Zvezde ti celo dobro kažejo, saj velike konkurence za mesto ustavnega sodnika nimaš. Delo pa je sila dolgočasno in mukotrpno. Po mojem vedenju, delajo kot uradniki, namesto da bi bili gospodje. Trenutno odsvetujem. Ni ga denarja za takšno imuniteto na ustavnem sodišči.

Ostane ti še državni svet. Malce si sicer zamudil, volitve so bile ravnokar. Še vedno pa sta dve mesti odprti. Ena lokalna varianta, dol pri Popoviču. Rabiš stalno prebivališče v Kopru. In podmazati Popoja. Njegove cene ne vem, verjetno pa jo ima. Druga varianta je, da opravljaš samostojni poklic. Pomaga, da si vpisan v register inženirjev. In kandidiraš kot predstavnik samostojnih poklicev. Ampak se mi zdi, da te bodo odvetniški elektorji pojedli. Zakaj točno, se mi zdaj ne da razlagati. Torej, če ne gre danes, pa za člana DS čez pet let. Ok, preko sindikatov nočeš notri. Smo razvajeni, salonski desničar al kaj? :)))

Ostale opcije niso toliko zanimive, ker so oddaljene. Varuhinja ima še 5 letni mandat, za sodnika rabiš diplomo PF, itd. Njihova imuniteta je bolj borna, samo poklicna, ne pa nepoklicna, torej za dejanja izven funkcije.

Bo vredu?

Čuj, Kolya,

za tole res izčrpno poročilo/nasvete pa prisrčna hvala. Dva posta sem nalimal, da sem dobil nekaj uporabnega za "salonskega desničarja" ( ko sem bil mali, so me po takratni levi doktrini zgrda navadili na žrtje & delo z desno roko...).

Za tako izčrpno razlago s cenikom in navodili vred se čutim nekako dolžnega. Cvenk se ne da transferirat po forumu, zato ostaja ta zadeva odprta za druge načine.

Glede na tvoj popis del in nalog sem izgleda v glavnem vse zamudil. Na Obali sem sicer živel kar dolgo, stalnega bivališča pa nimam. Popoviča ne poznam, pa tudi dvomim, da bi mi odstopil težko prigarano mesto. V DZ za 1.000 EUR pa ne verjamem, da je možno priti. Kakih 15.000 bi še dal, za kaj več jih pa klinc klanc stane dolanc gleda.

V nos in cerebralne vijuge mi je pa padel tvoj predlog "ustavni sodnik". Prepričan sem, da tam ni nobenega kemika in bi bilo to kar pravo mesto zame, takole za po šihtu, da malo vržemo preferans, ruknemo 2-3 partije šaha, jim povem kako štorijo iz kemije, oni pa meni iz zajebavanja naroda in se bomo skupaj krohotali do naslednje seje. Tvoji strahovi, da je tam uradniško dolgočasno delo so odveč. Lahko naredimo iz vsake seje tako žurko, da bo še SI EN EN z Amanpurco nastavil piskrček in kamere.

Možnost, da bi kandidiral zaradi samostojnega poklica sem zamudil, ko sem že 1999 po 13 letih vrnil Ministrantstvu za kvazi znanost status Zasebni raziskovalec. In se ne bi reaktiviral. Kot si pravilno ugotovil, varijanta preko sindikatov odpade. Ne sicer 100%, ampak če bi se je lotil, bi me direktor dal na čevelj, pred tem obrcal, ukinil mezdo in poklical policijo, da me odstrani iz Lab zaradi ustvarjanja statične elektrike, ki je v nekaterih operacijah v Lab zelo nevarna in nezaželjena.

Tista pripomba o moji nezmožnosti postati varuh ( varuhinja nemorem, tudi v kake medicinske posege ne bi privolil...) je pa udarec pod popkom. Jaz mislim, da bi bil idealen varuh živalskih pravic. V svoj delokrog bi milostno vključil tudi nekatere ljudi. Za začetek Forum 18, ki je trenutno demografsko ogrožen.
anon-6136 sporočil: 1.518
[#204031] 13.02.08 15:32
Odgovori   +    0
črnignoj sramota, da se sklicuješ na imuniteto... s tem si že priznal...
anon-102440 sporočil: 92
[#204071] 13.02.08 16:58 · odgovor na: anon-521 (#204017)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-102440 13.02.2008 17:00

lukav je napisal(a):


kriv je tudi Mate, kje so radarji, kamere, višje kazni? s tabo razpravljati o kateremkoli obramboslovcu na oblasti nima smisla, to smo že ugotovili. vse kar naredijo, je dobro .
pozabil si dodati, da se meni zdi dobro tudi vse, česar ne naredijo :))

to, da se folk v avtomobilu sfuka, je v 90% naravna kazen za njihovo idiotsko vožnjo, noben minister, vlada, ustavni sodnik ni sposoben nikoga zavarovati pred lastno neumnostjo

V vseh tistih primerih, ko idioti brezglavi pobijejo kakšnega normalnega in po čudnem naključju sami preživijo, pa je pravilni penal Dob in visoka civilna odškodnina in ne miloščina, ki jo dosojajo slovenska sodišča.
purinoli sporočil: 8.690
[#204075] 13.02.08 17:02 · odgovor na: (#204065)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

? in ?

Ma Drobižek, ma ti si moja mora, samo če hočeš. Kje si mi ti našla ta F18? kapo dol in to brez zezanja, iskreno. Meni še na misel ni prišlo. Butast tehnik sem pač od 21 odštel tiste 3 komade he he. Če bi že kaj izven tega pomislil, bi na F19 kot najbolj razširjen izotop fluora ali pa F18 kot manj razširjen izotop. Ti pa kar takole hop Cefizelj, pa mi pod nos rukneš nek eksotičen F18.

Ponižno tule objavljam, da sem z F18 imel v mislih oskubljen F21 s ciljem zaščititi ga pred nadalnjimi arogantnonasilnimi akcijami nevoščljivcev stvariteljev pozlačenih predorov & AC.

Fajn se imej in res hvala, tole me je pa razveselilo ! Lep pozdrav, Purinoli
anon-521 sporočil: 5.625
[#204079] 13.02.08 17:09 · odgovor na: anon-102440 (#204071)
Odgovori   +    0

borko99 je napisal(a):

pozabil si dodati, da se meni zdi dobro tudi vse, česar ne naredijo :))

to, da se folk v avtomobilu sfuka, je v 90% naravna kazen za njihovo idiotsko vožnjo, noben minister, vlada, ustavni sodnik ni sposoben nikoga zavarovati pred lastno neumnostjo

V vseh tistih primerih, ko idioti brezglavi pobijejo kakšnega normalnega in po čudnem naključju sami preživijo, pa je pravilni penal Dob in visoka civilna odškodnina in ne miloščina, ki jo dosojajo slovenska sodišča.

 
no, saj se kar strinjava... razen da jaz mislim, da je tudi Mate del tega cirkusa ;)
anon-151592 sporočil: 1.355
[#204211] 13.02.08 22:17
Odgovori   +    0
Najprej bi bilo treba zamašit vse luknje v zakonih. Tako se bojo pa odvetniki zdaj ves čas obešali na razne "pravice".
anon-521 sporočil: 5.625
[#204218] 13.02.08 22:33 · odgovor na: anon-151592 (#204211)
Odgovori   +    0

kavb0j je napisal(a):
Najprej bi bilo treba zamašit vse luknje v zakonih. Tako se bojo pa odvetniki zdaj ves čas obešali na razne "pravice ".
 
ja, Stalin je mel te stvari porihtane. kakšne pravice neki, strašno!

Strani: 1 2