Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pekel, poln dobrih namenov in želja

Strani: 1

crt sporočil: 27.200
[#3039519] 12.04.24 07:09
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: crt 12.04.2024 07:11
Najbolje bo, da ne stori ničesar več
ko bo vecinski sentiment presaltal s tega, da za vsako rec refleksno navija "tobimoralaureditdrzava" in namesto tega raje rece "bohnedaj, da bi tole sla urejat drzava"... bo to velik razvojni napredek za slovenijo.

na poti od enega do drugega se seveda lahko odpre luknja - lahko pomislimo, da danes je pa joze polde pepe (vsakdo pozna koga takega prototipskega, kajneda) spregledal in nehal z vsemogocno drzavo, pa se potem izkaze, da to velja samo, kadar je na oblasti njemu zoprno pleme, ko pa pridejo Njegovi, intervencionizem in vseobseznost drzavnega vtikanja cez noc nista vec problem.

www.youtube.com/watc...tPrgJMJWKM
crt sporočil: 27.200
[#3039534] 12.04.24 11:19 · odgovor na: crt (#3039519)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: crt 12.04.2024 11:20
tudi cisto ne-plemensko gledano je mogoce zanimivo vprasanje, kaksen % podjetnikov podpira na primer ukinitev subvencij podjetjem v celoti - torej popoln izstop drzave iz dejavnosti "spodbujanja" in usmerjanja gospodarskih aktivnosti. po moje bi tu bilo kup odgovorov "to pa ze ne" oziroma z rezervacijami a la "ja, ampak samo ce..." - ki v bistvu kazejo, da je govorcu naceloma povsem kul mocna razporejevalna vloga drzave, dokler je pac s svojim lonckom zraven.

(za tiste, ki pridejo skozi to sito, je potem naslednje vprasanje - ali ste pripravljeni ne prodajati javnemu sektorju, saj ste pa ja proti temu, da je proracunska poraba visok delez bdp...)
odvisnik sporočil: 390
[#3039539] 12.04.24 12:11 · odgovor na: crt (#3039534)
Odgovori   +    1
Mislim da bi bili podjetniki kar za, kmetje pa povečini tudi.
Nismo še tam kamor drvimo in sicer, da bomo vsi na neke vrste podporah. Ker se drugače to tule ne splača proizvajat :).
crt sporočil: 27.200
[#3039549] 12.04.24 13:57 · odgovor na: odvisnik (#3039539)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 12.04.2024 14:03
[odvisnik]
Nismo še tam kamor drvimo in sicer, da bomo vsi na neke vrste podporah.
ej jaz sem imel ze en cas nazaj vtis, da je to (drzava naj nam da) vecinski sentiment in da dalec od tega, da podjetniska mnozica pa bi bila cisto drugacna glede tega... in vsak prejemnik si hitro zna naslikati, kako da je pa ze pravilno in pravicno, da konkretno on dobi.

magari ce to samo "drzava je dala ven idiotski javni razpis, deli denar, se bom jaz javil, da bom prvi v vrsti, drugace bi itak nekdo tretji dobil, hej nekdo mora, vidite kako sem podjeten, da sem dobil ravno jaz".

velika razlika je med:

- kaj izberete, naj denar dobi vas sosed ali pa se ga sploh ne razdaja
- kaj izberete, naj denar dobite vi ali pa se ga sploh ne razdaja

glej tudi (cez 14 let vse prav pride) (matr, to je kar precej let) www.finance.si/finan...k/a/268068
odvisnik sporočil: 390
[#3039564] 12.04.24 16:04 · odgovor na: crt (#3039549)
Odgovori   +    0
Sam poznam bolj kmečko in podjetniško drobnico in tem so razpisi prej ovira kot kaj drugega.
Vecje žvali pa verjamem, da razmisljajo drugače, a teh je procentualno relativno malo.
Kot sam vidim pri večjih kmetih tudi tem ni kaj veliko do razpisov, če niso ravno ekonomisti ali pravniki usput.
Ko si na kupiš na 30 ha kmetiji ob podporah drzave, strojev za 300ha kmetijo, manjka pa ti znanja, je to lahko hitro "hudičev denar" .
0531Zavar sporočil: 1.280
[#3039595] 13.04.24 14:07
Odgovori   +    1
Žal, politiki največ naredijo takrat ko ne naredijo nič.Torej njihov top šit rezultat je ta da ne delajo škode. in za to jih celo bogato plačujemo.
Belgija je pred leti kar nekaj časa obstajala, funkcionirala, preživela brez kakršne koli oblasti.
To me je spomnilo na tisti vic o ljudožercih, ki so vdrli v eno firmo..in dokler so žrli direktrorje, in birokrate , nihče ni pogruntal da se kaj dogaja, vse dokler niso po pomoti požrli čistilke :)

Strani: 1