Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Google ponudil brezplačen urejevalnik besedil

Strani: 1

anon-1359 sporočil: 56
[#9026] 15.10.06 08:41
Odgovori   +    0
Google je že pred časom (mislim, da marca letos) kupil spletni urejevalnik Writely (writely.com) in ga vključil v svojo ponudbo kot beta verzijo, sedaj pa gre za integracijo spreadsheet in writely aplikacij v eno. Tako so spreadsheet ukinili ter je sedaj na voljo samo še docs.
jeanmark sporočil: 2.903
[#9028] 15.10.06 09:24 · odgovor na: anon-1359 (#9026)
Odgovori   +    0

mas wrote:
Google je že pred časom (mislim, da marca letos) kupil spletni urejevalnik Writely (writely.com) in ga vključil v svojo ponudbo kot beta verzijo, sedaj pa gre za integracijo spreadsheet in writely aplikacij v eno. Tako so spreadsheet ukinili ter je sedaj na voljo samo še docs.

Pri čemer je bil vsaj pred časom njihov spreadsheet čist neuporaben. Sem želel narediti en dokaj enostaven izračun da bi ga tukaj prilimal zraven, pa se mi je ustavilo pri čist enostavni zadevi. Katere in v kakšnem vrstnem redu parametere ima PMT, ki očitnoni imel enakih kot excel. Glede na googlovo sicerjšnjo odličnost sem bil nad spreadsheetom čist razočaran.
philips sporočil: 6.715
[#9030] 15.10.06 09:52 · odgovor na: jeanmark (#9028)
Odgovori   +    0
Probaj z www.editgrid.com. Svetlobna leta pred Googlom (zaenkrat).
anon-76887 sporočil: 18.121
[#9059] 15.10.06 17:12 · odgovor na: philips (#9030)
Odgovori   +    0
Jaz sem zadnjič poslušal eno predstavitev, kjer so povedali, da je IBM integriral izboljšani openoffice v Lotus software in bo zdaj to zastonj za vse imetnike Lotus licenc.
Zna biti zanimivo, če bodo firme nehale plačevati za office licence Microsoftu.
Še posebej ministrstva in vse vladne službe lahko ogromno prihranijo ker Lotus že imajo.
aruter sporočil: 298
[#9133] 16.10.06 00:51 · odgovor na: anon-76887 (#9059)
Odgovori   +    0
js bi tako in tako vsem javnim službam prepovedal nakup hudičevo dragih licenc za SW. naj majo linux, naj majo openoffice.org in podobne zadeve. tukaj se prihranijo lahko milijarde ne samo milijoni.
jeanmark sporočil: 2.903
[#9143] 16.10.06 07:17 · odgovor na: aruter (#9133)
Odgovori   +    0

aruter wrote:
js bi tako in tako vsem javnim službam prepovedal nakup hudičevo dragih licenc za SW. naj majo linux, naj majo openoffice.org in podobne zadeve. tukaj se prihranijo lahko milijarde ne samo milijoni.

Mah, strošek softwarea je pičkin dim v primejavi s celotnimi stroški delovnega mesta. Ne želim reči da naj ne bodo gospodarni, ampak, če bi delali tko kot je treba, bi jim ta strošek z veseljem plačal.

Bi pa verjento Linux okolje tudi že samo zelo pripomoglo k sami produktivnosti. Je pač manj raznoraznih možnosti da počneš kaj "ustvarjalnega". Recimo kakšen dušebržniški PPS ali kaj podobnega.

PS: Kolikor vem, ravno sedaj sodišča izvajajo usposabljanje svojih zaposlenih za uporabo OpenOfficea, kakšnih 1000 ljudi.
Vinci sporočil: 5.933
[#9167] 16.10.06 08:43 · odgovor na: jeanmark (#9143)
Odgovori   +    0
Bogi ljudje. OpenOffice je pa res poden od programja. Da naredim isto spodoben dokument v OpenOfficu, porabim 20% več časa, kot v MS Officu (2003). Pri čemer se mi zdi, da imam v MS Officu obliko (format) bistveno bolj pod kontrolo, kot v OpenOfficu. V OpenOfficu kar nekaj preskakuje, delo s tabelami je pa bič božji.

Strani: 1