Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Vidović: Ivan Zidar mi dolguje pol milijona evrov

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (25)

Strani: 1

anon-121609 sporočil: 77
[#552037] 24.07.09 09:41
Odgovori   +    0
To je že dolgo javna skrivnost, da se Sct financira na račun podizvajalcev. Podizvajalci plačajo delavce, materijal in vse. Sct pa pridno raste in obrača ta denar.
Ni zaman upnik upnik saj upa na denar...dolžnik pa pač plača takrat, ko njemu odgovarja, če mu odgovarja.
Plačano dobijo pa, če imajo srečo po letu-dveh. Redno se plačuje samo tiste, ki so strateško pomembni za Sct. Ostali majhni igralci, pa komaj preživijo in ne morejo rasti ali pa sploh ne preživijo in lahko samo zaprejo podjetje čez čas, ko že toliko živcev in energije izgubijo, pa nič ne dosežejo.
Se je kdo vprašal zakaj ima toliko močno pravno službo?
Seveda vsak, ki je v gradbenem poslu ve, da če bo delal za Sct da bo čakal in čakal na ta denar ampak premnogi si reče bom vsaj kaj delal. Kako hlapčevsko razmišljanje!
Zato, pa je tako kakor je.
Džungla kjer velike živali pojedo male in se futrajo na njihov račun. Prej to dojameš in sprejmeš lažje razumeš proces kapitalizma in pri vsem tem se smatra morala kakor šibkost in ne kot vrlina. To je vsakemu, ki ni slep lahko na sto kilometrov daleč vidno.
kzupanc sporočil: 10.523
[#552080] 24.07.09 10:15 · odgovor na: anon-121609 (#552037)
Odgovori   +    1

alisun19 je napisal(a):
To je že dolgo javna skrivnost, da se Sct financira na račun podizvajalcev. Podizvajalci plačajo delavce, materijal in vse. Sct pa pridno raste in obrača ta denar. Ni zaman upnik upnik saj upa na denar...dolžnik pa pač plača takrat, ko njemu odgovarja, če mu odgovarja. Plačano dobijo pa, če imajo srečo po letu-dveh. Redno se plačuje samo tiste, ki so strateško pomembni za Sct. Ostali majhni igralci, pa komaj preživijo in ne morejo rasti ali pa sploh ne preživijo in lahko samo zaprejo podjetje čez čas, ko že toliko živcev in energije izgubijo, pa nič ne dosežejo. Se je kdo vprašal zakaj ima toliko močno pravno službo? Seveda vsak, ki je v gradbenem poslu ve, da če bo delal za Sct da bo čakal in čakal na ta denar ampak premnogi si reče bom vsaj kaj delal. Kako hlapčevsko razmišljanje! Zato, pa je tako kakor je. Džungla kjer velike živali pojedo male in se futrajo na njihov račun. Prej to dojameš in sprejmeš lažje razumeš proces kapitalizma in pri vsem tem se smatra morala kakor šibkost in ne kot vrlina. To je vsakemu, ki ni slep lahko na sto kilometrov daleč vidno.
Tole pa nikakor ni značilno za moderen zahodni kapitalizem, ampak predvsem za postkomunistični tranzicijski kvazikapitalizem-tajkunizem rusko-slovenskega tipa. Če nekdo po taki izkušnji, kot je neplačilo polmilijonskega dolga, gre ponovno v posel z istim podjetjem, je navaden osel, ne pa podjetnik.
anon-182044 sporočil: 4
[#552497] 24.07.09 16:14
Odgovori   +    0
Hm, jaz imam tud podoben primer, s tem da sem fizična oseba, ki je gradbincu financirala del posla, seveda v zameno za del dobička. zdaj pa ni ne enega ne drugega? Imam seveda vse papirje( od pogodbe, notarsko overjene zadolžnice)Zgodba se vleče že 5 mesecev, končana bi mogla biti že marca.
Ima kdo kak predlog?
anon-182910 sporočil: 1.666
[#552554] 24.07.09 17:30 · odgovor na: anon-182044 (#552497)
Odgovori   +    0

FIN-307397 je napisal(a):
Hm, jaz imam tud podoben primer, s tem da sem fizična oseba, ki je gradbincu financirala del posla, seveda v zameno za del dobička. zdaj pa ni ne enega ne drugega? Imam seveda vse papirje( od pogodbe, notarsko overjene zadolžnice)Zgodba se vleče že 5 mesecev, končana bi mogla biti že marca. Ima kdo kak predlog?
    Baseball palca. Mogoče celo motorka.  
anon-189202 sporočil: 464
[#553618] 27.07.09 13:16 · odgovor na: anon-182044 (#552497)
Odgovori   +    0
tožba in izvrba

Strani: 1