Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali so cene nepremičnin že dosegle dno?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (24)

Strani: 1 2 3 4 5

anon-13569 sporočil: 340
[#495654] 11.05.09 08:14
Odgovori   +    0
Eno vprašanje. Če nekdo prodaja stanovanje velikosti 28 m2, zgrajeno leta 2001, po 135.000 EUR, ali je 50% popust sploh ugoden nakup? Sam menim, da ne.
Konkurenčnost našega gospodarstva, demografska projekcija in primerjava z Avstijo, Nemčijo itd. kažejo, da so naše nepremičnine krepko precenjene in da se bo v prihodnosti zmanjšalo tako število povpraševalcev kot tudi njihova kupna moč.
gt001 sporočil: 786
[#495662] 11.05.09 08:26 · odgovor na: anon-13569 (#495654)
Odgovori   +    0

0710Pr1 je napisal(a):
Eno vprašanje. Če nekdo prodaja stanovanje velikosti 28 m2, zgrajeno leta 2001, po 135.000 EUR, ali je 50% popust sploh ugoden nakup? Sam menim, da ne.
Tu ni potrebno nikakrsno razmisljanje - se manj visoka matematika.

Ne glede na visino popusta je cena se vedno 2400€/m2.
Razmislek pa naj tece v dve smeri:
- kje v SLO si pripravljen placati za stanovanje po taki ceni?
- kaj si bos pomagal z 28m2?
anon-13569 sporočil: 340
[#495668] 11.05.09 08:39 · odgovor na: gt001 (#495662)
Odgovori   +    0

gt001 je napisal(a):

Tu ni potrebno nikakrsno razmisljanje - se manj visoka matematika.

Ne glede na visino popusta je cena se vedno 2400€/m2.
Razmislek pa naj tece v dve smeri:
- kje v SLO si pripravljen placati za stanovanje po taki ceni?
- kaj si bos pomagal z 28m2?
 
Točno to. Zakaj bi človek kupoval zajčjo luknjo po takšni ceni? Ni ekonomske računice, ni računice kar se tiče prestiža ali kvalitete bivanja itd. Veliko prodajalcev ima velike oči in želi z nič dela zaslužiti več kot pa zaslužijo s plačo v 10 letih. Zato tudi menim, da so pri nas cene stanovanj previsoke, saj je cena stanovanja glede na plačo bistveno previsoka.
Je pa res, da smo Slovenci kar se zemlje tiče zelo neracionalni. Preobrat v miselnosti bodo prinesle šele nove generacije, ki se niso pripravljene odpovedati 20 letom svojega življenja, da bi si kupili spodobno nepremičnino ter se nato spet zapufali za njeno obnovo. Stroški vseh storitev, hrane, energije itd. vztrajno rastejo, poleg tega je potrebno varčevati tudi za pokojnino. In ko upoštevamo vse to, je pač nemogoče, da bi si ljudje lahko privoščili visoke stanovanje kredite.
Sedaj so številnim pomagali tudi dedki, babice ter prodaja prej omenjenih zajčjih lukenj po nenormalno visokih cenah.
To obdobje se končuje, saj se bodo pokojnine samo še nižale tako, da bo starejša generacija komanj zmogla poskrbeti zase, kaj šele, da bi financirali otroke, vnuke.
anon-162423 sporočil: 837
[#495699] 11.05.09 09:08
Odgovori   +    0
kdo je naročil članek?
sopranos sporočil: 11.406
[#495718] 11.05.09 09:25
Odgovori   +    0
Seveda je to oglasno sporočilo in je to zelo lepo in jasno napisano, tako da jaz v tem ne vidim problema. Problem vidim v tem, da ljudje še vedno cenijo nepremičnine kot suho zlato ter gradijo svoje strategije na neracionalnih predpostavkah, da se bo nakupna stran okrepila takoj ko bo konec recesije in bodo zato cene ostale na sedaj oglaševanih nivojih.
Jaz pa pravim, da je neracionalno pričakovati, da bi bile cene povprečnih nepremičnin vredne več kot 1.100-1.200 EUR za m2. Na elitnih lokacijah in za res nadstandardna stanovanja (se pravi zgolj nekaj sto stanovanj) je morda upravičena cena 2.000 EUR za m2, pa še to samo v Ljubljani.
anon-92991 sporočil: 43
[#495752] 11.05.09 10:08 · odgovor na: anon-13569 (#495668)
Odgovori   +    0

0710Pr1 je napisal(a):

 . Preobrat v miselnosti bodo prinesle šele nove generacije, ki se niso pripravljene odpovedati 20 letom svojega življenja, da bi si kupili spodobno nepremičnino ter se nato spet zapufali za njeno obnovo. 
Se strinjam, ampak vmes morajo-moramo nekje živeti, ne moreš biti 40 let pri starših v svoji sobi!!!!
Začaran krog, katerega nekateri izkoriščajo in tako bo tudi ostalo, jebiga! Pač se bo treba bogato oženiti!!! :)
premza sporočil: 4.276
[#495764] 11.05.09 10:27 · odgovor na: anon-92991 (#495752)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: premza 11.05.2009 10:54

ollie je napisal(a):

Se strinjam, ampak vmes morajo-moramo nekje živeti, ne moreš biti 40 let pri starših v svoji sobi!!!!
Začaran krog, katerega nekateri izkoriščajo in tako bo tudi ostalo, jebiga! Pač se bo treba bogato oženiti!!! :)
 
Okoli Slovenije ni zidu in čaz mejo je tudi življenje. Da bo tam življenje lepše in boljše mora poskrbeti vsak sam, je pa vsekakor manj obdavčeno in manj butalsko. Tam imajo tudi posebno kategorijo posesti nepremičnine, ki se ji reče najem. Ljudje tam znajo računati in čeprav ne razkopavajo vsake hiše posebej vedo, da cigli niso iz zlata.
Pri nas je pač drugače, lastni cigli so že dojenčku vpisani v seznam pod "moram prigarati", žretje trave pa pod "povsem sprejemljivo".

Nekje v evoluciji Slovenca je pač "moram nekje živeti" mutiralo v "moram imeti lastne cigle" in zdaj po Darvinu čakamo na naravni izbor. Je bila mutacija koristna ali ne pa bo pokazal čas. Žretje trave, ki je le stranski učinek, se je že izkazal za zdravega. V Darvinovem boju torej 1:0 za Slovenca. 
anon-124681 sporočil: 1.675
[#495771] 11.05.09 10:33 · odgovor na: anon-13569 (#495668)
Odgovori   +    0

0710Pr1 je napisal(a):

 

Je pa res, da smo Slovenci kar se zemlje tiče zelo neracionalni. Preobrat v miselnosti bodo prinesle šele nove generacije, ki se niso pripravljene odpovedati 20 letom svojega življenja, da bi si kupili spodobno nepremičnino ter se nato spet zapufali za njeno obnovo. Stroški vseh storitev, hrane, energije itd. vztrajno rastejo, poleg tega je potrebno varčevati tudi za pokojnino. In ko upoštevamo vse to, je pač nemogoče, da bi si ljudje lahko privoščili visoke stanovanje kredite.
 
Indeed. Meni ni jasno, kako imamo lahko pri 900 ojrih povprečne plače take cene nepremičnin. Ma kaj ste nori, zapufavate se za 20, 30 let... jebeš to, to ni življenje, to je suženjstvo. Raje se stiskam v skromnejšem stanovanju in se imam fajn, kot da bi se šel to igro in bil ves čas na trnih. Enostavno ni vredno.

Danes racionalno priti do lastne nepremičnine je praktično nemogoče, pa ni važno, ali imaš 500, 1500 ali pa 2000 evrov plače. Pri teh cenah nepremičnin si povsem enako oddaljen od cilja.


Naj navržem še tale citat:
"What do you do for an encore after you've shown the world it's possible to build a $2,000 car ? Ratan Tata, head of India's giant Tata conglomerate, now plans to build, 30 miles outside of Mumbai, 1,200 tiny apartments that...to $13,400 each. Sure, they're small (floor plans ), but keep in mind that you can pay a quarter of a million bucks for a 250-sq.-ft. studio i...st Village . Time reports that Tata has had to beef up security to handle the rush of buyers who want to plunk down their $200 deposits (yes, that's two hundred dollars!). Who would've thought you could make IKEA homes look pricey?" The Businessweek.com article says that the apartments are aimed at someone making $6,000 to $10,000 per year (Time says $5,000). In Mumbai, a call center operator with 10 to 20 years of experience barely qualifies at $6,400 annually. 70% of the country's 1.2 billion people live on 1/20 as much.

Tako je to. Povprečna slovenska plača je primerna zgolj za malo luknjo v Indiji.
anon-92991 sporočil: 43
[#495785] 11.05.09 10:47 · odgovor na: premza (#495764)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):
Nekje v evoluciji Slovenca je pač "moram nekje živeti" mutiralo v "moram imeti lastne cigle" in zdaj po Darvinu čakamo na naravni izbor. Je bila mutacija koristna ali ne pa bo pokazal čas. Žretje trave je, ki je le stranski učinek, se je že izkazal za zdravega. V Darvinovem boju trorej 1:0 za Slovenca. 
 Torej je nekaj z nami Slovenci narobe!!!

 Pa ker je potrebno vedno najdi grešnega kozla in ker sem tudi jaz tak, vam bom povedal kje je po mojem problem!
Pri Slovenkah, ker smo stalno pod ženskim pritiskom, da moramo imeti vse bolj  kot naš sosed-soseda! Potem pa kupujemo in zidamo brez pameti! 

Torej krivdo za vse sem porinil ženskam v čevlje!

 
Se že posuvam z pepelom! No sedaj pa čakam na komentarje! 
anon-52858 sporočil: 678
[#495926] 11.05.09 13:01 · odgovor na: anon-92991 (#495785)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-52858 11.05.2009 13:02

ollie je napisal(a):

 Torej je nekaj z nami Slovenci narobe!!!

 Pa ker je potrebno vedno najdi grešnega kozla in ker sem tudi jaz tak, vam bom povedal kje je po mojem problem!
Pri Slovenkah, ker smo stalno pod ženskim pritiskom, da moramo imeti vse bolj  kot naš sosed-soseda! Potem pa kupujemo in zidamo brez pameti! 

Torej krivdo za vse sem porinil ženskam v čevlje!

 
Se že posuvam z pepelom! No sedaj pa čakam na komentarje! 
 
Eh, dragi moj tudi slovenke nismo tako neumne. Nikar krivdo na ženske. Sem raje v podnajemniškem stanovanju, kot da se zapufam za celo življenje. Pa lani sem že mislila spokat v drugo državo zaradi stanja pri nas. Toliko.
Pa še to - moje zadnje podnajemniško je zastonj v primerjavi z oglaševanimi cenami. Sem se pač pogajala!
Prej premisli preden rečeš še kakšno čez ženske. ;-) Če pa imaš ti tako, ki lahko pritiska nate, si pač navadna copata. :)

Za nakup nepremičnine čakam nepremičninsko dno, ki bo tam okrog l. 2012.  Časa imamo še dovolj.
anon-71539 sporočil: 420
[#495938] 11.05.09 13:16 · odgovor na: anon-92991 (#495785)
Odgovori   +    0

ollie je napisal(a):

 Torej je nekaj z nami Slovenci narobe!!!

 Pa ker je potrebno vedno najdi grešnega kozla in ker sem tudi jaz tak, vam bom povedal kje je po mojem problem!
Pri Slovenkah, ker smo stalno pod ženskim pritiskom, da moramo imeti vse bolj  kot naš sosed-soseda! Potem pa kupujemo in zidamo brez pameti! 

Torej krivdo za vse sem porinil ženskam v čevlje!

 
Se že posuvam z pepelom! No sedaj pa čakam na komentarje! 
off topic: Iz osebnih izkušenj in kar sem na hitro opazil pri drugih parih lahko hitro potegnem zaključek: ženske, ki ga dobro fašejo, se manj ozirajo na avto, hišo in kaj ve še kaj. In na žalost vrli Slovenci zgleda doma ne zalivajo vrta dovolj in potem žene pritiskajo na drugih frontah.

Torej popedenat ženo in pa jasno dat vedet, kdo nosi hlače. Drugače ne bo noben avto in super duper hiša pomagala.

btw: še en dober recept poznam. Ženi narediš 3 otroke in imaš zihr mir, čim prvič glas dvigneš. Vsaka hitro svoje pravo mesto najde.
gugu75 sporočil: 389
[#496316] 11.05.09 21:31
Odgovori   +    0
že spet vsesplošno jokanje in stokanje nelastnikov stanovanj... kar eno normalno stanovanje v LJ bi radi imeli za 50 povprečnih plač.. japajade...

zapomnite si že, da bodo cene stanovanj 1-1.2k EUR/m2 v Ljubljani, ko bodo povprečne plače 500€ in nič prej.
bc123a sporočil: 48.253
[#496321] 11.05.09 21:44 · odgovor na: gugu75 (#496316)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 11.05.2009 21:46

gugu75 je napisal(a):
že spet vsesplošno jokanje in stokanje nelastnikov stanovanj... kar eno normalno stanovanje v LJ bi radi imeli za 50 povprečnih plač.. japajade... zapomnite si že, da bodo cene stanovanj 1-1.2k EUR/m2 v Ljubljani, ko bodo povprečne plače 500€ in nič prej.
 
A nick kaze na tvojo otrosko debilnost?

Razmerje place/cena stanovanj se v sloveniji pocasi zacenja normalizirati, je pa res se dolga pot do normalnosti. No, padanje plac bo dalo pa se dodaten pospesek cenam stanovanj.

PS. V ZDA je v normalnih casih po pravilu hisa bila vredna 3x letne bruto place (in tja se vraca z normalizacijo), sicer ti banka ni dala kredita. To ni 50 mesecnih plac, to je 36 mesecnih plac (resda bruto).
anon-119197 sporočil: 9.214
[#496324] 11.05.09 21:53 · odgovor na: gugu75 (#496316)
Odgovori   +    0
Uff, stari, to si se pa mocno zmotil; v LJ je cena m2 menda enaka 3 povprecnim placam...

Se kaksen teden do objave porocila GURSa, da vidimo, kako so se nepremicnine drzale prvi kvartal 2009.

Res skoda, da tega porocila ne objavljajo mesecno...
gugu75 sporočil: 389
[#496335] 11.05.09 22:12 · odgovor na: bc123a (#496321)
Odgovori   +    2
a si živčen?

v ZDA so dajali kredite tko v povprečju za 105% vrednosti stanovanja/hiše (zadnja leta).

Hiša v ZDA??? Kakšna pa? A lesena, k jo hurikane odnese v treh sekundah??

Mislim, hiša v ZDA je pa tak pojem, da bi mene bilo sram, da bi tole sploh tukaj omenjal.

V povprečju so cene nepremičnin v ZDA, kjer je delež lastniških nepremičnin bistveno bistveno nižji kakor v SLO, padle za 19%. To je pač statistika. Tu, v SLO, kjer je ta delež nad 80%, pa nekdo pričakuje padec za polovico.

Sanjaj še naprej in najdi kak IQ test. Me zanima, če je številka nad sobno temperaturo.

Aja.. nisem nepremičninski agent.
bc123a sporočil: 48.253
[#496339] 11.05.09 22:20 · odgovor na: gugu75 (#496335)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 11.05.2009 22:21

gugu75 je napisal(a):
a si živčen?

v ZDA so dajali kredite tko v povprečju za 105% vrednosti stanovanja/hiše (zadnja leta).

Hiša v ZDA??? Kakšna pa? A lesena, k jo hurikane odnese v treh sekundah??

Mislim, hiša v ZDA je pa tak pojem, da bi mene bilo sram, da bi tole sploh tukaj omenjal.

V povprečju so cene nepremičnin v ZDA, kjer je delež lastniških nepremičnin bistveno bistveno nižji kakor v SLO, padle za 19%. To je pač statistika. Tu, v SLO, kjer je ta delež nad 80%, pa nekdo pričakuje padec za polovico.

Sanjaj še naprej in najdi kak IQ test. Me zanima, če je številka nad sobno temperaturo.

Aja.. nisem nepremičninski agent.
 
Ne, si teslo, verjetno pa nepremicninski spekulant. Kako vas nepremicninski jeti trga... auuu.

Pojma nimas o ameriskem nepremicninskem trgu. Dejstvo pa je, da so lahko cene stanovanj samo tako visoke, kot si jih ljudje lahko privoscijo. In ti kriteriji, kaj pomeni si "privosciti" so:

1) Cena nepremicnine 3x letne bruto place
2) Obrok kredita za nepremicnino max 1/3 neto place

Ne bom ti niti razlagal razlike med stroskovno in trzno ceno (trzna cena je lahko precej visja, lahko pa tudi nizja od stroskovne cene nepremicnine ).

In ne zavajaj. Cene nepremicnin v ZDA so ze do sedaj ponekod padle tudi za 50%. Recimo, Phoenix/Arizona.

http://www2.standard...0,0,0.html< /a>

(tabela za februar 2009).

Sedaj pa poglej zgodovino cen v LJ in pomisli, a smo kot Phoenix, ali nismo.

Muhaahahahaha!
gugu75 sporočil: 389
[#496341] 11.05.09 22:30 · odgovor na: bc123a (#496339)
Odgovori   +    1
Živčno agresiven torej...

Ah ja.. kaj pa drugega. Tako je. Cene v Phoenixu so padle za 50%. Kaj zdaj? Kaj zdaj to pomeni za LJ?
 
Edino kar lahko iz tega razberemo je to, da so nekje potem padle bistveno manj kot 19% (to je povprečje).

Nepremičninski špekulant, da sem? eheh..

O ameriškem nepremičninskem verjemi mi vem veliko več, kakor lahko ti samo sanjaš (magisterij, etc.. kaj naj ti razlagam sploh..). Seveda, temu trgu in bankam ne dolgo nazaj, ni niti pod razno bilo kaj dosti ugotavljat kreditno sposobnost kreditojemalcev.

Ti pa tlele navajaš neke kriterije privoščjivosti....

Pejd spat.
bc123a sporočil: 48.253
[#496348] 11.05.09 22:39 · odgovor na: gugu75 (#496341)
Odgovori   +    1

gugu75 je napisal(a):
Živčno agresiven torej...

Ah ja.. kaj pa drugega. Tako je. Cene v Phoenixu so padle za 50%. Kaj zdaj? Kaj zdaj to pomeni za LJ?
 
Edino kar lahko iz tega razberemo je to, da so nekje potem padle bistveno manj kot 19% (to je povprečje).
No, pametnjakovic, ce tako poznas ameriski trg, koliko so zrasle v Phoenixu skozi obdobje nesramno poceni denarja?

In, v ljubljani so zrasle skozi to obdobje koliko?

(skusam ti razloziti elementarno logiko, da vse kar vrzes v zrak tudi dol pade - enako velja za cene nepremicnin, napihnjene s prepoceni denarjem in prelahko dostopnimi krediti)
gugu75 sporočil: 389
[#496350] 11.05.09 22:47 · odgovor na: bc123a (#496348)
Odgovori   +    0
Elemntarna logika je samo to, da Phoenix ni Ljubljana.
bc123a sporočil: 48.253
[#496353] 11.05.09 22:53 · odgovor na: gugu75 (#496350)
Odgovori   +    3

gugu75 je napisal(a):
Elemntarna logika je samo to, da Phoenix ni Ljubljana.
 
Naj ti nastejem se ene par taksnih nepremicninarskih (spekulantskih):

- pri nas je vse drugace
- ljudje morajo nekje ziveti
- sedaj je drugace, ta rast je realna
...

Nepremicninarski spekulanti so kot pokvarjene plosce, vsepovsod po svetu so vrteli iste zlajnane melodije.
gugu75 sporočil: 389
[#496356] 11.05.09 22:57 · odgovor na: bc123a (#496353)
Odgovori   +    0
Glej, še enkrat. Povprečna cena m2 v Lj bo 1000€ takrat, ko bodo povprečne plače v SLO 500€.

Saj veš sam, kar gre gor gre tudi dol. Tudi plače so v zadnjih letih naraščale, zakaj ne bi zdaj padale (sorry.. sem si malo izposodil tvojo elementarno logiko).

Zdaj pa, kokr hočeš. Izberi kaj ti je ljubše.
bc123a sporočil: 48.253
[#496365] 11.05.09 23:19 · odgovor na: gugu75 (#496356)
Odgovori   +    0

gugu75 je napisal(a):
Glej, še enkrat. Povprečna cena m2 v Lj bo 1000€ takrat, ko bodo povprečne plače v SLO 500€.

Saj veš sam, kar gre gor gre tudi dol. Tudi plače so v zadnjih letih naraščale, zakaj ne bi zdaj padale (sorry.. sem si malo izposodil tvojo elementarno logiko).

Zdaj pa, kokr hočeš. Izberi kaj ti je ljubše.

 
Cene stanovanj so narascale zaradi poceni kreditov, ne zaradi rasti dohodkov - tako kot v ZDA. Koliko pa je v Phoenixu padla povprecna placa, a? A za 50%?

Seveda bodo place padle, saj smo v krizi. A tako kot so nepremicnine rasle nekajkrat hitreje kot place, bodo tudi padle precej bolj, kot place. To se zgodi zato, ker so cene nepremicnin rasle zaradi kreditiranja, in ne zaradi visanja plac.

Ce ne razumes povezave med kreditiranjem, ceno denarja, in ceno nepremicnin, potem pac ni cudno da ne razumes osnov nepremicninskega trga.

PS. Pa se tale graf za ZDA moras poznati, ce si ze tak poznavalec ameriskega nepremicninskega trga: v nepremicninskem balonu so cene nepremicnin rasle bistveno hitreje od plac (koeficient se je zelo povecal), sedaj pa bistveno hitreje padejo (koeficient se znova manjsa proti normali, ki je okrog 3x).

www.ritholtz.com/blo...income.png
anon-119197 sporočil: 9.214
[#496374] 11.05.09 23:42 · odgovor na: gugu75 (#496356)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 11.05.2009 23:56
Povprecna placa 500€ se cisto lepo slisi; mogoce ne za Slovenijo :)

Ena stvar me je vedno begala, priznam. Vemo, da imata Nemcija in Avstrija precej visjo placo in sta gospodarsko bolj razviti in privlacni za tujce... Ampak vseeno ne razumem, da sta imeli na vrhu cikla nizjo ceno nepremicnin in jima je ze tudi zdaj padla (ceprav je tudi placa zidarjev visja); v Sloveniji pa ne. Zdaj ne vem, ce domnevas, da imajo v Nemciji in Avstriji tudi hise iz papirja ali kako? Iz cesa si opravil magisterij in pri kom?

To mora biti res nekaj posebnega v Sloveniji. Skoda, da ljudje ne morejo vzeti hise v grob. Hmm...

Kaj bi sele bilo, ce bi Slovenci imeli nemske (ali avstrijske) place, madona, to bi bilo resnicno drazje kot prakticno povsod potem? Saj menda je korelacija 3x neto povprecna placa = 1 m2 v povprecju v Sloveniji? Torej (recimo) 3000€ neto place bi bilo skoraj 10000€/m2 v povprecju :)

Quo vadis, Slovenia :)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#496381] 12.05.09 00:08 · odgovor na: gugu75 (#496356)
Odgovori   +    0

gugu75 je napisal(a):
Glej, še enkrat. Povprečna cena m2 v Lj bo 1000€ takrat, ko bodo povprečne plače v SLO 500€.

Saj veš sam, kar gre gor gre tudi dol. Tudi plače so v zadnjih letih naraščale, zakaj ne bi zdaj padale (sorry.. sem si malo izposodil tvojo elementarno logiko).

Zdaj pa, kokr hočeš. Izberi kaj ti je ljubše.

 Saj bos videl kako to gre. Jaz sem nad njim ze zdavnaj obupal (in trg verjetno tudi).
gugu75 sporočil: 389
[#496425] 12.05.09 07:47 · odgovor na: bc123a (#496365)
Odgovori   +    0
Korelacij v gospodarstvu me ni treba učiti, samo to.

Sem povedal kar sem imel.. ti pa nažigaj s tem Phoenixom še naprej.
anon-89 sporočil: 10.178
[#496466] 12.05.09 08:35 · odgovor na: gugu75 (#496425)
Odgovori   +    0

gugu75 je napisal(a):
Korelacij v gospodarstvu me ni treba učiti, samo to.

Sem povedal kar sem imel.. ti pa nažigaj s tem Phoenixom še naprej.
 
mene zanima kaj bi sploh rad povedal? da cene stanovanj v ljubljani ne morejo biti pod 2k/m2, pod 1.5k/m2 ali kaj tretjega? ali da bodo cene take kot bodo zahtevali prodajalci, ker kupci nekje morajo živeti in bodo plačali vsako ceno?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#496467] 12.05.09 08:37 · odgovor na: gugu75 (#496425)
Odgovori   +    0
: Korelacij v gospodarstvu me ni treba učiti, samo to.

Mene pa bi kar zanimalo, kaj imas povedati, morebiti bi to lahko jaz koristno uporabil, glede na to, da me do zdaj noben trg ne uboga, ampak se mu moram prilagajati jaz.

Za nepremicninarje v Sloveniji pa bi ziher lahko rekli, da trg uboga njih...
Pasant sporočil: 577
[#496476] 12.05.09 08:47 · odgovor na: gugu75 (#496341)
Odgovori   +    0

gugu75 je napisal(a):
Živčno agresiven torej...

Ah ja.. kaj pa drugega. Tako je. Cene v Phoenixu so padle za 50%. Kaj zdaj? Kaj zdaj to pomeni za LJ?
 
Edino kar lahko iz tega razberemo je to, da so nekje potem padle bistveno manj kot 19% (to je povprečje).

Nepremičninski špekulant, da sem? eheh..

O ameriškem nepremičninskem verjemi mi vem veliko več, kakor lahko ti samo sanjaš (magisterij, etc.. kaj naj ti razlagam sploh..). Seveda, temu trgu in bankam ne dolgo nazaj, ni niti pod razno bilo kaj dosti ugotavljat kreditno sposobnost kreditojemalcev.

Ti pa tlele navajaš neke kriterije privoščjivosti....

Pejd spat.
Vau, fant ima magisterij in še etc. Smo se že ukakali in sklonjenih glav odhajamo. A ne, premislimo si, prisluhnili bi še vsebini, argumentom, podatkom z navedenimi viri... Ne bomo slišali? Zakaj tega kronično primankuje pri zagovornikih cenovne nepremičnosti našega nepremičninskega trga?
anon-34928 sporočil: 972
[#496523] 12.05.09 09:43 · odgovor na: anon-54454 (#496381)
Odgovori   +    1

oprosti, ampak ali to prav vidim? z zvezdicami si začel obkladati na osnovi mnenja o nekom in ne na podlagi mnenja o njegovih zapisih in argumentih?

puko filam? :)
anon-74683 sporočil: 2.063
[#496527] 12.05.09 09:48 · odgovor na: anon-34928 (#496523)
Odgovori   +    0
rotfl

Strani: 1 2 3 4 5