Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Fatamorgana

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1

anon-54870 sporočil: 2
[#488351] 28.04.09 21:12
Odgovori   +    0
osebno smatram, da so cene nepremičnin v Sloveniji še vsaj za 10% previsoke in upam, da bodo padle na razumno mejo. Pobalinu pa - vzami malo kalkulator v roke in si izračunaj, koliko se splača imeti lastno stanovanje v primerjavi z najemom in boš potem videl kaj pomeni "lastna streha nad prazno glavo"

Je pa res, da imamo v sloveniji tudi nelogične odnose med najemodajalci in najemniki. Prvi bi morali redno vzdrževati stanovanja ali pa najemnikom vračati denar za obnovo ( to je tudi zakonsko določeno) in bi lahko ljudje živeli v teh stanovanjih enako kvalitetno kot v lastnem stanovanju. Samo pri nas je dajanje neprmičnin v najem, še vedno samo enosmerni posel od katerega ima korist samo najemodajalec! Zato upam, da bo ta kriza streznila ljudi in vnesla nekaj zahodne svežine v sistem.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#488353] 28.04.09 21:15 · odgovor na: anon-54870 (#488351)
Odgovori   +    0

Ryback je napisal(a):
osebno smatram, da so cene nepremičnin v Sloveniji še vsaj za 10% previsoke in upam, da bodo padle na razumno mejo. Pobalinu pa - vzami malo kalkulator v roke in si izračunaj, koliko se splača imeti lastno stanovanje v primerjavi z najemom in boš potem videl kaj pomeni "lastna streha nad prazno glavo" Je pa res, da imamo v sloveniji tudi nelogične odnose med najemodajalci in najemniki. Prvi bi morali redno vzdrževati stanovanja ali pa najemnikom vračati denar za obnovo ( to je tudi zakonsko določeno) in bi lahko ljudje živeli v teh stanovanjih enako kvalitetno kot v lastnem stanovanju. Samo pri nas je dajanje neprmičnin v najem, še vedno samo enosmerni posel od katerega ima korist samo najemodajalec! Zato upam, da bo ta kriza streznila ljudi in vnesla nekaj zahodne svežine v sistem.
 
Dokler oglašujejo stanovanja v Ljubljani po 3 jurje, je tvoje smatranje napačno.
Ko se bodo ponujene cene prepolovile, boš pa imel že skoraj prav ;-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#488409] 28.04.09 23:10
Odgovori   +    0
"večina Slovencev je bila za nekaj, čemur ne moremo reči drugače kot belo pobarvana luknja, pripravljena odšteti tudi tri tisoč evrov za kvadratni meter"

"belo pobarvana luknja"? hopla, Katarinca, tole pa že malo diši po strokovnem terminu LVB(TM) - Luknja Vlita iz Betona, katerega izumitelj intelektualni lastnik sem jaz :)
No ampak seveda blagohotno dovolim uporabo, če se le pravilno navede copyright. Posebno ker ima vaše pisanje precej soli (pa ne tiste stanislavove, k sreči)
anon-54870 sporočil: 2
[#488722] 29.04.09 11:59 · odgovor na: anon-76887 (#488353)
Odgovori   +    0
Vsekakor se strinjam za Ljubljano in še marsikje v naši sloveniji bi se našle iber previsoke cene nepremičnin in o nesorazmerjih bi se dalo diskutirat cele tedne. Vseeno pa mislim, da bi za 3000€/m2 lahko kupil kaj bolj življensko pomembnega, kot streho nad glavo!

primer sem opisal že pred časom na mojem blogu:
www.email.si/blog/ur...java/25226

Strani: 1