Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Cene stanovanj upadle za dva odstotka

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (9)

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-15342 sporočil: 8.014
[#434304] 19.02.09 08:54
Odgovori   +    2
Očitno bo potrebna tabela pretvorb iz uradnih (namišljenih) odstotkov v dejanske:
+7% = -3%
+3% = -5%
0% = -8%
-1% = -10%
-2% = -20%
-5% = -25%
[za naslednja četrtletja pa še]
-10% = -30%
-15% = -40%
-20% = -50%
-25% = -60%
in tako dalje ...
gt001 sporočil: 786
[#434350] 19.02.09 09:25
Odgovori   +    0
V Celju je trenuten obratni trend:
Oglasevane cene v obdobju 10/08 - 02/09 rastejo. Seveda to pocnejo le se Kapitolovi pacienti, ki resujejo svoje nasedle kite.

Primer:
- "vila " MIES iz 399k na 450k (gre za zmazek v 3.gf na 700m2 parceli)
- prenove potrebna bajtica (tlorisa 6*8m) iz 160k na 170k

adijo pamet, oz. TITANIK je ze vsekal v iceberg...
bc123a sporočil: 48.253
[#434354] 19.02.09 09:25
Odgovori   +    0
ZADNJE CETRTLETJE 2007 ? Pa koga zajebavajo? Sedaj je februar 2009! Blazni analitiki...
anon-74161 sporočil: 278
[#434369] 19.02.09 09:38
Odgovori   +    0
Govoriti o ceni izdelkov, ki se ne kupujejo in prodajajo je popolnoma brez veze. Cene ni. Cena ne obstaja.
Trgovanja s stanovanji ni, ker vsi čakajo na znižanje oglaševanih cen. Zakaj bi danes kupovali nekaj, kar bo jutri zagotovo cenejše? Ali kdo za prmej rabi stanovanje danes? Ali res ne more počakati pol leta, ko bodo cene bistveno nižje? Ali si za vmesni čas ne more najeti stanovanja? Prepričanje v znaten padec cen izdelkov je že močno vsajeno v prebivalstvo, zato pač ne kupujemo ničesar kar ni zares nujno za preživetje. Za vsako stvar se vprašamo: "Pa jaz zares to potrebujem danes? Ali ne morem počakati na jutri?"
Enako je pri avtomobilih. Če mi obstoječi avto odpove poslušnost se najprej vprašam: Ali se ga res ne da več popraviti? Ali se res ne morem preiti na uporabo avtobusov ali vlakov vsaj za nekaj mesecev, da se cene avtomobilom še znižajo?

Govoriti o ceni, ko ni trgovanja, je brezpredmetno.
anon-179573 sporočil: 13
[#434370] 19.02.09 09:38
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-179573 19.02.2009 09:43
Kdo ve kaj se bo zgodilo. Res bi cene lahko padle, ampak če bi tudi prodajalci verjeli v to, bi trenutno vsi prodajali svoja odvečna stanovanja. Pa jih ne. Decembra sva s fantom kupila stanovanje od gospe, ki se je "zavedala" situacije, ostali so vztrajali pri svojih cenah. Sklepam, da jim ni nujno prodati stanovanja, saj ga v tem primeru raje oddajo. Zadnje čase slišim tudi, da se zna zgoditi, da se bodo cene najemnin zvišale, saj ljudje čakajo z nakupom (na boljše čase) in stanovanje raje vzamejo v najem. Zato se tudi prodajalci raje poslužujejo tega, da dajo svoje stanovanje v najem, saj lahko s tem še kaj zaslužijo, poleg tega pa - kdo potrebuje 100.000 evrov v trenutku? Kam jih bo lahko v tem trenutku vložil? Ni priložnosti za dobre in varne naložbe, poleg tega pa je tudi tvegano imeti toliko denarja na banki (v teh časih). Zelo težko sem kupila stanovanje (staro, potrebno obnove, za 1950 € na kvadrat), saj imajo prodajalci tudi svoje meje. Pod 2000 € na kvadrat ni nihče želel, saj so stanovanje raje oddali, nihče pa ni potreboval tolikšnega denarja takoj. Razen tisti, ki so kupili večje stanovanje in so imeli rok plačila zanj in so starega morali prodati. Ampak teh je tudi že zmanjkalo, saj v teh časih vsi čakajo - tudi tisti, ki potrebujejo večje stanovanje se dobro zavedajo, da bodo dandanes starega težko prodali - tudi ti čakajo, zato jih praktično ni! Res sem opazila, da ni takih prodajalcev, ki bi bili svojo ceno pripravljeni spuščati pod 2000 € na kvadrat zato, ker bi potrebovali denar. Ne smemo pozabiti na to, da trg kreira ponudba in povpraševanje in če prodajalci ne bojo mogli prodati stanovanj, jih bodo pač oddali. V tem primeru ponudba ne bo presegla povpraševanja in cene se ne bodo nižale v nedogled (za nekih 30-50-70 %). Osebno zaradi narave našega nepremičninskega trga močno dvomim, da se to lahko zgodi.
najobj sporočil: 32.054
[#434371] 19.02.09 09:39 · odgovor na: bc123a (#434354)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):
ZADNJE CETRTLETJE 2007 ? Pa koga zajebavajo? Sedaj je februar 2009! Blazni analitiki...
 
... jebiga, za dve leti nazaj še nekako zadenejo s svojimi prognozami ...
azrael sporočil: 325
[#434377] 19.02.09 09:42 · odgovor na: bc123a (#434354)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):
ZADNJE CETRTLETJE 2007 ? Pa koga zajebavajo? Sedaj je februar 2009! Blazni analitiki...


Prišlo je do napake v tabeli, podatki so za zadnje četrtletje 2008 (smo zdaj popravili).

LP Rok Pikon
Finance
anon-89 sporočil: 10.178
[#434380] 19.02.09 09:46 · odgovor na: anon-179573 (#434370)
Odgovori   +    2

NoPolly je napisal(a):
. Zelo težko sem kupila stanovanje (staro, potrebno obnove, za 1950 € na kvadrat), saj imajo prodajalci tudi svoje meje. Pod 2000 € na kvadrat ni nihče želel, saj so stanovanje raje oddali, nihče pa ni potreboval tolikšnega denarja takoj.
 stara gospa je zmagala, vidva pa sta spušila ogromno. razen če nista kupila nekje v strogem centru ljubljane. v tej situaciji je kupec, ki ima gotovino in mirne živce, zmagovalec. vama na žalost ni uspelo.
anon-76464 sporočil: 303
[#434386] 19.02.09 09:51
Odgovori   +    0
Ta članek je namerno pisan v korist držanja cen stanovanj in reševanja velikih gradbincev. toda realnost ni taka. Pomembno je da kupci še naprej čakamo in znižanje cen je neizbežno, ker investitorjem novogradenj za vratom visijo krediti ki jih morajo odplačati.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#434388] 19.02.09 09:54 · odgovor na: anon-179573 (#434370)
Odgovori   +    0

NoPolly je napisal(a):
 Zadnje čase slišim tudi, da se zna zgoditi, da se bodo cene najemnin zvišale, saj ljudje čakajo z nakupom (na boljše čase) in stanovanje raje vzamejo v najem.

....in če prodajalci ne bojo mogli prodati stanovanj, jih bodo pač oddali. V tem primeru ponudba ne bo presegla povpraševanja in cene se ne bodo nižale v nedogled (za nekih 30-50-70 %).
 Jebat ga. Tudi to ne bo šlo. Sedaj bi vsi namesto prodajali raje oddajali in hkrati dvigovali najemnine ...  :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#434389] 19.02.09 09:55 · odgovor na: anon-76464 (#434386)
Odgovori   +    0

samoiniciatiuc je napisal(a):
Ta članek je namerno pisan v korist držanja cen stanovanj in reševanja velikih gradbincev. toda realnost ni taka. Pomembno je da kupci še naprej čakamo in znižanje cen je neizbežno, ker investitorjem novogradenj za vratom visijo krediti ki jih morajo odplačati.
 
to te naj ne skrbi, ker kupci bodo hočeš nočeš morali čakati nekaj let.:)
anon-89 sporočil: 10.178
[#434390] 19.02.09 09:57 · odgovor na: anon-106499 (#434388)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

 Jebat ga. Tudi to ne bo šlo. Sedaj bi vsi namesto prodajali raje oddajali in hkrati dvigovali najemnine ...  :)
 
logika nepremičninarjev je res ubitačna. v dobro jim štejem, da glede na njihovo izobrazbo in (ne)uspehe v osnovni šoli, drugače tudi ne more biti.:)
anon-179573 sporočil: 13
[#434395] 19.02.09 10:01 · odgovor na: anon-74161 (#434369)
Odgovori   +    0
apredalic, sem prebrala tudi tvoje mnenje in me samo nekaj moti. In to je primerjava znižanja cen stanovanj - ki je odvisna od celotnega nepremičninskega trga, pa še od marsičesa s pokvarjenim avtom - v tem primeru popolnoma sam vplivaš na situacijo. Cene avtomobilov so take kot so, popravil tudi in se sam odločiš kaj boš - vse je črno na belem. Pri stanovanjih pa ni, saj  prepričanje ljudstva (kot praviš, da so vsi prepričani v znižanje cen) še ne pomeni, da se bo to res zgodilo. Saj vemo, da so ljudje lako prepričani v nekaj, zgodi pa se nekaj popolnoma nepredvidljivega. Včasih ljudje ugotovimo, da smo želeli dobro, zato smo ubrali neko določeno pot, naredili smo pa še slabše, saj se nismo zavedali posledic ali pa preprosto nismo mogli vedeti (ali nismo pomislili na to) na kaj vse vpliva naša odločitev. Dobro poznam finance in logiko nepremičninskega trga in je res težko bit pameten v teh časih. Kdor trenutno ve, kaj nas čaka, je največji bogataš na svetu (če tak sploh obstaja, ki bi res lahko to vedel). Sama sem bila pred dilemo, ali naj raje zdaj najamem ali kupim. Nekaj denarja je bilo, nekaj kredita bi bilo še potrebno za nakup stanovanja. In me je bilo po pravici povedano strah, da bo denar (ki smo ga imeli že našparanega), v banki propadel (nestabilni časi, joj, kaj se je zgodilo na Islandiji... ne moreš verjet!) ali bodo krediti tako zelo dragi (kar se že kaže), da bomo na koncu na istem, kot, če bi ta trenutek malo izkoristili krizo na nepremičninskem trgu in kar zdaj kupili stanovanje. Točno to sem jaz storila in ni mi žal. P.S. Če koga zanima, smo ceno stanovanja iz oglaševane zbili za 15 % s tem, da je bila oglaševana cena za tako stanovanje med najnižjimi na internetu.
anon-89 sporočil: 10.178
[#434411] 19.02.09 10:11 · odgovor na: anon-179573 (#434395)
Odgovori   +    1

NoPolly je napisal(a):
. Dobro poznam finance in logiko nepremičninskega trga in je res težko bit pameten v teh časih. Kdor trenutno ve, kaj nas čaka, je največji bogataš na svetu (če tak sploh obstaja, ki bi res lahko to vedel). Sama sem bila pred dilemo, ali naj raje zdaj najamem ali kupim. Nekaj denarja je bilo, nekaj kredita bi bilo še potrebno za nakup stanovanja. In me je bilo po pravici povedano strah, da bo denar (ki smo ga imeli že našparanega), v banki propadel (nestabilni časi, joj, kaj se je zgodilo na Islandiji... ne moreš verjet!) ali bodo krediti tako zelo dragi (kar se že kaže), da bomo na koncu na istem, kot, če bi ta trenutek malo izkoristili krizo na nepremičninskem trgu in kar zdaj kupili stanovanje. Točno to sem jaz storila in ni mi žal. P.S. Če koga zanima, smo ceno stanovanja iz oglaševane zbili za 15 % s tem, da je bila oglaševana cena za tako stanovanje med najnižjimi na internetu.
 skrajni čas, da se ukine ekonomska fakulteta. najprej dr. polanec, sedaj pa še ti.:)
anon-74683 sporočil: 2.063
[#434418] 19.02.09 10:20 · odgovor na: anon-89 (#434411)
Odgovori   +    0
LOL
anon-179573 sporočil: 13
[#434419] 19.02.09 10:21 · odgovor na: anon-89 (#434390)
Odgovori   +    0
Jaz pa tega ne vidim tako, da bi šlo tukaj za logiko nepremičninarjev ali kupcev ali prodajalcev - vsi nekaj mislijo, vsi imajo svojo logiko, ampak gre za trg. Trg oblikujejo kupci in prodajalci skupaj, pa še banke in država.
anon-188181 sporočil: 310
[#434422] 19.02.09 10:23 · odgovor na: anon-179573 (#434370)
Odgovori   +    0

NoPolly je napisal(a):
Kdo ve kaj se bo zgodilo. Res bi cene lahko padle, ampak če bi tudi prodajalci verjeli v to, bi trenutno vsi prodajali svoja odvečna stanovanja. Pa jih ne. Decembra sva s fantom kupila stanovanje od gospe, ki se je "zavedala" situacije, ostali so vztrajali pri svojih cenah. Sklepam, da jim ni nujno prodati stanovanja, saj ga v tem primeru raje oddajo. Zadnje čase slišim tudi, da se zna zgoditi, da se bodo cene najemnin zvišale, saj ljudje čakajo z nakupom (na boljše čase) in stanovanje raje vzamejo v najem. Zato se tudi prodajalci raje poslužujejo tega, da dajo svoje stanovanje v najem, saj lahko s tem še kaj zaslužijo, poleg tega pa - kdo potrebuje 100.000 evrov v trenutku? Kam jih bo lahko v tem trenutku vložil? Ni priložnosti za dobre in varne naložbe, poleg tega pa je tudi tvegano imeti toliko denarja na banki (v teh časih). Zelo težko sem kupila stanovanje (staro, potrebno obnove, za 1950 € na kvadrat), saj imajo prodajalci tudi svoje meje. Pod 2000 € na kvadrat ni nihče želel, saj so stanovanje raje oddali, nihče pa ni potreboval tolikšnega denarja takoj. Razen tisti, ki so kupili večje stanovanje in so imeli rok plačila zanj in so starega morali prodati. Ampak teh je tudi že zmanjkalo, saj v teh časih vsi čakajo - tudi tisti, ki potrebujejo večje stanovanje se dobro zavedajo, da bodo dandanes starega težko prodali - tudi ti čakajo, zato jih praktično ni! Res sem opazila, da ni takih prodajalcev, ki bi bili svojo ceno pripravljeni spuščati pod 2000 € na kvadrat zato, ker bi potrebovali denar. Ne smemo pozabiti na to, da trg kreira ponudba in povpraševanje in če prodajalci ne bojo mogli prodati stanovanj, jih bodo pač oddali. V tem primeru ponudba ne bo presegla povpraševanja in cene se ne bodo nižale v nedogled (za nekih 30-50-70 %). Osebno zaradi narave našega nepremičninskega trga močno dvomim, da se to lahko zgodi.
Ljudje pozabljate, da ce ni financiranja oz. je otezeno, ni prodaje stanovanj. Pametni investitorji spuscajo ceno do minimalnega dobicka, ker je jasno, da se situacija poslabsuje. Pametni Investitor ne more cakat, da se trg ali trend obrne, ker nobeden nima odgovora kdaj bi to lahko bilo. Glede na sprenevedanje nepremicniskih agencij, ste jim morda nekateri celo nasedli. 

Cene bodo sle dol, o tem vec ni dvoma. Narava nasega nepremicninskega trga je brezpredmetna. Tu ti lahko dam primer narave nasega borznega trga z KRKO, ki so ji mnogi pripisovali nemogoci padec. Toliko o naravi trga.

Kdo potrebuje denar ?

Investitorji novogradenj, spekulanti, z velikimi krediti.

Tudi najemnine regulira ponudba in povprasevanje. Kar se tice rasti najemnim, se zna zgoditi ravno obratno, v kolikor se vecina lastnikov odloci za oddajo in hitro se zgodi visek ponudbe.

Kdor ne verjame v padec, bo pac kratko potegnil(investitorji, spekulanti). No lastniki, ki dejansko zivijo v stanovanjih pa nimajo takih tezav. Tudi, ce se odlocijo za vecje stanovanje, se da svoje stanovanje dasti v racun za vecje z doplacilom.

LP Mmola
anon-127812 sporočil: 143
[#434423] 19.02.09 10:24 · odgovor na: anon-89 (#434411)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 skrajni čas, da se ukine ekonomska fakulteta. najprej dr. polanec, sedaj pa še ti.:)
 
In kaj bi ti storil, če bi bil v njeni situaciji?
anon-74161 sporočil: 278
[#434427] 19.02.09 10:26 · odgovor na: anon-179573 (#434395)
Odgovori   +    0
Praviš "Cene avtomobilov so take kot so, popravil tudi in se sam odločiš kaj boš - vse je črno na belem". Ali ni pri stanovanjih enako? Cene stanovanj so tašne kot so, lahko jih popravljaš, gradiš, opremljaš - sam se odločiš kaj boš - vse je črno na belem. Tudi pri cenah avtomobilov (in tudi popravil) ni nujno da se bo zgodilo to kar ljudje pričakujejo. Ali ni tako?
anon-169287 sporočil: 464
[#434428] 19.02.09 10:26 · odgovor na: anon-179573 (#434395)
Odgovori   +    0

NoPolly je napisal(a):
apredalic, sem prebrala tudi tvoje mnenje in me samo nekaj moti. In to je primerjava znižanja cen stanovanj - ki je odvisna od celotnega nepremičninskega trga, pa še od marsičesa s pokvarjenim avtom - v tem primeru popolnoma sam vplivaš na situacijo. Cene avtomobilov so take kot so, popravil tudi in se sam odločiš kaj boš - vse je črno na belem. Pri stanovanjih pa ni, saj  prepričanje ljudstva (kot praviš, da so vsi prepričani v znižanje cen) še ne pomeni, da se bo to res zgodilo. Saj vemo, da so ljudje lako prepričani v nekaj, zgodi pa se nekaj popolnoma nepredvidljivega. Včasih ljudje ugotovimo, da smo želeli dobro, zato smo ubrali neko določeno pot, naredili smo pa še slabše, saj se nismo zavedali posledic ali pa preprosto nismo mogli vedeti (ali nismo pomislili na to) na kaj vse vpliva naša odločitev. Dobro poznam finance in logiko nepremičninskega trga in je res težko bit pameten v teh časih. Kdor trenutno ve, kaj nas čaka, je največji bogataš na svetu (če tak sploh obstaja, ki bi res lahko to vedel). Sama sem bila pred dilemo, ali naj raje zdaj najamem ali kupim. Nekaj denarja je bilo, nekaj kredita bi bilo še potrebno za nakup stanovanja. In me je bilo po pravici povedano strah, da bo denar (ki smo ga imeli že našparanega), v banki propadel (nestabilni časi, joj, kaj se je zgodilo na Islandiji... ne moreš verjet!) ali bodo krediti tako zelo dragi (kar se že kaže), da bomo na koncu na istem, kot, če bi ta trenutek malo izkoristili krizo na nepremičninskem trgu in kar zdaj kupili stanovanje. Točno to sem jaz storila in ni mi žal. P.S. Če koga zanima, smo ceno stanovanja iz oglaševane zbili za 15 % s tem, da je bila oglaševana cena za tako stanovanje med najnižjimi na internetu.
 no, vse oglaševane cene so 20% nad prodajno...tako da če posplošiva teh tvojih doseženih 15% popusta ni ne vem kakšen big deal v teh časih
anon-89 sporočil: 10.178
[#434432] 19.02.09 10:29 · odgovor na: anon-179573 (#434419)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 19.02.2009 10:31

NoPolly je napisal(a):
Jaz pa tega ne vidim tako, da bi šlo tukaj za logiko nepremičninarjev ali kupcev ali prodajalcev - vsi nekaj mislijo, vsi imajo svojo logiko, ampak gre za trg. Trg oblikujejo kupci in prodajalci skupaj, pa še banke in država.
 
če rečeva, da večina udeležnecev na trgu nepremičnin nima prav nobene logike, se bova hitro strinjala.;)

vedeti pa moraš, da v razmerah nepremičninskega balona, finančne krize in recesije, nobena logika ne more preprečiti padca cen nepremičnin. in na to si ti na žalost pozabila.
anon-123060 sporočil: 7.025
[#434434] 19.02.09 10:29
Odgovori   +    0
Kdor ni sposoben v Sloveniji narediti stanovanja za 800€-900€ ali še manj,je kot gradbinec nesposoben drekač.Vem kaj govorim.
Drugo vprašanje pa je kako visoko ceno je pripravljen plačati nepoučeni in naivni kupec.
To, da so pri nas stanovanja dražja, kot v centru Milana je balkansko nategovanje kupcev.Vedeti moramo,da je Slovenija relativo malo pozidana (2.3%)in imamo ogromno prostora neizkoriščenega.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#434436] 19.02.09 10:30 · odgovor na: anon-179573 (#434395)
Odgovori   +    0

NoPolly je napisal(a):
Sama sem bila pred dilemo, ali naj raje zdaj najamem ali kupim. Nekaj denarja je bilo, nekaj kredita bi bilo še potrebno za nakup stanovanja. In me je bilo po pravici povedano strah, da bo denar (ki smo ga imeli že našparanega), v banki propadel (nestabilni časi, joj, kaj se je zgodilo na Islandiji... ne moreš verjet!) ali bodo krediti tako zelo dragi (kar se že kaže), da bomo na koncu na istem, kot, če bi ta trenutek malo izkoristili krizo na nepremičninskem trgu in kar zdaj kupili stanovanje. Točno to sem jaz storila in ni mi žal. P.S. Če koga zanima, smo ceno stanovanja iz oglaševane zbili za 15 % s tem, da je bila oglaševana cena za tako stanovanje med najnižjimi na internetu.
Ja saj tukaj je zmeraj dilema, najeti ali kupiti. Pač odvisno od posameznika. Zdaj oni, ki pametujejo nekaj pač gledajo samo ceno, samo iz drugačnih okoliščin.
Je pa odvisno od situacije. Zdaj da čakaš, da se cene znižajo, v redu če dobiš v najem za solidno ceno opremljeno stanovanje, brez problema pa lahko počakaš, če si doma pa da greš potem na svoje, oz. se ti ne mudi na svoje.
Zdaj če dobiš v najem opremljeno stanovanje, je spet štos v tem, da pač še nekaj denarja porabiš za najemnino, se pravi se potem stanovanje ravno ne poceni za toliko (poleg tega da ne veš kakšni bodo pogoji za najem kredita takrat). Če vzameš neopremljeno, potem še za opremo dodatno zmečeš denar proč, ker vsega potem itak ne spraviš v  kupljeno stanovanje.
No ja pa še en razlog je, ki ga ni za zanemariti. Vseeno si na svojem, pa te nihče ne drka v glavo. Ni najem idealen, to sem jaz preizkusil, pa sem še srečo imel. Vzel sem v najem, no ja pa so vmes prodali stanovanje, pa ne veš ali se boš spet vmes še enkrat selil...., na srečo sem to izpustil, ni pa dosti manjkalo da se nisem moral še za ene par mesecev, sicer če bi bila sila, bi onega malo okol obrnil, klinc me lahko toži če hoče, če ne more par mesecev počakat..., pa predno na sodišču sploh na vrsto pride... (no ja oni sodni stroški so zanemarljivi, v primerjavi s tem da bi se za par mesecev moral seliti, pa vsi bi da jim v naprej plačaš za pol leta ali leto).
Tako da jaz če bi bilo kolikor toliko ugodno, bi naredil verjetno isto (pač situacijo vseeno premalo poznam, da bi kar na pamet nekaj rekel).
No ja v tej situaciji kot sem sedaj, na svojem, pa da bi večje kupoval, pa bi tudi lepo čakal, ker se mi pač ne mudi, tako da ni nobene potrebe da bi hitel.
Tako da res odvisno, v kakšni situaciji si. Tudi dobro počutje je nekaj vredno, pa če se pravilno odločiš glede stanovanja (lokacija, velikost), pač veš kje si in pri čem si. Evo tako imata sedaj to rešeno, pa se lahko ostalim stvarem posvetita, pa se ni treba več s tem obremenjevati.
He, kar se stanovanja tiče, ga jaz ne kupim, če ni vsaj tam 3 leta staro, ker v tem času, če so napake prilezejo ven. Pri novem pa nikoli ne veš, kaj se bo pokazalo, pa kako boš potem po sodiščih taval, da boš ono rešil. He, he če se že vsi sklicujejo na neko krizo, potem je še toliko bolj tvegano novo stanovanje, ker predno boš kaj na sodišču rešil, bo ona firma lahko že v stečaju :)
anon-188181 sporočil: 310
[#434445] 19.02.09 10:33 · odgovor na: anon-89 (#434390)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
logika nepremičninarjev je res ubitačna. v dobro jim štejem, da glede na njihovo izobrazbo in (ne)uspehe v osnovni šoli, drugače tudi ne more biti.:)
 
Bob, ja vse bolj ocitno je da za nepremicninarje velja znanstveno fantasticna ekonomija. Logike tu ni.

LP
anon-89 sporočil: 10.178
[#434447] 19.02.09 10:36 · odgovor na: anon-24983 (#434436)
Odgovori   +    0

fiston je napisal(a):

Ja saj tukaj je zmeraj dilema, najeti ali kupiti. Pač odvisno od posameznika. Zdaj oni, ki pametujejo nekaj pač gledajo samo ceno, samo iz drugačnih okoliščin.
Je pa odvisno od situacije. Zdaj da čakaš, da se cene znižajo, v redu če dobiš v najem za solidno ceno opremljeno stanovanje, brez problema pa lahko počakaš, če si doma pa da greš potem na svoje, oz. se ti ne mudi na svoje.
Zdaj če dobiš v najem opremljeno stanovanje, je spet štos v tem, da pač še nekaj denarja porabiš za najemnino, se pravi se potem stanovanje ravno ne poceni za toliko (poleg tega da ne veš kakšni bodo pogoji za najem kredita takrat). Če vzameš neopremljeno, potem še za opremo dodatno zmečeš denar proč, ker vsega potem itak ne spraviš v  kupljeno stanovanje.
No ja pa še en razlog je, ki ga ni za zanemariti. Vseeno si na svojem, pa te nihče ne drka v glavo. Ni najem idealen, to sem jaz preizkusil, pa sem še srečo imel. Vzel sem v najem, no ja pa so vmes prodali stanovanje, pa ne veš ali se boš spet vmes še enkrat selil...., na srečo sem to izpustil, ni pa dosti manjkalo da se nisem moral še za ene par mesecev, sicer če bi bila sila, bi onega malo okol obrnil, klinc me lahko toži če hoče, če ne more par mesecev počakat..., pa predno na sodišču sploh na vrsto pride... (no ja oni sodni stroški so zanemarljivi, v primerjavi s tem da bi se za par mesecev moral seliti, pa vsi bi da jim v naprej plačaš za pol leta ali leto).
Tako da jaz če bi bilo kolikor toliko ugodno, bi naredil verjetno isto (pač situacijo vseeno premalo poznam, da bi kar na pamet nekaj rekel).

 ta slovenija je res bogata dežela. držijo se delnice, pa tudi če naredijo 80% minus in kupujejo stanovanja, pa čeprav vsaj 30% predraga.;)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#434453] 19.02.09 10:39 · odgovor na: anon-89 (#434432)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
če rečeva, da večina udeležnecev na trgu nepremičnin nima prav nobene logike, se bova hitro strinjala.;)

vedeti pa moraš, da v razmerah nepremičninskega balona, finančne krize in recesije, nobena logika ne more preprečiti padca cen nepremičnin. in na to si ti na žalost pozabila.
He, pač ti gledaš to iz drugega kota. Verjetno na svojem, pa se ti ne mudi...., valjda tudi delnic ne kupuješ, če pričakuješ da bo padalo.....
Ja pocenitve bodo, samo bo pa nova stanovanja še toliko bolj nevarno kupovati. Ali misliš, da oni ne bodo varčevali pri gradnji ? Pa že zdaj ne veš kaj dobiš, potem boš ene 2-3 leta ves presran kaj bo ven prilezlo. He, he pa kot sem že rekel, kriza je kriza, lahko bo oni šel v stečaj, potem boš pa videl kako si poceni kupil :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#434455] 19.02.09 10:40 · odgovor na: anon-188181 (#434445)
Odgovori   +    0

Mmola je napisal(a):

 
Bob, ja vse bolj ocitno je da za nepremicninarje velja znanstveno fantasticna ekonomija. Logike tu ni.

LP
 
saj veš tisti pregovor, najbolj neumen kmet ima najdebelejši krompir, verjetno res, a samo dokler mu njive ne poberejo.:)
anon-89 sporočil: 10.178
[#434458] 19.02.09 10:43 · odgovor na: anon-24983 (#434453)
Odgovori   +    0

fiston je napisal(a):

He, pač ti gledaš to iz drugega kota. Verjetno na svojem, pa se ti ne mudi...., valjda tudi delnic ne kupuješ, če pričakuješ da bo padalo.....
Ja pocenitve bodo, samo bo pa nova stanovanja še toliko bolj nevarno kupovati. Ali misliš, da oni ne bodo varčevali pri gradnji ? Pa že zdaj ne veš kaj dobiš, potem boš ene 2-3 leta ves presran kaj bo ven prilezlo. He, he pa kot sem že rekel, kriza je kriza, lahko bo oni šel v stečaj, potem boš pa videl kako si poceni kupil :)
 
kakšne veze ima stečaj, če kupiš zgrajeno stanovanje? več stečajev, nižje cene bodo.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#434460] 19.02.09 10:44 · odgovor na: anon-89 (#434447)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 ta slovenija je res bogata dežela. držijo se delnice, pa tudi če naredijo 80% minus in kupujejo stanovanja, pa čeprav vsaj 30% predraga.;)
Ja 30% predraga...., in v koliko časa se bo cena znižala za 30%, da bodo na realni ceni ?
Kot sem rekel ni najemnina zastonj, ni oprema zastonj, ni selitev zastonj. Recimo podpišeš pogodbo za 1 leto, kaj če se takrat še ne poceni dovolj, pa se še enkrat seliš ?
No ja za razliko, stanovanje je vseeno velika stvar in ni mobilna kot delnice..... :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#434462] 19.02.09 10:45 · odgovor na: anon-89 (#434458)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-24983 19.02.2009 10:47

Bob je napisal(a):

 
kakšne veze ima stečaj, če kupiš zgrajeno stanovanje? več stečajev, nižje cene bodo.
Kako da nima veze ? Če ti bo oni varčeval, pa zgradil stanovanje na lari fari, od koga boš pa ti zahteval potem, da ti to popravi ?
Sam boš popravljal in to potem lahko prištel k ceni stanovanja.
Sem pač siguren, da bodo pri gradnji stanovanja varčevali, če se bodo cene nižale, no ja vprašanje je koliko jih bodo sploh gradili. Če jih ne bodo bo pa manjša ponudba....

Strani: 1 2 3 4 5 6