Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek \'\'Presežne ponudbe v Ljubljani ni toliko, da bi se trg začel rušiti\'\'

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (3)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-106499 sporočil: 3.507
[#542447] 09.07.09 13:13 · odgovor na: XLJUB5 (#542381)
Odgovori   +    0

XLJUB5 je napisal(a):

 
sori, ampak zakaj ti je pa tako normalno, da naj bi bil Dunaj, Trst več vreden od Ljubljane, ki je glavno mesto te državice?
Aja, slovenska zakompleksanost, seveda, kar je tuje je več vredno.....
 
Hmmm...morda zato ker Dunaj ni glavno mesto ? In ker Avstrija nima take kupne moči kot podalpska monarhija ? :))))
XLJUB5 sporočil: 183
[#542459] 09.07.09 13:23 · odgovor na: anon-106499 (#542447)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

 
Hmmm...morda zato ker Dunaj ni glavno mesto ? In ker Avstrija nima take kupne moči kot podalpska monarhija ? :))))
glej, oni je sarkastično napisal, da je Dunaj cenejši in da je to ok, ker je LJ več vredna. In jaz odgovarjam, ja, valda je dražja LJ, zakaj bi billo to nenormalno. Je pač metropola (-lica). Sicer pa, ne vem no, kolegica živi na Dunaju v najemu, kolikor pa je gledala cene za nakup, tistih 2000 ni ravno videt, razen v težki periferiji Dunaja in deklasirani okolici. 
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542475] 09.07.09 13:37 · odgovor na: shevchenko (#542245)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
1. Ko se bo trg začel dvigati bodo verjetno najbolj ugodna stanovanja (ne najcenejša, ampak tista, ki jih bodo kupci prepoznali kot najugodnejša glede na kvaliteto, lokacijo ter ceno) že prodana. 2. Zemljišča so absolutno omejena dobrina in kot takšna seveda »obsojena » na dvigovanje vrednosti, vendar na daljše obdobje. QED
  Hmm ne vem ne vem. To so bolj dogme vernikov v konstatno rast cen nepremičnin.
anon-198638 sporočil: 735
[#542482] 09.07.09 13:42
Odgovori   +    0
DEJSTVA:
1. Zemlja je omejena tudi v Berlinu, Dunaju, Milanu, Frankfurtu, ne samo v Ljubljani. Zakaj bi bil potem m2 pri nas dražji?
2. Cene nepremičnin so rastle zaradi špekulativnih vlaganj, ne pa zaradi realne rasti - tako kot lani na borzi. Ker so špekulanti hoteli imeti 20% donosa na leto, je bilo silno povpraševanje - in cene so noro rstle.
3. Ti časi so mimo.
4. Ceno določa kupec, ne prodjalec.
5. Trenutno kupcev ni in jih zaradi krize še nekaj časa ne bo.

ZAKLJUČEK: Cene bodo padle. In to ne malo. Za nekatere novogradnje že uradno ponujajo 20% popust. Drugo leto bodo cene nižje za vsaj 30%, verjetno pa še več.
anon-86342 sporočil: 288
[#542484] 09.07.09 13:44
Odgovori   +    0
Finance verjetno kar dobro služijo s temi plačanimi "intervjuji", seveda so vsi "intervjuji" s pristranskimi osebami, katerih preživetje je odvisno od dogajanja na nepremičninskem trgu.

Sicer pa kaj bi drugega pričakoval od rumenih financ, ki so se že davno pozicionirale kot drugorazredni trač dnevnik, strokovnost in kaj podobnega jim je španska vas.

Na srečo obstajajo tudi mnenja neodvisnih, in to res strokovnjakov v pravem pomenu besede. Spraševati nepremičninarje je pa isto kot bi spraševal Madoffa o smiselnosti vlaganja njemu ali spraševati door-to-door prodajalca o pomankljivosti njegovih izdelkov.
shevchenko sporočil: 21.898
[#542492] 09.07.09 13:49 · odgovor na: anon-182910 (#542475)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

  Hmm ne vem ne vem. To so bolj dogme vernikov v konstatno rast cen nepremičnin.
 
ja saj - tako simptomatični trditvi. iste flance ponavljajo pumparji povsod po svetu.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542499] 09.07.09 13:51 · odgovor na: anon-198638 (#542482)
Odgovori   +    0

bacekjon je napisal(a):
DEJSTVA:
1. Zemlja je omejena tudi v Berlinu, Dunaju, Milanu, Frankfurtu, ne samo v Ljubljani. Zakaj bi bil potem m2 pri nas dražji?
2. Cene nepremičnin so rastle zaradi špekulativnih vlaganj, ne pa zaradi realne rasti - tako kot lani na borzi. Ker so špekulanti hoteli imeti 20% donosa na leto, je bilo silno povpraševanje - in cene so noro rstle.
3. Ti časi so mimo.
4. Ceno določa kupec, ne prodjalec.
5. Trenutno kupcev ni in jih zaradi krize še nekaj časa ne bo.

ZAKLJUČEK: Cene bodo padle. In to ne malo. Za nekatere novogradnje že uradno ponujajo 20% popust. Drugo leto bodo cene nižje za vsaj 30%, verjetno pa še več.
  Ponavadi je tako da jo sporoazumno doočita oba in nikakor ne samo ena stran.

  No kakorkoli že ... lahko jo določi tudi sodišče, kar  bodo kmalu spoznali naši zapufani nepremičninarji, gradbeniki
  in investitorji.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#542505] 09.07.09 13:55 · odgovor na: XLJUB5 (#542459)
Odgovori   +    0

XLJUB5 je napisal(a):

glej, oni je sarkastično napisal, da je Dunaj cenejši in da je to ok, ker je LJ več vredna. In jaz odgovarjam, ja, valda je dražja LJ, zakaj bi billo to nenormalno. Je pač metropola (-lica). Sicer pa, ne vem no, kolegica živi na Dunaju v najemu, kolikor pa je gledala cene za nakup, tistih 2000 ni ravno videt, razen v težki periferiji Dunaja in deklasirani okolici. 
 
Kaj pa smatraš pod deklasirano okolico Dunaja in koliko ven je to ?
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542509] 09.07.09 13:56 · odgovor na: shevchenko (#542492)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

 
ja saj - tako simptomatični trditvi. iste flance ponavljajo pumparji povsod po svetu.
 
 Vem, hotel sem samo povedati, da je lahko konec enega dokaza  dobesedno konec ene dogme.
 No splošno razsvetljene že prihaja .. sicer počasi pa vendarle.
Gustl sporočil: 13.632
[#542515] 09.07.09 13:58 · odgovor na: anon-86342 (#542484)
Odgovori   +    0

bostjan1981 je napisal(a):
 Na srečo obstajajo tudi mnenja neodvisnih, in to res strokovnjakov v pravem pomenu besede.  
Nam jih našteješ prosim, jih z veseljem povprašamo.
Gustl sporočil: 13.632
[#542518] 09.07.09 13:59 · odgovor na: blink (#542300)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):
Pomoje bi bilo bolje, če bi Finance dobile za sogovornika kakšnega ex-gradbinca/nepremičninarja ki bi povedal vse mastne in umazane podrobnosti iz ozadja tega posla v zadnjih 20 letih.

Kaj takega: "gradili smo po 700 eur/m2 prodajali po 3000 eur/m2... Če ni prodal zemljišča smo ga izsiljevali... Podkupili smo... Kupili smo kmetijsko zemljišče in dosegli da je postalo zazidljivo... Profiti so bili enormni, tveganje nikakršno...  Vgradili smo precej slabše materiale..."
 
Ja, taki v vrsti stojijo, da kaj povedo.
Gustl sporočil: 13.632
[#542523] 09.07.09 14:02 · odgovor na: blink (#542316)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):

 Z imenom in priimkom ne boš nikogar našel, anonimno in off the record pa precej lažje.
 
Če ga imaš talega, prosim sporoči. Upam, da se zavedaš, da bo odziv dela bralcev na off the record spet isti: RUMENOOOOO

Sej ne, da se sekiramo :)
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542528] 09.07.09 14:07 · odgovor na: Gustl (#542515)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-182910 09.07.2009 14:07

Gustl je napisal(a):

Nam jih našteješ prosim, jih z veseljem povprašamo.
 
 Ti jih bom jaz:
  bc123a
  bob
  ....
 
 Mislim da so najmanj 100x bolj nepristranski.
 


 :)
anon-86342 sporočil: 288
[#542529] 09.07.09 14:08 · odgovor na: Gustl (#542515)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

Nam jih našteješ prosim, jih z veseljem povprašamo.
 
Za začetek bi lahko zagotovili to, da imajo bralci kar se da nepristranske informacije glede nepremičninskega trga. Kajti verjamem da marsikdo nima osnovnih znanj iz ekonomije in ne ve kako se odločiti. Taki pridejo na finance po odgovore in vi jim date v podporo odločanjo "mnenja" nepremičninarjev. Mrhovinarji !

Nepristranske informacije pa imajo zagotovo v prvi meri tisti, ki se s tem ukvarjajo poklicno, recimo na EF je kar nekaj priznanih strokovnjakov, nedavno ste tudi citirali izjavo dr. Cirman kako se bodo rušili projekti kot domine.

Skratka to, da tu prodajate plačane intervjuje z nepremičninarji za "nepristranska" mnenja o bodočem dogajanju na tem trgu je perverzija.
bigl sporočil: 18.363
[#542534] 09.07.09 14:09 · odgovor na: XLJUB5 (#542381)
Odgovori   +    0

XLJUB5 je napisal(a):

 
sori, ampak zakaj ti je pa tako normalno, da naj bi bil Dunaj, Trst več vreden od Ljubljane, ki je glavno mesto te državice?
Aja, slovenska zakompleksanost, seveda, kar je tuje je več vredno.....
 
Ja, prav imaš, res gre za komplekse ljubljančanov:-).....in purgerjev.. smer jug....Zato mora bit dražje kot drugje, snobovstvo pač ni poceni....bemfli, poršli itd..spadajo zraven. (so v ceni:-)). Že Maribor je bolj na realnih tleh od Ljubljane. Lep dan.  
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542535] 09.07.09 14:09 · odgovor na: Gustl (#542523)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Če ga imaš talega, prosim sporoči. Upam, da se zavedaš, da bo odziv dela bralcev na off the record spet isti: RUMENOOOOO

Sej ne, da se sekiramo :)
 
 Če gledam na odzive .... malo pa se.
 Morš priznat.

 Pa saj ste vredu in vas imamo radi ... če ne nebi čepeli tu cele dneve.
Gustl sporočil: 13.632
[#542545] 09.07.09 14:13 · odgovor na: anon-86342 (#542529)
Odgovori   +    0


Skratka to, da tu prodajate plačane intervjuje z nepremičninarji za "nepristranska" mnenja o bodočem dogajanju na tem trgu je perverzija.
 Imaš kakšne dokaze , da so plačani, ali tako malo opletaš, ker ti je dolgčas?

In še: ali imaš selektiven spomin, ali si danes prvič bral v Financah članke o nepremičninah?

Sej ni treba odgovarjat, mi je jasno, za kaj gre: na trgu sta pač vedno dve strani z nasprotujočima se interesoma.

Če napišemo, da bo padlo, nas pluvajo eni, če napišemo, da bo zraslo, nas pljuvajo drugi. Kar je kul.

Za medij postane zaskrbljujoče, ko ga tudi pljunit noče nihče več.
Gustl sporočil: 13.632
[#542549] 09.07.09 14:15 · odgovor na: anon-182910 (#542535)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

 
 Če gledam na odzive .... malo pa se.
 Morš priznat.
 
Za rumeno se ne sekiram, nastavljam pa ogledalo. To je povsem profesionalna zmerljivka. Nič narobe.

 Malo sem pa alergičen na očitke, da nas ne vem kdo podkupuje. To je pa že bolj osebna zmerljivka.

Pa še tenis sem ravnokar izgubil in sem ekstra razdražljiv :)
Gustl sporočil: 13.632
[#542557] 09.07.09 14:17 · odgovor na: anon-86342 (#542529)
Odgovori   +    0

bostjan1981 je napisal(a):

Nepristranske informacije pa imajo zagotovo v prvi meri tisti, ki se s tem ukvarjajo poklicno, recimo na EF je kar nekaj priznanih strokovnjakov, nedavno ste tudi citirali izjavo dr. Cirman kako se bodo rušili projekti kot domine. 
 BTW, Cirmanova je bila prva na wish listi in se ni odzvala za tale intervju.

Če je kdo spregledal, to je intervju, ki so ga delali bralci: http://www.finance.s....php?id=27< /a>
shevchenko sporočil: 21.898
[#542566] 09.07.09 14:23 · odgovor na: anon-182910 (#542528)
Odgovori   +    0
forumaši so problematični, ker jih plebs izven foruma ne pozna.ker ljudje mnenja stalno ocenjujejo, glede na to, kdo jih izreče, je za medij še kako pomembno, kdo jih izreče
anon-193160 sporočil: 1.682
[#542604] 09.07.09 14:47 · odgovor na: shevchenko (#542566)
Odgovori   +    0
Baje se je prodaja v zadnjem času bistveno popravila, naj bi to pokazali tudi podatki GURSa. Če je temu res tako?
Imam pa prijatelja v Munchnu, ki je lani prišel kupit stanovanje v Ljubljano, ker je po enem letu iskanja v Munchnu obupal, ker je vse tako drago. Na moje vprašanje, kako je tam baje ceneje, se je samo nasmehnil in rekel, da je to tipično slovensko, vedno najpametnejši brez preverjenih informacij. Imam pa poloplnoma enako informacijo z Dunaja, Milana in ostalih mest, za katere forumaši trdite, da so cenejša kot Ljubljana. Tujci, ki prihajajo v Slovenijo na predstavništva, vsi trdijo, da so cene pri njih višje. Ztaj mi naj pa prosim kdo razloži, zakaj ljudje iz teh tujih mest trdijo, da je pri njih dražje, slovenci, živeči v Sloveniji, pa bolj kot tamkajšnji domačini vedo, da je pri njih vse dražje. Kakšna razlaga? Jaz si lahko edino predstvaljam, da te navedbe v naših medijih preprosto niso prave, kar se tiče cen. Pa ne me spet napast, da sem nepremičninar ki nekaj bluzi, jaz samo ne prenesem neresnic in nakladanja brez argumentov.
Mimogrede, nedolgo nazaj sem gledala cene v mali italijanski Gorici in so bile že tam cene blazno visoke in to za neko totalno sranje.
Gustl sporočil: 13.632
[#542644] 09.07.09 15:26 · odgovor na: anon-182910 (#542528)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

  Ti jih bom jaz:
  bc123a
  bob
 
 Mislim da so najmanj 100x bolj nepristranski.
 
 Hja, ali se onadva ukvarjata z nepremičninami kot stroko, ali znata pač artikulirano povedati tisto, kar želiš slišat in sta zato strokovnjaka. Ne pozabit, da je strokovnjak pogosto zgolj nalepka, ki pomeni: da, strinjam se s to osebo.

Neodvisnih (pravih) strokovnjakov je v zadevah, ki zadevajo trg, precej malo. Večinoma so to lahko akademiki, ljudje, ki pa se s trgov v praksi ukvarjajo pa imajo vedno nek interes. Vsaj kar se mene tiče, potem raje poslušam ljudi iz prakse in pač  vzamem v zakup njihov interes in si poizkušam ustvarit svoje mnenje.

Podobno, kot so bile nekoč ideje, da ljudje, ki imajo neke delnice, naj ne pišejo o njih. Zakaj že? Valjda, da bo človek, ki jih ima, precej bolj pozorno spremljal to podjetje. Ko pa poda mnenje pa pač razkrije, ali je delničar ali ne. Potem si pa bralec sam ustvari naprej mnenje.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542658] 09.07.09 15:37 · odgovor na: shevchenko (#542566)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
forumaši so problematični, ker jih plebs izven foruma ne pozna. ker ljudje mnenja stalno ocenjujejo , glede na to, kdo jih izreče, je za medij še kako pomembno, kdo jih izreče
 
  TO je res problem. Ljudje mnenja ocenjujejo predvsem glede na to, kdo jih je povedal.  Ni garant, da če je nekdo predsednik vlade recimo,  potem je njegovo mnenje pravilno ali karkoli vredno, prej obratno. Ampak, tako kot praviš plebs verjame medisko izpostavljenim osebnostim, pa če trosi še take neumnosti. Žalostno.
Pa bi blo precej cool, če bi široke množice začele razmišljati s svojo glavo. A jebat ga ... vem utopija.
anon-113530 sporočil: 336
[#542677] 09.07.09 16:04 · odgovor na: Gustl (#542644)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-113530 09.07.2009 16:07
Po mojem mnenju so daleč najbolj relevantne osebe pri dajanju podatkov o nepremičninah arhitekti.

Točno vejo koliko stane vsak posamezen šrauf, pa še na dokumentacijo se dobr spoznajo.
Čisti profiji, če ga najameš ali kaj vprašaš je večinoma stoprocentno na tvoji strani.

Ne pa eni nepremičninski agenti (obnašajo se kot prodajalci pralnih praškov).
Gustl sporočil: 13.632
[#542685] 09.07.09 16:14 · odgovor na: anon-113530 (#542677)
Odgovori   +    0

maistor je napisal(a):
Po mojem mnenju so daleč najbolj relevantne osebe pri dajanju podatkov o nepremičninah arhitekti.

 
Ja, tudi po mojem vtisu je to tako. Bomo še kakšnega arhitekta poiskali.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#542694] 09.07.09 16:23 · odgovor na: Gustl (#542644)
Odgovori   +    1

Gustl je napisal(a):

 Hja, ali se onadva ukvarjata z nepremičninami kot stroko, ali znata pač artikulirano povedati tisto, kar želiš slišat in sta zato strokovnjaka. Ne pozabit, da je strokovnjak pogosto zgolj nalepka, ki pomeni: da, strinjam se s to osebo.

Neodvisnih (pravih) strokovnjakov je v zadevah, ki zadevajo trg, precej malo. Večinoma so to lahko akademiki, ljudje, ki pa se s trgov v praksi ukvarjajo pa imajo vedno nek interes. Vsaj kar se mene tiče, potem raje poslušam ljudi iz prakse in pač  vzamem v zakup njihov interes in si poizkušam ustvarit svoje mnenje.

Podobno, kot so bile nekoč ideje, da ljudje, ki imajo neke delnice, naj ne pišejo o njih. Zakaj že? Valjda, da bo človek, ki jih ima, precej bolj pozorno spremljal to podjetje. Ko pa poda mnenje pa pač razkrije, ali je delničar ali ne. Potem si pa bralec sam ustvari naprej mnenje.


 
Fuck ... glej,  na to ni easy odgovora in si si sam kriv za roman ki sledi.
 
Beseda strokovnjak,  je problematična. Če se nekdo ukvarja z nepremičninami poklicno, še ne pomeni da je strokovnjak. Lahko tudi, ampak to je nedoslednost jezika in pomenov, ki jih pač lahko različno razumemo.
Kot strokovnjaka, si jaz upam označiti nekoga nevem, recimo strokovnjak za visokotlačne črpalke, je oseba ki jih zna načrtovati, izboljšati in v globoke detajle razume delovanje leteh. Ni pa strokovnjak oseba, ki jih prodaja. Ja rabi nekaj strokovnega znanja da prepriča kupce. Ampak job mu je, da prepriča kupce, ni pa to zame strokovnjak.
S tega vidika je jasno kaj si mislim o Tošu če ga označiš kot strokovnjaka.
Vem, zdaj boš rekel da je pač strokovnjak za trg nepremičnin, ker se ukvarja s trgom. Ampak če jaz prodajam liziko ...ne pomeni da se ukvarjam s trgom lizik. Sem del trga , ki ga preučujejo in analizirajo strokovnjaki za trg. 
Recimo tržno raziskovalne agencije ...  no teh imaš kar nekaj v sloveniji. Sicer nočem delati reklame pa vseeno,
Valicon, Aragon, Gfk ...... . Če najdeš tu nekoga, ki že deset let dela tržne raziskave o trgu nepremičnin, je objabil kake članke in morebiti celo napovedi  in tako naprej , potem imaš pred sabo strokovnjaka za trg nepremičnin. 

Tako da bi si upal marsikaterega forumaša označiti za večjega strokovnjaka za trg nepremičnin kot Toša, oz za precej bolj nepristranksega.
anon-203100 sporočil: 9
[#542730] 09.07.09 17:12
Odgovori   +    1
Finance, koliko zasluzite za te reklamne pamflete. Zalite naso inteligenco. Golazen nepremicninarska seveda ne bo pljuvala v lastno skledo. Upam, da jih vecina propade.
anon-98526 sporočil: 480
[#542731] 09.07.09 17:14
Odgovori   +    0
A ni to isti idiot, ki je leto nazaj trdil, da bodo cene v najslabsem primeru padle 2%?
gade sporočil: 296
[#542754] 09.07.09 17:41 · odgovor na: anon-98526 (#542731)
Odgovori   +    0
Sej fantu dam 5 točk za trud, ampak njegove napovedi jemljemi, kot tiste od analitikov o gibanju cene nafte! ;)p.s. a kdo ve kakšna je pravna odgovornost posrednikov?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7