Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'\'Hrvati ne bi delali, ampak raje živeli od državne pomoči\'\'

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Strani: 1 2

anon-98354 sporočil: 770
[#573011] 29.08.09 20:34 · odgovor na: anon-197949 (#572976)
Odgovori   +    0

vrocpes je napisal(a):

 Misliš zato, ker je pri njih zelo podobno :-)) ?
 
Ne. Upam, da niso spet zamešal Slovenije s Hrvaško :D
anon-55246 sporočil: 796
[#573023] 29.08.09 20:53
Odgovori   +    0
Res da je včasih dobro pogledat tudi preko svojega plota ...ampak v tem primeru me BK kaj sosed počne.

Bol me srbi to, da si določena politišna srenja izmisli neka pravila po katerih mi zasežejo več kod 1/2 mojih prihodkov ob trošenju mojega denarja pa jim je glavni cilj njihova zmaga na naslednjih volitvah.
dani14 sporočil: 6.657
[#573027] 29.08.09 21:01 · odgovor na: anon-55532 (#572989)
Odgovori   +    0

simon25 je napisal(a):
jz bi z veseljem delal, pa ni dobit kaj, za 400 e pa ne mislim delat
 
Kdor ni imel dela leta 2007, je bil delomrznež. Danes je situacija žal drugačna.

Glede tvojega sporočila je jasno, da je socialna pomoč prevelika. Ljudje raje ne delajo in počakajo na državo. Torej smo v isti pizdi kot sosedje Hrvati.
anon-49985 sporočil: 10
[#573031] 29.08.09 21:37
Odgovori   +    1
Jaz vidim problem drugje in bi socialo rešil drugače. Socialne pravice bi povezal z delovno dobo. Kako ? Enostavno, nihče mi ne more rečt, da zdrav, za delo sposoben človek (to je pomembno, da je za delo sposoben, da bomo pošteni) pri svojih recimo 35. letih nima niti enega leta delovne dobe. To ni normalno, takim ljudem se ponavadi reče paraziti. To pomeni, ali noče delat, ali pa dela na črno (mogoče celo zlorablja študentsko delo). Tudi študirat nima nihče pravice tako dolgo. Če hoče imeti magisterij, naj se prvo zaposli in si ga plača. Moje mnenje je, da je magisterij že luksuz in bi se tako moral tretirat, ne pa da ekonomisti in tudi drugi, ker se šolajo v poklicih, kjer je že tako presežek delovne sile, ker predvidevajo, da ne bodo dobili službe, pa gremo na magisterij. Drastično je potrebno zmanjšati vpise na filozofsko fakulteto in druge družboslovne fakultete, ki v gospodarstvu v razvoju (kar mi smo) nimajo druge funkcije, kot da parazitirajo. Praktično vsi otroci raznih političnih veljakov hočejo biti neki filozofi ali kaj podobnega, samo da ne bi delali ampak raje drugim pamet solili. Potem pa imamo takšne globoke izjave iz Amnesty int., češ da so romi ubožni revčki in so prisiljeni živeti na sociali, ker jim zlobni slovenci ne omogočimo niti končanje osnovne šole. Seveda prikladno pozabijo omenit, da morajo romi tudi sami za to kaj postorit. Očitno še ne vedo, da se nobena šola ne konča sama od sebe, kakor se tudi delo ne opravi samo od sebe.
Torej, če pri 35 letih nimaš enega leta delovne dobe, ali pri 40. letih 5 let delovne dobe, ni socialne pomoči (oz. je samo tista minimalna). Mene grozno boli, ko oba s partnerko delama po cele dneve, na koncu tedna grema v špara in imama na pol prazen voziček (ker pazima, da kupima le potrebne stvari), mimo pa se vozijo romske familije s po dvema nabito polnima vozičkoma raznih čipsov, smokijev, kokakol, in svašta nepotrebnega luksuza (če bi bila v vozičkih hrana, me sploh ne bi motilo). Boli me pa zato, ker v večini primerih to plačam jaz, in to zato, da si oni to lahko privoščijo, jaz pa ne. In zakaj se to dogaja ? Ker država nima ustreznega nadzora nad premoženjem prosilcev za razne socialne transferje. Tako se lahko dogaja to, da nekdo, ki na veliko na črno šmugla, si privošči hud avto, luksuzni šoping pa opravi z socialno podpore, ker mu jo nekdo "šenka".
Mogoče pa se tudi motim.... pač tako jaz to vidim oz. opažam...
anon-178479 sporočil: 18.832
[#573054] 30.08.09 08:00 · odgovor na: anon-49985 (#573031)
Odgovori   +    2
Tudi jaz to tako vidim.
 
Nočejo delat, kadijo, popivajo, žurirajo, potem se pa celo življenje pritožujejo, da so revni. Niso revni. Izkoriščevalsko zabiti so. Začne se pa že pri šolanju. Nočejo se šolati, ker gledajo svoje zabite parazitske starše kako lepo živijo na račun drugih in hočejo isto nedelavno življenje tudi sami.Cele Fužine so bile zgrajen iz solidarnostnih sredtev ljudi, ki so delali desetletja. Stanovanja pa so dobili ljudje, ki so mimogrede prišli v Ljubljano in jih takoj dobili. Danes se to še vedno dogaja. Sami imamo nešteto svojih ljudi brezposelnih. Uvažamo pa tujce, ki takoj dobijo solidarnostno stanovanje in službo, čeprav ne znajo slovenskega jezika in niso nikoli živeli v Slovneiji. Potem pa postanejo take soseske socialno problematične in se ljudje tam pritožujejo, da so zapostavljeni. Verjetno so res, ker brez dela ne morejo še na račun delavnih na dopust na jahte.

Tako, da se to služenje politiki, ki ji rečejo solidarnost, nikoli ne neha.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#573110] 30.08.09 14:05 · odgovor na: anon-201937 (#573062)
Odgovori   +    0
Jebi ga, dobre delavce bo treba dobro plačati. Če ne bodo prišli pa delomrzneži, lenuhi, taboljši bojo šli pa dela delat tja, kjer bojo dobili več šoldov. Nikar tako ne piskajte, tolstoriti privatnički z mercami pa 3 vilami, za katere ne plačujete nbenih ustreznih davkov, da kompenzirate tisto, kar niste dali zaposlenim. Nizki dohodki nobenega ne bodo stimulirali, da bo delal dobro in zavzeto in ob tem užival in bil prijazen do sodelavcev. V najboljšem primeru bo samo delal. 500 neto na mesec ni plača za živet, v taki državi kot je Slo. težko preživiš z 900 evri na mesec. O študentskem delu raje ne bi zgubljal besed, ker je čudna logika, a resnična, da študent ne preveč težko zasluži 1000 neto na mesec, nato po diplomi pa dobi navadno pol manj za isto oz. podobno delo.
anon-197949 sporočil: 1.269
[#573168] 30.08.09 20:39 · odgovor na: anon-178479 (#573054)
Odgovori   +    0

Aleister je napisal(a):
Tudi jaz to tako vidim.
 
... Izkoriščevalsko zabiti so. ...
 Da te popravim -> Izkoriščevalsko pametni so.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#573210] 30.08.09 22:53 · odgovor na: anon-105255 (#573110)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Jebi ga, dobre delavce bo treba dobro plačati. Če ne bodo prišli pa delomrzneži, lenuhi, taboljši bojo šli pa dela delat tja, kjer bojo dobili več šoldov. Nikar tako ne piskajte, tolstoriti privatnički z mercami pa 3 vilami, za katere ne plačujete nbenih ustreznih davkov, da kompenzirate tisto, kar niste dali zaposlenim. Nizki dohodki nobenega ne bodo stimulirali, da bo delal dobro in zavzeto in ob tem užival in bil prijazen do sodelavcev. V najboljšem primeru bo samo delal. 500 neto na mesec ni plača za živet, v taki državi kot je Slo. težko preživiš z 900 evri na mesec. O študentskem delu raje ne bi zgubljal besed, ker je čudna logika, a resnična, da študent ne preveč težko zasluži 1000 neto na mesec, nato po diplomi pa dobi navadno pol manj za isto oz. podobno delo.
 Ja plačaj ti dobro delavca s takimi davčnimi obremenitvami kot so v sloveniji. Če jaz hočem svojemu človeku dati 2500 EUR neto me pridejo mesečni stroški cca 5000 EUR s tem da rabim zraven računati še regres in  stroške bolniške in še full ostalega sranja.  To pomeni da mi more en človek s tako plačo na leto naredit najmanj 70- 80 K profita ... da sem zelo zelo blizu nule. Da se mi splača dejansko imeti človeka s tako plačo mi mora naredit minimalno 100 K profita na leto. Zdaj pa poglej recimo nizozemsko ... kje en sestavljalec pohištva dobi 1500 Neto. Stroški delodajalca pa so 2000 na mesec.  A vidiš razliko ? Vidiš da jaz ne morem imet zaposlenega inženirja z normalno plačo in konkurirati nizozemski firmi če se oba potegujeva za isti posel ?  Tu je problem, problem je ker smo slovenske firme obdavčene nenormalno in ker je razlika med plačo, ki jo lahko dam jaz da še dobim posel in socilao premala. Zato vsak kurac rajši prazitira na sociali. Drug problem je da je država nelojalna konkurenca pri zaposlovanju. Država pobira izobražen folk in ga plačuje boljš kot si jaz lahko privoščim, če hočem obdržati posel .. .s tem da ga plačuje iz davkov, ki jih plačujem jaz in moji zaposleni z manjšimii plačami, ki jih še komaj  zmoremo, da smo konkurenčni v tujini. Država samo serje pobira denar in dobre kadre in jih spremeni v lene parazite.  Jebe se naj cela državna uprava in vse vlade do zdaj. 
anon-197949 sporočil: 1.269
[#573586] 31.08.09 13:47 · odgovor na: anon-182910 (#573210)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

 Ja plačaj ti dobro delavca s takimi davčnimi obremenitvami kot so v sloveniji. Če jaz hočem svojemu človeku dati 2500 EUR neto me pridejo mesečni stroški cca 5000 EUR s tem da rabim zraven računati še regres in  stroške bolniške in še full ostalega sranja.  To pomeni da mi more en človek s tako plačo na leto naredit najmanj 70- 80 K profita ... da sem zelo zelo blizu nule. Da se mi splača dejansko imeti človeka s tako plačo mi mora naredit minimalno 100 K profita na leto. Zdaj pa poglej recimo nizozemsko ... kje en sestavljalec pohištva dobi 1500 Neto. Stroški delodajalca pa so 2000 na mesec.  A vidiš razliko ? Vidiš da jaz ne morem imet zaposlenega inženirja z normalno plačo in konkurirati nizozemski firmi če se oba potegujeva za isti posel ?  Tu je problem, problem je ker smo slovenske firme obdavčene nenormalno in ker je razlika med plačo, ki jo lahko dam jaz da še dobim posel in socilao premala. Zato vsak kurac rajši prazitira na sociali. Drug problem je da je država nelojalna konkurenca pri zaposlovanju. Država pobira izobražen folk in ga plačuje boljš kot si jaz lahko privoščim, če hočem obdržati posel .. .s tem da ga plačuje iz davkov, ki jih plačujem jaz in moji zaposleni z manjšimii plačami, ki jih še komaj  zmoremo, da smo konkurenčni v tujini. Država samo serje pobira denar in dobre kadre in jih spremeni v lene parazite.  Jebe se naj cela državna uprava in vse vlade do zdaj. 
 
Tole si pa dobro zapisal.

Strani: 1 2