Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Indeksni in obvezniški skladi (denominirani v EUR)

Strani: 1

dunker sporočil: 4
[#2419758] 01.07.14 11:57
Odgovori   +    0
Pozdravljeni,

Čeprav sem nov na forumu, mi je investiranje blizu že kar nekaj časa. Temo odpiram zato, ker imam trenutno del svoje cash pozicije v EUR. Zaradi narave svojega dela in prihodkov iz ZDA sicer držim veliko večino v USD, tako da posledično relativno enostavno trgujem z USD-denominated zadevami.

Ker bi rad tudi te EUR pametno naložil, iščem dobre indeksne sklade (z nizko upravljalno provizijo), ki so denominirani v EUR. Lahko gre za kakšnega od indeksov evropskega trga, lahko gre tudi za indekse širšega trga (globalno, emerging markets, ...). Odprt sem za vse predloge, ki se vam zdijo dobri.

Iščem tudi dobre obvezniške sklade za varnejši del portfelja, ki so prav tako denominirani v EUR. Spet lahko gre za obveznice vseh vrst.

Seveda bi sklade obeh vrst (delniške in obvezniške) najraje videl kot ETF, da jih enostavno kupim preko Interactive Brokers platforme.

Vnaprej hvala za odgovore,

Anže
FIN-483657 sporočil: 71
[#2427209] 11.07.14 12:23 · odgovor na: dunker (#2419758)
Odgovori   +    0
Izberi kaj od iShares

En na hitro najden primer je tule: www.ishares.com/uk/i...f-acc-fund
dunker sporočil: 4
[#2427966] 12.07.14 21:02 · odgovor na: FIN-483657 (#2427209)
Odgovori   +    0
Super, in najlepša hvala za nasvet!

Tale ETF, ki si ga dal za primer (EURO STOXX 50 UCITS) se mi zelo dopade in izpolnjuje moje kriterije -- med drugim tudi to, da je denominiran v EUR... Poleg tega ima izredno nizek expense ratio (0.10%) in avtomatsko reinvestiranje dividend. Odlično!

Mogoče veš, kako bi se npr. za omenjeni ETF prikopal do podatka o povprečnem P/E in P/B za vse equities, ki jih sklad zajema?

Če mi lahko namigneš še za kakšen podoben sklad (delniški ali obvezniški), pa še enkrat vnaprej hvala!
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2427978] 12.07.14 21:27 · odgovor na: dunker (#2427966)
Odgovori   +    0

Strani: 1