Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Strani: 1 2 3 4 5

anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688958] 17.12.17 22:25 · odgovor na: (#2688956)
Odgovori   +    2
ja, to. short v teh okoliscinah pomeni, da streljas z enim metkom, ki ga moras perfektno zadet, live or die.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2688960] 17.12.17 22:35 · odgovor na: anon-186196 (#2688955)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
ja, ful je tricky to shortat. itak da ne bom imel jajc, motrim, a bolj hipoteticno sprasujem. poglej iz tega zornega kota: vsi vejo, da je manija in balon, pa nihce si ne upa stavit na crash.
Vedno je težko ocenit koliko je še norega denarja zunaj igre.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688968] 17.12.17 23:16 · odgovor na: mimoidoci (#2688960)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
Vedno je težko ocenit koliko je še norega denarja zunaj igre.
norcev je se dovolj, ampak to so vecinoma male ribe. jeba nastane, ko ob tem capu in volumnu par +100kg debelinkotov socasno fukne na bombico v mini bazen in vse zalije.

lej te spicke v volumnu, pa si zamisli, da so vse v eno smer. ker to se bo zgodilo, in ob dani likvidnosti bo tsunami.

velike ribe bojo korak pred malimi. tam bo slo za par minut in za en klik z misko.


twitter.com/zerohedg...78310?s=17
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2688975] 18.12.17 00:06
Odgovori   +    0
a kdo gleda charte v zivo? to zgleda kot crash, na 1-min...
najobj sporočil: 31.920
[#2688996] 18.12.17 10:18 · odgovor na: anon-186196 (#2688968)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
> [mimoidoci]
> Vedno je težko ocenit koliko je še norega denarja zunaj igre.

norcev je se dovolj, ampak to so vecinoma male ribe. jeba nastane, ko ob tem capu in volumnu par +100kg debelinkotov socasno fukne na bombico v mini bazen in vse zalije.

lej te spicke v volumnu, pa si zamisli, da so vse v eno smer. ker to se bo zgodilo, in ob dani likvidnosti bo tsunami.

velike ribe bojo korak pred malimi. tam bo slo za par minut in za en klik z misko.


twitter.com/zerohedg...78310?s=17
... evo, in potem stručkoti za bitcoine na totem forumu vztrajno trdijo, da je bitcoin valuta, s katero oni ne gemblajo, ampak z njo plačujejo hrano in pijačo ... khmm, in mogoče še kakšno malenkost na Japonskem ......

P.S.: zanimivo bi bilo vedeti, kdo kupuje in sam sebi prodaja, da dela takšne dnevne špice in dela vtis, da se dogaja in da samo raste ... khmm, ker razen "povezanih oseb" z ogromno količino - bolj težko so to "pravi" dolarji - bitcoinov tega noben normalen ne bi delal, tako da je to neke sorte "bitcoin gambit", ko z žrtvijo bitcoinov narediš profit v dolarjih ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2689049] 18.12.17 16:23 · odgovor na: najobj (#2688996)
Odgovori   +    1
[najobj]
zanimivo bi bilo vedeti, kdo kupuje in sam sebi prodaja, da dela takšne dnevne špice in dela vtis, da se dogaja in da samo raste ... khmm, ker razen "povezanih oseb" z ogromno količino - bolj težko so to "pravi" dolarji - bitcoinov tega noben normalen ne bi delal, tako da je to neke sorte "bitcoin gambit", ko z žrtvijo bitcoinov narediš profit v dolarjih ...

ne vem, nisem trejder in o kriplvalutah nimam pojma. vem pa iz sportnih stav, da je dobra strategija vsaj obcasno hedgat.

bom dal enostaven primer. pred tekmo stavim 100€ na kvoto @3.00 na la kings. zacne tekma, gledam na tv + motrim kvote, kingsi povedejo in kvota nanje pade. ce se mi med gledanjem tekme zdijo kljub vodstvu ranljivi (hokej je igra momentuma z visoko volatilnostjo rezultata in kvot v zivo), bom cakal na ugoden hedge, da zavarujem plus, npr. s stavo proti kingsom za isti znesek ob isti kvoti. koncni rezultat v tem primeru: za 200€ inputa garantiranih 100€ plusa. (tega se seveda ne pocne vedno, scasoma dobis filing kdaj se splaca. se pa tako s hedgom na dolge proge ubija smrtno nevarno varianco.)

ce prav razumem, zdaj nekaj podobnega roji po glavi kripto kitom. doslej so igrali perfektno in imajo garantiran plus. problem pa je, kako ga vnovciti. ne morejo kar na salter od kazina pa vse zetone v kes zamenjat. no, z moznostjo shortanja pa so se jim odprla vrata za hedge. just my two cents...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2689059] 18.12.17 17:45 · odgovor na: anon-186196 (#2689049)
Odgovori   +    0
[mrkolice]
> [najobj]
> zanimivo bi bilo vedeti, kdo kupuje in sam sebi prodaja, da dela takšne dnevne špice in dela vtis, da se dogaja in da samo raste ... khmm, ker razen "povezanih oseb" z ogromno količino - bolj težko so to "pravi" dolarji - bitcoinov tega noben normalen ne bi delal, tako da je to neke sorte "bitcoin gambit", ko z žrtvijo bitcoinov narediš profit v dolarjih ...


ne vem, nisem trejder in o kriplvalutah nimam pojma. vem pa iz sportnih stav, da je dobra strategija vsaj obcasno hedgat.

bom dal enostaven primer. pred tekmo stavim 100€ na kvoto @3.00 na la kings. zacne tekma, gledam na tv + motrim kvote, kingsi povedejo in kvota nanje pade. ce se mi med gledanjem tekme zdijo kljub vodstvu ranljivi (hokej je igra momentuma z visoko volatilnostjo rezultata in kvot v zivo), bom cakal na ugoden hedge, da zavarujem plus, npr. s stavo proti kingsom za isti znesek ob isti kvoti. koncni rezultat v tem primeru: za 200€ inputa garantiranih 100€ plusa. (tega se seveda ne pocne vedno, scasoma dobis filing kdaj se splaca. se pa tako s hedgom na dolge proge ubija smrtno nevarno varianco.)

ce prav razumem, zdaj nekaj podobnega roji po glavi kripto kitom. doslej so igrali perfektno in imajo garantiran plus. problem pa je, kako ga vnovciti. ne morejo kar na salter od kazina pa vse zetone v kes zamenjat. no, z moznostjo shortanja pa so se jim odprla vrata za hedge. just my two cents...
Hotel California :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2689154] 19.12.17 10:15 · odgovor na: anon-186196 (#2689049)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.12.2017 10:19
[mrkolice]
> [najobj]
> zanimivo bi bilo vedeti, kdo kupuje in sam sebi prodaja, da dela takšne dnevne špice in dela vtis, da se dogaja in da samo raste ... khmm, ker razen "povezanih oseb" z ogromno količino - bolj težko so to "pravi" dolarji - bitcoinov tega noben normalen ne bi delal, tako da je to neke sorte "bitcoin gambit", ko z žrtvijo bitcoinov narediš profit v dolarjih ...
ne vem, nisem trejder in o kriplvalutah nimam pojma. vem pa iz sportnih stav, da je dobra strategija vsaj obcasno hedgat.

bom dal enostaven primer. pred tekmo stavim 100€ na kvoto @3.00 na la kings. zacne tekma, gledam na tv + motrim kvote, kingsi povedejo in kvota nanje pade. ce se mi med gledanjem tekme zdijo kljub vodstvu ranljivi (hokej je igra momentuma z visoko volatilnostjo rezultata in kvot v zivo), bom cakal na ugoden hedge, da zavarujem plus, npr. s stavo proti kingsom za isti znesek ob isti kvoti. koncni rezultat v tem primeru: za 200€ inputa garantiranih 100€ plusa. (tega se seveda ne pocne vedno, scasoma dobis filing kdaj se splaca. se pa tako s hedgom na dolge proge ubija smrtno nevarno varianco.)

ce prav razumem, zdaj nekaj podobnega roji po glavi kripto kitom. doslej so igrali perfektno in imajo garantiran plus. problem pa je, kako ga vnovciti. ne morejo kar na salter od kazina pa vse zetone v kes zamenjat. no, z moznostjo shortanja pa so se jim odprla vrata za hedge. just my two cents...
... čuj, jaz sem še na slabšem kot ti, ker nimam pojma niti o tovrstnih stavah v živo, kaj šele o modernih "rudnikih" in "rudi" ... no, ampak če bi bil jaz med totimi "kripto kiti" iz začetkov bitcoinov, bi balon počasi praznil (= pretvarjal bitcoine v dolarje) že ves ta čas, ko sem ga pomagal polnit s svojimi poceni "nakopanimi" bitcoini, še bolj pa s pravimi dolarji pohlepnežev po celem svetu ... khmm, ker z dovolj veliko količino denarja se da zmanipulirat čisto vsaki trg, sploh pa takšnega, ko pravzaprav - tega nisem še nikjer prebral - noben ne ve, koliko denarja na kripto borzah se obrača v po vsakodnevnem tečaju dolarja pretvorjeni "rudi" izpred mnogih let in koliko v čisto pravih dolarjih in seveda kolikšen delež obojega oblikuje tečaj ... alzo, če skrajšam, "kripto kiti" so po mojem večinoma že "zunaj", ker je tudi totih 4000 pravih dolarjev za bitcoine nekje v bodočnosti kar precej denarja za "luft" oziroma za nekaj elektrike, s katero se na računalnikih hrani tiste unikatne številke, da bi jih "resni" kupec kar tako plačal ...

P.S.: poceni sem tukaj zgoraj napisal zato, ker ne verjamem, da je bilo med pionirji pred leti "rudarjenje" in "ruda" tako draga zadeva, da bi se oboje splačalo šele pri 20.000 dolarjih, kolikor (+/-) menda stane en "izkopan" bitcoin danes ... jebiga, cena pridobivanja "rude" je bolj ali manj fiksni strošek in je zato pred leti, ko za bitcoin skoraj noben ni vedel, morala biti bistveno nižja, da bi komu takrat za mašinerijo in elektriko kdo posodil toliko "pravega" denarja, kot ga za "rudarjenje" rabiš danes ... aja, ker si omenil stave in hokej, je Kopitar pred dnevi izenačil 13 sekund pred koncem, en Čeh - majku mu jebem - pa mi je naših "navadnih" stavah pred leti na zadnji tekmi z golom v zadnji sekundi po že zadetih osmih rezultatih na listku iz žepa vzel dobrih 700 evrov na 1 evro vplačila ...
anon-196993 sporočil: 91
[#2689159] 19.12.17 10:45 · odgovor na: anon-207617 (#2689059)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-196993 19.12.2017 10:46
Tudi jaz veliko slišim o btc/eth/xrp/..., rasti in to, nikoli pa o zneskih, koliko je kdo zainvestiran/zašpekuliran. Gre tule za jurje, desetine, stotine jurjev?
LeonTosic sporočil: 283
[#2689164] 19.12.17 11:21 · odgovor na: anon-196993 (#2689159)
Odgovori   +    1
Mam obcutek da so proti nastrojenu tisti, ki so zamudili vlak :-) zdej bi pa prepovedali vse skupaj zaradi fovsije. Moja napoved za bitcoin je da bo 200.000 usd v 2 letih. To je ena najredkejsih dobrin na planetu. Ni logike da bi bil ceneje. Bistvo je, da je varnejsi od drugih nalozb v vrednost, hitro prenosljiv in anonimen.

Ce bi imeli zidje svoje premozenje v bitcoinih jim bi ga nacisti tezko pobrali. Ko bo vojna eur ne boste mogli dvigniti niti prenakazati nikamor, na meji vam bojo pobrali zlato in gotovino. Ce mas v glavi sifro denarnice pa bos lahko sel nag cez mejo in si naslednji dan v svici kupil lambota :-)

V bistvu ne vidim logike da btc ne bi bil 500.000 usd
crt sporočil: 27.196
[#2689165] 19.12.17 11:26 · odgovor na: LeonTosic (#2689164)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 19.12.2017 11:30
[LeonTosic]
Mam obcutek da so proti nastrojenu tisti, ki so zamudili vlak :-) zdej bi pa prepovedali vse skupaj zaradi fovsije. Moja napoved za bitcoin je da bo 200.000 usd v 2 letih. To je ena najredkejsih dobrin na planetu. Ni logike da bi bil ceneje. Bistvo je, da je varnejsi od drugih nalozb v vrednost, hitro prenosljiv in anonimen.

Ce bi imeli zidje svoje premozenje v bitcoinih jim bi ga nacisti tezko pobrali. Ko bo vojna eur ne boste mogli dvigniti niti prenakazati nikamor, na meji vam bojo pobrali zlato in gotovino. Ce mas v glavi sifro denarnice pa bos lahko sel nag cez mejo in si naslednji dan v svici kupil lambota :-)

V bistvu ne vidim logike da btc ne bi bil 500.000 usd
ker lahko obstaja neomejeno mnogo drugih coinov z vsemi nastetimi lastnostmi.

p: v.d. zene pravkar preiskuje, kaksne kolicine in pasme razne robe so ji ostale napol pozabljene se izpred let :)

in potem ima dialoge a la...

- uuu nasla sem milijon coinov

- (pavza) ... a pol si zdaj milijarderka...

- dogetov
LeonTosic sporočil: 283
[#2689167] 19.12.17 11:34 · odgovor na: crt (#2689165)
Odgovori   +    1
Doge coin je v zadnjem mesecu zrastel za 600%, dobro je nalozila, cestitaj ji...
crt sporočil: 27.196
[#2689168] 19.12.17 11:37 · odgovor na: LeonTosic (#2689167)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 19.12.2017 11:38
vem vem... sva oba ze dolgo zraven, samo da ona je v praksi, jaz imam pa tolko drugih obveznih in opcijskih zanimacij (in super ziherasko psihologijo), da sem bolj gledalec. v sestevku je kul, en skrbi za redni budzet, drugi za izredne prihodke :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689169] 19.12.17 11:41 · odgovor na: LeonTosic (#2689164)
Odgovori   +    3
[LeonTosic]
Mam obcutek da so proti nastrojenu tisti, ki so zamudili vlak :-) zdej bi pa prepovedali vse skupaj zaradi fovsije. Moja napoved za bitcoin je da bo 200.000 usd v 2 letih. To je ena najredkejsih dobrin na planetu. Ni logike da bi bil ceneje. Bistvo je, da je varnejsi od drugih nalozb v vrednost, hitro prenosljiv in anonimen.

Ce bi imeli zidje svoje premozenje v bitcoinih jim bi ga nacisti tezko pobrali. Ko bo vojna eur ne boste mogli dvigniti niti prenakazati nikamor, na meji vam bojo pobrali zlato in gotovino. Ce mas v glavi sifro denarnice pa bos lahko sel nag cez mejo in si naslednji dan v svici kupil lambota :-)

V bistvu ne vidim logike da btc ne bi bil 500.000 usd
Jaz nimam v bistvu nič proti trgovanju z bitkojni in podobnimi (ponzijevimi) shemami, pod tremi pogoji:

1. Da se pri vsaki takšni nategi vlagateljem jasno napiše za kaj gre in da podpišejo, da so bili s tveganji seznanjeni,
2. Da vsi protagonisti plačajo od dobička davek v razumni višini (npr 10%),
3. Da v zgodbi lahko nastopajo samo fizične osebe, ne pa tudi banke, zavarovalnice ipd.,
ker potem te moramo reševati davkoplačevalci.

Ostalo pa ne vidim problemov , catch the cash je npr. hitro propadel, ker je bil lokalnega značaja. Če bi potekal globalno bi trajal bistveno dalj časa, Madoffova shema je delovala skoraj 20 let.
code5 sporočil: 664
[#2689173] 19.12.17 12:19 · odgovor na: LeonTosic (#2689164)
Odgovori   +    1
Naciji niso imeli nobenih problemov Židom zasajati žebljev pod nohte, da so izvedeli, kje šparajo diamante, pa tudi lastnikom kriptodenarnic jih tisti oblastniki, ki bodo sprožili ali furali naslednjo vojno, ne bodo imeli. Če se že pogovarjamo o kataklizmičnih scenarijih. Ko prileti drek v ventilator, si lahko trenutni pogled na človekove pravice samo še nekam zatakneš. Takrat bo nekaj vredna vreča moke in škatla antibiotikov (pa kakšna kapsula cianida za skrajni primer).
najobj sporočil: 31.920
[#2689174] 19.12.17 12:31 · odgovor na: LeonTosic (#2689164)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 19.12.2017 12:39
[LeonTosic]
Mam obcutek da so proti nastrojenu tisti, ki so zamudili vlak :-) zdej bi pa prepovedali vse skupaj zaradi fovsije. Moja napoved za bitcoin je da bo 200.000 usd v 2 letih. To je ena najredkejsih dobrin na planetu. Ni logike da bi bil ceneje. Bistvo je, da je varnejsi od drugih nalozb v vrednost, hitro prenosljiv in anonimen.

Ce bi imeli zidje svoje premozenje v bitcoinih jim bi ga nacisti tezko pobrali. Ko bo vojna eur ne boste mogli dvigniti niti prenakazati nikamor, na meji vam bojo pobrali zlato in gotovino. Ce mas v glavi sifro denarnice pa bos lahko sel nag cez mejo in si naslednji dan v svici kupil lambota :-)

V bistvu ne vidim logike da btc ne bi bil 500.000 usd
... čuj, zakaj samo 500.000 USD, če pa v bistvu ni nobene logike, da ne bi bilo vsaj 500.000.000 USD ? ...

P.S.: če ti bo kdo kupil 1 bitcoin za 500.000 USD ali za 500.000.000 USD, ker bo verjel, da bo še rastlo, potem ti lahko samo čestitam, ker razen za gemblanje druge uporabne vrednosti bitcoin že dolgo nima več ... no, mogoče je mali problem, da nisi sam na tem svetu, ki boš čez dve leti ponujal svoj bitcoin za 500.000 USD ali za 500.000.000 USD, tako da bo moralo biti za vse tebi podobne prodajalce kar nekaj tisoč kupcev, ki bodo verjeli, da bo še rastlo in nekaj tisoč kupcev bo moralo svojih 500.000 USD ali 500.000.000 USD od nekod vzeti, da ga bodo tebi in vsem ostalim srečnežem v kešu tudi izplačalo ... khmm, če zdaj pozabim na kupce bitcoinov teh kupcev, ker tudi toti novi kupci bitcoine ne bodo kupili zato, da bi jih "držali", ampak da bi jih tudi sami s profitom nekomu prodali in zaslužili kot ti ... evo, kako se svet spreminja, včasih je veljalo, da svašta pička rodi, samo para neće, zdaj pa niti to očitno ne velja več ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2689189] 19.12.17 14:11 · odgovor na: anon-204390 (#2689169)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Jaz nimam v bistvu nič proti trgovanju z bitkojni in podobnimi (ponzijevimi) shemami, pod tremi pogoji:
1. Da se pri vsaki takšni nategi vlagateljem jasno napiše za kaj gre in da podpišejo, da so bili s tveganji seznanjeni,
2. Da vsi protagonisti plačajo od dobička davek v razumni višini (npr 10%),
3. Da v zgodbi lahko nastopajo samo fizične osebe, ne pa tudi banke, zavarovalnice ipd.,
ker potem te moramo reševati davkoplačevalci.
Dal sem ti plus z enim zadržkom: razumna višina davka v urejeni družbi ni tista, ki se tebi trenutno zdi razumna, ampak tista, ki velja za določeno vrsto dohodka/premoženja za vse ljudi v dani skupnosti. Davek na kapitalske dobičke je pri nas 25%.

Ker sem že pri davkih: priporočam krajši spis s primerjavo naraščajočega deleža BDP, ki so ga v ZDA pobrali z davki, s stopnjo rasti BDP - razdeljeno v tri obdobja zadnjih 150 let.
The basic point: There have been huge changes in taxes throughout US history with virtually no observable shift in growth rates.
www.brookings.edu/bl...ary-graph/
pobalin sporočil: 14.456
[#2689191] 19.12.17 14:16 · odgovor na: LeonTosic (#2689164)
Odgovori   +    0
[LeonTosic]
Ce mas v glavi sifro denarnice pa bos lahko sel nag cez mejo in si naslednji dan v svici kupil lambota :-)
www.independent.co.u...91371.html
LeonTosic sporočil: 283
[#2689202] 19.12.17 15:09 · odgovor na: (#2689194)
Odgovori   +    0
Jest mam bitcoinov dovolj, javkajo samo tisti, ki jih niso kupili. Tudj zaradi objav strokovnjakov, ki so ze pri ceni 1000 usd govorili samo o balonu. Njim se lahko zahvalite, da ste ostali zunaj. Bankirji so proti, privat jih pa kupujejo...
pobalin sporočil: 14.456
[#2689206] 19.12.17 15:25 · odgovor na: (#2689194)
Odgovori   +    1
[rename]
Ne razumem, zakaj se "boriš" za nove in višje davke, namesto za nižanje obstoječih?!
Kako se midva lahko tolikokrat strinjava, če se tako slabo razumeva, ali obratno?!

Kje si prebral, da se "borim za nove in višje davke"? Napisal sem, kakšna davčna stopnja velja za kapitalske dobičke in da je po mojem dobiček od kripto naložb kapitalski dobiček.
Obdavčil bi zaslužke v kriptosvetu, namesto, da bi kapitalske znižal?
Lej, niti pol pojma nimam o tem kriptosvetu, ampak kolikor sem ga zaštekal, se v njem rudari, prekupčuje in investira. Zato si predstavljam, da sta rudarjenje in prekupčevanje dejavnosti, ki akobogda prinašata zaslužek in morata biti primerljivo obdavčeni. Investicijsko kupovanje in prodaja konjev pa ne prinaša zaslužka ampak dobiček, ki mora biti primerljivo obdavčen. Gre za vprašanje analogij in interpretacije, nič drugega.

Ni pa moj problem, če si nekdo misli, da je prepovedano obdavčiti nekaj, kar je totalno novo in drugačno. To je problem tistega, ki si domišlja, da je nekaj posebnega, nadzakonskega, kozmičnega. Naj se gre v Vitanje malo kulturalizirat. :-)
In zakaj bi morali obdavčiti kriptozaslužke, če govorimo o kripto-valutah, trgovanje z "navadnimi" valutami (forex) pa ni obdavčeno?!
Ne vem, zakaj ni obdavčeno. Če je tako, gre za sistemsko napako, morda iz pragmatičnih razlogov. Je tako samo pri nas? Če ne, je morda prav to razlog za izbiro poimenovanja kriptovaluta, ne pa kriptoobveznica ali kriptodelnica ali samo na kratko krota. Če bi jaz vedel, da je valutno mešetarjenje večinoma neobdavčeno, bi tudi svojim konjem rekel, da so valuta.
Navijaš za altruizem ali gre zgolj za nevoščljivost? :-P
Za enakopravnost pred zakonom, tudi davčnim. :-P
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689207] 19.12.17 15:30 · odgovor na: pobalin (#2689189)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [vickibedi]
> Jaz nimam v bistvu nič proti trgovanju z bitkojni in podobnimi (ponzijevimi) shemami, pod tremi pogoji:
> 1. Da se pri vsaki takšni nategi vlagateljem jasno napiše za kaj gre in da podpišejo, da so bili s tveganji seznanjeni,
> 2. Da vsi protagonisti plačajo od dobička davek v razumni višini (npr 10%),
> 3. Da v zgodbi lahko nastopajo samo fizične osebe, ne pa tudi banke, zavarovalnice ipd.,
> ker potem te moramo reševati davkoplačevalci.

Dal sem ti plus z enim zadržkom: razumna višina davka v urejeni družbi ni tista, ki se tebi trenutno zdi razumna, ampak tista, ki velja za določeno vrsto dohodka/premoženja za vse ljudi v dani skupnosti. Davek na kapitalske dobičke je pri nas 25%.
Jaz sem za znižanje in za izenačenje obdavčitve vseh kapitalskih dobičkov, od davka na dobiček podjetij, davka za najemnine ipd.. vse na reciva razumnih 10%...
crt sporočil: 27.196
[#2689213] 19.12.17 15:40 · odgovor na: pobalin (#2689206)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Za enakopravnost pred zakonom, tudi davčnim. :-P
to, da bi bile razlicne dejavnosti, cetudi na oko podobne, enako obdavcene, ni enakopravnost pred zakonom.

enakopravnost pred zakonom je to, da ce ti in polde izvajata enako dejavnost, je to enako obdavceno.

(in ce polde to pocne kot firma, razlicna obravnava tega spet ni stvar enakopravnosti pred zakononom, razen ce bi ti tudi.)
crt sporočil: 27.196
[#2689218] 19.12.17 15:46 · odgovor na: (#2689212)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 19.12.2017 15:49
[rename]
Vidiš, ne poznaš, a vseeno bi urejal.
ta del tudi mene moti.

ker tipicni vzorec (pa ni nujno, da mu vsak posameznik sledi, ampak taksen je kumulativni vtis) je nekako taksen:

- 5 min nazaj se nisem vedel, da obstaja X, niti to kakorkoli vpliva name, ampak...
- ... o fak, obstaja X
- hmmm, sicer mi ni nic jasno, ampak to ne more biti kar neregulirano, tobimoralaureditdrzava!
- ali pa vsaj obdavcit, saj je vse drugo obdavceno (ali tocneje: ne vem, da ne vem, da to ni res)

*BUM* drzava "uredi"

- ojo, drzava je naredila narobe = drugace, kot sem si jaz predstavljal (stisnila je zame premalo, stisnila je zame prevec, stisnila je mojega necaka, za katerega sem vmes izvedel, da se s tem ukvarja, ampak saj on si samo popravlja minimalca, etc)
- kako bomo zdaj to popravili... aha, ze vem... tobimoralaureditdrzava!

po mojem vtisu je linija razmisleka pogosto "mene nekaj boli, oni tam se pa prosto preserava, naj vendar lopnejo se njega".

(kaj tocno boli, je cist vseeno, glavno je, da, khm, kako bi se fino izrazil, misery loves company :)

in posledica je, da v sestevku vse skupaj vedno vec in vedno bolj boli.

ker brez skrbi, da bo mati drzava vedno prisluhnila namigu, da naj bo se bolj obvladujoca, ker je s tem vecja moc bogov, ki jo predstavljajo. to se samo nabira. good luck.

(domace branje: basen o dveh medvedih, kosu sira in lisici)
crt sporočil: 27.196
[#2689223] 19.12.17 15:55 · odgovor na: (#2689221)
Odgovori   +    1
[rename]
Poglej si včeraj POPTV... Slak, Dobovšek in en "šef" združenja crypto ali nekaj takega... pa še un Milenkovič ali kaj je že, ki je "specialist" za gospodarsko-finančne teme na popu... Jao bože mili kud sam pao, ali kako že gre tista...
verska orientacija mi prepoveduje gledanje tv, sem pa naletel na 24ur naslov v smislu pozivi, naj vlada uredi, in hitro pobegnil, preden bi mi ratalo slabo ob podrobnostih.
crt sporočil: 27.196
[#2689226] 19.12.17 15:59 · odgovor na: (#2689224)
Odgovori   +    0
[rename]
Štekam... ampak vsaj malo optimizma no... občasno moraš pogledat in sčekirat, mogoče se bo pa enkrat le kaj spremenilo, ti boš pa kot oni japonski vojaki, ki so leta 1952 še iz gmajne jurišali na obalo :-P
#lepo je v naši domovini biti optimist ;-)
ves kaj, ravno midva vsak iz svoje gmajne o optimizmu...

evo ti optimizem:

islamisti zasedejo slovenijo...

... in uvedejo prosti trg

:P
crt sporočil: 27.196
[#2689229] 19.12.17 16:07 · odgovor na: (#2689227)
Odgovori   +    0
je pa tak, ves... eno je, kaj se pogovarjamo, ali sklicujoc se na neka "nacela" ali pac tako malo za raznolikost -- potem pa praksa najde neke svoje poti.

recimo 40% obdavcitev izvedenih je bila sprejeta v casu bajuka in sirclja (ie. legendarne vlade jansa 1.)

ze to je svojevrstna ironija.

ki jo je potem narava se stopnjevala: www.finance.si/22385...ekel-hvala
pobalin sporočil: 14.456
[#2689233] 19.12.17 16:24 · odgovor na: (#2689212)
Odgovori   +    0
[rename]
Zakaj torej predlagaš izenačitev s kapitalskimi dobički, če še dacarji pravijo, da ni treba?! ;-)
Ker se z dacarji pogosto NE strinjam. :-P
Torej lahko crypto gledaš kot e-zlato, če ne že kot e-denar. Pa še alt imaš, ki je dejansko e-zlato, saj bazira na zlati podlati.
V filozofijo obdavčitve trgovanja z zlatom se nisem poglabljal, zato se vzdržim komentarja... ampak, takoj ti bom dal prav, ko bom kje videl ponudbo haj-end avdiofilskih kablov, ki bodo imeli pokriptokojnane konektorje, prstane in ogrlice iz kriptokojnov ipd.
Aha, altruizem in nevoščljivost :-P
To, podobno kot Kristus. :-PPPP
pobalin sporočil: 14.456
[#2689239] 19.12.17 16:39 · odgovor na: crt (#2689213)
Odgovori   +    2
[crt]
> [pobalin]
> Za enakopravnost pred zakonom, tudi davčnim. :-P
to, da bi bile razlicne dejavnosti, cetudi na oko podobne, enako obdavcene, ni enakopravnost pred zakonom.
A ti si potem absolutno proti enotni davčni stopnji?
enakopravnost pred zakonom je to, da ce ti in polde izvajata enako dejavnost, je to enako obdavceno.
(in ce polde to pocne kot firma, razlicna obravnava tega spet ni stvar enakopravnosti pred zakononom, razen ce bi ti tudi.)
Okej, spretno servirano, a bolj šibko argumentitano. Enakopravnost pred zakonom je tudi to, da jaz pečem in prodajam kruh in za to plačujem davek, Polde pa iz belega sveta privleče nek nov recept za nekaj, kar sicer ni ne kruh, ne pecivo, ne pica, ampak tudi od priprave in prodaje tega blaga plačuje davek kot jaz.

Enakopravnost pred zakonom je po mojem tudi to, da sva Polde in jaz enako obdavčena od kapitalskih dobičkov, naj gre za obveznice ali delnice domačijskih firm ali pa za derivate na toploto zraka na Havajih. Enako naj velja za igre na srečo. Ker se mi po vseh desetletjih tlačenja zemlje zdi, da tista o hoji, oglašanju in videzu race ni kar ena butasta domislica.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689243] 19.12.17 16:48 · odgovor na: LeonTosic (#2689202)
Odgovori   +    0
[LeonTosic]
Jest mam bitcoinov dovolj, javkajo samo tisti, ki jih niso kupili. Tudj zaradi objav strokovnjakov, ki so ze pri ceni 1000 usd govorili samo o balonu. Njim se lahko zahvalite, da ste ostali zunaj. Bankirji so proti, privat jih pa kupujejo...
Problem je, ker jih ne kupujejo samo privat. Mislim, jaz nimam nič proti temu da en miljon ljudi enormno zasluži, miljarda folka pa popuši kakor so dolgi in široki. Edini problem je v tem, da bomo posledice kreša čutili tudi tisti, ki z zadevo nimamo prav nič.

www.mauldineconomics...he-markets
crt sporočil: 27.196
[#2689244] 19.12.17 17:01 · odgovor na: pobalin (#2689239)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 19.12.2017 17:12
[pobalin]
> [crt]
> > [pobalin]
> > Za enakopravnost pred zakonom, tudi davčnim. :-P
> to, da bi bile razlicne dejavnosti, cetudi na oko podobne, enako obdavcene, ni enakopravnost pred zakonom.

A ti si potem absolutno proti enotni davčni stopnji?
ne, zakaj, kako prides do tega?

to, da enotne davcne stopnje po moje ne mores utemeljevati z enakopravnostjo pred zakonom in to, ali sem za ali proti, sta loceni stvari. sem za, vendar iz drugih razlogov. predvsem s stalisca preprostosti.

in seveda - ce me vprasas, a je ok, ce je sicer enotna, vendar po stopnji 80%, bom proti, pa jebes preprostost :)

(sem tudi za to, da dobim lignje na zaru, vendar ne iz prepricanja, da je to osnovna clovekova pravica, kakorkoli se ze to zdi privlacna ideja.)
Okej, spretno servirano, a bolj šibko argumentitano. Enakopravnost pred zakonom je tudi to, da jaz pečem in prodajam kruh in za to plačujem davek, Polde pa iz belega sveta privleče nek nov recept za nekaj, kar sicer ni ne kruh, ne pecivo, ne pica, ampak tudi od priprave in prodaje tega blaga plačuje davek kot jaz.
ce zakon pravi, da je pekarija kruha obdavcena, o njegovi situaciji pa ne pove nic, potem tukaj ne gre za ne-enakopravnost pred zakonom. bi pa slo, ce bi oba pekla kruh ali oba pekla wtf, pa bi bila pri tem obravnavana razlicno.

to, da zakon ne obravnava enako dejavnosti, za katere kdo meni, pravilno ali ne, da saj to je itak dovolj enako - to ni neenakopravnost subjektov *pred zakonom* (v razmerju do zakona, drzave, oblasti), temvec "neenakomernost" zakona samega.

to ni isto. tako kot ni vsaka stvar, ki nekomu ne pase, "neustavna", in tako kot ni vsaka izven-volilna sprememba vlade "drzavni udar". ali pa tako kot (ce greva v okolju na kozo pisane slike) to, da koga fuknemo iz foruma, ni "krsitev svobode govora" (ker je svoboda govora pojem, ki se nanasa na odnos med posameznikom in drzavo, ne pa na to, a lahko pises po ograji privat hise). in tako kot ni vsaka zelja kar clovekova pravica.
Enakopravnost pred zakonom je po mojem tudi to, da sva Polde in jaz enako obdavčena od kapitalskih dobičkov
da.
naj gre za obveznice ali delnice domačijskih firm ali pa za derivate na toploto zraka na Havajih.
ne, glej zgoraj daljsi del.

Strani: 1 2 3 4 5