Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Prikaz nasprotnih dejstev

Strani: 1

FIN-467473 sporočil: 2.176
[#3048858] 26.09.24 22:59
Odgovori   +    1
Preživel sem že cca vsaj 3 infarkte ,a me vseno zanima koliko operacij že imajo opravljenih .Lepo je biti na operaciji srca,ker dobiš samo lokalno anestezijo in nato gledaš v Živo kako to poteka na ekranu,do sedaj sem že mali bogataš pri 65 +kusur letih ,ker imam v sebi samo v eni žili 9 t.i. opevanih stentov,Najdle sem čakal na drugo operacijo,ker sem se sam pripeljal na urgenco,3.ič,ko sem pa prišel s Helihopterjem je pa že bila čakalna vrsta pred operacijsko dvorano-Toliko o Čakalnih vrstah v UKC Ljubljana-Po potrebi.
BostjanPogacar sporočil: 28
[#3048885] 27.09.24 09:16
Odgovori   +    0
Google za ECMO takoj najde tole: "In extracorporeal membrane oxygenation (ECMO), blood is pumped outside of the body to a heart-lung machine. The machine removes carbon dioxide and sends oxygen-rich blood back to the body. Blood flows from the right side of the heart to the heart-lung machine. It's then rewarmed and sent back to the body.", po moje bi prevedel Zunajtelesna membranska oksigenacija. ZTO aparat, ki so ga glede na tale dejstva nabavili Celjani, pa je zgleda ena hudo draga eksotika, ki je še google ne najde, razen če so nabavili "ZTO provides express delivery service..."
Tako da mene z nasprotnim dejstvom niso prepričali. Če me želijo prepričati pa naj pojasnijo, kaj je ZTO (Zunaj Telesni Obtok, domnevam...), Kar je isto kot ECMO.

Strani: 1