Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Dokapitalizacija Abanke potrjena, MDS bo izpodbijala

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (10)

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[#1709201] 30.05.12 13:32
Odgovori   +    21
Lenič delničarjem ni mogel zagotoviti, da bo to letos in prihodnje leto edina dokapitalizacija.
TadejK jim pa lahko zagotovi, da ne bo edina. Če je kdo prepričan v nasprotno in gre staviti, naj mu piše.

PS: Tudi Lenič dobro ve, da ne bo edina, saj sicer ne bi prvotno iskal vplačnikov za 120 M€, pa potem za 90 M€ in šele pri 50 M€ po 20% KV našel nekaj interesa. Pa od takrat, ko je izpogajal to mejo, sta se Abanki "zgodili" še dvajsetmilijonska luknja Energoplana in sedemmilijonska luknja Gradis Skupine G. Seveda pa Lenič vsaj tako dobro ve tudi, da vsega tega v tem trenutku nikakor ne sme takole eksplicitno razčlenjevati, saj potem v tej dokapitalizaciji nihče ne bo želel sodelovati. Pa tečaj bo šel na 4.50 €, pa ...

PS2: ... J#ba, ane. Tudi TadejK je bil malo v dilemi, ali naj vam vse to takole eksplicitno razčleni, a se v svoji že prav legendarni odkritosti tudi tokrat ni mogel zadržati.
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#1709408] 30.05.12 15:26 · odgovor na: anon-15342 (#1709201)
Odgovori   +    0
Tadej, koliko pa bi po tvoji oceni potrebovala Abanka? Vprašanje, ki mene muči pa je slednje: kako bo ta dokapitalizacija zgledala in kako bo Sava zagotovila sredstva? Hkrati pa še podvprašanje za tvojo "legendarno odkritost": kako pa kaj GB? Bo dokapitalizirana Abanka lahko čez čas rekla, da se ne želi združiti z GB, ki bo ravno sredi cikla odpisovanja slabih posojil? :)
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1709417] 30.05.12 15:35 · odgovor na: poopmezajebava (#1709408)
Odgovori   +    1
Vseskup je za v stečaj.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1709854] 30.05.12 22:12 · odgovor na: poopmezajebava (#1709408)
Odgovori   +    5
[poopmezajebava]
Tadej, koliko pa bi po tvoji oceni potrebovala Abanka? Vprašanje, ki mene muči pa je slednje: kako bo ta dokapitalizacija zgledala in kako bo Sava zagotovila sredstva?
Sredi marca, ko je Lenič tipal interes, je po njegovem potrebovala 120 M€, po mojem pa 150 M€. Dva meseca in pol kasneje potrebuje še kakšnih 20-30 M€ več. Kot radi rečejo v krogih gorenjskega klobčiča, je treba na zadeve gledati dinamično. Sicer to rečejo zgolj v kontekstih, ki so njim po volji (nekateri že veste, o čem govorim), v tem kontekstu bi pa to verjetno raje spregledali, zato pač povem jaz.

Je pa tudi Lenič danes sorazmerno jasno dal vedeti, da se razmere v Abanki poslabšujejo, prvočetrtletni (kao) profitek notwithstanding. Energoplan in Gradis G sem že omenil, pa tudi v Skupini V&V so globoko zarili. Verjetno tudi v Finetolu in Maksimi Invest, ki bosta šla v stečaj prvi jutri ali najkasneje v petek (ja, kar zacahnajte si in preverite), druga pa v času koledarskega poletja (stay tuned for a more precise prophecy, pardon forecast).
[poopmezajebava]
Hkrati pa še podvprašanje za tvojo "legendarno odkritost": kako pa kaj GB?
Tako BS kot Deloitte sta jim pri letnem poročilu krepko pogledala skozi prste, ampak v nedogled se tega pač ne bodo mogli iti. V Skupini V&V so zarili še dvakrat bolj kot Abanka, pa tudi v Gradis Skupini G, pa v Gradbincu GIP, pa v Pinusu, pa tudi pri raznih PSL Storitvah in Finetolih in Maksimah Invest so zraven, pa ...

Je pa tako, da frajerji objavljajo le letno poročilo, nič polletnih ali kvartalnih rezultatov, tako da verjetno menijo, da so do naslednjega aprila spet "stran od oči". Osebno malo dvomim; če že BS nič ne gleda, jih ima na radarju Fitch in bo po mojem že kmalu usekal po njih. No, bomo videli.
[poopmezajebava]
Bo dokapitalizirana Abanka lahko čez čas rekla, da se ne želi združiti z GB, ki bo ravno sredi cikla odpisovanja slabih posojil? :)
Po mojem konkretno iz tega združevanja ne bo nič. Bolj na splošno pa se mi v trenutni makroekonomski situaciji ne sanja, kaj bo s tema bankama recimo čez eno leto, kaj šele na daljši rok.

Pa še bolj splošno, sindrom Agrobanka se lahko dokaj hitro pojavi tudi pri kakem od naših pacientov ...

Strani: 1