Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Zlom zlata in srebra

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (119)

Strani: 1

anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370335] 26.09.11 11:44 · odgovor na: (#1370314)
Odgovori   +    0
[janezpizdek]
Še malo počakat, da stampedo mine, da pade pod 900 USD, hehe, potem pa vse dolgoročne naložbe pretopiti v zlato, vmes pa med delnicami pojačati količino Apple delnic.

Eksperti s foruma: Kam se bi vi obrnili za nakup zlata, da bi vam bilo dostopno ter izi likvidno, kadar rabite?

Kako bi ga hranili? Ufiladelfija ali SLO? Katera Ufiladelfija?

Ali je hramba v sefu švicarske banke bolj priporočljiva od drugih oblik varčevanja v zlatu?

Kakšno razmerje med palicami in kovanci bi priporočili?
Kaj nasplošno menite o kovancih? Katere kovance bi vi kupovali?

Ajt, da vas vidim, naredite nekaj koristnega za forumaše, jebelavasafrika&moderiranforum.

Jebešenelbeinjidlarskealpejadaranbankevslo press

PS

Pa še enkrat mi na današnji dan dajte kako bi investirali meljon ojrof v tem trenutku, tej situaciji, zdaj in tu, mislem, kako bi sestavili portfolio. Ajd, sikter malo delat strokovno, ne pa samo politko gont!

PPS

Moja prva objava na moderiranem forumu Borza, Možda y prođe, ko bi znao. hehe. Ako ne, smetarje prosim, da mi ga deponirajo na glavni forum. :-)

LP shaman
Za zlato nimam pojma, če sem že not sem v v kakšnem etfu (recimo GLD) za Apple pa na tvojem mestu ne bi bil tako prepričan (sam sem ga v petek prodal).
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370361] 26.09.11 11:55 · odgovor na: (#1370314)
Odgovori   +    2
[janezpizdek]
Še malo počakat, da stampedo mine, da pade pod 900 USD, hehe, potem pa vse dolgoročne naložbe pretopiti v zlato, vmes pa med delnicami pojačati količino Apple delnic.
jp, počaki da mine, ampak 900 ne vidim...prepričan sm, da je res zadnja možna (pa se mi zdi, da ne bo šlo tako daleč) je 1200 (indijski nakup 200t), za jabolko ne vem...

Eksperti s foruma: Kam se bi vi obrnili za nakup zlata, da bi vam bilo dostopno ter izi likvidno, kadar rabite?
Pomoje je za Au top v Slo MORO...(pa nism tm zaposlen LOL)

Kako bi ga hranili? Ufiladelfija ali SLO? Katera Ufiladelfija?
fizično, nikakor na banki NIKAKOR!

Ali je hramba v sefu švicarske banke bolj priporočljiva od drugih oblik varčevanja v zlatu?
hramba v sefu švicarske banke je nepriporočljiva, edino pri Au je priporočljivo da maš fizikalijo izven bank ali trgovcev (nobenih cetifikatov)

Kakšno razmerje med palicami in kovanci bi priporočili?
nepomembno al palce al kovanci, pravilo: prvih 100oz rumenega v enotah do 1 oz
Kaj nasplošno menite o kovancih? Katere kovance bi vi kupovali?
katerekoli iz svetovno priznane kovnice (Eagle, Buffalo, Philharmonik, Kruggerand, Leaf, Panda)

Ajt, da vas vidim, naredite nekaj koristnega za forumaše, jebelavasafrika&moderiranforum.
upam, da sem ti kaj pametnega povedal

Jebešenelbeinjidlarskealpejadaranbankevslo press

PS

Pa še enkrat mi na današnji dan dajte kako bi investirali meljon ojrof v tem trenutku, tej situaciji, zdaj in tu, mislem, kako bi sestavili portfolio. Ajd, sikter malo delat strokovno, ne pa samo politko gont!

PPS

Moja prva objava na moderiranem forumu Borza, Možda y prođe, ko bi znao. hehe. Ako ne, smetarje prosim, da mi ga deponirajo na glavni forum. :-)

LP shaman
anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370372] 26.09.11 11:59 · odgovor na: anon-226010 (#1370361)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-40964 26.09.2011 12:00
[jesterjay]
> [janezpizdek]
> Še malo počakat, da stampedo mine, da pade pod 900 USD, hehe, potem pa vse dolgoročne naložbe pretopiti v zlato, vmes pa med delnicami pojačati količino Apple delnic.

jp, počaki da mine, ampak 900 ne vidim...prepričan sm, da je res zadnja možna (pa se mi zdi, da ne bo šlo tako daleč) je 1200 (indijski nakup 200t), za jabolko ne vem...

>
> Eksperti s foruma: Kam se bi vi obrnili za nakup zlata, da bi vam bilo dostopno ter izi likvidno, kadar rabite?

Pomoje je za Au top v Slo MORO...(pa nism tm zaposlen LOL)

>
> Kako bi ga hranili? Ufiladelfija ali SLO? Katera Ufiladelfija?

fizično, nikakor na banki NIKAKOR!

>
> Ali je hramba v sefu švicarske banke bolj priporočljiva od drugih oblik varčevanja v zlatu?

hramba v sefu švicarske banke je nepriporočljiva, edino pri Au je priporočljivo da maš fizikalijo izven bank ali trgovcev (nobenih cetifikatov)

>
> Kakšno razmerje med palicami in kovanci bi priporočili?

nepomembno al palce al kovanci, pravilo: prvih 100oz rumenega v enotah do 1 oz

> Kaj nasplošno menite o kovancih? Katere kovance bi vi kupovali?

katerekoli iz svetovno priznane kovnice (Eagle, Buffalo, Philharmonik, Kruggerand, Leaf, Panda)

>
> Ajt, da vas vidim, naredite nekaj koristnega za forumaše, jebelavasafrika&moderiranforum.

upam, da sem ti kaj pametnega povedal

>
> Jebešenelbeinjidlarskealpejadaranbankevslo press
>
> PS
>
> Pa še enkrat mi na današnji dan dajte kako bi investirali meljon ojrof v tem trenutku, tej situaciji, zdaj in tu, mislem, kako bi sestavili portfolio. Ajd, sikter malo delat strokovno, ne pa samo politko gont!
>
> PPS
>
> Moja prva objava na moderiranem forumu Borza, Možda y prođe, ko bi znao. hehe. Ako ne, smetarje prosim, da mi ga deponirajo na glavni forum. :-)
>
> LP shaman
Ok, jester zdejle šele vidim iz katera loga si ti. Ti si očitno prepričan v zlom zahodnega kapitalizma, vojne, lakote in podobno? Če je temu tako ti je zlato buy and hold do zloma sveta sigurno dobra strategija ja...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370407] 26.09.11 12:05 · odgovor na: anon-40964 (#1370372)
Odgovori   +    0
[0917Metro]
> [jesterjay]
> > [janezpizdek]
> > Še malo počakat, da stampedo mine, da pade pod 900 USD, hehe, potem pa vse dolgoročne naložbe pretopiti v zlato, vmes pa med delnicami pojačati količino Apple delnic.
>
> jp, počaki da mine, ampak 900 ne vidim...prepričan sm, da je res zadnja možna (pa se mi zdi, da ne bo šlo tako daleč) je 1200 (indijski nakup 200t), za jabolko ne vem...
>
> >
> > Eksperti s foruma: Kam se bi vi obrnili za nakup zlata, da bi vam bilo dostopno ter izi likvidno, kadar rabite?
>
> Pomoje je za Au top v Slo MORO...(pa nism tm zaposlen LOL)
>
> >
> > Kako bi ga hranili? Ufiladelfija ali SLO? Katera Ufiladelfija?
>
> fizično, nikakor na banki NIKAKOR!
>
> >
> > Ali je hramba v sefu švicarske banke bolj priporočljiva od drugih oblik varčevanja v zlatu?
>
> hramba v sefu švicarske banke je nepriporočljiva, edino pri Au je priporočljivo da maš fizikalijo izven bank ali trgovcev (nobenih cetifikatov)
>
> >
> > Kakšno razmerje med palicami in kovanci bi priporočili?
>
> nepomembno al palce al kovanci, pravilo: prvih 100oz rumenega v enotah do 1 oz
>
> > Kaj nasplošno menite o kovancih? Katere kovance bi vi kupovali?
>
> katerekoli iz svetovno priznane kovnice (Eagle, Buffalo, Philharmonik, Kruggerand, Leaf, Panda)
>
> >
> > Ajt, da vas vidim, naredite nekaj koristnega za forumaše, jebelavasafrika&moderiranforum.
>
> upam, da sem ti kaj pametnega povedal
>
> >
> > Jebešenelbeinjidlarskealpejadaranbankevslo press
> >
> > PS
> >
> > Pa še enkrat mi na današnji dan dajte kako bi investirali meljon ojrof v tem trenutku, tej situaciji, zdaj in tu, mislem, kako bi sestavili portfolio. Ajd, sikter malo delat strokovno, ne pa samo politko gont!
> >
> > PPS
> >
> > Moja prva objava na moderiranem forumu Borza, Možda y prođe, ko bi znao. hehe. Ako ne, smetarje prosim, da mi ga deponirajo na glavni forum. :-)
> >
> > LP shaman

Ok, jester zdejle šele vidim iz katera loga si ti. Ti si očitno prepričan v zlom zahodnega kapitalizma, vojne, lakote in podobno? Če je temu tako ti je zlato buy and hold do zloma sveta sigurno dobra strategija ja...
Ne vem če veš...:)
Ravnam se po preprosti logiki, držim se trenda, kratkoročna nihanja me ne prizadanejo, ker nisem špekulator, temveč dolgoročen vlagatelj (penzija).
Verjamem, da bodo še veliki problemi...zlom kapitalizma..ne, to ne...zlom monetarnega sistema...oooo, to pa ja.
Če bi gemblal, bi bil zdaj v hudih škripcih, tako pa nisem.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#1370461] 26.09.11 12:22 · odgovor na: (#1370426)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (21.12.2013 14:41)
anon-200324 sporočil: 2.726
[#1371419] 26.09.11 19:41
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-200324 26.09.2011 19:44
vsaka čast tem ki ste zaslužili v teh časih z zlatom/srebrom, samo ne pozabte da je treba tudi prodat da ne boste končal kot delničarji Krke danes
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1371535] 26.09.11 21:24
Odgovori   +    2
Tole zgleda kot zadnja šansa za nakup fizike.

www.activistpost.com...ently.html

London Gold Exchange je zaprt, Francija je omejila nakupe zlata.
anon-118987 sporočil: 916
[#1371558] 26.09.11 21:37 · odgovor na: anon-35163 (#1371535)
Odgovori   +    1
[mataj]
Tole zgleda kot zadnja šansa za nakup fizike.

www.activistpost.com...ently.html

London Gold Exchange je zaprt, Francija je omejila nakupe zlata.
No, potem pa kupi. Pohiti, da ne zmanjka. :)

Strani: 1