Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pri zlatu in srebru popravek navzdol

Strani: 1

anon-266336 sporočil: 1.899
[#1329521] 23.08.11 10:32
Odgovori   +    3
sodeč po anketi...in tem, kaj se v forumu tukaj piše, bralci financ, tako kot ostali slovenci, niso ravno med najbolj inteligentnimi...drugače pa v anketi piše tudi, da okoli 600 ljudi ne bo kupilo zlata...300 ljudi skupaj pa pravi, da ga bo ali pa da je za zlato vedno pravi čas :) kratkovidnost butalcev je spektakularna :D najbrž so prevečkrat po TV gledali film Gladiator ali pa Conan the bahbahian, alpa od enverja ramadanija vilo tam pri kamniku in mislijo da je zlato samo še gradbeni material :D
anon-197765 sporočil: 6.444
[#1329575] 23.08.11 11:06
Odgovori   +    2
Dražje kot bo zlato, večja bodo nihanja.
anon-37668 sporočil: 89
[#1329584] 23.08.11 11:19 · odgovor na: anon-266336 (#1329521)
Odgovori   +    12
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
anon-197765 sporočil: 6.444
[#1329597] 23.08.11 11:25 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    2
[bizi10]
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
Zlato ne prodajaš med vojno ampak po vojni.
pklada sporočil: 585
[#1329607] 23.08.11 11:28 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    9
[bizi10]
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)

Imaš absolutno prav.

Kljub temu se pa zastavi vprašanje (če se uresniči tvoj scenarij), če bo nek zlatojebec dal eno unčo za pol prasca, kaj boš pa ti imel, da boš lahko dal samo za parklje od istega prasca?

:)
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1329619] 23.08.11 11:33 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    3
[bizi10]
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
"Slabe želje" so neumestne, tudi zato, ker si najbrž ne želimo apokaliptičnih scenarijev. Žal je tako, da bo po vsej verjetnosti zopet manjšina tista z "tapravimi" informacijami, "čistilke po kafičih" pa bodo potegnile kratko. Rekel bi, da drugače niti ne gre, zaradi narave borze. Ja, boljše je pač biti v tisti manjšini. Vprašanje je sedaj, če "čistilke po kafičih" pomenijo podobno maso in strukturo kot denimo v tistih "zlatih" delniških časih. No, naj opomnim, da so tudi na financah že pisali o zlatem zlomu, pa še ni bilo tako blizu, sedaj pa so bolj previdni in govorijo o popravku, hja, kdo bi vedel, kdaj bo prišlo do "razprodaje"?!
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1329628] 23.08.11 11:38 · odgovor na: anon-223274 (#1329609)
Odgovori   +    5
[zvonkass]
.........sam vojno moraš preživet......verjetno se pa zavedaš, da cel svet ve, koliko zlata imaš skritega pod blazino......
Tako kot se hvali, mora met kake pol kile do kile :) Recimo, da se splača investirati v en kolt, pa greš potlej k Jacku po ono kilo. Po tej logiki je kolt dosti donosnejša investicija. :)
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1329636] 23.08.11 11:41 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    8
[bizi10]
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
v tvojem ekspozeju zaznavam nerazumno jezo in veliko fovšijo do nas, ki smo bili tako "neumni", da smo si sploh upali kupovati ta rumen pleh - da o največji "neumnosti", t.j. nakupu srebrnega pleha sploh ne govorimo....če so pa tudi po TV in časopisih pred 1-2 leti rekli, da je zlato v balonu, še prej pa da je to ena najslabših investicij sploh - kako smo bili lahko tako neumni in svojeglavi, a ne !
Jebi ga, si bomo pač nabijali palice v anuse in orgazmirali z mislijo, da so vsaj te palice razkužene in brez kančka bacilov in kakšnih stranskih učinkov, ki jih pri bankovcih in kovancih kar mrgoli ! V življenju je potrebno vedno narediti tudi kakšno neumnost, da je bolj pestro.
Ti in tebi podobni jasnovidci svetovne ekonomije, se kar potolažite, ker je še vedno cajt, da zavijete k kakšnim ponudnimom tega, "že davno pozabljenega" pleha, po kakšno unčo.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#1329657] 23.08.11 11:49 · odgovor na: pklada (#1329607)
Odgovori   +    5
[pklada]
> [bizi10]
> Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)


Imaš absolutno prav.

Kljub temu se pa zastavi vprašanje (če se uresniči tvoj scenarij), če bo nek zlatojebec dal eno unčo za pol prasca, kaj boš pa ti imel, da boš lahko dal samo za parklje od istega prasca?

:)
Hmmm ... čuj, je še več menjalnih sredstev kot unča zlata. Kaka mična plavolaska recimo, ima v omenjenem scenariju definitivno večje adute, kot pa nekaj gramov zlata.
anon-55957 sporočil: 369
[#1329670] 23.08.11 11:54
Odgovori   +    3
Fantje malo bo potrebno zgodovino pogledat. Zlato je bila vedno (odkrito ali prikrito) osnova za naš monetarni sistem ali denar. Dokler ga niso vrli finančniki razvrednotili in vezali na "pričakovano" produkcijo v prihodnosti ali dolgove in obrestno mero. Zdaj ko so to zgodbo sesuli do konca (gospodarstvo pač ne more zadovoljiti s svojo rastjo pričakovano vrednost denarja) se zadeva spet veže nazaj na "trdno" osnovo. Torej zlato in druge barvne kovine. Koliko čas bo to spet veljalo in ali bo zlato ohranilo svojo vrednost ali se bo sesulo je pa seveda vprašanje na katerega navadni plebs nima odgovora :)
pklada sporočil: 585
[#1329712] 23.08.11 12:13 · odgovor na: anon-182910 (#1329657)
Odgovori   +    2
[Dthor]
> [pklada]
> > [bizi10]
> > Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
>
>
> Imaš absolutno prav.
>
> Kljub temu se pa zastavi vprašanje (če se uresniči tvoj scenarij), če bo nek zlatojebec dal eno unčo za pol prasca, kaj boš pa ti imel, da boš lahko dal samo za parklje od istega prasca?
>
> :)

Hmmm ... čuj, je še več menjalnih sredstev kot unča zlata. Kaka mična plavolaska recimo, ima v omenjenem scenariju definitivno večje adute, kot pa nekaj gramov zlata.

Sem že v prejšnem postu hotel napisat, če bo svojo ženo (v primeru, da je mična, mlada in ima kej pokazat) ponudil kmetu, pa sem se premislil. Sem hotel biti vljuden. Zdaj si me pa ti prehitel.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1329797] 23.08.11 13:05 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-226010 23.08.2011 13:20
[bizi10]
Če pride slučajno do takšne ekstra krize kot jo vsi zlatojebci želite do takšnih enormnih cen zlata si boste lahko takrat vašo strateško naložbo samo v rit nabili. Prodali boste že zlato ampak po kakšni ceni :) Kakšna vojna ali dve pa je lahko hitro takšna kriza za hrano da bo lastnik hrane/vode/lesa (kmet) v tako močni poziciji do hrane/energije potrebnega (ki bo imel svoje strateške naložbe npr. v nepremičninah in zlatu) da mu bo lahko prodal pol srednje velikega prasca za unčo? Upam da boste imeli takrat še vsak kako zlato palico al pa zlat cegel da se boste mal po betici tolkli. :)
aha...:)
in v sloveniji mamo samo 2 sorti ljudi, največ kmetov, ki gojijo svinje in sekajo drevesa, ostali so pa zbiratelji "pleha"?
zbiratelji "papirja" pa ne boste mogli za "zbirko" kupit 0, edina pozitivna stvar "zbirke" bo, da se jo bo dalo uporabit za podkurit...seveda, če ni v digitalni obliki...LOL

da dokažem, da je Au superioren napram FIAT, si oglej tale graf (imaš pa še veliko drugih stvari - poglej desno)
pricedingold.com/food/
anon-258692 sporočil: 1.010
[#1329803] 23.08.11 13:12
Odgovori   +    3
kupujte zlato in umetno držite visoko ceno, prodajajte ko bodo pametni že vnovčili dobičke. čredni nagon
anon-37668 sporočil: 89
[#1329816] 23.08.11 13:19 · odgovor na: pklada (#1329712)
Odgovori   +    7
No malo ste le trznili na provokacije. :) Brez skrbi, ko boš ti kmetu ponujal zlato za prasca bom tudi jaz imel kaj za ponudit v blagovno menjavo, dosti tega mu bo verjetno bolj privlačno kot zlato. Ne bo treba žene poslat. :)

Glede opazke o fovšiji. Ne bo držalo. O vstopu v zlato sem razmišljal ko je bilo okrog 700 EUR ampak sem takrat sredstva vložil v zadeve, ki so imele za moj žep večji finančni učinek kot bi ga imelo zlato v istem obdobju tko da nimam komu bit kaj zavisten. Kdor je pravi čas vstopil se je pravilno odločil, zdaj pa je prošla baka kolačima. Samo pazite kako dolgo ga boste držali. ;)

V glavnem zmotila me ja slepost prvega komentatorja, da če nisi v zlatu si pač kreten pa mi pač ni dalo da nebi nazaj malo pičil. :)
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1329867] 23.08.11 13:48 · odgovor na: anon-37668 (#1329816)
Odgovori   +    1
[bizi10]
Brez skrbi, ko boš ti kmetu ponujal zlato za prasca bom tudi jaz imel kaj za ponudit v blagovno menjavo, dosti tega mu bo verjetno bolj privlačno kot zlato. Ne bo treba žene poslat. :)
No, mene pa skrbi dejstvo, da že marsikdo piše v smislu, kot, da se bo res "zgodilo". Kaj vse se še utegne "mračnega" zgoditi prej, ob blagovni menjavi, ter po njej; o teh scenarijih raje sploh ne razmišljam preveč.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1329898] 23.08.11 14:02 · odgovor na: anon-37668 (#1329816)
Odgovori   +    0
[bizi10]
No malo ste le trznili na provokacije. :) Brez skrbi, ko boš ti kmetu ponujal zlato za prasca bom tudi jaz imel kaj za ponudit v blagovno menjavo, dosti tega mu bo verjetno bolj privlačno kot zlato. Ne bo treba žene poslat. :)

Glede opazke o fovšiji. Ne bo držalo. O vstopu v zlato sem razmišljal ko je bilo okrog 700 EUR ampak sem takrat sredstva vložil v zadeve, ki so imele za moj žep večji finančni učinek kot bi ga imelo zlato v istem obdobju tko da nimam komu bit kaj zavisten. Kdor je pravi čas vstopil se je pravilno odločil, zdaj pa je prošla baka kolačima. Samo pazite kako dolgo ga boste držali. ;)

V glavnem zmotila me ja slepost prvega komentatorja, da če nisi v zlatu si pač kreten pa mi pač ni dalo da nebi nazaj malo pičil. :)
.....in zakaj pa misliš, da je baka sa kolačima zdaj že prošla ?
anon-227911 sporočil: 717
[#1330034] 23.08.11 15:27 · odgovor na: anon-37668 (#1329584)
Odgovori   +    0
če nadaljujem začeto zgodbo, brez zamere: a ti boš pa kmetu v zameno za hrano ponudil kaj? - svojo rito??

Razen če si kmet in jo bodo meščani ponujali tebi.. ;) hehe
murje sporočil: 5.120
[#1330127] 23.08.11 16:54
Odgovori   +    2

Strani: 1