Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'Na dolgi rok je zdaj dober čas za nakup delnic Krke\'

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (2)

Strani: 1

chef sporočil: 2.989
[#1215653] 19.05.11 12:58 · odgovor na: (#1215646)
Odgovori   +    2
pozabil si na mnenje nekaterih forumašev, ali pa bančni depozit...
anon-112890 sporočil: 3.228
[#1215715] 19.05.11 13:39 · odgovor na: (#1215646)
Odgovori   +    4
[tadejkot]
"Donosnost dividende je nizka"

Če govorimo, da je nekaj nizko ali visko imamo ponavadi v mislih neko referenčno vrednost. In prav je, da jo tudi predstavimo. Zato me zanima kakšno referenčno vrednost je imel v mislih avtor, ko se mu je zapisalo, da je "Donosnost dividende je nizka". Je bila benchmark dividendna donosnost generičnih farmacevtsih družb? Je bila benchmark dividendna donosnost farmacevtskih družb v celoti? Je bila benchmark dividendna donosnost mid-cap podjetij?

Če je bil benchmark tisti moj prvi ponujeni (kar bi bilo edino pravilno), potem je namreč avtor udaril mimo. Krka ima namreč med generiki eno najvišjih dividend - če ne kar najvišjo. Evo podatke za javne družbe: Teva:1,65%; Stada:1,23%; Mylan:Že 4 leta nima dividende, prej pa je bila okrog 1%.
za privatne pa tako kot jaz tudi avtor podatkov nima.
Super tale izračun. Ko negdo vloži denar nekam, želi da dobi več, to več naj bi bilo vsaj za obrestno mero in nekaj za tveganje. Na letnem nivoju bi jaz pričakoval vsaj 6% + DDV, kar znese od 7% navzgor. Lahko pričakujemo takšno rast Krke v naslednjih letih? To je sedaj vprašanje. Iz dogajanja na trgu in cenitev borznih hiš, ki se ukvarjajo z oceno naložbenih priložnosti, je odgovor NE. To izkazuje neprecenjenost Krke, ker v njej ne vidijo potencialnega vlečnega konja. V Slovenskih razmerah (individualni kupci) zaradi pomanjkanja informaciji izgleda Krka kot dobra naložba.
anon-230481 sporočil: 482
[#1215718] 19.05.11 13:43
Odgovori   +    2
Dober čas za nakup na dolgi rok bo tudi pri 50€!
bigl sporočil: 18.363
[#1215739] 19.05.11 13:53 · odgovor na: anon-112890 (#1215715)
Odgovori   +    1
[maxmaxlj]
> [tadejkot]
> "Donosnost dividende je nizka"
>
> Če govorimo, da je nekaj nizko ali visko imamo ponavadi v mislih neko referenčno vrednost. In prav je, da jo tudi predstavimo. Zato me zanima kakšno referenčno vrednost je imel v mislih avtor, ko se mu je zapisalo, da je "Donosnost dividende je nizka". Je bila benchmark dividendna donosnost generičnih farmacevtsih družb? Je bila benchmark dividendna donosnost farmacevtskih družb v celoti? Je bila benchmark dividendna donosnost mid-cap podjetij?
>
> Če je bil benchmark tisti moj prvi ponujeni (kar bi bilo edino pravilno), potem je namreč avtor udaril mimo. Krka ima namreč med generiki eno najvišjih dividend - če ne kar najvišjo. Evo podatke za javne družbe: Teva:1,65%; Stada:1,23%; Mylan:Že 4 leta nima dividende, prej pa je bila okrog 1%.
> za privatne pa tako kot jaz tudi avtor podatkov nima.

Super tale izračun. Ko negdo vloži denar nekam, želi da dobi več, to več naj bi bilo vsaj za obrestno mero in nekaj za tveganje. Na letnem nivoju bi jaz pričakoval vsaj 6% + DDV, kar znese od 7% navzgor. Lahko pričakujemo takšno rast Krke v naslednjih letih? To je sedaj vprašanje. Iz dogajanja na trgu in cenitev borznih hiš, ki se ukvarjajo z oceno naložbenih priložnosti, je odgovor NE. To izkazuje neprecenjenost Krke, ker v njej ne vidijo potencialnega vlečnega konja. V Slovenskih razmerah (individualni kupci) zaradi pomanjkanja informaciji izgleda Krka kot dobra naložba.
Sem konzervativen in predlagam Graham -Rea Stock Selection Questions:
- jih je 5 pod A Rewards in 5 pod B Risks.
Je pa slavna povprečna 7% letna rast zaslužka na delnico za zadnjih 10 let kar dobra orientacija recimo.
Krke nimam in je imel ne bom. A za nekoga drugega je to lahko dobra naložba. Lep dan.
anon-184515 sporočil: 930
[#1215775] 19.05.11 14:10
Odgovori   +    2
na dolgi rok smo tako ali tako vsi mrtvi.
anon-171567 sporočil: 620
[#1215896] 19.05.11 15:23
Odgovori   +    0
"Na dolgi rok je zdaj dober čas za nakup delnic Krke", je naslov.
Na dolgi rok bomo mrtvi. Nakup delnic za plačilo stroškov pogreba?
anon-180464 sporočil: 4.080
[#1216153] 19.05.11 21:03 · odgovor na: (#1215646)
Odgovori   +    0
[tadejkot]
"Donosnost dividende je nizka"

Če govorimo, da je nekaj nizko ali visko imamo ponavadi v mislih neko referenčno vrednost. In prav je, da jo tudi predstavimo. Zato me zanima kakšno referenčno vrednost je imel v mislih avtor, ko se mu je zapisalo, da je "Donosnost dividende je nizka". Je bila benchmark dividendna donosnost generičnih farmacevtsih družb? Je bila benchmark dividendna donosnost farmacevtskih družb v celoti? Je bila benchmark dividendna donosnost mid-cap podjetij?

Če je bil benchmark tisti moj prvi ponujeni (kar bi bilo edino pravilno), potem je namreč avtor udaril mimo. Krka ima namreč med generiki eno najvišjih dividend - če ne kar najvišjo. Evo podatke za javne družbe: Teva:1,65%; Stada:1,23%; Mylan:Že 4 leta nima dividende, prej pa je bila okrog 1%.
za privatne pa tako kot jaz tudi avtor podatkov nima.
Novartis ima zadnja leta okoli 4% dividende (tudi do 5%).
To je 2€ pri ceni okoli 50.
purinoli sporočil: 8.690
[#1216179] 19.05.11 21:45 · odgovor na: anon-180464 (#1216153)
Odgovori   +    1
[kekez]
Novartis ima zadnja leta okoli 4% dividende (tudi do 5%).
To je 2€ pri ceni okoli 50.
Razlikaa je v marsičem. Oni so originator, med drugim, Krka je generik. Najbrž je pa še pomembnejše to, da je Krka še vedno državno podjetje. SRS je večinski ( posamični) lastnik.
bigl sporočil: 18.363
[#1216791] 20.05.11 10:43 · odgovor na: anon-180464 (#1216153)
Odgovori   +    1
[kekez]
> [tadejkot]
> "Donosnost dividende je nizka"
>
> Če govorimo, da je nekaj nizko ali visko imamo ponavadi v mislih neko referenčno vrednost. In prav je, da jo tudi predstavimo. Zato me zanima kakšno referenčno vrednost je imel v mislih avtor, ko se mu je zapisalo, da je "Donosnost dividende je nizka". Je bila benchmark dividendna donosnost generičnih farmacevtsih družb? Je bila benchmark dividendna donosnost farmacevtskih družb v celoti? Je bila benchmark dividendna donosnost mid-cap podjetij?
>
> Če je bil benchmark tisti moj prvi ponujeni (kar bi bilo edino pravilno), potem je namreč avtor udaril mimo. Krka ima namreč med generiki eno najvišjih dividend - če ne kar najvišjo. Evo podatke za javne družbe: Teva:1,65%; Stada:1,23%; Mylan:Že 4 leta nima dividende, prej pa je bila okrog 1%.
> za privatne pa tako kot jaz tudi avtor podatkov nima.

Novartis ima zadnja leta okoli 4% dividende (tudi do 5%).
To je 2€ pri ceni okoli 50.
To je 4%. Primerjaj to z donosom kakšne kvalitetne obveznice, ali pa enostavno z obrestmi na depozit za leto dni. Lep dan.

Strani: 1