Strani: 1 2 3 4

odvisnik sporočil: 447
[#3039350] 08.04.24 21:55 · odgovor na: 0531Zavar (#3039348)
Odgovori   +    1
Napad na poljsko bi bil repriza 2 sv. vojne.
Ni nemogoče. In to vsi vpleteni vedo.
Tako da je verjetnost bolj majhna. Vsekakor pa se lahko zgodi, če bi to ustrezalo Rusiji in Amerom.
Mogoč je tudi scenarij dolgotrajne vojne, ko rusi počasi napredujejo proti zahodu evrope.
To bi spet ustrezalo marsikomu in opravicevalo nalozbe bv obrambo.

siol.net/novice/svet...jno-630747
najobj sporočil: 31.933
[#3039353] 08.04.24 22:53 · odgovor na: 0531Zavar (#3039348)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 08.04.2024 23:01
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [0531Zavar]
> > Vse skupaj ena malenkost.
> > Sovražnik namreč zganja kampanjijo vredno na desetine miljard letno. In to še pospešuje.
> > V njihovih zapaorih pa je pravzaprav zmanjkalo ljudi, trenutno krčijo kapacitete (double+good :)
> >
> > Za premaganje ruskega fašizma, si v EU in ZDA pomoje zastiramo oči.
> > Pomoje žal ne bo šlo brez naše krvi, Poljaki so na liniji fronte
in tudi ta (sicer prenesena) izjava je v bistvu od njihovega predsednika.
> >
> > Še ena partizanska, tokrat od ukrajinske partizanke :)
> > www.youtube.com/watc...Ru6raLfApE
> ... ja, ker so v malo drugačnih uniformah www.youtube.com/watc...DuHXTG3uyY takrat večvredni Nemci peli "Tomorrow belongs to me", tudi danes večvredni "demokratični" zahod prepričuje celi svet, da jutrišnji dan pripada samo nam ... eh, jebiga ...
>
> P.S.: če so s priključitvijo svoje z ukrajinizacijo na iztrebljenje obsojene 8 milijonske manjšine fašisti Rusi, potem z italijanizacijo na iztrebljenje obsojenih Slovencev niso bili fašisti Italijani, ampak smo z vojno in s priključitvijo Primorske upload.wikimedia.org..._meja1.JPG fašisti v resnici Slovenci ... no, če pa se iz boleče preteklosti vrnem v sedanjost in ko danes 24/7 gledam in poslušam "demokratično" propagando, se sploh ne čudim, da je bilo v nacistični Nemčiji prej tudi normalnim Nemcem takorekoč nemogoče ostati normalen ... aja, sicer ne morem verjet, kaj sem v tvojem postu ravnokar prebral, ker pa si omenil - glede na izjave wannabe Napoleona ponorelega Macrona mogoče Francoze boš videl, Angležev, Nemcev, Italijanov in Špancev pa na fronti ne boš videl - že umirajoče Poljake na ukrajinski fronti - pozabil sem ime poljskega generala, ki je pred dnevi glede na osmrtnice v poljskih medijih na "obisku" Ukrajine zdrav kot riba umrl naravne smrti - in našo (slovansko) kri, verjetno misliš na svojo kri, ker moje in od mojih bližnjih niti na krvodajalski akciji ne boš dobil ... no, je pa vedno bolj verjetno, da bo ob tebi podobnih krvoločnih norcih na "demokratičnem" zahodu z atomskim armagedonom brez možnosti izbire tudi za mene in moje bližnje v trenutku vsega konec ...
Vse drži, razen seveda robnih pogojv, ki pa so ob takšnih eskalacijah lahko hudič v detailih.
Če bi se Poljska vpletla v vojno, česar si sevea nihče ne želi, bi to lahko pomenilo eno takšno situacijo, v kateri bi tudi zahod moral sodelovari s svojo živo silo. No saj že sodeluje v Ukrajini (zaenkrat bolj prostovoljci, inštruktorji, lgistika ipd.) Napad na Poljsko pa bi bil lahko nevarna prelomnica.
... OK, sicer si Poljsko kot aktivno udeleženko vojne v Ukrajini omenil ti, jaz pa sem se spomnil na poljskega generala - bolj težko so aktivni generali tuje vojske prostovoljci na fronti v drugi državi - ki je pred dnevi glede na osmrtnice v poljskih medijih na "obisku" Ukrajine zdrav kot riba umrl naravne smrti ... no, ampak ni bila moja poanta v tem, če in kdaj se bo - verjetno se je že, pa je noben zgodovinar še ni razglasil - začela tretja svetovna vojna v Ukrajini s formalnim vstopom Poljske in z ustreznim odgovorom Rusije - o koncu vojne raje ne bom razmišljal - temveč je bila moja poanta v ogabni politiki in perverzno pokvarjenih - pomisli na vojnega "zločinca" Putina, ki je ukrajinske in ruske otroke spravil na varno daleč od fronte in na židovskega Satanjahuja, ki je pred očmi svetovne javnosti na desetine tisoče palestinskih otrok že in jih še bo spravil "na varno" dva metra pod zemljo, i nikome ništa - dvojnih merilih "demokratičnega" zahoda, ki se je v svoji namišljeni večvrednosti v nekoliko drugačnih uniformah odločil www.youtube.com/watc...DuHXTG3uyY da jutrišnji dan na tem planetu pripada samo njim, zato bodo s svojo silo oni odločali o vsem ...

P.S.: ker je slovenska zgodovina v fašistični Italiji in z odcepitvijo v SFRJ vsebinsko dobesedno enaka Rusom v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini, me tebi podobni dvoličneži - povzpetniški politiki so polpismeni kreteni, ki govorijo, kar jim je ukazano - še posebej žalostijo ... no, ker pa si zelo zagret, boš ti vsekakor lahko prelival svojo kri, dokler pa bo kje še kakšen za anglosaksonce manjvredni Slovan, na famozni 5.člen lahko pozabiš, ker so tudi v WW2 Američani in Angleži na varnem počakali, da so Hitlerja s 27 (sedemindvajset) milijoni žrtvovanih življenj ustavili danes popljuvani Rusi, potem pa so Angleži in Američani - v 10 letih v obeh svetovnih vojnah na svojem ozemlju Američani vojne niso imeli niti eno samo minuto - po končani vojni z vrhunskim piarom in hollywoodsko propagando - niti v Jugi niso posneli toliko partizanskih filmov, kot sem videl ameriških in angleških "partizanskih" filmov - sami sebe prikazali kot pogumne osvoboditelje Evrope, vse druge pa za strahopetne luzerje ...

Strani: 1 2 3 4