Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kriza je uničila že petino nepremičninskih posrednikov

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (4)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

MF-302701 sporočil: 449
[#630206] 12.11.09 11:33 · odgovor na: anon-197949 (#630166)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: MF-302701 12.11.2009 11:39

vrocpes je napisal(a):


Tole je pa obširno OGLASNO SPOROČILO za sp STENAT.BTW: zakaj naj bi v začetni fazi kdo hodil na DURS, k odvetniku in notarju? Če nekdo misli, da mora k odvetniku, bo to storil brez nepremičninskega posrednika ali pa z njim.
Kakšno miritev strasti med kupci in prodajalci, lepo vas prosim? Saj ne gre za rokoborbo. Ali se nam bodo potemtakem vsilili še posredniki pri prodaji oz. nakupu solate na tržnici, da se kupec in branjevka ne stepeta? Smešno in žalostno ob enem.Mislim, da je zgornje oglasno sporočilo namenjeno neizobraženim prodajalcem in kupcem, katerim bi slučajno njihov mladoletni otrok pokazal kako dobre informacije s področja nepremičnin se da dobiti na internetu. Za vse ostale pa je to žalitev.
 
To kar praviš da nekdo ki kupuje ali prodaja nepremičnino lahko sam hodi k odvetniku, ne potrebuje nasvet nepremičniskega posrednika, preden se odloči, je nevednost ali pa nateguješ ljudi. Dobro veš da, če samo potrkaš na vrata pri odvetniku je potrebno plačati 100 Eur, dokler dobiš to pravo informacijo od odvetnika se zna zavleči daleč v prihodnost in nehote si že ob par tisočih eurih. Pri nepremičninskih posrednikov pa je čisto drugače. Pri njih se lahko posvetuješ, popiješ kavo, poklepetaš in marsikaj narediš in to VSE ZASTONJ. Nepremičninski posrednik ne sme zaračunati vnaprej niti centa, provizija preide v plačilo komaj na koncu, ko je posel končan in zaključen. To se mi zdi pošteno pri nepremičnskemu posredovanju, vse plačaš na koncu ( seveda, plačaš če je posel korektno in pošteno izpeljan), pri ostalih pa vnaprej. Zato, lepo prosim ne blatiti vse  nepremičninske družbe. Ne vem, mogoče obstajao tudi take ki zaračunajo vnaprej, meni v nepremičninski družbi STENAT iz Kopra so zaračunali vse na koncu, ko sem sem vselill v stanovanje, pa še popusta so mi dali. Še ena pomembna stvar pri posredovanju. V proviziji pri Stenat-u so bili všteti vsi nastali stroški pri pravno pravnem prenosu, celo izvršljiv notarski zapis je bil vštet v provizijo, tako kot piše v njihovih Splošni pogoji poslovanja ( jih dobite na njihovi spletni strani: www.stenat-sp.si ). V zakonu o posredovanju pa jasno piše da nepr.družba provizijo zaračuna ko spravi v stik prodajalca in kupca in nič več ni potrebno storiti nepremičninski družbi. Vse kar naredi več, je GRATIS. Tako je pri STENAT-u iz Kopra.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#630209] 12.11.09 11:37 · odgovor na: MF-302701 (#630206)
Odgovori   +    0
Aha torej le priznaš da si stenat s cca. 15 uporabniškimi imeni tlele na Financah verjetno vključno z maricko in tajkun, očitno ti gre res slabo, ker precej časa prebiješ na netu z branjenjem agencij in cen cigla. 
anon-89 sporočil: 10.178
[#630210] 12.11.09 11:38 · odgovor na: MF-302701 (#630206)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

  Ne vem, mogoče obstajao tudi take ki zaračunajo vnaprej, meni v nepremičninski družbi STENAT iz Kopra so zaračunali vse na koncu, ko sem sem vselill v stanovanje, pa še popusta so mi dali.
 zadaj je vsaj jasno od kje ima stenat tistih 15k prometa. sam sebi izdajaš račune.:)
anon-197949 sporočil: 1.269
[#630213] 12.11.09 11:39 · odgovor na: MF-302701 (#630206)
Odgovori   +    0

MF-302701 je napisal(a):

 
... V zakonu o posredovanju pa jasno piše da se provizija zaračuna ko se spravi v stik prodajalec in kupec in nič več ni potrebno storiti nepremičninski družbi. 
No, to je pa zadosten razlog za obid (ne prihajanje v stik) nepremičninskih družb v velikem loku.
0227Lu1 sporočil: 286
[#630215] 12.11.09 11:42 · odgovor na: anon-89 (#630187)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

tudi za enega nepremičninarja(vsi, ki od nepremičnin tako ali drugače živijo) ne vem, da bi v fazi nore rasti opozarjal, da tako dolgo ne bo šlo. prav tako ne poznam niti enega nepremičninarja, ki bi, ko se je trg začel ustavljati, realno ocenil situacijo in povedal, da sledi večji padec. celo danes vas večina, s tabo na čelu, sanja o neki bližnji rasti. torej se spet greste neko nategovanje potencialnih kupcev, namesto, da bi raje realno ocenili situacijo, kar bi privedlo do neke normalne ravni cen in posledično tudi do osnove za večji promet in kasneje do možnosti za rast. mrtev trg ne koristi nikomur. ampak po prebranem vam to ni niti slučajno jasno in še naprej živite v neki preteklosti, ki se ne bo ponovila.
 
Ne meči vseh v en koš, nekateri  investitorji in pordajalci so se streznili, še vedno nisi odg. na vpr. o dvojčkih,
sicer lahko se zdaj delaš pametnega, l.2007 si pa ovčke strigel
purinoli sporočil: 8.690
[#630216] 12.11.09 11:42 · odgovor na: anon-89 (#630187)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 12.11.2009 11:43

Bob je napisal(a):

tudi za enega nepremičninarja(vsi, ki od nepremičnin tako ali drugače živijo) ne vem, da bi v fazi nore rasti opozarjal, da tako dolgo ne bo šlo. prav tako ne poznam niti enega nepremičninarja, ki bi, ko se je trg začel ustavljati, realno ocenil situacijo in povedal, da sledi večji padec. celo danes vas večina, s tabo na čelu, sanja o neki bližnji rasti. torej se spet greste neko nategovanje potencialnih kupcev, namesto, da bi raje realno ocenili situacijo, kar bi privedlo do neke normalne ravni cen in posledično tudi do osnove za večji promet in kasneje do možnosti za rast. mrtev trg ne koristi nikomur. ampak po prebranem vam to ni niti slučajno jasno in še naprej živite v neki preteklosti, ki se ne bo ponovila.
 Bom vletel semle kot ena tabula rasa, čeprav imam 3 nepremičnine, četrto vkup klamfam na Kitajskem, rad bi pa še peto zraven bajte doma he he. Pa prosim, ne reč, da sem manijak, tako je pač naneslo.

Vprašanje tebi in še komu tule, ki ste strokovnjaki : zakaj je potrebno imeti "agencije" za nekaj, kar lahko narediš po netu z oglasom ( OK, tu mora biti kak portal vmes, vendar to ni agencija). Jaz sem kupil 2 nepremičnini v lastni režiji, eno pa preko agencije, ki je bila takrat ( 1999) dobra, poceni in meni v pomoč. Vendar sem nepremičnino začuda našel preko oglasa in srečno kupil prekrasno lokacijo 2.700 m2, na koncu vasi, 16 km zračne črte od Lj center.....in poceni.

Podvprašanje ( onim, ki so v tem fohu) : koliko so padle cene gradbenih del v primerjavi z nepremičninami? Odločam se za zidavo prizidka k hiši. Rabim nov Lab, kakih 100 m2, ker se mi ne ljubi fijakati z avtom v Lj pa še delal bi lahko tudi ponoči, če bi bilo treba, zdaj moram pa ob 19h domov, sicer sem preveč sesut..... Kolikšna bi bila prijazna cena izgradnje 100 m2 podkletene stavbe na lastni zemlji do recimo take faze, da je v objekt speljana voda, elektrika, predelne stene, ometi. Lab pohištvo, naprave etc so seveda v moji režiji in večina že v moji lasti v najetem Labu v Lj...?

Če se komu zdi butasto vprašanje, so zajedljivi komentarji skoraj enako dobrodošli, kot uporabni, vsem pa lepa hvala vnaprej. Lep pozdrav, Purinoli
anon-185961 sporočil: 174
[#630220] 12.11.09 11:45 · odgovor na: purinoli (#630216)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-185961 12.11.2009 11:51

purinoli je napisal(a):

 Bom vletel semle kot ena tabula rasa, čeprav imam 3 nepremičnine, četrto vkup klamfam na Kitajskem, rad bi pa še peto zraven bajte doma he he. Pa prosim, ne reč, da sem manijak, tako je pač naneslo.

Vprašanje tebi in še komu tule, ki ste strokovnjaki : zakaj je potrebno imeti "agencije" za nekaj, kar lahko narediš po netu z oglasom ( OK, tu mora biti kak portal vmes, vendar to ni agencija). Jaz sem kupil 2 nepremičnini v lastni režiji, eno pa preko agencije, ki je bila takrat ( 1999) dobra, poceni in meni v pomoč. Vendar sem nepremičnino začuda našel preko oglasa in srečno kupil prekrasno lokacijo 2.700 m2, na koncu vasi, 16 km zračne črte od Lj center.....in poceni.

Podvprašanje ( onim, ki so v tem fohu) : koliko so padle cene gradbenih del v primerjavi z nepremičninami? Odločam se za zidavo prizidka k hiši. Rabim nov Lab, kakih 100 m2, ker se mi ne ljubi fijakati z avtom v Lj pa še delal bi lahko tudi ponoči, če bi bilo treba, zdaj moram pa ob 19h domov, sicer sem preveč sesut..... Kolikšna bi bila prijazna cena izgradnje 100 m2 podkletene stavbe na lastni zemlji do recimo take faze, da je v objekt speljana voda, elektrika, predelne stene, ometi. Lab pohištvo, naprave etc so seveda v moji režiji in večina že v moji lasti v najetem Labu v Lj...?

Če se komu zdi butasto vprašanje, so zajedljivi komentarji skoraj enako dobrodošli, kot uporabni, vsem pa lepa hvala vnaprej. Lep pozdrav, Purinoli
 
P****rija, ali pri tebi res ne gre brez samohvale?

Očitno se je dalo z nepremičninsko agencijo dobro zaslužiti.

Zakaj bi kdo sploh plačal za karkoli kar lahko naredi sam?

Morda zato, ker je moja ura vredna 100 euro, za nepremičninarja, da mi prihrani ure in mesece iskanja po netu, dam pa 3000 eurov. Še vedno se na koncu odločim sam. Škoda mojega časa za delo, ki ga lahko za manj denarja opravi kdo drug. Kaj meniš?

PS:
Nekaj drugega je, da so se nepremičninarji precenili, da zaračunavajo preveč za svoje storitve. A če ne bi imeli dela, jih ne bi bilo! Kaj praviš na to?
bc123a sporočil: 48.253
[#630221] 12.11.09 11:46 · odgovor na: anon-11907 (#630052)
Odgovori   +    0

Rac je napisal(a):

  Za ostale ovce je pa kar primerno, da se jih striže. Naravna selekcija pač deluje. Kar se pa tiste mlade družinice tiče, je prav, da ji banka vzame stanovanje.
Seveda. Saj jih nikakor ne branim, tudi taksne "mlade druzinice" so napihovale balon. Prav je, da se soocijo s posledicami svoje nerazsodnosti, in prav je da se nepremicninarji soocijo s posledicami tega, da jim bo folk prizelel najmanj to, da propadejo tudi oni.
bc123a sporočil: 48.253
[#630223] 12.11.09 11:47 · odgovor na: anon-106499 (#630084)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

 
Kaj posamezniki tu mislijo in verjamejo je irelevantno, ker stvari premika masa. In ja, ta verjame v tisto, kar si napisal v prvem stavku. In ja, ta ista masa verjame izjavam, nepremičninskih strokovnajkov v medijih. In ja, tudi zaradi tega se bo sedaj jebalo ježa (oziroma se ga je v določeni meri jebalo že prej, če se nisi obnašal kot masa)...


Skratka za nepremičninarje imam tudi jaz samo eno lepo misel : "Eat your own shit...." :)))
 
Jaz imam omenjen izrek pripravljen za nepremicninarje, bancnike, in kupce stanovanj v preteklih 3-4 letih.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#630224] 12.11.09 11:48 · odgovor na: anon-89 (#630181)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
in na kaj čakajo do grla zainvestirani? da jim država piči kakšen nov davek ali da jim banke poberejo en stol.;)

bodimo realni, fantje so pač zabiti. dokler je trg noro rasel je bila seveda zabitost velika prednost.
 
Ja, OK. Seveda vztrajanje investitorjev pri visokih cenah ni ravno najboljša opcija ta čas, ampak pretekli dobički in razvoj nepremičninskega trga so dovolj močno mamila, ki še niso popustila...
bc123a sporočil: 48.253
[#630226] 12.11.09 11:50 · odgovor na: anon-76464 (#630085)
Odgovori   +    0

samoiniciatiuc je napisal(a):
Moram dati komentar ker vidim da prodajaci stanovanj mislijo da kupci 'odlasamo z nakupom'. Nic ne odlasamo - jaz sem univerziteno izobrazen, zaposlen in zena tudi, imava dva majhna otroka, in moramo biti v najemnini ker ne gre zbrati za polog, ki je potreben za hipotekarni nakup. Nihce nic ne odlasa, ampak ne gre. Pac je slo vse skupaj previsoko, kjer naj bi stanovanja kupovali neki bogati vesoljci ali normalni ljudje , ki na nekem področju hodijo na šiht?
 
Ej, eni to trobimo ze vsaj 3 leta, pa noben ni hotel proslusati.

Tistih blaznih bogatasev, na katere racuna 3/4 nepremicninarjev, v sloveniji NI!

Sedaj bi lahko napisal (ponovil) cel rant okrog tega "zakaj je lahko vas sosed vecji siromak od vas, ceprav ima novega audija", pa rajsi ne bom, ker se mi ne da vec.
purinoli sporočil: 8.690
[#630232] 12.11.09 11:53 · odgovor na: anon-185961 (#630220)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 12.11.2009 11:53

Purinoli :  Če se komu zdi butasto vprašanje, so zajedljivi komentarji skoraj enako dobrodošli, kot uporabni, vsem pa lepa hvala vnaprej. Lep pozdrav, Purinoli

politikant je napisal(a):
 

P****rija, ali pri tebi res ne gre brez samohvale?

 
No more questions, judge.
anon-45716 sporočil: 90
[#630233] 12.11.09 11:53 · odgovor na: anon-89 (#630187)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

tudi za enega nepremičninarja(vsi, ki od nepremičnin tako ali drugače živijo) ne vem, da bi v fazi nore rasti opozarjal, da tako dolgo ne bo šlo. prav tako ne poznam niti enega nepremičninarja, ki bi, ko se je trg začel ustavljati, realno ocenil situacijo in povedal, da sledi večji padec. celo danes vas večina, s tabo na čelu, sanja o neki bližnji rasti. torej se spet greste neko nategovanje potencialnih kupcev, namesto, da bi raje realno ocenili situacijo, kar bi privedlo do neke normalne ravni cen in posledično tudi do osnove za večji promet in kasneje do možnosti za rast. mrtev trg ne koristi nikomur. ampak po prebranem vam to ni niti slučajno jasno in še naprej živite v neki preteklosti, ki se ne bo ponovila.
 
Se nebi ravno strinjal, morda je za zunanjega opazovalca trga res izgledalo, da so bili vsi nepremičninarji za takšno noro rast in da se ni nihče vprašal ali lahko te cene še vzdržijo na trgu. Lepo paralelo lahko potegnemo z borzo in vlaganjem, ko je večina vlagateljev menila, da lahko gre samo še gor in gor in so kupovali delnice, sklade, ... na podlagi watercooler pogovorov itd.

Isto je bilo pri nepremičninah, vednar ti lahko tudi iz osebne udeležbe na tem trgu zagotovim, da se je vsaj neka skupina ljudi (na žalost % manjša) že zadnji dve leti spraševala o vzdržnosti cen in poizkušala vsaj pri svojih strankah ali so to investitorji ali navadni prodajalci, doseči premislek o realni ceni, vendar ti lahko sam iz svojih izkušenj z "velkimi" slo. gradbeniki povem, da je prepričati njih o realnosti ali pa jih vsaj prepričati da premislijo za 5minut o realnosti skoraj nemogoče, kar je zelo žalostno. Iz stikov s tujimi večjimi podjetji je bila opazna veliko hitrejša reakcija na stanje na trgu in pa tudi veliko večja pozornost na vidik stranke in na dejansko študijo tega, kaj si lahko tvoja stranka privošči. Pri nas pa je klasični odgovor, ki na žalost odzvanja tudi v teh težkih dneh po 1 letu krize - "če smo prodajali 15 let po takih cenah bomo prodajali tudi sedaj" in to izjavi človek, ki v 1 letu od projekta cca 100 enot proda 30% in je zadolžen do vratu, hmmmm......... ali kdo opazi norost?

tako da sam osebno navijam za stečaj vsaj nekaj večjih gradbenih podjetji v Sloveniji in seveda še tudi nekaterih podjetji iz drugih branž, saj se tem ljudem, ki jih vodijo ne da nič dopovedati in ne razumejo niti osnovne ekonomske logike, tako da je čas za njihov umik, da bodo lahko na njihovem pogorišču nastali novi, ki se bodo bolj zavedali realnosti trga, ekonomije in strank, ki so v vsakem poslu najbolj pomembne.
anon-185961 sporočil: 174
[#630238] 12.11.09 11:57 · odgovor na: purinoli (#630232)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-185961 12.11.2009 12:01

purinoli je napisal(a):

 
No more questions, judge.
 
Komentar sploh ni bil zajedljiv. Samo dejstva so navedena.

PS:

Se pa seveda opravičujem, ker zaradi očitne samohvale nisem prebral do konca teksta.

Moj prijatelj pravkar zida. 10x10 mu bodo sezidali za 15.ooo na ključ. Se je pa odločil za leseno gradnjo na zidanih temeljih.

Odlične lesene hiše lahko dobiš v Pomurju že za bagatelo. 300 m2 na ključ tretirana kot eko hiša stane samo 150.000, in je zelo lepa tudi na izgled.
purinoli sporočil: 8.690
[#630244] 12.11.09 12:02 · odgovor na: anon-185961 (#630238)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 12.11.2009 12:04

politikant je napisal(a):

 
Komentar sploh ni bil zajedljiv. Samo dejstva so navedena.
 Tvoj komentar se je začel s : P****rija, kar pove dovolj. Sorry for my comment, now really no more questions, judge.

P.S. Vseeno hvala za info. Vendar leseni Labi lepo gorijo he he.
0227Lu1 sporočil: 286
[#630245] 12.11.09 12:03 · odgovor na: anon-45716 (#630233)
Odgovori   +    0

vizo999 je napisal(a):

 
Se nebi ravno strinjal, morda je za zunanjega opazovalca trga res izgledalo, da so bili vsi nepremičninarji za takšno noro rast in da se ni nihče vprašal ali lahko te cene še vzdržijo na trgu. Lepo paralelo lahko potegnemo z borzo in vlaganjem, ko je večina vlagateljev menila, da lahko gre samo še gor in gor in so kupovali delnice, sklade, ... na podlagi watercooler pogovorov itd.

Isto je bilo pri nepremičninah, vednar ti lahko tudi iz osebne udeležbe na tem trgu zagotovim, da se je vsaj neka skupina ljudi (na žalost % manjša) že zadnji dve leti spraševala o vzdržnosti cen in poizkušala vsaj pri svojih strankah ali so to investitorji ali navadni prodajalci, doseči premislek o realni ceni, vendar ti lahko sam iz svojih izkušenj z "velkimi" slo. gradbeniki povem, da je prepričati njih o realnosti ali pa jih vsaj prepričati da premislijo za 5minut o realnosti skoraj nemogoče, kar je zelo žalostno. Iz stikov s tujimi večjimi podjetji je bila opazna veliko hitrejša reakcija na stanje na trgu in pa tudi veliko večja pozornost na vidik stranke in na dejansko študijo tega, kaj si lahko tvoja stranka privošči. Pri nas pa je klasični odgovor, ki na žalost odzvanja tudi v teh težkih dneh po 1 letu krize - "če smo prodajali 15 let po takih cenah bomo prodajali tudi sedaj" in to izjavi človek, ki v 1 letu od projekta cca 100 enot proda 30% in je zadolžen do vratu, hmmmm......... ali kdo opazi norost?

tako da sam osebno navijam za stečaj vsaj nekaj večjih gradbenih podjetji v Sloveniji in seveda še tudi nekaterih podjetji iz drugih branž, saj se tem ljudem, ki jih vodijo ne da nič dopovedati in ne razumejo niti osnovne ekonomske logike, tako da je čas za njihov umik, da bodo lahko na njihovem pogorišču nastali novi, ki se bodo bolj zavedali realnosti trga, ekonomije in strank, ki so v vsakem poslu najbolj pomembne.
 
Se strinjam z napisanim, tudi iz lastnih podobnih izkušenj in pogovorov z večjimi gradbeniki,
anon-34928 sporočil: 972
[#630248] 12.11.09 12:04 · odgovor na: MF-302701 (#630206)
Odgovori   +    0

prav res, odlični so tile STENARTISTI, pred njimi je svetla bodočnost
anon-119197 sporočil: 9.214
[#630252] 12.11.09 12:05 · odgovor na: anon-34928 (#630248)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 12.11.2009 12:08
A tale minister za finance je spet oni zaupanja vreden ob kavi (in ne tudi po bilanci) Stenat Nikolic ali kdo ze pac?
anon-185961 sporočil: 174
[#630255] 12.11.09 12:08 · odgovor na: purinoli (#630244)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 Tvoj komentar se je začel s : P****rija, kar pove dovolj. Sorry for my comment, now really no more questions, judge.

P.S. Vseeno hvala za info. Vendar leseni Labi lepo gorijo he he.
 
Ta stavba ne, ima protipožarno zaščito.

Oprosti, a angleško ne razumem!

In sploh ne vem zakaj bi moral razumeti na slovenskem forumu.

Kot sem že v enem postu povedal, vsi gradbinci trenutno iščejo delo v Italiji. Tam delajo za bagatelo. Tako da, če boš dobil izvajalca, misli na to.
MF-302701 sporočil: 449
[#630256] 12.11.09 12:08 · odgovor na: anon-105255 (#630209)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Aha torej le priznaš da si stenat s cca. 15 uporabniškimi imeni tlele na Financah verjetno vključno z maricko in tajkun, očitno ti gre res slabo, ker precej časa prebiješ na netu z branjenjem agencij in cen cigla. 
 
Ne, jaz sem ena zelo zadovoljna stranka ki je poslovala z njimi in če bo spet priložnost, spet bom izbral STENAT.
anon-89 sporočil: 10.178
[#630260] 12.11.09 12:11 · odgovor na: 0227Lu1 (#630215)
Odgovori   +    2

0227Lu1 je napisal(a):

 
Ne meči vseh v en koš, nekateri  investitorji in pordajalci so se streznili, še vedno nisi odg. na vpr. o dvojčkih,
sicer lahko se zdaj delaš pametnega, l.2007 si pa ovčke strigel
 tole sem recimo napisal dobre 3 leta nazaj, torej sem se že tedaj delal pametnega.:) kar pa seveda ne pomeni, da nisem kdaj pa kdaj tudi izkoristil tisto norost.

#4431   22.09.06 13:04  
[ Re: #4424 vrom]
Odgovori   Citiraj   Neprimerno
kar na splošno al kaj? reciva takole, po moje bo bančna vloga v obdobju od 1.11.2007 do 1.11.2012 bolj donosna kot naložba v staro stanovanje v ljubljani.
purinoli sporočil: 8.690
[#630264] 12.11.09 12:14 · odgovor na: anon-185961 (#630255)
Odgovori   +    0

politikant je napisal(a):

 
Ta stavba ne, ima protipožarno zaščito.

Oprosti, a angleško ne razumem!

In sploh ne vem zakaj bi moral razumeti na slovenskem forumu.

Kot sem že v enem postu povedal, vsi gradbinci trenutno iščejo delo v Italiji. Tam delajo za bagatelo. Tako da, če boš dobil izvajalca, misli na to.


 
Prevajam : Oprostite mi moje komentiranje, sodnik, od zdaj nič več komentarjev ( pribl. prevod, vendar smiselno korekten). Lahko pa tudi takole, če želiš : 对不起,我的&# 24847;见,现在真 340;没有其他问&#3906 4;,法官。
anon-89 sporočil: 10.178
[#630268] 12.11.09 12:16 · odgovor na: 0227Lu1 (#630245)
Odgovori   +    0

0227Lu1 je napisal(a):

 
Se strinjam z napisanim, tudi iz lastnih podobnih izkušenj in pogovorov z večjimi gradbeniki,
 
ampak ti podobno kot naši gradbeniki praviš, da se bo rast cen nepremičnin spet kmalu začela? ta, ki mu odgovarjaš pa pravi, da upa/pričakuje, da bodo šli gradbeniki v stečaj. torej se zelo težko strinjaš z napisanim.
anon-89 sporočil: 10.178
[#630273] 12.11.09 12:22 · odgovor na: anon-45716 (#630233)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 12.11.2009 12:23
seveda vem, da niste vsi isti. nekaj se vas je dobro zavedalo, da tako ne bo šlo. a kot sam praviš, taki ste v veliki manjšini. žal.

še pojasnilo, ko rečem, da so nepremičninarji bebci, seveda ne mislim, da prav vsi. da bo lažje prepoznava predlagam, da gre vsak v kopalnico in namoči jajca za 5 minut v vrelo vodo, tisti, ki bodo iz nje, po njihovem mnenju, prišli z celimi jajci, spadajo v kategorijo bebcev. drugim pa seveda izrekam sožalje, da so sodelovali v takem preizkusu.:)
0227Lu1 sporočil: 286
[#630276] 12.11.09 12:25 · odgovor na: anon-89 (#630268)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
ampak ti podobno kot naši gradbeniki praviš, da se bo rast cen nepremičnin spet kmalu začela? ta, ki mu odgovarjaš pa pravi, da upa/pričakuje, da bodo šli gradbeniki v stečaj. torej se zelo težko strinjaš z napisanim.
 
Kaj sanjaš, to ti praviš, kot je že zapisano večkrat prav je da se trg počisti, tisti, ki ostanemo smo močnejši, no in zgodba  o dvojčku? si že prodal ali še nisi dokončal
anon-89 sporočil: 10.178
[#630279] 12.11.09 12:30 · odgovor na: 0227Lu1 (#630276)
Odgovori   +    0

0227Lu1 je napisal(a):

 
Kaj sanjaš, to ti praviš, kot je že zapisano večkrat prav je da se trg počisti, tisti, ki ostanemo smo močnejši, no in zgodba  o dvojčku? si že prodal ali še nisi dokončal
 
tvoje sporočilo ne dolgo nazaj,

Tako se dela, obcutek za nakup je pravi, prihaja obrat gibanja cen, kar je za pricakovati.
Škoda, ker je na forumu eden manj, ki bi še pumpal na znižanje cen.
Cestitam,


prodano vse razen hiše v vukojebini pri ljubljani in stanovanja v ljubljani, ki pa zaradi takšnih ali drugačnih razlogov verjetno ne bosta v prodaji, vsaj dokler bom jaz živ ne.
anon-59943 sporočil: 1.662
[#630280] 12.11.09 12:30 · odgovor na: anon-89 (#630169)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
saj ravno to ti razlagam. jebeš visoke cene, če ni prometa.;)
 
zato pa govorim, da v primeru da bi posredniki pobirali provizijo od m2 prodanih stanovanj, namesto od prodajne cene, bi jih bolila kita po kakšni ceni se prodajajo stanovnaja in bi bli posredniki TAPRVI ki bi pravli da bodo cene padle, in bi se temu primerno cene hitro znižale... ljudje bi pa kupovali, če bi seveda dobili kredit :D
in po drugi strani posredniki ne bi doprinesli k napihovanju cen... kar zdaj so, ker so seveda z napihnjeno prodajno ceno dobili napihnjeno provizijo....

bu?!
bc123a sporočil: 48.253
[#630282] 12.11.09 12:32 · odgovor na: anon-59943 (#630144)
Odgovori   +    0

lakotnyk je napisal(a):
dokler pa tudi posredniki živijo na račun visokih cen
Posredniki ne zivijo na racun visokih cen. To so samo mislili, tudi slovenski nepremicninarski bebci.

Posredniki zivijo na racun prometa. Ce prometa ni, ni kruha, konec. V bistvu jim bi moralo biti cisto vseeno za  cene nepremicnin, in bi morali delati propagando v tisti smeri, da se naredi cimvec prometa.

No, te lekcije pa se niso ocitno vzeli.
bc123a sporočil: 48.253
[#630287] 12.11.09 12:33 · odgovor na: anon-59943 (#630160)
Odgovori   +    0

lakotnyk je napisal(a):

 
po svoje je tudi to kar si ti napisal neumnost... ker posredniki zdaj od prometa očitno ne živijo.
 
neumnost je na njihovi strani, ker ne vidijo, da jih lahko resi samo dvig prometa, sicer bodo pocrkali cisto vsi.
pcs sporočil: 5.472
[#630288] 12.11.09 12:34 · odgovor na: anon-105255 (#630209)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):
Aha torej le priznaš da si stenat s cca. 15 uporabniškimi imeni tlele na Financah verjetno vključno z maricko in tajkun, očitno ti gre res slabo, ker precej časa prebiješ na netu z branjenjem agencij in cen cigla.

Jaz bi tem "stenat modelom", ker sedaj imajo ja dosti časa, priporočal študij pravopisa. Njihovi sestavki potrjujejo v tej debati že napisano tezo, da zadošča za ta poklic 5 razredov osnovne šole.

M

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9