Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Začnite iskati novo službo

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
[#7773] 10.10.06 10:08
Odgovori   +    0
Brezvezen komentar. Kaj lahko naredi taka delavka? Obvesti inšpektorja za delo, poda izredno odpoved in potem ima naslednje 3 ali 4 mesece (ne vem točno) časa, da si najde drugo zaposlitev. V tem obdobju ji namreč mora delodajalec, pri katerem je delavka podala izredno odpoved, izplačevati odpravnino. In to bo temu šefu "podkrepilo njegovo predstavo, da je cel svet proti njemu," skratka, da ga Rugljeva ordinacija kliče, delavka bo pa dobila potrditev, da je njen šef res idiot in da z njo ni nič narobe.
anon-40189 sporočil: 45
[#7786] 10.10.06 10:51
Odgovori   +    0
Odgovor je precej na psu

Sam sem vodja in lahko rečem, a je človek goden za zdravljenje (če je vse res kar je bralka zapisala).
Rešitev pa zagotovo ni lahka in je odvisna od okoliščin. denimo koliko ljudi je v podobnem položaju, ipd...
Zagotovo pa noben šef nima pravice nadlegovati podrejene, jih žaliti, poniževati, nanje kričati, ipd.... Korektivni ukrepi vsakega šefa so jasni in pozitivni, če je jasno kaj je vzrok težav. Ali vam šef sploh zna delegirati nalogo? Ali jo jasno delegira? Ali jasno določi kakovost, roke, stroške, ...? Ali ima merljive cilje in rezultate glede na že dosežene (delate bolje ali slabše glede na prevladujoče okoliščine v branži, življenski dobi izdelka, preteklih rezulatih, ipd....).
Če lahko pojdite in si najdite pravo, kreativno okolje v katerem boste zagotovo veliko več in bolje naredili. Če nimate izhoda se mu psotavite po robu. Organizirano in pravno utemeljeno. Vi ste človek in ne predmet! Skušajte se z njim argumentirano pogovoriti. Vloga žrtve ne bo rešila ničesar. Tak tip razume samo jezik, ki ga sam govori. Preglejte svoje mžnosti in v akcijo.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#7788] 10.10.06 10:53 · odgovor na: Vinci (#7773)
Odgovori   +    0
Gospod Zoran preveč bluzi, namesto, da bi rekel bobu bob:

Ta šef je v svoji zaposleni prepoznal objekt spolnega poželenja, ampak glede tega ne more ničesar storiti:
-ker ima res majhnega
-ker se mu ne dvigne
-ker je zakompleksan kot sam satan
-ker je posledično njegova srajca konstantno prežeta z smradom kislega švica

Torej mu ne preostane drugega, kot da svojo moškost izkazuje in kompenzira v opisani obliki;
Z ustrahovanjem, žaljenjem in formalno premočjo.
Upa, da bo gospa morda tako le v njem zazanala "tapravega desca".

Dajte raje meni ponudit tole "kliniko za vodenje"; Bom precej bolje odgovarjal :)

lp, Otac
anon-6533 sporočil: 5.777
[#7790] 10.10.06 10:58 · odgovor na: anon-86509 (#7788)
Odgovori   +    0
Eden izmed mnogih.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#7793] 10.10.06 11:09 · odgovor na: anon-6533 (#7790)
Odgovori   +    0
A se ti ne zdi, da je takih "švic pajackov" vendarle vse manj?

Uspevajo samo še v manjših in srednjih podjetjih, kjer je 99% kadra nizko izobraženih žensk (tekstilna ind. ipd.) in je stečaj itak že na vidiku...

Otac
philips sporočil: 6.715
[#7805] 10.10.06 12:15
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: philips 10.10.2006 12:17
Glej, po izteku pogodbe probaj priti na delo še vsaj trikrat. Ko ti to uspe (torej delaš na črno) si avtomatično zaposlena za neodločen čas. Lahko ga prijaviš inšpektorju. Lahko pa mu poveš da veš kje živi in da ima res lepo družino, pa da veš kje vsak da teče, in da občuduješ njegova lepa kolena...
XBPHD sporočil: 1
[#7834] 10.10.06 15:07
Odgovori   +    0
Imam 15 let delovnih izkušenj. Malo? Veliko? Kristalno jasno mi je samo naslednje: Najlažje je obdolžiti podrejenega, vpiti na zaposlene (tudi pred strankami), zaposlenim groziti in jih žaliti. Sposoben vodja si tega nikoli ne dovoli. V primeru delavke (v članku) obstaja samo ena učinkovita rešitev: zamenjati delovno mesto in to vedno, ko se človek znajde v taki nečlovški in nevzdržni situaciji. Lep pozdrav.
anon-99045 sporočil: 11
[#7908] 11.10.06 07:48
Odgovori   +    0
Sam sem imel podobno izkušnjo pred parimi leti. Nikoli in nič ni bilo dovolj dobro za mojega šefa, čeprav sem imel zelo dobre rezultate in sem vedno imel top 3 rezultat med svojimi sodelavci. Zadeva je prišla tako daleč, da mi je grozil z odpovedjo. Odpovedi ti ne morejo kar tako dati po zakonu (komisije, itd...). Dejansko sem videl rešitev v odpovedi in sem jo celo izsilil na šefovo veselje.... vložil sem tožbo (zaradi odpovedi brez razloga), ki sem jo na sodišču tudi dobil ;). Kaj je bil glavni motiv šefa? To da je njegova sorodnica dobila moje mesto! V glavnem v takih primerih jaz svetujem, da se posvetujte s pravniki - meni je pomagalo. Danes sem v drugi sluzbi in sem super zadovoljen.
anon-75409 sporočil: 645
[#7925] 11.10.06 08:37
Odgovori   +    0
Kakšen pa je način dokazovanja mobbinga pri inšpekciji ?
anon-47393 sporočil: 162
[#7926] 11.10.06 08:40
Odgovori   +    0
"Spoznati morate, da če niste zadovoljili šefa, to ni vaša težava, temveč šefova."

V tem primeru gre za obojestransko težavo in ne samo težavo šefa.

Strani: 1