Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Branko in Stanko - veseloigra v enem dejanju

Strani: 1 2 3

anon-15342 sporočil: 8.014
[#896826] 18.08.10 15:57
Odgovori   +    37
[Zgodnji avgustovski popoldan. Branko stoji v svetlorjavem Lagerfeldovem suknjiču in z rdečo ovratno ruto pred vhodom "svoje" okrogle stavbe na Železni cesti. Nekaj metrov bolj levo zamišljen broker v zgodnjih tridesetih potegne vase še zadnji dim iz svojega modrega Murattija, ugasne ogorek in se odpravi nazaj skozi steklena drsna vrata. Branku zazvoni mobilnik (Oda radosti iz zadnjega stavka Beethovnove devete).]

Branko: Halo, prosim?
Stanko: Branko, jaz sem, Stane!
Branko: O, Stane, povej, kaj bo dobrega?
Stanko: Nič prav dobrega. Gledam tole in me čudi; a ti si prav namenoma spravil svojo družbo v stečaj?
Branko: Ja, saj ni bilo več izhoda, smo z Dragotom pa enimi našimi tamladimi preračunavali in ga res ni bilo.
Stanko: Pa kaj potem, saj za naju z Janezom ga tudi že nekaj časa ni, pa nisva zato poslala vseh najinih firm v stečaj!
Branko: Zakaj pa nista?
Stanko: Zakaj pa bi? Potem ne bi več dobivala plače in nagrad, pa iz vseh nadzornih svetov bi naju zmetali!
Branko: Ja, ampak zakon pravi, da moraš razglasiti stečaj, ko enkrat spoznaš, da ni več rešitve ...
Stanko: Kako pa bodo dokazali, da sva z Janezom to spoznala?
Branko: Pa saj si rekel, da to že vesta.
Stanko: Veva že, veva, ampak drugi ne vedo, da midva veva!
Branko: Ja no, zdaj jaz vem ...
Stanko: Branko, to ni čas za šale, jaz ti hočem res pomagat.
Branko: Boš dokapitaliziral Potezo?
Stanko: Ne, to ne. Dal ti bom nasvet, kako stečaj lahko odlagaš praktično v nedogled.
Branko: Ja, pa jaz ne bi rad šel v zapor.
Stanko: Pa kak zapor neki! Nihče od nas ne bo šel v zapor, nehaj s takimi!
Branko: No, kaj moram potem narediti?
Stanko: Eh, Potezo Naložbe si že zafural, tam je že razglašen stečaj in ne moreš več nič. Ampak krovno družbo pa še lahko ohraniš.
Branko: Pa saj tam ni nič boljše, v prvem polletju smo imeli 44 milijonov minusa.
Stanko: O pa je, bistveno boljše je, ker tam še nisi priznal, da mora v stečaj. Pripravi vlogo za prisilko, tam napiši da je najmanj 50% verjetnost, da bo to bolje od stečaja in to je zaenkrat to.
Branko: Kako pa to izračunam?
Stanko: Kaj bi ti računal?
Branko: Ja no, to verjetnost ...
Stanko: Ah kaj si tako težek no!? Nič ni treba računat, še nihče v Sloveniji ni tega nikoli računal, nihče ne bo in po mojem tudi nihče ne zna. To se samo napiše, da je najmanj 50-odstotna, ocenjevalec ti bo to potrdil in si na konju.
Branko: Pa če ne bo potrdil?
Stanko: Oh, pa si res težek. Vprašal ga boš, koliko hoče, da to potrdi, toliko mu boš pač plačal in bo.
Branko: Ja, pa če se potem ne izide?
Stanko: S tem se boš ubadal leta 2013. Če boš dovolj spretno najavljal dokapitalizacije, mogoče celo 2015.
Branko: Kako jih moram pa najavljat?
Stanko: Joj, zdaj me Janez kliče, ti bom to drugič razložil. Zaenkrat je važno samo, da vložiš zahtevo za prisilko in tam napišeš, da je več kot 50% verjetnost, da bo to za upnike bolje kot stečaj.
Branko: Ja, ampak če pa ne bo ...
Stanko: Glej, zdaj mi je že počasi žal, da sem ti sploh hotel pomagat. Hočeš pomoč ali ne?
Branko: Ja, no, ... ja.
Stanko: Ja no, oddaj potem to. Ti bom poslal mušter po mailu. Imamo že pripravljeno za takrat, ko se pri Finetolu in Maksimi Invest drugače več ne bomo mogli izvijati.
Branko: No, hvala, bom prebral in razmislil.
Stanko: Kaj boš bral in razmišljal? Samo tajnici daj, naj zamenja ime in naslov firme in to je to.
Branko: No, OK.
Stanko: Samo res pazi, da bo to zamenjala. Da mi ne bo Finetol šel v prisilko tri mesece prej, kot pa bo res nujno treba!
Branko: Ja, bom rekel.
Stanko: Zdaj pa res se moram javit, Janeza zelo razjezi, če ga pustim čakati ...
anon-42649 sporočil: 55
[#896843] 18.08.10 16:11 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    2
[TadejK]
Stanko: Samo res pazi, da bo to zamenjala. Da mi ne bo Finetol šel v prisilko tri mesece prej, kot pa bo res nujno treba!
:-))
anon-232734 sporočil: 4.441
[#896852] 18.08.10 16:21 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    2
Mimo pa pristopica še Igor in zamomlja.
Fantje, upam da imate na skritih računih kaj rezerve. Nikol ne veš, kdaj prav pride.
Pa reče Branko:
Ej Igor, ti si mal za časom, mi imamo svoje ljudi v Dubaju, tam nam obračajo denar brez davkov.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#896983] 18.08.10 20:10 · odgovor na: (#896967)
Odgovori   +    6
[abohte]
:)) Moram reči, da po didaskaliji sem si v živo predstavljal sceno (opis brokerja je naključen?).

Ni čisto naključen. Stanujem v sosednjem vhodu in grem ali pa se peljem praktično vsak dan mimo, tako da poznam tipično scenerijo in kostumerijo ;)
anon-169928 sporočil: 296
[#897231] 19.08.10 08:22 · odgovor na: anon-15342 (#896983)
Odgovori   +    1
Se mi je kar zdelo da tista ruta, suknjič in Muratti cigaretti niso naključno izbrani :)
anon-56333 sporočil: 161
[#897348] 19.08.10 09:22 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    1
Ta s finetolom na koncu je res dobra :)))

V svojih premnogih aktivnosti si verjetno ugotovil, da pri nas po uradni poti pravici največkrat ni zadoščeno in je le kvalitetno literarno delo tisto, ki poskrbi, da se te slovenske genialije ne pozabijo prehitro. Mogoče pa je to res prava pot, da se kaj premakne... Mogoče res gospoda bolj zahaja v gledališča kot bere forume. Se bo kdo od njih v kaki predstavi še prepoznal...

Sicer pa že rasteš v novodobnega cankarja.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#897385] 19.08.10 09:45 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    2
A Sava pa ocenjuje, da je podcenjena, zato bo začela jest samo sebe? Dobr jim gre, dobr :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#901994] 24.08.10 18:59 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    6
Branko je prejšnji teden vložil še predlog prisilne poravnave za družbo Astra Holding. Ta družba je 81% lastnica Poteze Skupine, ki je podoben predlog p.p. vložila nekaj dni prej (in je je 90% lastnica Poteze Naložb, ki je v stečaju). Z druge strani pa je 100% lastnik Astre Holding družba Astra Dva Holding, 100% lastnik slednje pa je ... ja, no, neki Branko Drobnak iz Murgel.

Mejdunej, tudi on je to svoje lastništvo temeljito izverižil, a kdo ve, kaj mu bo to zdaj ... :P

In podobno kot pri Potezi Skupini je tudi pri Astri Holding ugotovil, da "obstaja najmanj 50-odstotna verjetnost, da bo mogoče uspešno izvesti finančno prestrukturiranje družbe" in da hkrati "obstaja najmanj 50-odstotna verjetnost, da bo mogoče uspešno izvesti prisilno poravnavo".

In se je podpisal. Eh, moj Branko ...
anon-36709 sporočil: 144
[#902634] 25.08.10 10:21 · odgovor na: anon-15342 (#901994)
Odgovori   +    0
Kdaj lahko pričakujemo nadaljevanje veseloigre? :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#919747] 09.09.10 13:10 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: anon-15342 09.09.2010 13:17
Stanko: Oh, pa si res težek. Vprašal ga boš, koliko hoče, da to potrdi, toliko mu boš pač plačal in bo.
In se je zgodilo. Branko je za pooblaščenega ocenjevalca najel nikogar drugega kot Jasno Baćac, ki se je pred nekaj meseci že za vse večne čase proslavila z oceno, da je verjetnost uspešne prisilne poravnave družbe Center Naložbe d.d. (s ca. 8 mio EUR premoženja in 90 mio EUR dolgov) "najmanj 50-odstotna".

Osebno sem sicer takrat ocenil, da je verjetnost uspešne prisilne poravnave družbe Center Naložbe d.d. približno 0.01% in ta družba je potem tudi dejansko šla v stečaj že prvi dan, ko je zakonodaja to dopuščala. A kaj je moja uboga amaterska ocena v primerjavi s strokovno oceno pooblaščene ocenjevalke, ki že za časa življenja pridobiva status legende ...

Da pa ne bi kdo po nepotrebnem ugibal, kaj je pooblaščena ocenjevalka Jasna Baćac v petek ocenila glede družbe Poteza Skupina d.d. [AJPES eObjave ID 738065]:
- verjetnost, da bo izvedba predlaganega načrta finančnega prestrukturiranja odpravila insolventnost družbe, je ... ja, no, "najmanj 50-odstotna"
- verjetnost, da bodo upniki v prisilni poravnavi dobili več kot v stečaju, je ... ja, no, "najmanj 50-odstotna"

Branko: Ja, pa če se potem ne izide?
Stanko: S tem se boš ubadal leta 2013. Če boš dovolj spretno najavljal dokapitalizacije, mogoče celo 2015.
Tako gre to, ja. Torej se ponovno tipkamo ob najavi prve fiktivne dokapitalizacije Poteza Skupine d.d. ...
anon-232734 sporočil: 4.441
[#919752] 09.09.10 13:13 · odgovor na: anon-15342 (#919747)
Odgovori   +    5
A se ne da tako revizorko nominirat za odvzem licence?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#919770] 09.09.10 13:26 · odgovor na: anon-232734 (#919752)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-15342 09.09.2010 13:28
[slep]
A se ne da tako revizorko nominirat za odvzem licence?

Pri nas se praviloma takih zadev vsi lotevajo na vseh možnih napačnih koncih (beri: za krivca proglasiš nekoga, ki je pri vsem še najmanj kriv, a je hkrati od vseh še najbolj neškodljiv).

Tako je skupina Laško pred dnevi zahtevala odstavitev upravitelja postopka, češ da ta pri sodišču ni zahteval prekinitve prisilne poravnave, za katero naj bi bilo očitno, da je "farsa" (s čimer se strinjam) in uvedbe stečaja. Ampak dejstvo je, da je sodišče že sploh začetek in potem izvajanje te farse dovolilo izključno zato, ker je ga. Baćac spisala svojo pooblaščeno strokovno oceno o "najmanj 50-odstotni verjetnosti" in zakon pač pravi, da pri takšni verjetnosti *moraš* dovoliti izvajanje te farse.

In Laščani so se tako, ker je ga. Baćac precej "nakonektana", pač spravili na upravitelja g. Šimona, ki kolikor vem ni prav dosti "nakonektan", češ da bi moral kategorično zahtevati prekinitev farse. Proti ge. Baćac, ki je to farso sploh omogočila, pa (kolikor vem) niso nič ukrepali in (po mojem) tudi ne bodo; nenazadnje bi bil zdaj še Branko jezen na njih, da so mu diskreditirali ocenjevalko, ki bo ravnokar še njemu omogočila podobno farso.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#919796] 09.09.10 13:42 · odgovor na: anon-15342 (#919747)
Odgovori   +    26
Branko je za pooblaščenega ocenjevalca najel nikogar drugega kot Jasno Baćac, ki se je pred nekaj meseci že za vse večne čase proslavila z oceno, da je verjetnost uspešne prisilne poravnave družbe Center Naložbe d.d. (s ca. 8 mio EUR premoženja in 90 mio EUR dolgov) "najmanj 50-odstotna".

Ker je pri nas grotesknost takšnih primerov očitno neomejena, je bila za upraviteljico insolvenčnega postopka nad Poteza Skupino postavljena Suzaana Gale, ki je bila lani aretirana (in nekaj časa preživela na Igu), ker naj bi po besedah tožilstva "kot stečajna upraviteljica izsiljevala koprskega podjetnika in od njega zahtevala podkupnino, da bi priredila bilance." To je bil tisti dogodek, ko je kuverto z denarjem ob vstopu policistov v njeno pisarno pred njihovimi očmi vrgla skozi okno, ta je pristala na terasi nekaj nadstropij nižje (in vsebovala 20000 EUR), ona pa je potem trdila, da to kuverto prvič vidi in je očitno spodnji sosed, ki ga takrat ni bilo doma, pač dal bankovce malo prezračit na teraso, morda zato ker so preveč smrdeli :)

www.dobrojutro.net/n...apage=1058

www.dnevnik.si/novic...1042243103
anon-232734 sporočil: 4.441
[#919806] 09.09.10 13:45 · odgovor na: anon-15342 (#919770)
Odgovori   +    1
Ja no i nrecimo kako naj potem podprem na kašni skupščini predlog za revizorja, če je revizijska hiša ista, ki recimo reče za Vegrad, da je prisilna poravnava možna ind abi lahko uspela. Čeprav je slepcu jasno, da ne more.
Vinci sporočil: 5.933
[#919876] 09.09.10 14:23 · odgovor na: anon-15342 (#919770)
Odgovori   +    10
Hja, če bi vsaj šlo za kakšno oceno. To se pač napiše, po naročilu. Ni treba nikjer pojasnjevati, kako si prišel do ugotovitve, da je ta takšna verjetnost več kot 50-odstotna. Pač, iz stališča zakonodaje je dovolj, da pooblaščeni ocenjevalec vrednosti podjetij napiše nekje, "da je najmanj 50-odstotna verjetnost", da bodo upniki v prisilki dobili več. Ko sem to prvič prebral, sem mislil ... pizda, kako so pa to verjetnost izračunali, ali je kje kakšno pojasnil? Pa preberem vse dvakrat, nič. Grem pogledat še par drugih ocen. Nikjer nič. Zdaj vsakič, ko gre kakšen od upnikov v prisilko, vržem tisti načrt v okrogel fascikel brez, da bi ga sploh odprl, in seveda glasujem proti. :)
anon-44887 sporočil: 565
[#920597] 10.09.10 08:08 · odgovor na: (#920030)
Odgovori   +    0
Na linku je ne najdem. Je možno, da so jo čez noč odstavili? :)
anon-53649 sporočil: 122
[#920627] 10.09.10 08:31 · odgovor na: anon-44887 (#920597)
Odgovori   +    2
[EnKrEn]
Na linku je ne najdem. Je možno, da so jo čez noč odstavili? :)

Verjetno si iskal upraviteljico prisilke mišljena je pa bila ocenjevalka verjetnosti uspešnosti te prisilke forum.finance.si/?m=...747&single
anon-190406 sporočil: 346
[#920827] 10.09.10 10:27 · odgovor na: (#920030)
Odgovori   +    1
Ni kaj ... delovne reference so vredne papirja...

---zavod Zdravstveni dom Ljubljana, v Novi Ljubljanski banki, v svetovalnem podjetju LB Consultatio, d.o.o, na Agenciji R Slovenije za privatizacijo, v Zavarovalnici Triglav, v družbah za upravljanje Triglav D.U. d.o.o. in Certius, d.d.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#921039] 10.09.10 13:38 · odgovor na: anon-15342 (#896826)
Odgovori   +    10
Stanko: Samo res pazi, da bo to zamenjala. Da mi ne bo Finetol šel v prisilko tri mesece prej, kot pa bo res nujno treba!

V dokaz, da imena Finetola v veseloigri nisem zapisal po nemarnem ali v pretiranem umetniškem zanosu, današnja objava dotične družbe:

seonet.ljse.si/?doc_id=42386

Skratka, nova kolobocija, ki bo prek fiktivnih vrednotenj vsaj na papirju dovolj izboljšala bilanco, da bo mogoče z bridkim koncem odlašati še mesec ali dva dlje kot sicer. Seveda spet za ceno (še) večje škode za banke in davkoplačevalce itd, a očitno je itak vsem vseeno ...
FIN-525536 sporočil: 271
[#923500] 14.09.10 00:22 · odgovor na: anon-15342 (#919747)
Odgovori   +    6
Tadej, vrhunsko!

Sem šel gledat načrt prestrukturiranja in je totalna smejurina - poplačilo temelji na dveh naložbah, od katerih je ena Potezin poštni nabiralnik na Nizozemskem, druga pa neka nenavedena banka, dobesedno, "tuja banka" - oboje vredno 24 mio €, saj je to tudi Jasna Baćac podpisala :-)! Btw, v revizorjevem poročilu te naložbe v "tujo banko" ni navedene, da bi požegnal kaj tako zelo ezoteričnega si niti Mahnič ne privoščiti.

Dolgov je pa itak samo 13 mio od prijateljev iz BTC, Save Re in penzijskih fondov Alenke Žnidaršič Kranjc, saj so 110 mio bančnih terjatev priročno prekvalificirali v "pogojne terjatve". In tu nastopi Suzaaaana Gale, ki bo že poskrbela, da se ne bi slučajno kakšna "pogojna terjatev" poskušala predstaviti v navadno in glasovati na prisilki...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#923686] 14.09.10 09:41 · odgovor na: FIN-525536 (#923500)
Odgovori   +    15
[FIN-525536]
Tadej, vrhunsko!

Sem šel gledat načrt prestrukturiranja in je totalna smejurina - poplačilo temelji na dveh naložbah, od katerih je ena Potezin poštni nabiralnik na Nizozemskem, druga pa neka nenavedena banka, dobesedno, "tuja banka" - oboje vredno 24 mio €, saj je to tudi Jasna Baćac podpisala :-)! Btw, v revizorjevem poročilu te naložbe v "tujo banko" ni navedene, da bi požegnal kaj tako zelo ezoteričnega si niti Mahnič ne privoščiti.

Dolgov je pa itak samo 13 mio od prijateljev iz BTC, Save Re in penzijskih fondov Alenke Žnidaršič Kranjc, saj so 110 mio bančnih terjatev priročno prekvalificirali v "pogojne terjatve". In tu nastopi Suzaaaana Gale, ki bo že poskrbela, da se ne bi slučajno kakšna "pogojna terjatev" poskušala predstaviti v navadno in glasovati na prisilki...

V četrtek je pooblaščena ocenjevalka Jasna Baćac sodišču posredovala še svoje mnenje glede verjetnosti pri prisilni poravnavi Astre Holding d.o.o. [AJPES ID 739840], ki je 81% lastnica Poteze Skupine d.d.

In seveda so po njeni strokovni oceni tudi tukaj vse verjetnosti več kot 50%. Bilanca stanja, ki jo je sodišču posredovala uprava Astre Holding [AJPES ID 739832], ima sicer dva stolpca, ki se oba imenujeta "31.12.2009" (str. 4, pa še enkrat str. 5). A očitno ocenjevalke to ni motilo, prav tako to ni motilo revizorja, ki je bil nihče drug kot zdaj že tudi legendarni Marjan Mahnič iz KPMG in ta je prav tako podal pozitivno mnenje [AJPES ID 739833]. Zelo verjetno ne bo motilo niti sodišča, bančniki, ki so (neverjetno!) tudi pri Astri Holding največji upniki, pa se itak nimajo časa ukvarjati z bilancami, če pa jih na Trgu republike čakajo kamere, da posnamejo njihovo korakanje na sedemstošestintrideseti sestanek na témo reševanja tega-in-tega-nacionalnega-šampiona, katerega stečaj bi pomenil katastrofo za vso Slovenijo in slehernega Slovenca.
anon-36709 sporočil: 144
[#924717] 15.09.10 10:02 · odgovor na: (#923765)
Odgovori   +    8
A veste, kaj je največja ironija? Da Mahnič predava na Inštitutu za revizijo na temo poslove etike!
anon-15342 sporočil: 8.014
[#938837] 28.09.10 18:50 · odgovor na: anon-15342 (#923686)
Odgovori   +    13
[TadejK]
V četrtek je pooblaščena ocenjevalka Jasna Baćac sodišču posredovala še svoje mnenje glede verjetnosti pri prisilni poravnavi Astre Holding d.o.o. [AJPES ID 739840], ki je 81% lastnica Poteze Skupine d.d.

In seveda so po njeni strokovni oceni tudi tukaj vse verjetnosti več kot 50%. Bilanca stanja, ki jo je sodišču posredovala uprava Astre Holding [AJPES ID 739832], ima sicer dva stolpca, ki se oba imenujeta "31.12.2009" (str. 4, pa še enkrat str. 5). A očitno ocenjevalke to ni motilo, prav tako to ni motilo revizorja, ki je bil nihče drug kot zdaj že tudi legendarni Marjan Mahnič iz KPMG in ta je prav tako podal pozitivno mnenje [AJPES ID 739833]. Zelo verjetno ne bo motilo niti sodišča ...

In sodišča res ni motilo. Pa kaj, če imata dva stolpca v revidirani bilanci stanja, katerih edini namen je, da paroma primerjamo številke, enak datum in sta zaradi tega povsem neuporabna!? TadejK, ki je to opazil, je za branje revidiranega letnega poročila porabil celih šest minut in jasno je, da od pooblaščenega revizorja in pooblaščene ocenjevalke ni mogoče pričakovati, da se bosta s tem poročilom ubadala tako dolgo! Saj za plačilo prejmeta samo nekaj tisoč evrov! Ne bodite no smešni; bi naj posvetila temu poročilu celih deset ali petnajst minut?? In seveda sodnica, ki je to obravnavala, veste kako mizerno plačo ima; kaj naj bi po vašem, tudi ona o tem razsojala še dlje kot minuto in pol, kolikor je razsojala!?

In tako je Okrožno sodišče v Ljubljani brez pripomb požegnalo revidirano poročilo in oceni legendarne ocenjevalke ge. Baćac in legendarnega revizorja g. Mahniča, da vse verjetnosti, ki morajo znašati najmanj 50%, tudi res znašajo najmanj 50%.
bostjan50 sporočil: 924
[#939654] 29.09.10 11:15 · odgovor na: anon-15342 (#938837)
Odgovori   +    0
S takimi malenkostmi se pa oni res ne ukvarjajo... ;)

Res očiten dokaz koliko pozornosti zares namenijo pregledu vsega tega sranja...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1036068] 22.12.10 17:44 · odgovor na: anon-15342 (#919747)
Odgovori   +    12
[TadejK]
In se je zgodilo. Branko je za pooblaščenega ocenjevalca najel nikogar drugega kot Jasno Baćac, ki se je pred nekaj meseci že za vse večne čase proslavila z oceno, da je verjetnost uspešne prisilne poravnave družbe Center Naložbe d.d. (s ca. 8 mio EUR premoženja in 90 mio EUR dolgov) "najmanj 50-odstotna".

Osebno sem sicer takrat ocenil, da je verjetnost uspešne prisilne poravnave družbe Center Naložbe d.d. približno 0.01% in ta družba je potem tudi dejansko šla v stečaj že prvi dan, ko je zakonodaja to dopuščala. A kaj je moja uboga amaterska ocena v primerjavi s strokovno oceno pooblaščene ocenjevalke, ki že za časa življenja pridobiva status legende ...

Da pa ne bi kdo po nepotrebnem ugibal, kaj je pooblaščena ocenjevalka Jasna Baćac v petek ocenila glede družbe Poteza Skupina d.d. [AJPES eObjave ID 738065]:
- verjetnost, da bo izvedba predlaganega načrta finančnega prestrukturiranja odpravila insolventnost družbe, je ... ja, no, "najmanj 50-odstotna"
- verjetnost, da bodo upniki v prisilni poravnavi dobili več kot v stečaju, je ... ja, no, "najmanj 50-odstotna"

Hypo banka je na Okrožno sodišče v Ljubljani vložila ugovor, v katerem z izračuni utemeljuje svoje stališče, da verjetnost uspešne prisilne poravnave Poteza Skupine d.d. niti približno ne more biti več kot 50% [AJPES eObjave ID 801347].

Skratka, še nekdo si je upal podvomiti v vrhunske izračune pooblaščene ocenjevalke ge. Baćac. Ampak kaj, ko ta medtem že veselo pooblaščeno ocenjuje nove verjetnosti - seveda bodo tudi te vse čez 50% in seveda bo za to prejela nov petmesten honorar ...
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1036073] 22.12.10 17:47 · odgovor na: anon-15342 (#1036068)
Odgovori   +    0
Hudo, tudi Marinc pravi za Alpos, da serejo in da nau nč s tem :)
bc123a sporočil: 48.253
[#1036106] 22.12.10 18:18 · odgovor na: anon-15342 (#921039)
Odgovori   +    1
[TadejK]
seonet.ljse.si/?doc_id=42386
To obvestilo bo od 10. 9. 2010 dalje objavljeno tudi na spletni strani družbe www.finetol.si še najmanj 5 let.
A so ziher da bo cez 4 leta www.finetol.si se obstajala? :)
bc123a sporočil: 48.253
[#1036111] 22.12.10 18:20 · odgovor na: FIN-525536 (#923500)
Odgovori   +    3
[FIN-525536]
Dolgov je pa itak samo 13 mio od prijateljev iz BTC, Save Re in penzijskih fondov Alenke Žnidaršič Kranjc,
Tudi tu vprasam, kako se bo v koncni fazi to odrazilo na teh pokojnincih?

ker donosi, ki so jih delali so bistveno premajhni, da bi kompenzirali te domine, ki se ocitno pripravljajo na padec...
FIN-525536 sporočil: 271
[#1042486] 28.12.10 22:00 · odgovor na: anon-15342 (#1036068)
Odgovori   +    0
[TadejK]

Hypo banka je na Okrožno sodišče v Ljubljani vložila ugovor, v katerem z izračuni utemeljuje svoje stališče, da verjetnost uspešne prisilne poravnave Poteza Skupine d.d. niti približno ne more biti več kot 50% [AJPES eObjave ID 801347].

Skratka, še nekdo si je upal podvomiti v vrhunske izračune pooblaščene ocenjevalke ge. Baćac. Ampak kaj, ko ta medtem že veselo pooblaščeno ocenjuje nove verjetnosti - seveda bodo tudi te vse čez 50% in seveda bo za to prejela nov petmesten honorar ...
No, pričakovano je Poteza Skupina objavila tudi spremembo prisilke, ki sedaj vsebuje predlog za dokapitalizacijo... Z novo cenitvijo spoštovane pooblaščene ocenjevalke vrednosti ga. Baćac.

Ne glede na to pa je sodišče objavilo rok za glasovanje o prisilki 23.1.2011. In bo Hypo glasoval. In bo konec matranja gospe Baćac. Gospod Drobnjak bo pa lahko v miru začel z urami kitare...
FIN-525536 sporočil: 271
[#1042492] 28.12.10 22:23 · odgovor na: bc123a (#1036111)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [FIN-525536]
> Dolgov je pa itak samo 13 mio od prijateljev iz BTC, Save Re in penzijskih fondov Alenke Žnidaršič Kranjc,

Tudi tu vprasam, kako se bo v koncni fazi to odrazilo na teh pokojnincih?

ker donosi, ki so jih delali so bistveno premajhni, da bi kompenzirali te domine, ki se ocitno pripravljajo na padec...
Prva pokojninska od AŽK je tempirana bomba. Njen pokojninc je kupoval vse živo sranje, v zakonskih omejitvah seveda, pa vseeno - par miljončkov Drobnjaku, par kar AŽK preko kupovanja papirjev Prve holdinga, pa še dosti tega je tam not. Ko bo naslednjič nekaj zagustilo, bodo pod vodo.

Študiram, kako dvigniti denar iz PDPZ, ki je ena shema za lupljenje zavarovancev preko zaračunavanja enormnih provizij in stroškov upravljanja za simpl nalaganje v državne obveznice. Ampak, moraš plačati dohodnino in je čisto neugodno, ker ziher padeš v najvišji razred 41%... Boljš prenesti h komu, ki je malenkost bolj kredibilen kot ena AŽK, plačaš samo izstopno 1%. Samo ne vem, kateri iz te bande PDPZ je najbolj ziher - ker vse pokojninske družbe, kjer so lastniki podjetja, so delala te sheme s kupovanji obveznic in delnic lastnikov...

Strani: 1 2 3